اقامت کشور قبرس

-

اقامت کشور قبرس

برای اخذ اقامت قبرس به صورت قانونی و با کمترین هزینه می‌توانید از روش اثبات تمکن مالی اقدام فرمایید. در‌این روش نیازی به خرید ملک توسط متقاضی نیست و فقط با ارائه اسناد مالی در‌ایران نظیر حساب بانکی، سند مالکیت (در صورت وجود) و غیره می‌توان اقامت قبرس را اخذ نمود.

مزایای مهاجرت و اقامت در قبرس

۱)  روادید قبرس:

ویزا برگه‌ای است که در پاسپورت‌ ایرانی متقاضی چسبانده می‌شود و عمدتا توسط سفارت قبرس در تهران برای مقاصد توریستی فرستاده می‌گردد. حداکثر مدتی که به‌ایرانی ها معمولا ویزای توریستی داده می‌شود ۱ ماه می‌باشد.

زمانی که شما ملکی را در قبرس خریداری می‌کنید، صرف نظر از قیمت آن، حق درخواست ویزای مالتیپل را دارید. این ویزا به شما اجازۀ ورود مکرر به قبرس را در هر زمان می‌دهد.

اقامت در کشور قبرس

۲)   اقامت یا Residency :

اقامت قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می‌شود. افرادی که اقامت قبرس را دارند می‌توانند در قبرس زندگی کنند و هر چند بار که می‌خواهند به‌این کشور رفت و آمد داشته باشند. افرادی که اقامت دائم می‌گیرند به صورت مادام العمر از‌این حق بهره مند می‌گردند و افرادی که اقامت موقت کسب می‌کنند می‌توانند اقامت خود را تا زمانی که شرایط لازم را دارند تمدید کنند.

راه های کسب اقامت دائم:

ازدواج:اقامت دائم قبرس به افرادی که با اتباع قبرسی ازدواج نمایند داده خواهد شد.

خرید ملک:اقامت دائم قبرس به افرادی که حداقل ۳۰۰,۰۰۰ یورو در بخش‌املاک قبرس سرمایه گذاری کنند داده می‌شود که ۲۰۰,۰۰۰ یورو آن باید به طور نقد باشد و الباقی آن میتواند به طور تسهیلات و وام بانکی باشد. جزییات‌این روش در صفحه خرید ملک و اخذ اقامت در قبرس ارائه شده است. لزومی ندارد که‌این مبلغ فقط در یک واحد سرمایه گذاری شود و می‌توان به عنوان مثال یک ویلا و یک مغازه خرید. همچنین برای بعضی از ملک ها می‌توان تسهیلات گرفت ولی نکته‌ای که وجود دارد‌این است که طبق قانون شما باید حتما ۲۰۰,۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشید و الباقی را میتوانید بصورت اقساط (وام و . تسهیلات) پرداخت نمایید.

اقامت دائم از روش تمکن مالی: در‌این راه به افرادی که درایران صاحب شغل و درآمد مناسبی هستند،یا ملک‌املاک دارند یا گردش حساب بالایی داشته باشند اقامت دائم برای کل عمر تعلق میگیرد. تمامی اسناد و مدارک زیر نظر وکیل در‌ایران ترجمه و به تایید میرسد و سپس برای ارائه به کشورقبرس ارسال میگردد. در‌این روش نیازی به حضور متقاضی در قبرس برای اقدام نمیباشد لذا یکی از محاسن‌این روش عدم احتیاج به هزینه کردن برای حضور در قبرس است. این اقامت شامل کلیه افراد خانواده تحت تکفل متقاضی نیز میگردد.

راه های کسب اقامت کوتاه مدت:

تمکن مالی:چنانچه فرد بتواند اسنادی در‌ایران نشان دهد که اثبات کننده تمکن مالی وی باشد ما می‌توانیم اقامت موقت قبرس اروپایی را برای فرد بگیریم. تمکن مالی بهترین و کم هزینه ترین راه مهاجرت به قبرس می‌باشد که انجام آن تقریبا برای همه افرادی که قصد مهاجرت دارند به راحتی‌امکان پذیر است.

حسن روش تمکن مالی در‌این است که اقامت قبرس شما می‌تواند با کمترین هزینه تبدیل به پاسپورت قبرسی شود.

تحصیل:اقامت موقت قبرس به افرادی که در دانشگاه های قبرسی پذیرش بگیرند و تحصیل کنند داده می‌شود. این افراد تا هر زمانی که تحصیلشان طول بکشد می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین‌این افراد پس از پایان دوره تحصیل می‌توانند از روشهای دیگر برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند.

تحصیل کودکان:والدینی که فرزند خود را در یکی از مدرسه های قبرس ثبت نام کنند می‌توانند برای خود و فرزند خود اقامت کوتاه مدت بگیرند. این افراد اجازه کار نخواهند داشت و باید ارائه دهند که از جای دیگری تامین مالی هستند.

افراد متخصص:اقامت موقت قبرس به افراد متخصصی که دارای پیشنهاد کار از شرکت های قبرسی باشند داده می‌شود. این افراد تا زمانی که قرارداد کاری داشته باشند می‌توانند اقامت خود را تمدید نمایند.

ثبت شرکت:اقامت موقت قبرس به افرادی که در قبرس شرکت ثبت کنند و مقدار مشخصی سرمایه اولیه داشته باشند داده می‌شود. جزییات‌این روش به تفصیل در صفحه ثبت شرکت و اخذ اقامت در قبرس آمده است. این افراد تا زمانی که شرکت آنها دایر است می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند و در قبرس کار کنند.

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم:

تبدیل اقامت موقت به دائم در پایان هر سال توسط کارشناسان مقیم در قبرس و همچنین دفتر‌ایران انجام میشود. هزینه ها و شرایط تمدید بسته به نوع اقامت کوتاه مدت که دریافت شده متفاوت است.

طبق قانون افرادی که اقامت موقت قبرس را از طریق ثبت شرکت کسب کرده باشند و ۳ سال شرکتشان در قبرس فعال بوده باشد ، می‌توانند برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام نمایند. برای گرفتن اقامت دائم ، باید نشان داده شود که افراد از نظر مالی مستقل هستند و سربار دولت قبرس نخواهند شد و همچنین تخصص یا سرمایه آنها در طول مدتی که در قبرس بوده‌اند به پیشرفت‌این کشور کمک کرده است. آنها باید در یک مصاحبه نیز شرکت کنند و نشان دهند که به فرهنگ و جامعه قبرس علاقه مندند.

روال اداری تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم ۶ الی ۱۲ ماه به طول می‌انجامد. شایان ذکر است که در موارد خاص می‌توان پیش از ۳ سال و در شرایط استثنائی شاید بتوان در کمتر از ۶ ماه هم روال قانونی را طی کرد.

گذر از‌این مرحله کار ساده‌ای نیست و احتیاج به بهره گیری از خدمات وکیلی مجرب دارد. با استفاده از خدمات آیلیسترز به راحتی می‌توانید از‌این مرحله گذر کنید و اقامت دائم خود را دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید.

