Homeقبرساقامت دائم قبرسمهاجرت به قبرس و بررسی شرایط اخذ اقامت قبرس در سال 2021

مهاجرت به قبرس و بررسی شرایط اخذ اقامت قبرس در سال 2021

-

مهاجرت به قبرس ، راه های مهاجرت به قبرس و شرایط اخذ اقامت کشور قبرس در‌این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. شرایط مهاجرت به کشور قبرس چیست؟ از چه روشهایی می‌توان به قبرس مهاجرت کرد؟ در صورت کسب ملیت قبرس ، چه ‌امکانات و حقوقی در انتظار ماست؟ در سالیان اخیر تبلیغات گسترده‌ای جهت مهاجرت به کشور قبرس از طریق خرید ملک شده ‌اما آیا در مقابل صرف ‌این سطح از مخارج به بهره قابل توجهی می‌توان رسید؟ ما در‌این مقاله به ‌این پرسش ها و سوالات دیگر در زمینه راههای مهاجرت به قبرس پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را عرضه می‌نماییم. به دلیل حضور قبرس در اتجادیه اروپا خیلی از عزیزان به مهاجرت به کشور قبرس تمایل پیدا کرده‌اند. داخل این پست تلاش نمودیم به کلیه پرسش ها شما گرامیان پاسخی شفاف و واضح دهیم تا با اطلاعات کافی و مناسب مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنید. در صورت هر گونه پرسش و یا ابهام می‌توانید با طرح آنها در قسمت دیدگاهها در ذیل همین مطلب در اسرع وقت به پاسخهای خود دست یابید . همچنین در صورت کسب اطلاعات بیشتر و تحلیل شرایط خود در رابطه با انتخاب راهی مناسب به جهت مهاجرتی با آتی روشن همراه با پیشرفت و کامیابی با دفاتر موسسه حقوقی آیلیسترز ارتباط برقرار کرده و از مشاوره مجانی تلفنی برخوردار شوید. همچنین قادر هستید با جستجو در گوگل با استفاده از کلیدواژه آیلیسترز مقالاتی با اطلاعات بروز و با منابع معتبر را مطالعه نمایید.

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

کشور قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس، کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه می‌باشد که پس از سیسیل و ساردنی، سومین جزیره پهناور آن است که از شمال شرقی به کشور ترکیه و از شمال غربی به کشور یونان راه دارد . کشور قبرس به دو بخش قبرس شمالی که ترک نشین است و ساکنینش به زبان ترکی صحبت می‌کنند و بخش قبرس جنوبی که یونانی نشین بوده و ساکنینش به زبان یونانی صحبت می‌کنند، تفکیک می‌شود. بخش یونانی جزء اتحادیه اروپا و حوزه یورو می‌باشد،‌اما جزء پیمان شنگن نیست به این دلیل که مناقشات زیادی در‌این رابطه بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی وجود دارد. قبرس شامل طبیعتی چشم نواز دربردارنده کوه و دریا و دشت های قشنگ است و تابستانی گرم و زمستانی معتدل دارد و توریست های بسیاری به دلیل طبیعت زیبای آن از‌این کشور دیدن می‌فرمایند.

برای مهاجرت به قبرس ‌این موضوع را به خاطر داشته باشید که بخش جنوبی آن شرایط بسیار بسیار بهتری نسبت به بخش شمالی دارد. کشور قبرس بر اساس آخرین آمار حدود 80 % یونانی تبار و 18 درصد از اتباع کشور ترکیه و حدود 2% از اتباع دیگر کشور ها را در خود جای داده است. نرخ بیکاری در‌این کشور در سال 2017 قریب به 11.4 % است که نسبت به جمعیت کم‌ این کشور آمار بالایی محسوب می‌گردد. در ادامه نمودار نرخ بیکاری در کشور قبرس در 7 سال اخیر را خواهید دید که می‌شود گفت نگران کننده است. این مطلب توسط موسسه حقوقی آیلیسترز تهیه و جمع‌آوری شده، هرگونه رونوشت برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می‌باشد.

