اقامت قبرس

-

اقامت قبرس

شرایط مهاجرت به قبرس و روش های اخذ اقامت و تابعیت قبرس در‌این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می‌گیرد. اقامت قبرس لزوما امکان دارد پیرامون سایر کشورها مورد درخواست و تقاضای بعضی از افراد قرار گیرد. اما در ابتدا سوالاتی برای افراد‌ایجاد می‌شود از جمله‌اینکه راه های اخذ اقامت قبرس کدام است؟ قوانین مهاجرت و اخذ اقامت قبرس چطور است؟ شرایط اخذ اقامت قبرس از طربق سرمایه گذاری به چه صورت است؟ ما در‌این مقاله همه ی روش های دریافت اقامت و تابعیت قبرس از جمله دریافت اقامت قبرس از روش کار، اخذ اقامت قبرس از راه تحصیل، اخذ اقامت قبرس از راه سرمایه گذاری و دریافت اقامت قبرس از روش ازدواج و تولد را مورد بررسی و بررسی قرار داده‌ایم. شما عزیزان همواره می‌توانید با آیلیسترز تماس حاصل نموده و درباره راه های مهاجرت و دریافت اقامت قبرس و سایر کشورها به صورت تخصصی مشاوره اخذ نمایید.

مباحثی که در‌این نوشتار تحلیل می‌گردد:

اقامت قبرس و شرایط کلی آن

اقامت قبرس از روش کار

اقامت قبرس از روش تحصیل

اقامت قبرس از راه سرمایه گذاری

اقامت قبرس از روش ازدواج

اقامت قبرس و دریافت تابعیت از طریق تولد

اقامت قبرس از روش پناهندگی

اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت قبرس و مخارج های زندگی در قبرس

اقامت قبرس و اخذ ملیت قبرس

اقامت قبرس و شرایط کلی آن

برای اخذ اقامت قبرس ضروری است یک سری معلومات عمومی را در خصوص‌این کشور داشته باشیم. این کشور در اروپا واقع شده است که به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است و پایتخت آن نیز شهر نیکوزیا می‌باشد. دو زبان ترکی و یونانی از زبان های رسمی‌این کشور می‌باشد که مردم بخش قبرس شمالی ترک زبانان می‌باشند که پیرو دین اسلام هستند و ساکنان بخش جنوبی نیز یونانی زبانان هستند که پیرو دین ارتودکس می‌باشند. پول رسمی‌این کشور یورو می‌باشد و تمام جمعیت آن نیز حدود 1 میلیون و 100 هزار نفر می‌باشد که تعداد 840 هزار نفر از‌این جمعیت در قبرس جنوبی استقرار دارند و مابقی در قبرس شمالی و بخش ترک نشین در زندگی و‌امرار معاش به سر می‌برند. در نتیجه بیش از 70 درصد مردم کشور را یونانی زبانان بخش قبرس جنوبی تشکیل داده‌اند و کمتر از 20 درصد‌این جمعیت متشکل از ترک زبانان بخش قبرس شمالی می‌باشد. اقامت قبرس می‌تواند از روش های مختلف و در صورت طی مراحل خاصی به دست آید که بعد از آن نیز اشخاص قادر هستند به اخذ ملیت و پاسپورت‌این کشور نیز برسند. در ادامه همه ی روش ها از قبیل اقامت از راه کار، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق ازدواج و تولد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اقامت قبرس از طریق کار

اقامت قبرس از طریق کار را در ابتدا مورد تحلیل قرار می‌دهیم. کشور قبرس از آمار بیکاری مطلوبی برخودار نمی باشد و آمار بالایی را نشان می‌دهد. همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد از سال 2012 تا سال 2017 نرخ بیکاری‌این کشور بالای 10 درصد بوده است.