۳)   تابعیت قبرس یا Citizenship :

به افرادی که ملیت قبرس را بگیرند ، پاسپورت قبرسی داده خواهد شد. طبق قانون اتحادیه اروپا ، افرادی که به هر روشی ( قانونی) در هر یک از کشورهای اروپایی ۷ سال زندگی کرده باشند می‌توانند درخواست تابعیت از طریق Naturalization بدهند.

متخصصان ما در قبرس آماده بررسی رایگان پرونده شما برای اخذ ملیت هستند. لطفا با ما ارتباط حاصل نمایید.

۴)   قبرس و پیمان شینگن:

کسانی که اقامت دائم قبرس را دارند میتوانند بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند.

به دلیل مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد قبرس تاکنون به طور کامل وارد پیمان شینگن نشده است. بنابراین کسانی که اقامت موقت قبرس را می‌گیرند همچنان برای سفر به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند ولی شرایط صدور ویزا و برخورد سفارتخانه ها قابل مقایسه با شرایط موجود در‌ایران نیست و به راحتی و با ارائه مدارکی که دارد می‌تواند در مدت ۱ هفته ویزای شینگن بگیرد. بدیهی است که‌این مشکل تا زمان وارد شدن قبرس به پیمان شینگن وجود خواهد داشت.

همچنین اگر کسی ویزای شینگن داشته باشد می‌تواند پس از ورود به ایالت مبدا (صادر کننده ویزا) وارد قبرس شود و در طول مدتی که ویزای شینگن او معتبر است در قبرس بماند.


مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت از ایران- قبرس

افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند باید با راه های مهاجرت به قبرس شمالی آشنا شوند تا بتوانند با دانش و اطلاع کامل به‌این کشور مهاجرت کنند.

ما در‌این مطلب راه های قانونی مهاجرت را در سال 2020 بیان می‌کنیم تا افراد با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند و پس از طی فرآیندهای آن به کشور قبرس شمالی مهاجرت نمایند.

هر فردی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارد نخست باید اطلاعات کلی را در مورد‌این کشور داشته باشد.

پس از خواندن‌این اطلاعات به دنبال راه های مهاجرت به قبرس شمالی می‌رویم که عبارتند از:

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

فرد برای ورود به کار باید بتواند نظر یک کارفرما قبرسی را جلب و یک درخواست کاری دریافت نماید.

کارفرمای قبرسی نیز نمیتواند به آسانی یک کارگر خارجی استخدام نماید. وی باید پس از منعقد کردن قرار داد از وزارت کار قبرس، اجازه استخدام کارگر خارجی نماید.

بعد از بررسی های توسط وزارت خانه درمورد‌اینکه‌این شغل از شغل های مورد نیاز کشور است و‌اینکه شهروند قبرسی برای‌این کار متقاضی نیست، به کارفرما اجازه استخدام میدهند.

مجوز کار و ویزای کار یرای افراد خارج از اتحادیه ی اروپا لازم است .

مجوز کاری که در ابتدا صادر میگردد از 3 ماه تا یک سال ارزش دارد و تا 4 سال نیز میتواند تمدید گردد،

ولی بیشتر از 4 سال تمدید نمیگردد. مگر‌اینکه شغل شما تخصصی باشد و در یک شرکت معتبر با گردش مالی زیاد، استخدام شده باشید.

بعد از 2 سال ورود به قبرس میتوانید خانواده خودتان را همراه خود ببرید.

اگر 7 سال در‌این کشور اقامت داشته باشید میتوانید درخواست پاسپورت قبرس را بدهید.

کشور قبرس از آن دسته کشورهایی است که در آن آمار بیکاری در کمترین حالت قرار دارد .

در همین حال مشاغل مختلفی در‌این کشوروجود دارد که افراد می‌توانند در آن شروع به فعالیت کرده و کسب درآمد کنند تا اقامت‌این کشور را به‌راحتی به دست آورند.

توجه داشته باشید که شما پیش از ورود به خاک قبرس باید ویزای کاری‌این کشور را کسب کنید که برای‌این کار به:

اجازه اقامت یک‌ساله

گواهی عدم سوءپیشینه

قرارداد کاری به اعتبار یک سال

بیمه‌نامه

پاسپورتی که 3 سال اعتبار دارد

و یک نامه برای آن‌که نشان دهد تمام هزینه‌های مربوطه پرداخت‌شده است، نیاز دارید.

شرکت‌هایی که در کشور قبرس شمالی نیاز به نیروی شغلی دارند اغلب شرکت‌های سهامی، شرکت‌های تابعه و شرکت‌های کسب و کار می‌باشند.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

تحصیل در هیج کشوری نمیتواند پاسپورت و تابعیت آن کشور را به ارمغان بیاورد. پس تحصیل در کشور قبرس نیز نمیتواند به دریافت پاسپورت کمک کند.

ولی می‌توان پس ازاتمام مدت تحصیل یک درخواست کاری از کارفرمای قبرسی، بدست آورد و اقامت را از روادید تحصیلی به ویزای کاری تغییر داد و اجازه اقامت را دریافت کرد.

حداقل باید 7 سال در کشور قبرس سکونت داشت تا بتوان اقامت‌این کشور را بدست آورد.

توجه داشته باشید که‌این 7 سال، شامل سالهایی که فرد دانشجو بوده است نمیشود.

قبرس شمالی یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌ی تحصیل است که مدرک آن معتبر و قابل‌ارائه برای تاییدیه بین‌الملل است.

بنابراین شما می‌توانید در رشته‌هایی نظیر: مهندسی، پزشکی، دندان‌پزشکی ، داروسازی و… تحصیل کنید و تحصیل در چنین دانشگاه هایی باعث موفقیت در مراحل بعدی زندگی شود.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به قبرس شمالی سرمایه‌گذاری در‌این کشور می‌باشد.

از طرق مختلف می‌توان در‌این کشور سرمایه گذاری کرد و به طبع پاسپورت‌این کشور را بدست آورد.

سرمایه گذاری میتواند از طریق:

خرید ملک

اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در بانک

یا ترکیبی از‌این موارد باشد.

خرید ملک در قبرس یک روش سرمایه‌گذاری نسبتا کوتاه مدتی برای اخذ اقامت می‌باشد.

به دلیل سیستم مالیاتی قبرس شمالی، پیوسته میتوان سرمایه گذاری در قبرس را بسیار مطلوب دانست.

از مزایای سرمایه گذاری در قبرس احتیاج نبودن حضور شخص در‌این کشور میباشد.

سرمایه‌گذاری در قبرس برخلاف کشورهای دیگر، سختی زیادی ندارد وفرد می‌تواند به‌راحتی و با ارائه برخی از مدارک به سرمایه‌گذاری بپردازد.

ارائه گواهی مبنی بر تمول بالای شخص سرمایه‌گذار و مدرک عدم سو پیشینه کیفری برای سرمایه گذاری لازم است.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه و شهروندان قبرس شمالی، از دیگر روش های دریافت پاسپورت میباشد.

