دریافت اقامت قبرس

-

دریافت اقامت قبرس

اقامت کشور قبرس به دو صورت دائم و موقت داده می‌شود. مانند هر کشور دیگری قوانینی برای متقاضیان مهاجرت یا اخذ اقامت قبرس وجود دارد که به اختصار در ادامه به آن خواهیم پرداخت

اخذ اقامت همیشگی قبرس از طریق ازدواج

اقامت دائم قبرس به اشخاصی که با بومیان قبرسی ازدواج نمایند اعطا می‌گردد. البته لازم به تذکر است که در تمام دنیا اگر ازدواج برای اخذ اقامت انجام شود و‌این موضوع به اثبات برسد، شخص متقاضی مرتکب تخلف مهاجرتی شده است و بسته به قوانین کشور مقصد مجازات خواهد شد. به هر حال معمولا‌این موضوع توسط دفاتر اداری مهاجرت کشف نمیشود و نتیجه بخش است. اما صرفا ازدواج به تنهایی کافی نیست و پس از ازدواج باید شرایطی مانند زندگی برای چند سال با زوج یا زوجه تحقق یابد.

اخذ اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک

در‌این روش شخص می‌بایست حداقل سیصد هزار یورو در بخش‌املاک کشور قبرس سرمایه‌گذاری نماید که دویست هزار یورو آن می‌بایست به صورت نقد بوده و مابقی آن میتوانند به صورت تسهیلات و وام بانکی ظاهر شود. اغلب‌املاکی که آژانس های مهاجرتی برای فروش پیشنهاد میکنند، ارزشی کمتر از قیمت اعلام شده دارند. اکیده توصیه میکنیم برای اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک حتما قیمت واقعی‌املاک پیشنهادی را استعلام کنید. یکی از راههای استعلام قیمت‌املاک مراجعه به آژانس های‌املاک مستقل در قبرس است.راهای مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا

اخذ اقامت موقت قبرس از طریق ویزای تحصیلی

اقامت موقت قبرس به اشخاصی که در دانشگاه‌های قبرس پذیرش گرفته و تحصیل کنند اعطا می‌گردد. این اشخاص تا هر موقعی که تحصیلشان ادامه داشته باشد می‌توانند اقامت خود را تمدید نمایند. همچنین‌این اشخاص بعد از پایان دوره تحصیل می‌توانند از روشهای سایر اقامت خود را تمدید نمایند. معمولا پس از پایان تحصیلات، افراد متقاضی اقامت دائم، اقدام به اخذ پیشنهاد کاری و یافتن کارفرما میکنند تا بتوانند ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل نمایند. تبدیل ویزای تحصیل به روادید کار یکی از بزرگترین و مهمترین مشغله های فکری دانشجوهای خارجی در هر کشور است.

دریافت اقامت قبرس از طریق ثبت نام فرزندان در مدارس

پدر و مادرانی که فرزند خود را در یکی از مدارس قبرس ثبت نام نمایند، می‌توانند خود و فرزند خویش را از اقامت کوتاه مدت بهره‌مند سازند. این اشخاص اجازه شغل استخدامی نداشته‌اما در صورت کارآفرینی از طریق ثبت شرکت می‌توانند شروع به شغل نمایند. البته برای‌این افراد‌امکان خرید ملک هم میسر است و میتوانند در صورت اقامت خویش، نسبت به بررسی‌املاک و سرمایه گذاری در قبرس دست به کار شوند.

اخذ اقامت قبرس از طریق ویزای کار

اشخاص دارای تخصصی که پیشنهاد کار از شرکتهای قبرسی دارند، شرایط دریافت اقامت کوتاه مدت کشور قبرس را دارا می‌باشند. این اشخاص تا موقعی که قرارداد کاری داشته باشند، اقامت آنها قابل تمدید است. معمولا در تمام کشورها بعد از چند سال کار و پرداخت مالیات‌امکان تبدیل ویزای کار یا اقامت شغلی به اقامت دائم وجود دارد.

اخذ اقامت قبرس از راه ثبت شرکت

اشخاصی که در قبرس شرکت ثبت کرده و از مقدار تعیین شده‌ای سرمایه اولیه برخوردار هستند، شرایط گرفتن اقامت موقت کشور قبرس را دارا می‌باشند. اقامت‌این اشخاص تا موقعی که شرکت آنها فعال می‌باشد، قابل تمدید بوده و می‌توانند در‌این کشور دست به کسب و کار بزنند. در صورتی که مالیات به موقع پرداخت شود و کسب و کار موفق باشد بعد از طی چند سال‌امکان اخذ شهروندی وجود خواهد داشت

نحوه تبدیل اقامت کوتاه مدت قبرس به اقامت دائم

مطابق قانون اشخاصی که اقامت موقت کشور قبرس را بوسیله ثبت شرکت بدست آورده‌ و شرکت آنها به مدت سه سال در قبرس دارای فعالیت باشد، قادرند برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم قبرس اقدامات لازم را انجام دهند.