تحصیل در قبرس

لازم به ذکر است که برخلاف سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، دانمارک و هلند و…. که درآمد برای افراد متخصص بالا است، در کشور قبرس میزان حقوق و دستمزد پایین بوده و ارزش گذاری بالایی برای تخصص و توانایی اشخاص در نظر گرفته نشده است. به‌این صورت که یک کارمند تا حدود 2000 یورو در ماه حقوق اخذ می‌نماید و یک کارگر ساده نیز ماهیانه زیر 1000 یورو می‌تواند دستمزد اخذ کند. اما با‌این حال امکان دارد کسانی در پی دریافت معلومات در خصوص چگونگی اخذ اقامت قبرس از طریق کار باشند. این افراد برای مهاجرت کاری به‌این کشور نیازمند یک پیشنهاد شغلی می‌باشند. این پیشنهاد شغلی در ابتدا باید بوسیله وزارتخانه و دفاتر اداری کار قبرس مورد تحلیل قرار گیرد و پس از‌اینکه محرز شد که برای کار درخواست شده نیروی مورد نیاز در قبرس وجود ندارد و به نیروی خارجی احتیاج است و در صورت تایید نهایی دفاتر اداری کار، اشخاص خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند با آن پیشنهاد کاری صادر شده بوسیله کارفرما به قبرس مهاجرت نمایند. این افراد نخست یک اقامت 1 ساله دریافت می‌کنند و بعد از آن در صورتی کار خویش را حفظ کنند و تا 5 سال همچنان اقامت خود را تمدید نمایند می‌توانند برای دریافت اقامت همیشگی قبرس دست به کار شوند.

اقامت قبرس از روش تحصیل

بعضی از اشخاص به هدف اخذ اقامت قبرس از راه ویزای آموزشی وارد‌این کشور می‌شوند و به تحصیل در قبرس می‌پردازند. درخواست کنندگان غیر اروپایی پس از‌اینکه موفق به اخذ ویزای آموزشی قبرس شدند می‌توانند در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های‌این کشور به تحصیل بپردازند. اما در میان دانشگاه های‌این کشور یک دانشگاه به نام نیکوزیا در بخش اروپایی قبرس وجود دارد که دارای یک رتبه بالا و وزن علمی مناسب در سراسر دنیا می‌باشد و دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف جهان خودش جذب می‌نماید. مدرک علمی صادر شده از‌این دانشگاه مورد قبول کشورهای با اهمیتی همچون ایالات متحده، کانادا و کشورهای اروپایی می‌باشد. متقاضیان اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل می‌توانند در‌این دانشگاه در شته های علوم انسانی، علوم تجربی و پزشکی و همینطور در رشته های هنر به تحصیل بپردازند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورتی که موفق به یافتن کار از سوی یک کارفرما شدند و یا در صورت‌ایجاد خوداشتغالی و یا انجام سرمایه گذاری می‌توانند اقامت خود را از اقامت آموزشی به نوع دیگر تبدیل نمایند و در صورتی که موفق شدند تا 5 سال اقامت خود را نگهداری کنند می‌توانند به دریافت اقامت همیشگی دست پیدا کنند.

در زیر به بررسی مقاطع تحصیلی در دانشگاه نیکوزیا در قبرس خواهیم پرداخت:

تحصیل در مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیل در‌این مقطع در دانشگاه نیکوزیا 4 سال می‌باشد که از نیازمندی های پذیرش دانشجویان ارائه گواهی زبان آیلتس 5.5 تا 6 می‌باشد و در صورت عدم ارائه‌این مدرک زبان، از سوی دانشگاه از دانشجویان یک تعیین سطح گرفته می‌شود و با توجه به سطح زبانی که دارند در دوره های زبان انگلیسی موظف به گذراندن دوره زبان می‌شوند. هزینه تحصیل نیز در دوره لیسانس با توجه به رشته های متفاوت سالیانه نزدیک 9 هزار یورو در سال خواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در‌این مقطع نیز دانشجویان می‌توانند در رشته های گوناگون از قبیل رشته های پزشکی، داروسازی، رشته های مدیریتی، رشته های فنی مهندسی و… می‌توانند قبولی آموزشی بگیرند و 2 ساله مقطع فوق لیسانس خویش را به اتمام برسانند. زبان مورد نیاز در‌این مقطع برای‌این دانشگاه آیلتس 6 تا 6.5 می‌باشد که در صورت ارائه‌این گواهی زبان قادرند پیش از ورود به دانشگاه در آن کشور قبرس کلاس های مورد نیاز زبان را بگذرانند سپس وارد دانشگاه شوند. هزینه تحصیل در‌این دوره نزدیک 13 هزار یورو در رشته های غیر پزشکی می‌باشد. هزینه رشته های پزشکی در 3 سال اول بطور تقریبی 18000 یورو و در 3 سال پایانی نیز حدود 22000 یورو است.