در ادامه جدولی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با کشور قبرس تهیه نموده ایم.


مهاجرت به قبرس از طریق کار کشور قبرس با داشتن سالیانه شش ملیون مسافر و گردشگر قادر است مکانی مناسب برای افراد شاغل در زمینه های توریستی باشد، شغل هایی مثل تور لیدر، مترجم، رزرواسیون و سایر کار های در ارتباط با هتل داری مانند آشپزی از‌این دسته مشاغل هستند. همچنین کشور قبرس ممکن است یکی از مقاصد مهاجرینی که مایل به جستجوی کار در کشور دیگری هستند، باشد. به‌این صورت که افراد با پیدا کردن شخصی به عنوان کارفرما قادرند در همان شرکت و در نزد همان توسعه دهنده بمانند و کار کنند و از‌این طریق به اقامت برسند. همانطور که ذکر شد کار در قبرس نیاز به یک توسعه دهنده قبرسی دارد که نیت استخدام تبعه غیر قبرسی را داشته باشد و با ارائه پیشنهاد شغلی، زمینه ساز اخذ ویزای کار‌این کشور گردد. مسیر کار در قبرس به ‌این صورت می‌باشد که کارفرمای قبرسی باید اثبات نماید که هیچ داوطلب واجد شرایطی جهت کار در کار مورد نظر وجود ندارد. در ادامه به طی مراحل بعدی اشاره خواهیم کرد.

 1. ارائه درخواست ابتدایی به اداره کار کشور قبرس
 2. ارائه درخواست اجازه کار
 3. ارائه درخواست اخذ اقامت کاری

لازم به ذکر است اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید اجازه کار را قبل از ورود به خاک کشور قبرس اخذ نمایند. برخی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار قبرس عبارتند از :

 • اجازه اقامت یکساله
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه قرارداد کاری حداقل به مدت یکسال
 • ویزای موقت قبرس اخذ شده از سفارت قبرس
 • بیمه نامه
 • پاسپورت به مدت اعتبار 3 سال
 • رسید پرداخت هزینه به اداره کار قبرس
 • نامه تمکن مالی

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

کشور قبرس یکی از کشورهای پیشرفته است که مدارک تحصیلی آن در سطح دنیا معتبر است و سالیانه افراد زیادی را برای ادامه ی تحصیل به سمت خود جذب می‌کند. سیستم آموزشی در کشور قبرس بر دو اساس دولتی و خصوصی استوار است که در رشته ها ی مهندسی ، پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی مطرح می‌باشد. درس خواندن در قبرس با توجه به حضور در اتحادیه اروپا می‌تواند نکات مثبت بی‌شماری را به دنبال داشته باشد چرا که می‌تواند گام های اولیه‌ایجاد سابقه کاری قدرتمندی را با انتخاب کشور قبرس طی نمود و آن را برای یک سکوی پرتاب برای شغل و تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور های توسعه‌یافته غربی قلمداد کرد. از دیگر نکات خوب می‌توان به اجازه کار ضمن تحصیل نیز اشاره نمود که درخواست کننده مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، مضاف بر کمک هزینه‌ای جهت زندگی داخل این کشور از نظر شغلی و ارتقاء کیفیت زبان ، می‌تواند سابقه شغلی نیز برای خود مهیا نماید. برای ورود به دانشگاه های قبرس، داشتن مدرک زبان برای فرد درخواست کننده الزامی است که در هر مقطع تحصیلی احتیاج به مدرک آیلتس آکادمیک و یا تافل است. از دیگر نکات مثبت مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل می‌شود به هزینه پایین تحصیل در‌این کشور اشاره نمود که با توجه به عضویت در اتحادیه اروپا نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار کم تر می‌باشد. از نکات منفی در رابطه با تحصیل در قبرس می‌شود به بورس تحصیلی‌اندک به دانشجویان بین المللی می‌باشد که کمک چندانی به جهت هموار نمودن شرایط تحصیل و زندگی در قبرس را برای دانشجویان بین المللی فراهم نمی کند.