جهت گرفتن اقامت دائم قبرس، باید مشخص شود که افراد از نظر اقتصادی دارای استقلال بوده و همچنین تخصص یا سرمایه آنها در مدت زمانی که در کشور قبرس حضور داشته ‌اند کمکی به پیشرفت‌این کشور کرده باشد.

آنها می‌بایست در یک مصاحبه نیز حضور یافته و ثابت کنند که به فرهنگ و جامعه قبرس علاقه دارند. البته مصاحبه و سنجش شهروندی در تمام کشورها مرسوم است.

اخذ تابعیت قبرس

به اشخاصی که تابعیت قبرس را بگیرند، گذرنامه قبرسی اعطا می‌شود. مطابق با قانون اتحادیه اروپا، اشخاصی که به هر روش قانونی در هر یک از کشورهای اروپایی به مدت هفت سال زندگی کنند، قادر هستند برای اخذ پاسپورت درخواست دهند. دریافت گذرنامه به معنای اخذ تابعیت یا شهروندی قبرس می‌باشد.

قبرس و پیمان شینگن

اشخاصی که اقامت دائم قبرس را گرفته‌اند، قادر هستند بدون نیاز به روادید به تمام کشورهای اروپایی مسافرت نمایند.

به علت مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر بخشهای اشغالی موجود است، قبرس تا‌این زمان بطور کامل به پیمان شنگن وارد نگردیده است. پس اشخاصی که موفق به اخذ اقامت موقت قبرس می‌شوند، جهت مسافرت به سایر کشورهای اروپایی به روادید نیاز دارند.

اگر کسی روادید شینگن داشته باشد می‌تواند پس از سفر به کشور صادر کننده ویزا وارد قبرس شده و در مدت زمانی که ویزای شینگن او دارای اعتبار است در قبرس اقامت گزیند.


مهاجرت به قبرس

مهاجرت از ایران- قبرس

کشور قبرس که جزیره بسیار زیبایی می‌باشد به تازگی روش های آسان تری را برای اخذ شهروند‌این کشور ارائه کرده است، ارائه یک برنامه شهروندی سریع برای مهاجران سرمایه گذاری در‌این کشور به علت توسعه اقتصادی قبرس یکی از‌این موارد می‌باشد. شما می‌توانید برای اخذ شهروندی قبرس با سرمایه گذاری کمتر از دو میلیون یورو (2.8 میلیون $) واجد شرایط‌این نوع از مهاجرت گردید. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با شرایط مهاجرت به قبرس در اختیار شما قرار می‌دهد.

در‌این موضوع میخوانید

روش ها و راه های شرایط مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق شغل

اجازه کار در قبرس

مهاجرت به قبرس از روش تحصیل و مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج یا پیوستن به خانواده

مهاجرت به قبرس از طریق ویزای سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

اجازه اقامت همیشگی قبرس

روش ها و راه های شرایط مهاجرت به قبرس

زندگی در قبرس مزایای بسیاری دارد، از جمله دارا بودن یک محیط بسیار‌امن با نرخ جرم و جنایت کم، استاندارد بالای مراقبت های بهداشتی، بیمارستان های خصوصی مقرون به صرفه، آموزش خصوصی مقرون به صرفه و مناظر زیبا از جمله برخی از‌این موارد میباشند. علاوه بر‌این، قیمت ملک در‌این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبتا کم هزینه است.

اگر شما می‌خواهید برای اقامت در قبرس اقدام کنید، شما باید برای برای دریافت مجوز مهاجرت به سازمان های مربوطه مراجعه کنید و درخواست خود را ارسال کنید، الی برای شما ویزای اقامت صادر شود. لطفا در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ما به شما در‌امر مهاجرت به قبرس کمک خواهیم کرد. متخصصان مهاجرت با تجربه ما آماده کمک به شما نیاز در زمینه مهاجرت به قبرس با یک شانس بالا می‌باشند.

این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی قبرس هستند. روش های متنوعی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می‌کند.

شما می‌توانید به راحتی با تماس با آیلیسترز اطلاعات کاملی در رابطه با کلیه‌امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت آگاه شوید و همچنین از‌این خدمات با قابل لغو و تضمین مورد نیاز بهرمند گردید.

در‌این قسمت به بررسی راه های دریافت تابعیت و اقامت و مهاجرت به قبرس می‌پردازیم:

مهاجرت به قبرس از طریق کار

برای کار به عنوان یک کارگر بسیار ماهر در قبرس، شما بایستی اجازه اقامت و اشتغال و ویزای کار در قبرس را داشته باشد.