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در دوره دکترا نیز ممکن است میان 3 الی 5 سال به طول انجامد‌اما به صورت طبیعی دانشجویان حتی 3 ساله نیز می‌توانند تحصیلات خویش را به پایان برسانند. گواهی زبانی که برای‌این مقطع مورد نیاز است آیلتس بالای 6.5 است و همینطور یک سوپروایز ( استاد راهنما) حتما مورد نیاز می‌باشد. رشته های گسترده‌ای در‌این دانشگاه در مقطع دکترا ارائه می‌گردد از جمله رشته های علوم پایه، پرستاری، فنی مهندسی مانند کامپیوتر و رشته های نفت و گاز. مخارج تحصیل در مقطع دکترا نیز بین 13 تا 14 هزار یورو می‌باشد اگرچه دانشجویانی که بیشتر از 3 سال در‌این مقطع تحصیل نمایند از سال سوم به بعد به ازای هر سال حدود 1500 یورو بابت تحصیل باید هزینه اضافه تری پرداخت نمایند.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری‌امکان پذیر می‌باشد. به‌این صورت که درخواست کنندگان جهت دریافت اقامت قبرس از راه سرمایه گذاری قادر هستند از دو روش خرید ملک و ثبت شرکت به هدف خود دست یابند. اما نکته‌ای که در‌این زمینه لازم به یادآوری است‌این است که با اخذ اقامت و ملیت قبرس نمی توان به کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا رفت و آمد و سفر داشت زیرا کشور قبرس اگرچه قسمت جنوبی آن جزء اتحادیه اروپا محسوب می‌شود‌اما هنوز به علت اختلافاتی که با بخش شمالی خویش ترک نشینان دارد نتوانسته است که بطور رضایتمندانه به عضویت پیمان شنگن درآید. در نتیجه برخلاف کشورهای حوزه شنگن اتباع‌این کشور برای رفت و آمد به کشورهای دیگر نیازمند دریافت روادید هستند. درخواست کنندگان اخذ اقامت قبرس قادر هستند با ثبت یک شرکت به مبلغ نزدیک 600 هزار یورو به بالا وارد بازار تجارت و اقتصاد‌این کشور شده و با ویزای سرمایه گذاری در قبرس سکونت داشته باشند. که با‌این اقدام می‌توانند نخست یک اقامت 2 ساله به دست آورند و تا زمانی که بیمه و مالیات خویش را در‌این کشور پرداخت نمودند قادرند اقامت خود را تمدید نموده و پس از 5 سال به اقامت همیشگی قبرس دست پیدا نمایند.

راه دیگر برای رسیدن به اخذ اقامت‌این کشور خرید ملک می‌باشد. متقاضیان می‌توانند با مبلغ حدود 2 میلیون و 500 هزار یورو در قبرس برای خرید‌املاک اقدام نمایند‌اما باید‌این‌املاک را در‌این کشور اجاره دهند زیرا‌این اقدام به عنوان سرمایه گذاری قلمداد می‌شود و‌این سرمایه گذاری نیز ضمن‌اینکه برای خود آن ها منفعت دارد برای دولت قبرس نیز باید دارای منفعت باشد. اشخاص با‌این نوع خرید ملک از ابتدا قادر هستند اقامت قبرس و پاسپورت آن را به دست آورند.

جهت آگاهی بهتر از وضعیت اقتصادی در قبرس در نمودار های پایین رشد اقتصادی‌این کشور بررسی شده است. همچنین با بررسی نرخ خطر مصادره‌اموال در‌این کشور می‌توان‌امنیت سرمایه گذاری در قبرس را بررسی نمود. عدد 1 بیان گر کمترین ریسک از لحاظ مصادره‌اموال می‌باشد.