متقاضیان تحصیل در قبرس از طریق تحصیل می توانند حین درس خواندن مشاغلی مانند پیشخدمتی ،ترجمه و … قسمتی از مخارج تحصیل و زندگی خود را فراهم نمایند. چندین دانشگاه دولتی و خصوصی در کشور قبرس وجود دارد که به متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، امکان تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی، علوم کامپیوتر، کسب و کار و مدیریت گردشگری را می دهد.

تحصیل در قبرس در همه مقاطع و بسیاری از رشته ها و دانشگاهها ممکن می باشد. مخارج تحصیل در قبرس از 400 یورو الی 11 هزار یورو متفاوت است. جهت تحصیل در قبرس باید ویزای تحصیلی کشور قبرس را اخذ نمود.شایان ذکر است برای ویزای تحصیلی قبرس باید از سه ماه قبل از شروع هر نیم سال اقدام نمود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی قبرس

 • ارائه کپی معتبر تمامی مدارک تحصیلی ( برای هر دوره ای که اقدام می شود باید مدارک تحصیلی برای ما قبل به انضمام ریز نمرات در دسترس باشند.)
 • کپی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۲ سال
 • عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی
 • 4 قطعه عکس پاسپورتی

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

از جمله روش های مهاجرت به قبرس می‌توان به سرمایه گذاری در‌این کشور اشاره کرد. از پرطرفدارترین راههای سرمایه گذاری کردن در کشور قبرس خرید ملک در‌این کشور است که با رعایت شرایط خاص می‌توان از‌این راه در مناسب ترین زمان ممکن به دریافت اقامت همیشگی قبرس و در نهایت اتحادیه اروپا رسید.
با خرید ملکی به ارزش 2 میلیون یورو می‌توان در عرض 6 ماه به دریافت اقامت همیشگی و ملیت کشور قبرس دست یافت که شایان ذکر است تنها با خرید ‌این‌ امر‌امکان پذیر نیست و متقاضی مهاجرت به قبرس باید ملک ذکر شده را به مدت 2 سال حفظ نماید و پس از دو سال قادر به فروش آن خواهد بود.از جمله نکات مهم در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس شرایط بسیار آسانی است که دولت به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه داران فراهم نموده است.

از جمله شروطی که دولت قبرس به جهت سرمایه گذاری در قبرس در نظر گرفته است عبارتند از :

 • ارائه گواهی تایید مبنی بر تمول بالای شخص سرمایه گذار
 • عدم سوء پیشینه کیفری

گفتنی است تا زمانی که سرمایه گذار در قبرس شرایط و الزامات برای اخذ تابعیت و اقامت دائم در کشور قبرس را رعایت نماید ‌امکان اقامت در قبرس را دارد و در غیر‌اینصورت باید خاک قبرس را ترک نماید. از جمله مکان های مورد توجه برای سرمایه گذاری با خرید ملک در قبرس می‌شود به نیکوزیا ، لیماسول ، استروولوس ، لارناکا و فاماگوستا اشاره نمود. میتوان گفت اغلب مکان های ساحلی کشور قبرس استعداد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را دارا می‌باشد.