شما ممکن است در هر شرکت با منافع خارجی، از جمله شرکت های بین المللی، زیر شاغل گردید:

(یک) مدیران اجرایی:

مدیران و یا شرکای شرکت های سهامی؛

مدیران کل از شرکت های تابعه و شاخه آنها.

مدیران گروه شرکت های کسب و کار.

حداقل حقوق و دستمزد ماهانه قابل قبول برای مدیران اجرایی € 3872 است. این مقادیر ممکن است با توجه به نوسانات در شاخص حقوق و دستمزد تنظیم شود و تغییر کند.

حداکثر تعداد مدیران اجرایی که می‌توانند در یک شرکت واجد شرایط استخدام شود پنج نفر است، مگر‌اینکه شامل توجیهی قابل قبول باشد.

(ب) کارکنان مدیریت میانی، کارکنان اجرایی و دیگر پرسنل کلیدی ( از جمله مدیران اجرایی)

حداقل حقوق و دستمزد ماهانه قابل قبول برای‌این دسته 1936 یورو است. این مقادیر ممکن است با توجه به خمیر در شاخص حقوق و دستمزد تنظیم شود و تغییر کند.

حداکثر تعداد نفرات‌این دسته میتوانند در یک شرکت واجد شرایط استخدام شوند ده نفر است، مگر‌اینکه شامل توجیهی قابل قبول باشد.

مجوز کار در قبرس

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممکن است بدون مجوز کار بتوانند در قبرس مشغول به کار شوند. اگر آنها بتوانند کار مناسب با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند، آنها باید اجازه اقامت را با کمک اجازه کار خود به دست آورند. اتباع کشورهای دیگر که مایل به کار در قبرس هستند نیاز به مجوز اشتغال دارند. برای‌این اشتغال شخص باید توسط یک کارفرمای خاص برای یک کار پذیرفته شود و برای وی یک سال مجوز کار فرستاده گردد، اگر چه‌این مجوز را می‌توان تمدید کرد.

به عنوان بخشی از برنامه جذب سرمایه گذاری خارجی دولت قبرس‌این دولت مزایای زیادی برای متقاضیان ارائه می‌دهد، برخی از موارد زیر جزوی از‌این مزایا می‌باشد:

اعطای اقامت به متقاضیان کشورهای دنیا سوم از طریق ثبت شرکت خارجی ساده؛

کاهش زمان صرف شده برای بررسی تقاضا اقامت؛

مجوز کار و اقامت نامحدود برای مدیریت ارشد و دیگر کارکنان کلیدی؛

روش های برای استخدام ساده کارکنان داخلی توسط پرسنل مدیریت ارشد؛

کاهش اسناد و ملزومات مورد نیاز برای ارسال تقاضا؛

مهاجرت به قبرس از روش تحصیل و مهاجرت تحصیلی

هر دانش آموز باید با در اختیار داشتن مجوز قبولی از دانشگاه مربوطه برای اخذ ویزای ورود به‌این کشور اقدام کند. ویزای تحصیلی برای یک آیلیسترز آموزشی خاص معمولا صادر می‌شود. دانشجوی خارجی باید ابتدا برای یک آیلیسترز تحصیلی در قبرس اقامت خود را دریافت کند.

ارسال درخواست بایستی به کنسولگری یا سفارت ارسال گردد (بخش کنسولی یا سفارت کمیسیون خویش را دریافت میکنند.)

موارد نیاز جهت ارسال درخواست:

گذرنامه با ارزش حداقل 1 سال

رونوشت گذرنامه

تکمیل فرم تقاضا.

4 عکس با‌اندازه مناسب گذرنامه

اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه در طول مدت اقامت.

گواهی تحصیلی اصلی در مقطع قبلی

گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس در کشور متقاضی یا کشور محل اقامت وی که در 6 ماه اخیر صادر شده باشد.

اسناد مالی که میزان تمکن مالی شخص را نشان دهد؛ دانش آموزان باید بتوانند کل مخارج زندگی در قبرس خویش در زمان تحصیل در قبرس بپردازند. بنابراین قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی از شرایط تحصیل در قبرس آگاه گردید.

حضور دانشجو در دانشگاه و مدرسه اجباری است و نامه های مربوط به حضور فرد بایستی توسط وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ آن کشور‌امضا گردد.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج یا پیوستن به خانواده

کسانی که با یک شهروند قبرسی ازدواج کرده‌اند می‌توانند با ارسال یک کپی از سند ازدواج خود و تکمیل فرم درخواست خود، به همراه تائیدیه تولد زن و شوهر، تائیدیه عدم سوء پیشینه زن و شوهر درخواست خود را برای اخذ اقامت و تبعه ی قبرس ارسال کند.