برای ازدواج باید سن شخص بیشتر از 18 سال باشد.

فرد باید ثابت کند که هدفش واقعا ازدواج میباشد واین موضوع بسیار مهم است و بارها از سوی دولت ارزیابی می‌شود.

زوجین باید به مدت 2 تا 3 سال با یکدیگر به طور مشترک زندگی نمایند بعد از آن درخواست تابعیت و پاسپورت قبرس راداشته باشند.

در نهایت زمانی که برای اقامت دائم اقدام می‌شود فرد باید از نظر زبان نیز وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

درضمن تا فرد درخواست ندهد و پرونده را ارائه ندهد به وی تابعیت داده نخواهد شد.

زن و مرد هر دو باید گواهی سلامت داشته باشند.

البته تا حدودی کشور قبرس شمالی سختگیری های ازدواج خود را کمتر کرده است.

لازم به ذکر است که ازدواج در کشور قبرس شمالی باید در شهرداری صورت بگیرد.

مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت با تولد  به دو قانون خاک و خون تقسیم خواهد شد:

قانون خاک : طبق‌این قانون هر نوزادی که در خاک کشوری به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور را دریافت خواهد کرد.

قانون خون :به نوزادانی که والدینشان تابعیت آن کشور را دارند، داده میشود یعنی والدین تابعیت خودشان را به فرزندانشان انتقال میدهند.

در کشور قبرس، اصل بر خون استوار است و کودکانی که از والدین مهاجر که ملیت قبرس را ندارند، به دنیا بیایند، پاسپورت قبرس را دریافت نخواهند کرد.

همچنین اگر فرزندان، پاسپورت قبرس داشته باشند، هیچ سودی برای والدین آنان در دریافت پاسپورت نخواهد داشت.

البته دیده شده است که سیستم خاک نیز، در صورتی که نوزاد 5 سال اول زندگی خود را به صورت پیوسته در‌این کشور زندگی کرده باشد می‌تواند با صلاحدید دولت،اجرا شود.

ولی همچنان نظر دولت برای افراد با شرایط مختلف متفاوت خواهد بود.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی

کشور قبرس عضوی از کنوانسیون ژنو یا همان پناهندگی است و پناهندگان زیادی به‌این کشور میروند.

افرادی که مهاجرت را از طریق پناهندگی انتخاب می‌کنند باید بدانند که‌این روش غیر قانونی، غیر مجاز می‌باشد.

همچنین خطرهای جانی و مالی در‌این راه برای افراد وجود دارد.

باید در‌این راه اثبات شود که جانتان در کشور خود در خطر میباشد. این خطرات میتواند در نتیجه گرایشات سیاسی، مذهبی و یا جنسی باشد.

فردی که به دولت قبرس شمالی درخواست پناهندگی می‌دهد باید درخواست خود را به صورت دقیق در چهارچوب قوانین کنوانسیون بین‌المللی وارد نماید.

اگر درخواست شود، پاسپورت خاکستری و پس از مدتی پاسپورت قبرس ارائه می‌شود.

واضح است که‌این فرآیند زمانبر بوده و در طول‌این دوره به فرد سخت می‌گذرد.

لازم است بدانید که اگر با تقاضا فرد موافقت شود تحصیل و درمان برای وی رایگان خواهد بود.

مهاجرت از طریق همراه به قبرس شمالی

مهاجرت از طریق همراه از راه هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در‌این روش شخص اصلی باید درقبرس سرمایه‌گذاری یا تحصیل کند تا بتواند برای اعضای خانواده خود ویزای همراه بگیرد.

پس از مدت زمانی که وی برای خویش اقامت دائم را اخذ کرد، شرایط دریافت اقامت دائم برای همسر و فرزندانش نیز فراهم میشود.

هر روش دیگر اقامت در قبرس شمالی از طریق پیوستن به اعضای خانواده است که فقط شامل اعضای درجه هر می‌شود.

مهاجرت توریستی به قبرس شمالی

این روش در لیست اقامت موقت قرار دارد و شخص باید در زمان تعیین شده به کشور خود باز گردد.

در‌این روش شرایط فرد باید گذرنامه معتبر، دو قطعه عکس و مدارک مربوط به شرایط مالی را ارائه دهد.

همچنین در مهاجرت توریستی افراد باید ثابت کنند که قصد بازگشت به کشور خود را دارندکه‌این مورد شرایط را برای افراد دشوار می‌کند.

فرد در روز مصاحبه باید بتواند از پس سوالاتی که پرسیده می‌شود برآید و اثبات کند که قصدش تنها بازدید از‌این کشور است و تعلقات مالی، عاطفی و … در کشور خود دارند .

اقامت کشور قبرس شمالی برای‌ایرانیان از طریق روادید توریستی‌امکان پذیر نیست.


 خرید پاسپورت قبرس جنوبی

پاسپورت اروپا - پاسپورت قبرس

کشور قبرس جنوبی جز معدود کشورهایی است که در حال حاضر به‌ایرانیان مستقیماً پاسپورت می‌دهد. این موضوع می‌تواند برای اشخاص زیادی که نیت اخذ پاسپورت یک کشور اروپایی را دارند جذاب باشد. خرید پاسپورت قبرس جنوبی و سرمایه گذاری در قبرس اروپایی یکی از راه هایی است که می‌توانید به وسیله آن زندگی خود را متحول کنید. دارنده‌این پاسپورت در واقع دو تابعیتی است و در تمام کشورهای اروپایی‌امکان کار و زندگی دارد. اشخاص زیادی هستند که با داشتن سرمایه های زیاد هنوز ترس سرمایه گذاری دارند در حالی که خرید پاسپورت قبرس جنوبی یک شانس فوق العاده است. شما می‌توانید با خرید ملک برای خرید پاسپورت قبرس جنوبی اقدام کنید و در ضمن می‌توانید ملک خود را اجاره کنید تا سود دهی داشته باشد. همچنین نیازی به شرط حضور نیست و اشخاص می‌توانند بدون رها کردن کار و بیزینس خود در‌ایران پاسپورت‌این کشور را داشته باشند. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در‌این خصوص می‌توانید به وب سایت آیلیسترزمراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید با تکمیل فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با موسسه، با اخذ مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین مجرب‌این موسسه، شرایط خود  را دقیق تر و تخصصی تر بررسی نمایید.