از مراحل خرید ملک در قبرس عبارتند از :

 • دریافت مجوز ثبت دارایی از دولت قبرس
 • ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی کافی جهت خرید ملک و پرداخت مالیات یکساله آن
 • درخواست اجازه نامه جهت اموال غیر منقول
 • پراخت هزینه خرید ملک
 • پرداخت هزینه اموال
 • پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

مدارک مورد نیاز جهت کسب اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس:

 • پاسپورت
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • عکس پاسپورت 4 عدد
 • یک نسخه از قرارداد خرید اموال
 • بیمه نامه
 • سپرده ۲ الی ۳ میلیون یورو
 • پرداخت ۵۵۰ یورو

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد

به طور کلی سیستم اعطای تابعیت در کشورها بر مبنای خاک و خون می‌باشد. سیستم خاک بدان معناست که اگر کودکی در خاک کشوری مانند کانادا یا‌امریکا متولد شود، بر اساس قاعده خاک به آن ها واگذاری تابعیت میشود. بدون لحاظ کردن ‌اینکه پدر و مادر شخص متولد شده دارای تابعیت آن کشور باشند یا خیر. با این حال سیستم واگذاری ملیت بر اساس خون بدین صورت است که شخصی که متولد می‌شود بر مبنای تابعیت پدر والدینش تابعیت را دریافت می‌کند. در‌این میان کشور قبرس سیستم تابعیت بر اساس خون را انتخاب کرده است. یعنی فردی که تازه در قبرس متولد می‌شود، طبق این امر که پدرش ملیت چه کشوری را داشته باشد ،تابعیت را کسب می‌کند.در صورت تولد کودکی بعد از سال 1960 از پدری با ملیت قبرس، آن کودک می‌تواند تبعه قبرس گردد ‌اما چنانچه که از مادری تبعه قبرس متولد گردد، نمی تواند از اتباع قبرس قلمداد شود. کودک در صورت تولد از مادری قبرسی و پدری با ملیت نامعلوم و یا غیر قبرسی باید پس از 21 سالگی برای دریافت تابعیت قبرسی اقدام نماید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

در اغلب کشورها ازدواج با تبعه کشور مورد نظر یکی از راههای مهاجرت و اخذ اقامت دائم آن کشور است که ‌این قانون در کشور قبرس هم برقرار است؛ یعنی مهاجرت به قبرس از روش ازدواج نیز قابل دستیابی است. ازدواج یکی از راه های قانونی مهاجرت است که شخص متقاضی را می‌تواند به اقامت کشور قبرس برساند. به‌این صورت که فرد متقاضی با کسی که ملیت قبرس را داشته باشد هنگامی که ازدواج کند، از زمانی که ازدواج به ثبت می‌رسد، شخص درخواست کننده می‌تواند تابعیت کشور قبرس را اخذ کند. نکته ی دارای اهمیت ‌این است که ازدواج باید به صورت قانونی صورت گیرد و به هیچ عنوان ظاهری نباشد و زوج و زوجه در کنار هم زندگی کنند. ازدواج جعلی نمی تواند راهی معقول به جهت مهاجرت به قبرس و یا هر کشور دیگری باشد، چرا که در بسیاری از کشورها زوجه باید زمان طولانی را به جهت حقیقی بودن ازدواج با هم زندگی کنند. تا زمانی که راههای مناسب مثل مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت شغلی وجود دارد که با توجه به تحصیلات و تجربه شخص راه پیشرفت هموار می‌گردد. پس مطلوب ترین و هوشمندانه ترین راههای مهاجرت از راهی است که ‌امکان پیشرفت و دریافت اقامت دائم بدون استفاده از انتخاب هایی با آینده نامعلوم می‌باشد.

جهت ازدواج با تبعه قبرس باید شرایط ذیل بصورت کامل رعایت گردد:

 • ارائه کلیه مدارک هویتی
 • ارائه مدارکی مبنی بر تجرد و در صورت ازدواج قبلی، حکم طلاق یا فوت از همسر قبلی
 • گواهی دال بر عدم منع ازدواج مجدد
 • شخص در مدتی که در قبرس زندگی می کند باید شخص مفیدی بوده باشد با انطباق پذیری بالا با محیط و جامعه قبرس
 • واجد شرایط ازدواج بودن