اگر شما از نظر قانونی در قبرس طی دو سال ساکن شده‌اید، شما می‌توانید برای پیوستن خانواده خود به شما در قبرس اقدام کنید و درخواست خود را ارسال کنید.

اعضای خانواده شما عبارتند از:

همسر شما که دارای بیش از 21 سال سن باشد، به شرطی که ازدواج حداقل یک سال پیش از ارسال درخواست ثبت شده باشد؛

کودکان صغیر مجرد و یا کودکان همسر قانونی شما.

روش اخذ شهروندی و اقامت از طریق ازدواج یکی از پیچیده ترین‌این راه ها است و نیاز به تعداد زیادی اسناد از طرف زن و شوهر دارد. یکی از‌این موارد گواهی ثبت ازدواج رسمی مطابق با قانون کشور قبرس میباشند. 60 روز پس از ارسال اسناد بررسی اسناد توسط دولت صورت میگیرد. زن و شوهر باید بیش از 18 سال سن داشته باشند. در صورتی که یکی از آنها یا هر دو زیر سن  قانونی باشند اجازه کتبی توسط پدر و مادر فرد باید به اسناد اضافه شود.

مهاجرت به قبرس از راه ویزای سرمایه گذاری

قبرس یک مرکز مهم و قلب دریای مدیترانه است،‌این کشور در تقاطع اروپا، آفریقا و آسیا قرار گرفته است، قبرس دارای فرهنگی غنی و متنوع است و جزو کشورهایی است که خارج از اتحادیه اروپا قرار گرفته است. اقتصاد‌این کشور به سرعت در حال رکود اقتصادی است. اخیرا دوره نقاهت اقتصادی از طریق فعالیت های قابل توجهی در زمینه حمل و نقل، گردشگری، بخش های حقوقی و خدمات مالی بهبود یافته است. و‌این کشور نیز شاهد افزایش سرمایه گذاری های خارجی و تحولات مالی بوده است.

مزایای پروگرام سرمایه گذاری در قبرس

این روش اجازه اخذ اقامت سریع و شهروندی‌این کشور در مدت سه ماه را می‌دهد.

بدون نیاز به اقامت فیزیکی شخص می‌تواند اجازه اقامت قبرس را داشته باشد.

شخص نیاز به مدرک زبان برای اخذ اقامت یا شهروندی ندارد؛

نرخ مالیات در‌این کشور پایین است و‌امکان تجارت آزاد در انجمن اروپا برای‌این کشور وجود دارد؛

حق زندگی، شغل و تحصیل نامحدود در اروپا؛

حق مالکیت زمین در یک کشور عضو اتحادیه اروپا؛

موقعیت جغرافیایی استراتژیک، تشکیل یک پل بین اتحادیه اروپا، شرق میانه و شمال آفریقا با دسترسی مستقیم به دریای مدیترانه؛

آمار جرم و جنایت پایین، سیستم یادگیری عالی با تعدادی از مدارس و دانشگاه با استاندارد بالا.

هدف عالی برای تعطیلات.

مهاجرت به قبرس از راه خرید ملک

بر اساس‌این سیاست، مجوز مهاجرت، برای اتباع کشورهای ثالث، به موجب خرید، ملک متعلق به خود در قبرس برای اهداف اقامت در‌این کشور وجود دارد، حداقل ارزش ملک بایستی 300.000 € باشد. علاوه بر‌این، تمام متقاضیان مهاجرت از طریق‌این دسته‌این دسته، نیاز است مقدار درآمد‌امن و کافی خود برای زندگی در قبرس را تضمین کنند، که‌این درامد نباید از فعالیت های یا خود اشتغالی فرد در قبرس به دست آید، بلکه لازم است از خارج از کشور قبرس تامین گردد.

اجازه اقامت دائم قبرس

یکی از انواع سریع به دست آوردن اقامت کشور قبرس که برای بهبود شرایط اقتصای‌این کشور تعیین شده است و به اتباع کشور های دنیا سوم نیز برای مهاجرت سریع کمک می‌کند روش سرمایه گذاری در قبرس میباشند. اگر چه روش های متعددی نظیر کارنیروی ماهر، تحصیل، ازدواج و … نیز برای اخذ اقامت‌این کشور وجود دارد. قانون اقامتی‌این کشور سالیانه 1972 تدوین شده است و از آن زمان تاکنون بارها تغییر کرده است.

برای دریافت اقامت طولانی مدت، تبعه کشور ثالث باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

منابع مالی منظم و پایدار برای خود و وابستگان وی که در قبرس زندگی می‌کنند بدون توسل به سیستم کمک های اجتماعی در قبرس؛

بیمه بهداشتی در برابر مخاطرات که معمولا شرکت های بیمه قبرس‌این مورد را تحت پوشش قرار می‌دهند.