در ادامه‌این مقاله با ما همراه باشید تا موارد موجود در زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

ارزش و اعتبار گذرنامه قبرس جنوبی

شرایط خرید پاسپور خرید پاسپورت در قبرس جنوبی

استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس جنوبی

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس جنوبی

مزایای اخذ تابعیت قبرس جنوبی

نکات مربوط به دریافت پاسپورت قبرس جنوبی

پاسخ به سوالات مرسوم درباره خرید پاسپورت قبرس جنوبی

نکات پایانی درخصوص خرید پاسپورت قبرس جنوبی

ارزش و اعتبار پاسپورت قبرس جنوبی

پاسپورت کشور قبرس جنوبی دارای اعتبار بالایی است و در رتبه 8 در جهان قرار گرفته است. دارنده‌این پاسپورت میتوانند بدون نیاز به ویزا به 122 کشور دنیا سفر کند. بالا بودن اعتبار گذرنامه قبرس جنوبی می‌تواند افراد را به خرید پاسپور خرید پاسپورت قبرس جنوبی ترقیب کند. این نکته که افراد می‌توانند بدون نیاز به ویزا به 122 کشور جهان سفر کنند می‌تواند شانس بسیار خوبی برای‌ایرانیان باشد. با این وجود افراد برای سفر به 37 کشور جهان به محض ورود پاسپورت دریافت می‌کنند. در ضمن برای وارد شدن به 39 کشور جهان باید ویزا دریافت شود.

خرید پاسپورت قبرس جنوبی می‌تواند شانس فوق العاده‌ای برای افرادی باشد که قصد سرمایه گذاری پرسود و همچنین ارتباط گسترده با دنیا را دارند. حتی افراد برای ورود به کشور آمریکا فقط نیاز دارند فرمی پر کنند و به آسانی ویزا دریافت کنند. این نکته را نیز باید در نظر داشت که در حال حاضر کشورهای کمی هستند که مستقیماً به‌ایرانیان پاسپورت می‌دهند و فرصت سرمایه گذاری در قبرس اروپایی امکان دارد تا چند سال آینده وجود نداشته باشد.

شرایط خرید پاسپور خرید پاسپورت در قبرس جنوبی

با سرمایه گذاری 2 میلیون یورو می‌توان برای خرید پاسپورت قبرس جنوبی اقدام کرد. علاوه بر‌این فرد بایستی مبلغی معادل دوبرابر 75 هزار یورو را به دولت کشور قبرس اهدا نماید تا بتواند پاسپورت قبرس را از طریق سرمایه گذاری اخذ نماید. شخص متقاضی می‌تواند تمام سرمایه لازم را صرف خرید یک ملک یا چندین ملک در قبرس کرده و پس از 3 سال نیز آن ها را به فروش رسانیده و تنها 500 هزار یورو برای خود نگه دارد. از نکات قابل توجه در‌این روش سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت، اعطای پاسپورت به فرزندان زیر 28 سال است. لازم به ذکر است که اغلب‌املاک خریداری شده بوسیله متفاضیان در قبرس اروپایی،‌املاک پیش فروش شده و نیمه کاره هستند که هنوز به مرحله تکمیل نرسیده‌اند. به همین دلیل پس از ساخت کامل ملک، بر ارزش آن افزوده شده و سرمایه گذار می‌تواند پس از سه سال و در هنگام فروش ملک، سود بیشتری را به دست آورد. بر این اساس توجه داشته باشید که در صورت خرید ملک در قبرس اروپایی و اخذ پاسپورت از‌این طریق، تا 3 سال مجوز فروش ملک را نخواهید داشت.

استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس جنوبی

خرید پاسپورت قبرس جنوبی جزء روش های سرمایه گذاری در قبرس اروپایی است. این روش به واسطه خرید ملک‌امکان پذیر هستند و بنابراین‌این روش جز روش های سرمایه گذاری محسوب می‌شود. در‌امر سرمایه گذاری اشخاص چون قصد انتقال دارایی و سرمایه خویش را دارند باید مسائل زیادی را بررسی کنند که یکی از مهم ترین موضوعات مورد بررسی استاندارد های سرمایه گذاری است. این که هر کشور تا چه‌اندازه برای سرمایه گذاری‌امن می‌باشد و سرمایه گذار خارجی می‌تواند با خیال دوست داشتني دارایی خود را انتقال دهد،‌امری بسیار با اهمیت می‌باشد. در‌این مبحث ما به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در  قبرس جنوبی می‌پردازیم. اولین بحثی که در استاندارد های سرمایه گذاری مطرح می‌شود expropriation risk یا ریسک مصادره‌اموال است. قطعاً اولین ترس هر سرمایه گذار، ترس از دست دادن پول و سرمایه اش می‌باشد.

بنابراین‌این موضوع که در‌این کشور ریسک مصادره‌اموال چقدر است بسیار اهمیت دارد. در نمودار زیر همانگونه که مشاهده می‌کنید ریسک مصادره‌اموال در سال های 2014 تا 2019 بررسی شده که دارای میانگین 1 به معنای کمترین می‌باشد.

مورد بعدی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، فساد در قوه قضاییه و نظارت دولت می‌باشد. این موضوع هم از اهمیت بالایی بهره مند است و‌این که تا چه حد قوه قضاییه سالم است و با سرمایه گذاری خارجی در صورت بروز هر مشکلی درست مثل شهروند خود رفتار کند موضوع مهمی است. در‌این نمودار شما می‌توانید نرخ فساد در قوه قضاییه کشور قبرس را بین سال های 2011 تا 2018 مشاهده کنید. که دارای میانگین 1.04 است.

مورد بعدی که در بخش سرمایه گذاری در قبرس اروپایی به آن می‌پردازیم، کنترل نظارتی است. این که دولت هر کشوری تا چه‌اندازه بر اجرای قوانین نظارت دارد و آیین نامه ها را بررسی و نظارت می‌کند به معنای کنترل نظارتی است که از اهمیت زیادی برخوردار است. در‌این نمودار قادر هستید کنترل نظارتی را در کشور قبرس مشاهده نمایید. که در سال های 2011 تا 2018 بررسی شده است و دارای میانگین 1.19 می‌باشد.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس جنوبی

در‌این مبحث ما به موضوع شاخص های اقتصادی در کشور قبرس می‌پردازیم. شاخص های اقتصادی در هر کشوری به خوبی نمایانگر وضعیت اقتصادی و سلامت اقتصادی آن کشور است و‌این موضوع می‌تواند در جذب سرمایه گذار خارجی بسیار موثر باشد. در موضوع خرید پاسپورت قبرس جنوبی نیز‌این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. بعضی از فاکتور ها از قبیل تولید ناخالص ملی، نرخ بیکاری، تورم و غیره از جمله مواردی هستند که در‌اینجا بررسی می‌شوند و مورد ارزیابی قرار دریافت می‌کنند. اولین موردی که می‌توان در بحث شاخص های اقتصادی مورد ارزیابی قرار داد میزان تولید ناخالص ملی یا همان GDP است. تولید ناخالص ملی در واقع همان میزان تولید سالیانه است و از‌این جهت حائز اهمیت است که هرچه‌این میزان بالاتر باشد نشان از رشد و بهبود وضعیت اقتصادی است. در‌این نمودار تولید GDP را مشاهده می‌کنید که در سال های 2010 تا 2017 بررسی شده است و دارای میانگین 29641.98 دلار آمریکاست.