اقامت قبرس و اخذ ملیت از روش تولد

وضعیت اقامت قبرس و اخذ تابعیت از روش تولد را دراین بخش از مقاله مورد تحلیل قرار می‌دهیم. از آنجایی که اخذ ملیت و پاسپورت، رابطه میان اشخاص و یک کشور محسوب می‌گردد افرادی که پیرو دستیابی به‌این هدف از طریق تولد فرزند هستند باید از نکات با اهمیتی در‌این خصوص آگاه شوند. کل کشورهای جهان یا از قانون خاک و یا از قانون خون درباره اعطای اقامت و تابعیت در هنگام تولد یک فرزند تبعیت می‌کنند. مقررات خاک بیانگر‌این موضوع است که کودک در خاک هر کشوری متولد شود صرفنظر از اقامت و تابعیت پدر و مادر، اقامت و تابعیت همان کشور را به دست می‌آورد. اما قانون خون‌این موضوع را بیان می‌کند که فرزند در هر کشوری که متولد شود صرف نظر از خاک اون کشور صرفا تابعیت پدر و مادر خود را می‌تواند اخذ کند. از جمله کشورهای تابع سیستم خاک کشورهای آمریکا، کانادا و برزیل می‌باشند.

بسیاری از کشورهای اروپایی از سیستم خون پیروی می‌کنند. کشور قبرس نیز جزء آن از دسته از کشورهایی است که تابع سیستم خون می‌باشد. بر این اساس اشخاص بیگانه که تابعیت یک کشور دیگر را دارند و قصد دارند فرزند آن ها اقامت یک کشور دیگر را داشته باشد به عنوان نمونه می‌خواهند به اخذ اقامت قبرس از راه تولد فرزند دست یابند نمی توانند‌این کشور را انتخاب نمایند.

اقامت قبرس از راه ازدواج

گاهی ممکن است افراد نیت داشته باشند به فکر اخذ اقامت قبرس از راه ازدواج باشند. در‌این بخش از مقاله به تشریح‌این موضوع می‌پردازیم. ازدواج در قبرس شاید یکی از ساده ترین راه ها برای اخذ اقامت و تابعیت قبرس باشد که پس دریافت اقامت و پاسپورت‌این کشور می‌توان بدون محدودیت به کشورهای دیگر از جمله کشورهای حوزه اروپا سفر و رفت و آمد داشته باشند. اشخاص درخواست کننده در‌این روش باید شرایط خاصی داشته باشند و مراحلی را طی نمایند. از جمله‌این شرایط‌این است که فرد مورد نظر برای ازدواج در کشور قبرس شامل درآمد معقول باشد و حداقل در ماه بالای 1000 یورو درآمد داشته باشد و اثبات کند که همسر غیر قبرسی خود را می‌تواند از نظر مالی و مخارج های زندگی مورد حمایت قرار دهد.

همسر قبرسی باید مسکن خوبی را برای زندگی در‌این کشور تهیه نموده که باید توسط دولت قبرس نیز مورد تایید قرار گیرد. زوجین پس از‌اینکه ازدواج خود را اعلام نمودند باید به مدت 15 روز تا 90 روز‌این ازدواج را بطور رسمی در سازمان مربوطه در‌این کشور ثبت کنند. در هنگامی که زوجین و متقاضیان دریافت اقامت قبرس قصد داشته باشند سریعتر از حالت عادی ازدواج آن ها انجام پذیرد قادرند به واسطه شهردار نامه درخواست ازدواج اضطراری خود را به ریاست جمهوری‌این کشور تسلیم نمایند و در صورت مورد قبول قرار گرفتن‌این درخواست، سریعتر از زمان های معمولی ازدواج آن ها به ثبت برسد. متقاضیان دریافت اقامت قبرس از طریق ازدواج هنگامی که با رعایت شرایط فوق و بطور رسمی ازدواج خویش را در‌این کشور انجام دادند می‌توانند در ابتدا یک اقامت 2 ساله دریافت نمایند و پس از آن نیز در صورتی که کماکان شرایط اولیه را حفظ نمودند می‌توانند تا 3 سال دیگر همچنین اقامت را تمدید نموده و بعد از آن به اخذ اقامت همیشگی قبرس و سپس ملیت و گذرنامه قبرس دست پیدا نمایند.