عدم تهدید نظم کلی یا‌امنیت عمومی

اثبات محلی برای اقامت در زمان حضور در کشور قبرس.


پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

روش های اخذ پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس از راه کار

پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت قبرس از طریق تولد

پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

پاسپورت قبرس از راه تحصیل

پاسپورت قبرس از راه پناهندگی

پاسپورت قبرس از طریق شغل

برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق کار، ابتدا می‌بایست یک درخواست کاری از یک کارفرمای قبرسی داشته باشید. کارفرمای قبرسی نمی تواند به آسانی یک کارگر خارجی استخدام نماید. وی باید پس از منعقد شدن قرار داد از وزارت کار قبرس، مجوز استخدام کارگر خارجی را دریافت نماید. پس از بررسی های لازم توسط‌این وزارت خانه در باب‌اینکه‌این شغل از کار های مورد نیاز کشور قبرس هست و یا‌اینکه شهروند قبرسی برای‌این کار متقاضی نیست، به کارفرما اجازه استخدام کارگر خارجی می‌دهند.

مجوز کار و ویزای کار برای افراد خارج از اتحادیه اروپا لازم است و مجوز کاری ابتدایی که صادر می‌گردد از 3 ماه تا یک سال اعتبار دارد و تا 4 سال نیز می‌تواند تمدید گردد. ولی بیشتر از 4 سال‌امکان تمدید وجود ندارد، مگر‌اینکه کار شما تخصصی باشد و در یک شرکت معتبر با گردش مالی زیاد، استخدام شده باشید.

پاسپورت قبرس از روش سرمایه گذاری

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری از راه هایی است که در بعضی کشورها منجر به دریافت پاسپورت می‌گردد. قبرس از معدود کشورهایی است که پاسپورتش را از طریق سرمایه گذاری در اختیار افراد قرار می‌دهد. از روش های مختلف در‌این کشور می‌توان سرمایه گذاری نمود و در نتیجه آن پاسپورت‌این کشور را بدست آورد.

از مزایای سرمایه گذاری در قبرس عدم نیاز به حضور فرد در‌این کشور می‌باشد. خرید بیزینس در اروپا یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت محسوب می‌گردد. سرمایه گذاری می‌تواند از طریق خریدن ملک، اوراق قرضه دولتی، سپرده گذاری در بانک و یا ترکیبی از‌این راهها باشد. فرد سرمایه گذار ابتدا باید یک ملک به ارزش 2 میلیون یورو بخرد که باید حداقل برای مدت 3 سال باقی بماند و پس از آن می‌تواند تا مبلغ 500 هزار یورو کاهش یابد.

همچنین فرد متقاضی می‌تواند سهام یا اوراق قرضه دولتی را به مقدار 500 هزار یورو، خریداری و به مدت 3 سال حفظ نماید و یا حداقل 2 میلیون یورو در یک بانک قبرسی به همین مدت و یا با ترکیبی از‌این سه راه به میزان 2 میلیون یورو، سرمایه گذاری نماید.

اخذ پاسپورت قبرس از طریق تولد

کشورها از دو اصل خاک و خون پیروی می‌کنند. کشور قبرس از قاعده خون نیز پیروی می‌کند. یعنی فرزندی که تازه متولد شده است بدون توجه به محل بدنیا آمدن، ملیت را به طور مستقیم از پدر و مادر دریافت می‌نماید.

پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

در‌این روش برای ازدواج ابتدا می‌بایست سن شما بیشتر از 18 سال باشد و شما ثابت کنید که هدفتان واقعا ازدواج میباشند و طی 2 تا 3 سال با یکدیگر به طور مشترک زندگی نمایید سپس تقاضا تابعیت و پاسپورت قبرس بدهید.

پاسپورت قبرس از روش تحصیل

تحصیل در هیج کشوری سبب اخذ پاسپورت و تابعیت آن کشور برای شما نمی گردد. پس همچنین تحصیل در کشور قبرس نیز، نمی تواند به شما در دریافت پاسپورت قبرس کمک نماید. اما شما قادر هستید پس از آنکه زمان تحصیلی شما به اتمام رسید یک تقاضا کاری از کارفرمای قبرسی، بدست بیاوردید و اقامت خودتان را از ویزای تحصیلی به روادید کاری تغییر دهید و اجازه اقامت دریافت نمایید.

پاسپورت قبرس از طریق پناهندگی

پناهندگی از خطرناک ترین راه های دریافت پاسپورت قبرس میباشد. بصورت کلی اخذ اقامت و گذرنامه قبرس از روش پناهندگی‌امکان پذیر است‌اما به هیچ عنوان انتخاب‌این روش جهت مهاجرت و اخذ اقامت پیشنهاد نمی گردد. آیلیسترز، هیچگونه خدماتی در زمینه اخذ اقامت از طریق پناهندگی ندارد.