موضوع بعدی در‌این بخش، آمار بیکاری است. نرخ بیکاری نیز به خوبی نمایانگر ثبات اقتصادی در کشورهاست. یقیناً باید در بیشتر موارد‌این موضوع بررسی شود تا نشان دهد چند در صد افراد جامعه در‌این کشور بیکار هستند و شانس کاریابی برای افراد تا چه حد بالاست. همانطور که می‌بینید، نرخ بیکاری در کشور قبرس بین سال های 2010 تا 2019 بررسی شده و دارای میانگین 6.51 درصدی است.

مورد بعدی میزان پرداخت مالیت است که در موضوع خرید پاسپورت قبرس جنوبی از اهمیت زیادی برخوردار است. میزان پرداخت مالیت برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند موضوع مهم و با اهمیتی است. قطعاً سرمایه گذاران خارجی باید قبل از اقدام برای انتقال سرمایه خود از درصد پرداخت مالیات در آن ایالت آگاه باشند تا بتوانند شرایط کشورها را با یکدیگر مقایسه کنند. در‌این جا میزان پرداخت مالیات در کشور قبرس بین سال های 2008 تا 2017 بررسی شده است. این میزان دارای میانگین21.88 درصد است.

در‌این بخش توجه شما را به نرخ تورم در ایالت قبرس جلب می‌کنیم. همه افراد، آگاهانه می‌دانند که میزان تورم و نرخ تورم در هر کشوری کاملا می‌تواند نمایانگر میزان سلامت و ثبات اقتصادی باشد. این که قیمت کالا و اجناس طی یک بازه زمانی مشخص تا چه‌اندازه افزایش یافته نکته مهمی است که می‌توانید در‌این نمودار مشاهده نمایید. نرخ تورم در ایالت قبرس در سال های 2008 تا 2018 بررسی شده و شامل میانگین 3.5 درصد است.

امتیازات اخذ تابعیت قبرس جنوبی

در‌این بخش ما قصد داریم مزایای اخذ تابعیت و خرید پاسپور خرید پاسپورت قبرس جنوبی را بررسی نمایید. در‌این‌این جا‌این نکته را یاد آور می‌شویم که شما گرامیان برای‌این که در مسیر مهاجرتی خود درست ترین تصمیم را بگیرید و بتواندید مناسب ترین روش مهاجرتی را برای خود و اعضای خانواده تان انتخاب کنید می‌توانید با مشاهده محصول راهنمای گام به گام مهاجرت که توسط آیلیسترز گردآوری شده به آگاهی کامل برای انتخاب مسیر مهاجرت دست یابید.

همچنین یکی دیگر از روش هایی که می‌توان به وسیله آن در یک کشور اروپایی اخذ اقامت کرد، خرید ملک اسپانیا و پرتغال و… است که با هزینه های کمتر‌امکان پذیر می‌باشد. همانطور که در بخش های پیشین نیز توضیح داده گردید، خرید پاسپورت قبرس جنوبی به واسطه خرید ملک‌امکان پذیر است که به به سرمایه 2 میلیون یورو به همراه اهدا 150 هزار یورو به‌این کشور نیاز دارد. این روش از جهات زیادی میتوانند جذاب و مورد توجه باشد.

یکی از مهم ترین آن ها‌این است که متقاضی مستقیماً پاسپورت اخذ می‌کند.

هم‌اکنون کشور قبرس جنوبی جزء معدود کشورهایی است که به‌ایرانیان پاسپورت می‌دهد.

برای اشخاصی که سرمایه قابل قبولی دارند می‌تواند یک روش سرمایه گذاری‌امن و پرسود باشد، زیرا شخص متقاضی می‌تواند بعد از 3 سال‌املاک خود را با سود بیشتر به فروش برساند.

دارنده‌این پاسپورت می‌تواند به 122 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کند و اعتبار پاسپورت قبرس جنوبی بالاست.

دارنده‌این پاسپورت در همین حال می‌تواند در کل انجمن اروپا زندگی کند.

نکات مربوط به دریافت پاسپورت قبرس جنوبی

در‌این بخش می‌خواهیم نکات نهایی، مزایای اقامت قبرس جنوبی و خرید پاسپورت قبرس جنوبی را بررسی نماییم. شما عزیزانی که علاقه مند به کسب معلومات کامل در‌این خصوص هستید باید تحقیقات کامل را انجام داده و مهم ترین‌امر‌این است که شرایط فردی متقاضیان به صورت کلاً تخصصی توسط نمایندگان حقوقی و مشاورین کهنه‌کار در‌این‌امر بررسی شود. آیلیسترز با بیش از 15 سال سابقه در‌امر مهاجرت و اشکال مختلف روش های مهاجرت می‌تواند شما را در‌این‌امر راهنمایی کند. حمایت گرفتن از وکلای مجرب یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید انجام شود. همچنین شما عزیزان می‌توانید با کمک گرفتن از وب سایت های معتبر جهان بسیاری از‌امور مربوط به کشورها از جمله شرایط اقتصادی را بررسی نمایید. یکی از وب سایت های رسمی معتبر برای بررسی شرایط مالی تمام کشور های دنیا وب سایت Global economy می‌باشد. این مقاله توسط آیلیسترز تهیه شده و کپی از آن غیر رسمی است. قابل توجه است که اعتبار پاسپورت قبرس جنوبی بالا بوده و با استفاده از آن می‌توان به 122 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا ورود کرد. همچنین مدت زمان لازم برای خرید ملک و خرید پاسپورت قبرس جنوبی از‌این طریق، کمتر از یک سال و نزدیک 7-8 ماه است که فرآیند طولانی مدتی محسوب نمی شود. بنابراین با خرید ملک در‌این کشور می‌توان علاوه بر کسب سود بالا ناشی از خرید ملک و اجاره آن و یا فروش آن پس از 3 سال، می‌توان یکی از معتبرترین پاسپورت های کشورهای اروپایی را نیز دریافت کرده و از مزایای آن بهره مند شد.


خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس اروپایی

خرید خانه در قبرس همچون خرید ملک در غالبا کشورهای جهان یکی از راه های اخذ اقامت موقت یا دائم در‌این کشور اروپایی است که بدلیل وجود فرهنگی نزدیک به کشورهای آسیایی و قوانین آسان دولت قبرس باعث ترغیب بیش از پیش سرمایه گذاران جهت خرید آپارتمان در‌این کشور گردیده است.

قبرس کشوری جزیره‌ای است که در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته و پایتخت آن شهر نیکوزیا است. این جزیره از شمال با ترکیه، از شرق با سوریه، از جنوب با مصر و از غرب با یونان همسایگی دارد.

مساحت کشور قبرس 9252 کیلومتر مربع است و جمعیت آن در حدود 876 هزار نفر می‌باشد. این جزیره سالانه پذیرای بیش از پنج میلیون گردشگر است و یکی از مقاصد مهم گردشگری دریای مدیترانه است.

