HomeUncategorizedاقامت دائم قبرس

اقامت دائم قبرس

-

شرایط اقامت دائم قبرس

قانون جدیدی به تصویب دولت قبرس رسید که این امکان را به تمامی‌ افراد غیر اروپایی که احتیاج به اقامت دائم یک کشور اروپایی (مثل کشور قبرس جنوبی) را داشته باشند،میتوانند با خرید ملکی‌ به ارزش سیصد هزار یورو، اقامت دائم قبرس را دریافت کنند.

در این نوع از اقامت خریدار می بایست حداقل مبلغ دویست هزار یورو را به صورت نقدی پرداخت کند که می تواند آن پرداخت در قبال خرید ملک در قبرس اروپایی و یا یک بیزینس باشد که راحترین گزینه برای ایرانیان عزیز خرید ملک می باشد.

مدت زمان اخذ اقامت دائم قبرس با روش ذکر شده،حداکثر دو ماه می‌باشد و در بعضی موارد امکان در تسریع کیس می باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم قبرس به ترتیب موارد زیر می باشد:

۱-متقاضی (خریدار) باید حداقل درآمد سالیانه ‌اش سی هزار یورو باشد و برای هر یک از اعضائ خانواده مبلغ پنج هزار یورو نیز به این عدد افزود میشود، درامد می بایست از کشوری به غیر از قبرس تامین (ارسال شود) و این مسئله باید به اداره مهاجرت قبرس بصورت مکتوب باشد، که وکلای شرکت در این مورد می توانند به شخص خریدار کمک کنند.

۲-شخص متقاضی (یا همان خریدار) باید مبلغ سی هزار یورو را به مدت سه سال در یکی‌ از بانک‌های قبرس به صورت گارانتی سپرده کرده و رسید سپرده را به اداره مربوطه در کشور قبرس تسلیم کند.

۳-متقاضی (یا همان خریدار) باید از کشور خود گواهی عدم سوء پیشینه‌ای تهیه کرده که به تائید وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد تهیه و به اداره مهاجرت قبرس تحویل بدهد.

۴-متقاضی باید یک اظهار نامه مبنی بر این که قصد کار کردن برای شخص یا ارگانی‌ در قبرس را ندارد را به صورت کتبی‌ امضا کند(البته ثبت شرکت و انجام تجارت و یا بیزینس شخصی‌ در قبرس بلا مانع است که وکلای ما آن را برای شما در صورت نیاز حاصل می کنند)

۵-متقاضی میبایست حداقل هر دو سال یک بار به قبرس سفر کند.

البته اخذ اقامت دائم قبرس با خرید دویست هزار یورویی هم امکان پذیر است،اما مدت زمان اخذ این نوع از اقامت دائم از دو ماه به نه ماه افزایش می یابد.

مدارک مورد نیاز برای این نوع اقامت همانند خرید سیصد هزار یوریی می‌باشد ولی‌ به سپرده سی هزار یوریی در بانک‌های قبرس در این مورد احتیاجی نیست.

در این نوع از اقامت تنها با پرداخت ۵۰ درصد از دریست هزار یورو ملک آماده تحویل داده میشود و به اسم متقاضی به ثبت می‌رسد و پس از آن اقدامات لازم جهت اخذ اقامت دائم قبرس آغاز می شود. لاذم به ذکر می باشد که در بعضی موارد خانه آبی می تواند ملکهایی در قبرس را به شما ارائه دهد که شامل قسط بندی هستند.


» تمامی‌ اطلاعات ذکر شده از وب سایت رسمی‌ وزارت خارجه قبرس قابل استعلام می‌باشد، ضمن اینکه می‌ توان با سفر به قبرس توسط همکاران ما در اداره مهاجرت حضور یافته و تمامی‌ این اطلاعات را به صورت حضوری از مسئولین مرتبط پرس و جو کنند. و در صوتی که متقاضی ملکی را در همان سفر اول انتخاب و خریداری کند، خانه آبی هزینه سفر را تقبل خواهد کرد.

www.moi.gov.cy