قبرس

کشور قبرس جزیره‌ای است که در شرق مدیترانه واقع شده است و دارای آب و هوای بسیار معتدل و مدیترانه‌ای میباشند که سالانه افراد زیادی را به خود جذب می‌نماید. مساحت‌این کشور ۹،۲۵۱ کیلومتر مربع است. قبرس به دو بخش قبرس شمالی (ترک نشین) و قبرس جنوبی (یونانی نشین) تقسیم شده است و زبان رسمی‌این کشور زبان یونانی و ترکی می‌باشد.

پایتخت کشور قبرس نیکوزیا است. جمعیت‌این کشور حدود یک میلیون و صدو هفتاد هزار فرد است، که تعداد کثیری از جمعیت‌این کشور را یونانی ها تشکیل داده‌اند که در بخش قبرس جنوبی زندگی می‌کنند. اقلیت های کشور قبرس مسیحی (کاتولیک، مارونی و ارمنی) هستند.

برای اخذ پاسپورت قبرس باید اصول و ضوابط مربوط به اقامت و تابعیت و تفاوت آنها را بدانید. اقامت یک رابطه مادی و حقوقی نسبت به کشور مقابل دارد و تابعیت بر اساس حقوق بین الملل خصوصی به‌این معنا می‌باشد که فرد عضوی از جمعیت تشکیل دهنده دولت می‌باشد، در واقع یک خصوص سیاسی، بین المللی، داخلی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور قبرس است که‌این باعث می‌شود که نسبت به یکدیگر تکالیفی داشته باشند.

اعتبار پاسپورت قبرس

از لحاظ اعتبار و رتبه بندی، پاسپورت قبرس در رتبه هفتم رده بندی جهان می‌باشد.


خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس

تحلیل خرید ملک در قبرس و اقامت

خرید ملک در قبرس، امتیازات خرید ملک در‌این کشور و همچنین شرایط خرید ملک در قبرس و نحوه اخذ اقامت قبرس و پاسپورت قبرس از‌این روش مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می‌گیرد. با توجه به‌اینکه خرید ملک در‌این کشور دارای مزیت های فراوانی بوده و طرفداران زیادی دارد، ممکن است متقاضیان سوالات متعددی در مورد خرید ملک در قبرس داشته باشند. چه کسانی می‌توانند در‌این کشور ملک خریداری کنند؟ آیا خرید ملک در‌این کشور نیاز به شرط حضور دارد؟ سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در‌این کشور چقدر می‌باشد؟ خرید ملک در قبرس شمالی بهتر است یا خرید ملک در قبرس جنوبی؟ مزایای خرید ملک در قبرس چیست؟ در‌این مقاله سعی شده است به تمامی سوالات در زمینه سرمایه گذاری در قبرس از نوع خرید ملک پاسخ داده شود. با مطالعه دقیق‌این مقاله می‌توانید پاسخ پرسش های خود را بیابید. در طور داشتن هر گونه سوال در رابطه با مهاجرت از طریق خرید ملک می‌توانید با آیلیسترز) تماس گرفته و از طریق مشاوره با متخصصان ارشد، پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

وضعیت عمومی خرید ملک در قبرس

در‌این قسمت از مقاله اقامت قبرس با خرید ملک به بررسی شرایط خرید ملک در قبرس و اقامت پرداخته‌ایم که شرایط عمومی خرید ملک در‌این کشور به صورت خلاصه در‌این قسمت توضیح داده می‌شود، ولی جزئیات خرید ملک در قبرس در قسمت های بعدی برای شما عزیزان توضیح داده می‌شود. خرید ملک در‌این کشور به‌این صورت است که خرید ملک منجر به اخذ پاسپورت در کوتاه مدت نمی شود. افرادی که می‌خواهند پاسپورت‌این کشور را اخذ کنند می‌توانند ملکی به ارزش 300 هزار یورو خریداری کرده و پس از 7 سال پاسپورت دریافت کنند. برای تکمیل اطلاعات قادر هستید مقاله ذیل را به دقت بررسی کرده و جواب سوالات خود را در‌این زمینه دریافت نمایید و همچنین می‌توانید آیلیسترزنیز تماس پذیرفته تا مشاورین ما پاسخگوی سوالات شما باشند.