این ایالت به دو بخش ترک نشین (قبرس شمالی) و یونانی نشین ( قبرس جنوبی) تقسیم شده است که زبان رسمی هر دو بخش ترکی و یونانی است و اکثر مردم قبرس با زبان انگلیسی آشنایی دارند. دین قسمت یونانی نشین مسیحی ارتدوکس و بخش ترک نشین مسلمان هستند. همچنین قبرس عضو اتحادیه اروپا و کشورهای مشترک المنافع نیز می‌باشد.

تاریخچه کشور قبرس

ایالت قبرس در سال 1960 میلادی توانست استقلال خویش را به دست آورد و از استعمار بریتانیا رهایی یابد. حکومت مستقل قبرس با مشارکت افراد ترک و یونایی در اداره‌امور‌این جزیره اعلام موجودیت کرد و کشورهای یونان، ترکیه و بریتانیا حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.

در سال 1974 بخش شمالی قبرس توسط ترکیه اشغال شد و در‌این ناحیه ترک ها اعلام استقلال کردند و نام آن منطقه را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشتند. این منطقه از قبرس که معمولا قبرس شمالی خوانده می‌شود بوسیله هیچ کشوری به غیر از ترکیه به رسمیت شناخته نشده است و قوانین ترکیه در قبرس شمالی حکمفرما میباشند.

در‌این طور باید بدانید به لحاظ قوانین مرتبط با سرمایه گذاری، مقررات کشور قبرس در‌این منطقه حکمفراست و نه ترکیه. لذا برای خرید خانه در قبرس شمالی نیز می‌بایست با پوند انگلیس نسبت به تکمیل موجودی در حساب بانکی تان اقدام کنید و نه لیر ترکیه.

جاذبه های گردشگری قبرس

شهر باستانی کورایون

این شهر باستانی در‌امتداد صخره‌ای ساحل قرار گرفته است و چشم‌انداز زیبایی به طبیعت خارج از شهر و دریای مدیترانه دارد. تئاتر و خانه اوستولیوس مشهورترین بخش های‌این شهر هستند. خانه اوستولیوس دارای مجموعه‌ای از موزاییک های ظریف است که به خوبی حفظ شده‌اند. کلیسای بزرگ بیزانسی یکی دیگر از جاذبه های‌این شهر باستانی است.

لارناکا

شهر لارناکا آرام ترین استراحت گاه جزیره قبرس برای گذراندن تعطیلات می‌باشد. همه‌امکانات تفریحی لازم برای لذت بردن از ساحل ماسه‌ای این شهر فراهم شده است. کلیسای لازاروس قدیس یکی از جاذبه های گردشگری‌این شهر است. در غرب لارناکا دریاچه نمک واقع شده که در فصل بهار پر از فلامینگو می‌شود.

بلاپایز

زیبایی بلاپایز یک افسانه است. این صومعه بر بلندیهای جزیره در فاصله 10 دقیقه‌ای تا شهر بنا شده است. شما با دیدن‌این صومعه با تاریخ هزار ساله و داستان های جنگ های صلیبی و خونین تاریخ آشنا خواهید شد. تماشاگر زیباترین منظره جزیره خواهید بود. در حالی که می‌توانید از مزه های مختلف غذاهای قبرسی در رستوران های اطراف‌این صومعه استفاده نمایید.

شبه جزیره کارپاس

شبه جزیره کارپاس در شمال شرقی قبرس شمالی و در‌امتداد باریکه‌ای از سواحل طلایی قرار داردکه تپه هایی ناهموار پشت آن ها واقع شده‌اند. این شبه‌جزیره ناحیه‌ ای کمتر کشف‌ شده از قبرس است و مناطق اعجاب ‌آور مناسب کوهنوردی، روستاهای عجیب و جذاب و‌اماکن تاریخی به وفور در آن پیدا کرد می‌شوند. اگر می‌خواهید با زندگی جزیره‌ ای ناشناخته و ابتدایی مردم باستان آشنا شوید، حتما از‌این شبه ‌ جزیره بازدید کنید.

قلعه کلوسی

قلعه کلوسی واقع در جنوب قبرس، از جاهای دیدنی قبرس جنوبی و یک قلعه سه طبقه است که به‌عنوان یک قلعه نظامی برای صلیبیون قرون وسطایی ساخته شده بود.

این قلعه از قرن سیزدهم تا پانزدهم میلادی، توسط شوالیه‌های سنت جان کنترل می‌شد و بعدها توسط رقبای آن‌ها، شوالیه های تمپلار گرفته شد. اگر تماشای داخل قلعه برای شما راضی کننده نبود، کافیست از پله‌های مارپیچی کلوسی بالا بروید تا منظره‌ای زیبا از تاکستان‌هایی را مشاهده کنید که پشت آن‌ها، دریایی مدیترانه جا خوش کرده است.

غواصی در منطقه کشتی غرق شده زنوبیا

کشتی غرق شده زنوبیا که در سال 1980 در بیرون از بندر لارنکا غرق شد،‌این روزها به یکی از سایت‌های غواصی دنیا مبدل شده و سالانه نزدیک 45000 هزار غواص را به خود جذب می‌کند. کشتی غرق شده زنوبیا یکی از جاهای دیدنی قبرس است که اگر عاشق غواصی باشید واقعا ارزش دیدن دارد.

غواصی در‌این منطقه‌این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که به عمق 43 متری دریا مسافرت کنید و از نزدیک، کشتی که روزی عظمت و شکوه داشته‌اما‌این روزها به جولانگاه موجودات دریایی تبدیل شده را مشاهده کنید.

رشد سالانه قیمت ملک در قبرس شمالی

با توجه به افزایش تقاضای خرید ملک در قبرس شمالی شاهد رشد هر ساله سرمایه گذاری حدود 5 تا 12 درصد بوده و بیشتر در مورد‌املاک پیش فروش شده صدق می‌کند.

با این وجود به دلیل جاذبه های توریستی‌این کشور هر ساله به تعداد گردشگرانی که از‌این کشور دیدن می‌کنند افزوده می‌شود و تعدادی از گردشگران با مشاهده شرایط حاکم بر قبرس شمالی تصمیم به خرید خانه و مهاجرت به‌این کشور دریافت می‌کنند.

این‌امر موجب افزایش تقاضای خرید خانه در قبرس می‌شود که به همان نسبت قیمت‌املاک کشور قبرس نیز افزایش می‌یابد.

سادگی در روند خرید ملک و اخذ اقامت

جهت خرید ملک در قبرس شمالی هیچ احتیاجی به ثبت شرکت یا کارهای از‌این قبیل نیست و فرآیند خرید ملک در‌این جزیره بسیار ساده می‌باشد.

خریدار با پرداخت کردن 30 درصد از مبلغ ملک آن را به نام خویش ثبت نموده و پس از آن به انجام مراحل قانونی دریافت اقامت بپردازد که حداکثر دو هفته طول خواهد کشید.

شرایط آسان اقامت در قبرس

آن گروه از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی و یا اقامت بلند مدت برای مدت زمان بیش از 6 ماه در سال را دارند باید برای اخذ مجوزهای قانونی اقدامات لازم را انجام دهند.