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی گفته میشود که شرایط ادامه حیات در کشور خود و یا کشور مبدا را نداشته باشد که از علل عدم ‌امکان اقامت در کشور خود می‌توان به عدم وجود ‌امنیت برای شخص و‌امکان آزار و شکنجه و همچنین مرگ، شخص متقاضی مهاجرت به قبرس و دیگر کشور ها از راه پناهندگی به علل بسیاری اعم از نژاد، حضور در اقلیت مذهبی ، حضور در گروه هایی با فعالیتها و عقاید دیپلوماتیک و اجتماعی خاص و …. می‌باشد. پناهنده فردی است که تمایلی به بازگشت به کشور خود را ندارد به این دلیل که وحشت از شکنجه و آسیب های جدی و اعمال رفتارهای ضد حقوق بشر بر علیه خود را دارد.


*لازم به ذکر است که موسسه حقوقی آیلیسترز به هیچ عنوان پناهندگی را به شما گرامیان توصیه نمی کند و به هیچ عنوان سرویسی در‌این رابطه ارائه نمی نماید*

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی به هیچ وجه پیشنهاد نمی گردد، چون که درخواست کنندگان پناهندگی در قبرس در وضعیت خیلی نامساعدی در زندانهای قبرس نگهداری میشوند و در بسیاری از موارد گزارشاتی دال بر فقدان رعایت حقوق پناهندگی در کمپ های نگهداری پناهندگان در قبرس ارائه شده است. بر اساس قانون پناهندگی در قبرس افراد با کیس های گوناگون پناهندگی باید حداکثر 18 ماه در زندان نگهداری شده و سرانجام به پرونده آنها رسیدگی گردد؛‌اما در اغلب موارد افراد بالغ بر24 ماه در زندان باقی می‌مانند و به پرونده های آنان هیچ گونه رسیدگی نمی شود. به علت شرایط بسیار نامساعد و آینده‌ای نامشخص در راه پناهندگی آیلیسترز توصیه اکید می‌نماید که از راههای قانونی که شن انسانی در آن رعایت می‌گردد و افراد با احترام و به طور قانونی به کشورها ورود می‌نمایند، را هدف قرار دهید. آیلیسترز با به کارگیری متخصصان کهنه‌کار در‌امر مهاجرت و وکلای آگاه به ‌امور بین الملل آماده است تا شما عزیزان را در انتخاب مسیری معقول به جهت مهاجرتی ‌ایمن با آینده‌ای مملو از آرامش و موفقیت یاری رساند و با بررسی شرایط شما عزیزان و عرضه اطلاعات معقول جهت بالا بردن مقدار آگاهیتان ، شما سروران را یاری کند.

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت قبرس

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت و گذرنامه قبرس از هر یک از راه های گفته شده ممکن می‌باشد. در صورت مهاجرت به قبرس و اقامت قانونی در‌این کشور، پس از 7 سال می‌توان اقامت دائم ‌این کشور را اخذ کرد که در‌این رابطه در صورت بدنیا آمدن فرزندی در قبرس ‌امکان اخذ اقامت دائم قبرس برای والدینش به 5 سال کاهش می‌یابد.لازم به ذکر است تنها کسانی که از 21 سال به بالا هستند قادرند برای دریافت اقامت دائم ‌این کشور اقدام کنند. این مقاله توسط آیلیسترز تهیه شده است و هر گونه رونوشت برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است و‌این موسسه هیچ رضایتی بر‌این کار ندارد. از برجسته ترین نمونه ها در رابطه با دریافت اقامت همیشگی قبرس دارا بودن سلامت جسمی و روحی و عدم سوء پیشینه کیفری می‌باشد.

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

هزینه های زندگی در‌امر مهاجرت به جهت انتخاب کشور مد نظر بسیار حائز اهمیت است. درخواست کنندگان مهاجرت به قبرس باید توجه داشته باشند که هزینه های اقامت در قبرس 34.07 % زیادتر از هزینه های زندگی در‌ایران است. همچنین اجاره مسکن در کشور قبرس تقریبا 14.53% زیادتر از هزینه اجاره مسکن در‌ایران می‌باشد. در دنباله هزینه های زندگی در قبرس شامل هزینه اجاره مسکن ، هزینه حمل و نقل ، هزینه مواد غذایی و سایر هزینه ها در جداول ذیل خواهید دید.