استانداردهای سرمایه گذاری وخرید ملک در قبرس

یکی از گزینه های مهم در خرید ملک در قبرس بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در‌این کشور می‌باشد که یکی از مهمترین گزینه ها در سرمایه گذاری و همینطور خرید ملک در‌این کشور هستند. یکی از مهمترین استانداردهای سرمایه گذاری مربوط به نرخ مصادره‌اموال می‌باشد که در‌این قسمت به بررسی‌این موضوع پرداخته‌ایم. نرخ مصادره‌اموال نشان دهنده‌این است که آیا کشور مورد نظر مقصد خوبی برای سرمایه گذاری می‌باشد یا خیر. افرادی که اقدام به سرمایه گذاری و همچنین خرید ملک می‌کنند باید به مکانیزم قضایی آن کشور توجه کرده و تحقیق کاملی در مورد‌این مساله داشته باشند. کشوری که نظام قضایی سالمی دارد، در هنگام به وجود آمدن مشکل برای سرمایه گذار خارجی به حل‌این موضوع پرداخته و تفاوتی بین سرمایه گذار خارجی و داخلی وجود ندارد. در نمودار پایین اطلاعات مربوط به نرخ مصادره‌اموال در کشور قبرس ارائه شده است. اگر در کشوری نرخ مصادره‌اموال حدود ۱ باشد،‌ای ناشناس عدد نشان دهنده‌این است که کشور مورد نظر هدف خوبی برای سرمایه گذاری بوده و در صورت به وجود آمدن مشکل، نظام قضایی کشور با سرمایه گذاران خارجی همانند سرمایه گذاران داخلی رفتار خواهد کرد. ولی اگر نرخ مصادره  اموال حدود ۴ باشد، نشان دهنده‌این است که کشور مورد نظر مقصد خوبی برای سرمایه گذاری نیست  و سرمایه گذاری در آن کشور ریسک دارد.

شاخص های مالی تاثیر گذار درخرید ملک در قبرس

یکی دیگر از موارد مهم در سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس بررسی شاخص های اقتصادی در‌این کشور میباشند. مهمترین شاخص های اقتصادی تاثیر گذار نرخ بیکاری در‌این کشور می‌باشد که در‌این قسمت به بررسی‌این موضوع پرداخته‌ایم. نرخ بیکاری یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در سود دهی و کاریابی می‌باشد که اگر نرخ بیکاری در کشوری پایین باشد نشان دهنده اقتصاد رو به رشد آن کشور است. در نمودار زیر نرخ بیکاری حدود ۷ درصد مشخص شده است که با توجه به برخی کشورهای اروپایی آمار بیکاری مناسبی می‌باشد.

نرخ بیکاری در قبرس

یکی دیگر از مهمترین شاخص های اقتصادی تاثیر گذار و مهم در سرمایه گذاری نرخ تورم در آن کشور می‌باشد. براساس آمارهای انجام شده، نرخ تورم در‌این کشور منفی است و‌این رقم نشان دهنده‌این است که در‌این کشور تورم وجود نداشته و یکی از مطلوب ترین کشورها برای سرمایه گذاری است.

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس

در‌این قسمت از مقاله خرید ملک در قبرس به بررسی شرایط افرادی که می‌توانند در‌این کشور ملک خریداری کنند پرداخته‌ایم. همانگونه که در قسمت قبلی ذکر شد افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کشور قبرس دارند، قادرند ملکی به ارزش حداقل 300000 یورو خریداری کنند. شخص مجوز کار نداشته و باید از کشور خود درآمد خوبی داشته و نیاز به کار در‌این کشور را نداشته باشد. یکی سایر از شرایط‌این روش‌این است که شخص باید درآمد سالیانه حدود ۳۰،۰۰۰ یورو  برای شخص اصلی و همسر و فرزندان هر یک 5هزار یورو و پدر و مادر ها هم هر کدام 8 هزار یورو داشته باشد.

این روش شرط حضور ندارد. فقط در هر 2 سال باید 1 روز اقامت داشته باشند. اقامت در‌این روش به صورت 2 سال به 2 سال است. به همسر و فرزندان زیر 25 سال و والدین شخص و همسرش در‌این راه اقامت و پاسپورت داده می‌شود.

برای خرید ملک در قبرس همچنین باید 30 هزار یورو طی 3 سال در بانکی در کشور قبرس سپرده گذاری شود که‌این مبلغ به مدت 3 سال بلاک است و اجازه برداشت نخواهید داشت.

شایان ذکر است که قبرس جزو حوزه شنگن نیست.

مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

در‌این بخش از مطلب خرید ملک در قبرس به بررسی مراحل رسمی خرید ملک در‌این کشور اشاره می‌کنیم. همانگونه که شرایط خرید ملک در قبرس توضیح داده شد شخص ملکی به ارزش  دست کم ۳۰۰،۰۰۰ یورو خریداری کرده و سپس حساب بانکی در قبرس افتتاح می‌کند. پیشنهاد ما به شما عزیزان‌این است که بهتر است از طریق وکیل مهاجرتی اقدام کرده تا با توجه به شرایط کشور قبرس اقدامات لازم را انجام دهد. آیلیسترز نیز با ۱۵ سال سابقه کاری در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری آماده ارائه هر گونه خدمات در زمینه مهاجرت و خرید ملک در قبرس و اقامت هستند. لازم به ذکر است که‌این مقاله توسط آیلیسترز به تدوین درآمده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر اخلاقی می‌باشد.

مخارج های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس

در‌این بخش از مطلب خرید ملک در قبرس به هزینه های مورد نیاز اشاره خواهیم کرد. همانگونه که در قست های قبلی ذکر شده است، برای خرید ملک در قبرس شخص باید ثابت کند که درآمد هر ساله حداقل ۳۰۰۰۰ یورو داشته و ملکی به ارزش ۳۰۰،۰۰۰ یورو خریداری کند. همچنین شخص باید در‌این کشور حساب بانکی افتتاح کرده و به سرویس خود در‌این کشور حدود ۳۰،۰۰۰ یورو انتقال دهد. نکته مهم‌این است که شخص اجازه کار نداشته و باید از کشور خویش درآمد خوبی داشته باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی ویدوئوی گام به گام اخذ اقامت را مشاهده کرده و همچنین با مشاورین مجرب آیلیسترز مشورت کنید.

وکیل‌امور خرید ملک در قبرس

وکیل‌امور ملک یکی دیگر از انتخاب های مهم برای توضیح در مقاله خرید ملک در قبرس می‌باشد. با توجه به‌اینکه خرید ملک در قبرس یکی از گزینه های سرمایه گذاری بوده و باید در زمینه اقدام برای خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس  با وکیل مجرب مشورت کرده و تمامی اطلاعات مربوطه در زمینه خرید ملک در قبرس را قبل از اقدام دریافت کنید. همانگونه که ذکر شد، فرآیند اخذ اقامت و پاسپورت از طریق خرید ملک در قبرس  یکی از پروسه های بسیار حساس بوده و شما عزیزان بهتر است با وکیلی بحث کنید که در زمینه مهاجرت و همچنین سرمایه گذاری تجربه کافی داشته باشد. آیلیسترز با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری آماده ارائه سرویس‌ های در‌این زمینه بوده و شما عزیزان برای اخذ اطلاعات تخصصی تر می‌توانید با آیلیسترز تماس پذیرفته و با تایید مشاورین ارشد آیلیسترز صحبت کرده و مشاوره دریافت نمایید.

سرویس‌ های آیلیسترز برای خرید ملک در قبرس

همانگونه که در قسمت قبلی ذکر شد، پروسه خرید ملک در قبرس و اقامت یکی از پروسه های حساس بوده و شما عزیزان باید قبل از اقدام تحقیق کاملی در‌این زمینه داشته و با وکیل کهنه‌کار که تجربه کافی در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری دارد، مشورت کنید. شما عزیزان ممکن است علاوه بر گزینه خرید ملک در قبرس، روشهای دیگری را نیز بتوانید اقدام کنید. شما می‌توانید برای اخذ اطلاعات کاملتر با آیلیسترز تماس بگیرید و با مشاوران ارشد صحبت کنید. در صورت صلاح دید مشاوران مجرب آیلیسترز، می‌توانید با آیلیسترز صحبت کرده و اطلاعات جامعتر دریافت کنید. آیلیسترز در زمینه مهاجرت، می‌تواند ایده آل ترین راه های سرمایه گذاری و همچنین خرید ملک در قبرس را برای شما توضیح دهد.

توصیه های حقوقی خرید ملک در قبرس

یکی از مهمترین پیشنهاد ما به شما عزیزان‌این است که قبل از اقدام برای خرید ملک در قبرس، سایر روشهای مهاجرتی و همچنین روشهای سرمایه گذاری را برای همه کشورها بررسی کرده و در صورت اقدام برای خرید ملک در‌این کشور و یا سایر روشها، با وکیل مجرب که شناخت کافی به مسائل مهاجرتی، حقوقی و سرمایه گذاری دارد مشورت کنید. آیلیسترز برای اکثر کشورها در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری اقدام می‌کند و بهترین روش برای اخذ تصمیم گیری سریعتر‌این است که شما ویدوئوی گام به گام اخذ اقامت را که توسط مشاورین تهیه شده است، تهیه کرده و مشاهده کنید. همچنین، برای بررسی دقیق تر با آیلیسترز در زمینه روشهای پیشنهادی صحبت کنید. برای اخذ وقت مشاوره با آیلیسترز می‌توانید با مشاورین ارشد صحبت کرده و در صورت تایید آنها وقت مشاوره دریافت کنید.