اخذ اقامت قبرس شمالی مشروط به حضور دائم در‌این کشور نیست و افراد می‌توانند پس از خرید ملک و دریافت اقامت در کشور قبرس در هر زمان و به هر مدتی قبرس شمالی را ترک کنند. به دلیل همین مزیت برخی از افراد با خرید خانه و اخذ اقامت، خانه را به اجاره واگذار می‌کنند.

سرمایه گذاری در قبرس با پوند انگلیس

اصلی ترین مورد از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی را می‌توان سرمایه گذاری با پوند انگلیس که یکی از قوی ترین ارزهای رایج دنیاست دانست که در برابر هرگونه تورمی بیمه بوده و سرمایه گذاری شما و هرگونه فروش احتمالی ملک به پوند خواهد بود.

آب و هوای مدیترانه‌ای قبرس شمالی

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی آب و هوای بسیار خوب آن است. تابستان های گرم و خشک از ماه ژوئن تا سپتامبر و زمستان های معتدل و مرطوب از ماه نوامبر تا مارس که با فصل های پاییز و بهار کوتاه مدت از هم جدا شده‌اند. خورشید 300 روز در سال میدرخشد و زمستان های معتدل با بارش های مناسب پوششی سبز و زیبا بر طبیعت می‌پوشاند.

خرید خانه در قبرس شمالی

امروزه بازار‌املاک و مستغلات قبرس شمالی در میان کشورهای مدیترانه‌ای بهترین قیمت ها را ارائه می‌دهد. قیمت خرید خانه در مناطق ساحلی از 40 هزار پوند برای آپارتمان و 80 هزار پوند برای ویلا آغاز می‌شود.

آپارتمان ها و پنت هاوس های لوکس با بهترین‌امکانات و شرایط تا 500 هزار پوند انگلیس قیمت گذاری می‌شوند. ویلاهای شیک و بسیار زیبا تا 250 هزار پوند قیمت دارند که در مقایسه با قیمت ملک در سایر نقاط جهان کمتر است.

قیمت آپارتمان در قبرس حداکثر 270 هزار یورو قیمت د دارند‌امارند،‌اما قیمت خانه های ویلایی در‌این منطقه از شهر تا یک میلیون و دویست هزار یورو هم می‌رسد. شهر لیماسول یکی از شهرهای قبرس شمالی است که برای خرید خانه بسیار مورد توجه است. این شهر که پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر قبرس شمالی است در واقع یک شهر بندری میباشند که دارای بزرگترین بندرگاه ترانزیت کالا در مدیترانه می‌باشد.

خرید خانه در قبرس یکی از آسان ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت اروپا است. با سرمایه گذاری دو میلیون یورویی در بخش‌املاک قبرس می‌توانید نسبت به دریافت اقامت قبرس اقدام نمایید. این‌املاک میتوانند مسکونی یا تجاری باشند‌اما‌این مساله را هم در نظر داشته باشید که مالیات‌املاک تجاری بیشتر است.

پاسپورت قبرس بر اساس رتبه بندی جهانی در جایگاه هفتم قرار دارد و دارندگان پاسپورت‌این کشور‌امکان سفر به 165 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا را دارند.

علاوه بر مبلغی که باید برای سرمایه گذاری در قبرس بپردازید مبلغ 150 هزار یورو نیز باید به دولت و سازمان های‌این کشور بپردازید. همچنین پس از گذشت 5 سال می‌توانید میزان سرمایه گذاری خویش را از دو میلیون یورو به 500 هزار یورو کاهش دهید.

اقامت با خرید ملک در قبرس برای مهاجرهای غیر اروپایی

با خرید ملک به میزان 300,000 یورو و‌ایجاد سپرده بلند مدت در یکی از بانکهای قبرس به مبلغ 30,000 یورو به مدت 3 سال، اقامت دائم قبرس صادر می‌شود که در سال ششم می‌توان برای شهروندی و گذرنامه قبرس اقدام کرد. این روش سریع جدید مخصوص اتباع غیر اروپایی است که تمایل دارند از طریق سرمایه گذاری در قبرس، اقامت‌این کشور اروپایی را دریافت کنند.

شرایط سرمایه گذاری برای اخذ اقامت قبرس

متقاضی باید تاییدیه‌ای از یک مجموعه مالی در قبرس بگیرد که بیان کند حداقل مبلغ سی هزار یورو در حساب بانکی دارد که برای حداقل سه سال بلاک خواهد شد. ضمناً باید ثابت شود که‌این مبلغ از خارج به قبرس منتقل شده است.

متقاضی باید ثابت کند که یک درآمد‌امن سالیانه به مبلغ حداقل سی هزار یورو در اختیار دارد. درآمد سالیانه نیز به ازای هر عضو خانواده پنج هزار یورو و به ازای هر یک از والدین وابسته متقاضی اصلی و یا والدین همسر متقاضی هشت هزار یورو افزایش می‌یابد.

منبع‌این درآمد باید خارج از قبرس باشد، مثلاً حقوق استخدام در خارج از قبرس، مستمری، سود سهام، سپرده های ثابت و درآمد اجاره. درآمد همسر متقاضی نیز ممکن است جزء درآمد سالیانه متقاضی حساب شود.

به همراه درخواست، متقاضی باید سند مالکیت یا قرارداد خرید ملک به نام خود و یا همسر به اداره مهاجرت قبرس ارسال کند که نشان دهد متقاضی یک منزل با حداقل ارزش سیصد هزار یورو خریداری کرده است.

حداقل دویست هزار یورو از مبلغ باید زمان خریدپرداخت شده باشد و رسید‌این پرداخت ارائه شود. پرداخت کامل مبلغ‌این ملک باید به هر حساب بانکی یا موسسه مالی در قبرس واریز شده باشد. این مبالغ باید از خارج از قبرس منتقل شده باشند.

خرید ملک می‌تواند به نام یک شرکت نیز باشد که در قبرس، یا یک ایالت عضو اتحادیه اروپا ثبت شده باشد، به شرط‌اینکه‌این شرکت به نام متقاضی یا به نام متقاضی و همسرش ثبت شده باشد و آنها تنها سهامداران یا مالکین ذینفع‌این شرکت باشند.

متقاضی می‌تواند یک یا حداکثر دو واحد مسکونی (آپارتمان یا خانه) خریداری کند که‌املاک می‌توانند مستقل باشند یا یک واحد مسکونی و یک مغازه به مساحت حداکثر ۱۰۰ متر مربع یا یک واحد مسکونی و هر دفتر کار به مساحت حداکثر ۲۵۰ متر مربع.