پرسش و پاسخ متداول در خصوص مهاجرت و اقامت قبرس

از چه روشهایی می توان به قبرس مهاجرت کرد؟

راههای قانونی مهاجرت به کشور قبرس، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک و ازدواج می باشد.

بهترین روش و راحت ترین روش برای مهاجرت به قبرس چیست؟

بهترین و آسانترین روش بستگی به شرایط افراد دارد. برای برخی از افراد شاید مهاجرت تحصیلی بهترین روش باشد، برای برخی از افراد در صورت داشتن پیشنهاد شغلی ممکن است مهاجرت کاری بهتر باشد و برای افرادی که پشتوانه مالی دارند بهترین روش شاید خرید ملک قبرس بهترین روش باشد.

 هزینه مهاجرت به قبرس چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کشور قبرس بستگی به نوع مهاجرت افراد دارد. زیرا هر کدام از روش ها هزینه های مربوط به خود را دارند.

مزایا اقامت قبرس چیست؟

از جمله مهمترین مزیت اخذ اقامت قبرس این است که از این کشور می توان به عنوان یک سکوی پرتاب برای اخذ اقامت سایر کشورهای اروپایی استفاده کرد. یک مزیت برجسته دیگر در خصوص اقامت از طریق خرید ملک قبرس است که از ابتدا پاسپورت اتحادیه اروپا را می توان به دست آورد و حتی برای والدین خود و والدین همسر نیز می توان درخواست اقامت و پاسپورت داد. پس از آن با پاسپورت این کشور بدون محدودیت در بهترین کشورهای دنیا می توان زندگی کرد.

 شرایط مهاجرت به قبرس با کمترین هزینه چگونه است؟

شاید روش مهاجرت تحصیلی کم هزینه ترین راه مهاجرت به قبرس باشد.

آیا اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

اخذ اقامت و پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک امکانپذیر می باشد و از بهترین روش های اخذ پاسپورت در اتحادیه اروپا محسوب می شود.

سریعترین روش اخذ اقامت و تابعیت قبرس چیست؟

سریعترین روش اخذ اقامت و تابعیت قبرس، روش خرید ملک می باشد. در کمتر از ۶ ماه می توان از این طریق پاسپورت قبرس را به دست آورد.

چه روشهایی برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

روش خرید ملک در حال حاضر از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود. روشهای دیگری نظیر ثبت شرکت و کارآفرینی یا خرید اوراق قرضه دولتی نیز در دسته بندی مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری قرار می گیرند.

هزینه اولیه مورد نیاز به جهت سرمایه گذاری در قبرس چقدر است؟

هزینه مورد نیاز جهت خرید ملک در کشور قبرس ۲ میلیون یورو می باشد.

 پس از چه مدت می توانم به اقامت دائم قبرس برسم؟

در روش خرید ملک از همان ابتدا پاسپورت و تابعیت قبرس اعطا می شود. اما در سایر روش ها بعد از گذشت ۳ الی ۵ سال در صورت کار در این کشور و پرداخت مالیات می توان اقامت دائم به دست آورد و پس از گذشت ۷ سال تابعیت.

شرایط مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل چگونه است؟

برای مهاجرت تحصیلی به قبرس می توان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرش گرفت و محدودیتی وجود ندارد.

 آیا اخذ اقامت قبرس بصورت تضمینی کلاهبرداری است یا حقیقت دارد؟

معمولا واژه تضمین در امر وکالت و مهاجرت جمله صحیحی نمی باشد و در اینگونه موارد باید با احتیاط تصمیم گرفت. زیرا در همه حال در امر مهاجرت ریسک وجود دارد.