این‌املاک باید دست اول باشند و فروش توسط یک شرکت عمرانی انجام شود. اگر دو ملک خریداری شود، هر دو ملک باید از یک شرکت خریداری شوند. باید توجه داشته باشید که قراردادهای خرید خانه دست دوم تأیید شده نخواهند شد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت قبرس

قیمت آپارتمان در قبرس شمالی

کپی پاسپورت متقاضی و افراد وابسته

کپی مجوز اقامت موقت معتبر متقاضی و وابستگان در صورت اقامت در قبرس

یک عکس رنگی از متقاضی و افراد وابسته شامل در پرونده، که در قبرس اقامت خواهند کرد

سابقه کاری متقاضی همراه با مدارک دانشگاهی (ارسال مدارک دانشگاهی اختیاری است)

تاییدیه بانکی در خصوص سپرده بانکی متقاضی در یک بانک قبرسی در قبرس به میزان حداقل سی هزار یورو که نشان دهد‌این سپرده برای حداقل سه سال دست نخورده باقی خواهد ماند.

مدارکی دال بر درآمد سالیانه حداقل سی هزار یورو از منابعی غیر از اشتغال در قبرس. مبلغ درآمد سالیانه به ازای همسر و هر فرزند وابسته متقاضی پنج هزار یورو افزایش می‌یابد. این مبلغ به ازای هریک از والدین متقاضی و یا والدین همسر هشت هزار یورو افزایش می‌یابد.

سند یا قرارداد خرید ملک در قبرس که حداقل سیصد هزار یورو خریداری شده باشد. رسید پرداخت حداقل ۲۰۰ هزار یورو از مبلغ خرید باید ارسال شده باشد.

اظهارنامه رسمی متقاضی و همسر او که بیان کند آنها در قبرس مشغول به کار نخواهند شد. والدین وابسته هم موظف به ارائه چنین اظهار نامه‌ای هستند.

بیمه درمانی کامل برای متقاضی و وابستگان همراه

گواهی عدم سوء سابقه متقاضی، همسر و والدین با ترجمه قانونی و تایید کنسولگری

سند ازدواج متقاضی و شناسنامه فرزندان با ترجمه رسمی و تایید سفارت

اجاره خانه یا سوئیت در قبرس

خرید و یا اجاره خانه در قبرس شمالی برای افرادی که می‎‌خواهند در‌این ایالت ساکن شوند، دغدغه مهمی است. حدود هزینه‌ها برای اجاره آپارتمان در قبرس شمالی بدین شرح است:

اجاره خانه یا سوئیت در قبرس

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۱،۱۱۹.۸۰ لیر

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر ۹۶۷.۳۱ لیر

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱،۸۸۹.۲۹ لیر

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر ۱،۴۷۳.۱۷ لیر

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۵،۰۹۲.۸۹ لیر

قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۳،۸۸۸.۳۹ لیر

حمل و نقل در کشور قبرس

در کشور قبرس شمالی سیستم‌های حمل و نقل عمومی شما با سیستم ‌ هایی است که به آن عادت دارید. در واقع فضای حمل و نقل در‌این کشور رشد نکرده است. در صورتی که بخواهید از خودروهای شخصی استفاده نمایید هزینه بیشتری باید پرداخت نمایید و علت آن نیز گران بودن بنزین در‌این ایالت است.

در نظر داشته باشید که مترو در‌این ایالت به میزان محدود دیده می‌شود و ظرفیت کمی دارد‌این در حالی است که افراد از اتوبوس‌های شهری در‌این کشور استفاده می‌کنند. افراد می‌توانند از کارت‌های حمل و نقل عمومی استفاده نمایند‌این کارت به صورت هفته‌ای ، ماهانه یا سالانه برای شما فراهم شده است که تعرفه کارت‌های سالانه غالبا ارزانتر از هفتگی است.

در کشور قبرس شمالی به طور کلی هزینه‌ای که برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته می‌شود 5 درصد بیشتر از‌ایران است. این در حالی است که مردم‌این ایالت باید سعی کنند از ساده‌ترین روال‌های حمل و نقل استفاده نمایند. تاکسی در‌این کشور بر اساس تایمی که برای هر کیلومتر اختصاص داده می‌شود تعرفه بندی می‌شود.

در نظر داشته باشید که کشور قبرس شمالی به طور کلی در زمینه‌های مختلف توانسته به مقام خوبی دست یابد‌اما هنوز سیستم‌های حمل و نقل در‌این کشور از تکنولوژی پائین تری برخوردار هستند.

گواهینامه و خرید ماشین در قبرس

دریافت گواهینامه رانندگی در قبرس بسیار آسان است در صورتیکه شما اصل گواهینامه در‌ایران را داشته باشید میتوانید ترجمه مدرک خود را به بخش‌امور مالیاتی کشور قبرس شمالی ارائه بدهید و به سادگی گواهینامه رانندگی‌این کشور را اخذ کنید.

کشور قبرس شمالی مستعمره کشور انگلیس است به‌این دلیل افراد در‌این کشور باید از سمت چپ حرکت نمایند. برای خیابان‌ها در قبرس شمالی برعکس‌ایران است و افراد باید سعی کنند رانندگی درست در‌این کشور را به خوبی یاد بگیرند.

در نظر داشته باشید که شما برای خرید خودرو در کشور قبرس شمالی باید در ابتدا از نظر بودجه در وضعیت خوبی باشید در غیر‌این صورت یک سری روال برای خرید خودرو از سوی بانک‌های‌این کشور به شما ارائه می‌شود.

مشکلات خرید خانه در قبرس شمالی

از آنجایی که تبلیغات بسیار فراوانی جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از جمله کشور قبرس وجود دارد. توصیه ما به شما‌این است که قبل از خرید ملک در قبرس با افراد با تجربه مشورت کنید.

مشاوره با افراد مجرب مانع از مواجه شدن شما با مشکلات خرید ملک در قبرس خواهد شد. با وجود‌اینکه دولت قبرس پیگیری‌های قانونی را برای افراد سرمایه‌گذار انجام می‌دهد‌اما در برخی موارد ممکن است با خرید ملک در قبرس مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار بگیرید.

برای مثال در برخی مواقع ممکن است متقاضی هزینه ملک را پرداخت کند‌اما فروشنده به تعهدات خویش عمل نکند. در‌این شرایط خریدار می‌تواند به دادگاه شکایت کرده و خواستار انتقال ملک به نام خود شود. بهتر است بدانید که در صورت نبود مدارک مورد نیاز خریدار نمی‌تواند ملک را به نام خود بزند.

خرید ملک هایی که مجوزهای مورد نیاز را قبلاً دریافت کردند‌املاک بی خطر به حساب می‌آیند.

با داشتن وکیل مجرب می‌توانید صحت‌این مجوزها را بررسی کنید. از طرفی برخی از متقاضیان بر‌این باورند که خرید ملک در روستاهای قبرس نسبت به خرید ملک در مرکز شهر قبرس کم خطر تر است. در صورتی که قصد خرید ملک در روستا را دارید بهتر است به یک سری نکات توجه کنید.

برای مثال خرید مکان هایی که در روستا در زمین همسایه ساخته شده است مشکلات جدی برای خریدار به وجود می‌آورند. پیشنهاد می‌کنیم موقع خرید ملک در روستا در قبرس شمالی حتماً تصویری که توسط نقشه بردار از مرزهای زمین ثبت شده است را با دقت بررسی کنید.