اقامت قبرس از روش پناهندگی

دریافت اقامت قبرس از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و توصیه اکید‌این است که افراد از روش های قانونی مهاجرت جهت اخذ اقامت اقدام نمایند. این بخش از مقاله تنها جهت اطلاع رسانی و آگاهی از خطرات پناهندگی می‌باشد و آیلیسترز هیچ گونه خدماتی درباره پناهندگی ارائه نمی دهد.

اقامت قبرس از راه پناهندگی برای افراد از پر خطر ترین انوع دریافت اقامت قبرس می‌باشد. زیرا کشور قبرس اگرچه کنوانسیون ژنو را‌امضا نموده است‌اما اصلا موافق قبولی پناهجویان نمی باشد و برای قبول‌این افراد با سختگیری بالایی برخورد می‌نماید و همواره احتمال‌اینکه‌این افراد از‌این کشور اخراج شوند و به کشور خود بازگردند وجود دارد. اگرچه افراد پناهجو برای‌اینکه از خطر بیرون شدن بوسیله دولت قبرس در‌امان باشند حاضر می‌شوند که در هر زمینه‌ای و در هر شغل سخت و ارزانی شاغل شوند. قاچاقچیان نیز آماده‌این هستند که از‌این موضوع و از تمایل بالای‌این افراد برای اخذ اقامت از روش پناهندگی سوءاستفاده نموده و با اخذ مبالغ زیاد و دادن وعده های پوچ و واهی آن ها را به راه اشتباه و وادی نابودی بکشانند. با‌این حال شرایط پناهندگانی که کشور قبرس را برای پناهندگی و اخذ اقامت انتخاب می‌نمایند به‌این صورت است که درخواست پناهندگی خویش را به اداره پلیس‌این کشور تسلیم می‌نمایند و پس از آن در اردوگاه های مخصوص در‌این کشور میان 18 تا 22 ماه به سر می‌برند تا زمانی که دادگاه مخصوص‌این کشور به بررسی کیس های ارائه شده آن ها بپردازد.

درصورتیکه نتیجه‌این تحلیل مثبت باشد اقامت قبرس به فرد اعطا می‌شود و اگر جواب منفی باشد فرد باید به کشور خود بازگردد. مرحله بعد‌اینگونه است که به کسانی که با درخواست آن ها موافقت شده است یک جایی به عنوان محل اقامت اعطا می‌شود. بیشتر اوقات مبلغی که ماهیانه به‌این اشخاص قرار است پرداخت شود، پرداخت نمی‌شود و پناهجویان مجبور می‌شوند کارهای ارزان قیمت و طاقت فرسایی را انجام دهند. حداقل حقوقی که برای پناهجویان در‌این کشور در نظر گرفته شده است ماهی حدود 500 یورو است. این موضوع توسط آیلیسترز جمع‌آوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

اقامت قبرس برای هنرمندان و اشخاص فوق موفق

افراد موفق و هنرمند می‌توانند برای اقامت قبرس درخواست نمایند. این افراد می‌توانند از دفاتر اداری مهاجرت‌این کشور‌این ویزا و اقامت موقت را دریافت نموده و بطور موقت در‌این کشور در حوزه شغلی و هنری خویش فعالیت داشته باشند و کار کنند. به طور مثال در مکان های تفریحی و موسیقی و کانون های رقص و سرگرمی به انجام کارهای هنری و تخصصی بپردازند و بابت هنر و توانایی خویش حقوق و دستمزد اخذ نمایند. صاحبان‌این مراکز هنری و تفریحی قادرند به عنوان کارفرما برای‌این افراد دعوتنامه ارسال کنند و‌این افراد هنرمند و موفق را تا زمان ورود به کشور قبرس و دریافت اقامت موقت آن ها مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهند. به‌این صورت که درخواست اقامت قبرس بطور موقت را به اداره مهاجرت‌این کشور ارسال می‌نمایند، بعد از آن یک اقامت موقت 6 ماهه صادر شده و در صورت تمدید دعوتنامه‌این اشخاص از طرف صاحبان کانون های هنری، اقامت آن ها نیز تمدید می‌گردد و اگر طی 1 سال دیگر‌این اقامت را تمدید کردند قادرند درخواست اقامت کاری نمایند و در صورت حفظ فرصت کاری خود تا 5 سال به اخذ اقامت دائم قبرس دست پیدا کنند.

اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

برای کسانی که می‌خواهند اقامت قبرس را به دست آورند میزان مخارج های ضروری برای گذران زندگی و‌امرار معاش در‌این کشور بسیار حائز اهمیت می‌باشد. هزینه های زندگی در‌این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی معقول تر و کم تر به نظر می‌رسد. اما در مقایسه با کشور‌ایران هزینه ها نزدیک 50 درصد بالاتر می‌باشد. که البته هزینه های اجاره بطور تقریبی حدود 17 درصد از هزینه های اجاره در کشور‌ایران گرانتر می‌باشد. در جدول زیر همه مخارج های لازمه و موردنیاز برای یک زندگی را در کشور قبرس تحلیل و بیان نموده‌ایم. این موضوع توسط آیلیسترز جمع‌آوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

اقامت قبرس و دریافت ملیت قبرس

در خصوص اخذ اقامت قبرس و همچنین دریافت تابعیت و پاسپورت‌این کشور در میان روش های رسمی ذکر شده، می‌توان گفت که سرمایه گذاری از روش خرید ملک، کار و ازدواج در‌این کشور از مناسب ترین روش ها می‌باشد. به‌این صورت که درخواست کنندگان با یک مبلغ 2 تا 3 میلیون یورویی می‌توانند خرید ملک داشته باشند و با‌این روش به دریافت اقامت و تابعیت و سپس پاسپورت قبرس دست پیدا نمایند. همینطور با داشتن دعوتنامه شغلی و انجام کار در‌این کشور و با پرداخت مالیات پس از گذشت 5 سال قادر هستند اقامت قبرس را اخذ کنند و بعد از سپری کردن 2 سال از اخذ اقامت قادر هستند به تابعیت قبرس دست یابند. درباره ازدواج نیز افراد قادرند در صورتی که زندگی خویش را با همسر قبرسی خود تا 5 سال نگهداری نمایند می‌توانند اقامت دائم و بعد از گذشت 7 سال از زندگی مشترک به اخذ تابعیت قبرس دست پیدا نمایند. اما در صورت کلی ارزش اقامت و تابعیت کشور قبرس به نسبت سایر کشورهای برتر اروپایی مانند اتریش، آلمان، هلند، دانمارک، سوئیس و… پایینتر بوده و در عین حال اشخاص باید هزینه بالاتری را متقبل شوند. به طور مثال در خصوص سرمایه گذاری و خرید در‌این کشور باید مبلغ بسیار بالایی را هزینه نمایند. این در شرایطی است که در بعضی از کشورهای برتر اروپایی و عضو حوزه شنگن مانند کشور اتریش با کم ترین مبلغ و پایین 300 هزار یورو می‌توان برای خرید ملک اقدام نمود و یا با مبلغ 35 هزار یورو یک شرکت ثبت کرد و به اخذ اقامت بهترین شهر و کشور دنیا دست پیدا نمود.


مهاجرت به قبرس

مهاجرت از ایران- قبرس

مهاجرت به قبرس، شرایط دریافت اقامت قبرس و معایب و مزایای اقامت قبرس در‌این مقاله مورد بررسی و تحلیل تخصصی قرار می‌گیرد. سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به قبرس اقدام می‌نمایند‌اما قبل از آن و پیش از قدم نهادن در‌این راه امکان دارد با سوالاتی مواجه شوند. روش های مهاجرت به قبرس کدام است؟ شرایط مهاجرت به قبرس چطور است؟ قوانین مهاجرت به قبرس به چه صورت است؟ از آنجایی که کشور قبرس جزء کشورهای جذاب جهان می‌باشد، ما در‌این مقاله تلاش نمودیم که به تحلیل تمام‌این روش ها از قبیل مهاجرت آموزشی به قبرس، مهاجرت شغلی به قبرس، ازدواج در قبرس، تولد فرزند در قبرس و سرمایه گذاری در قبرس و در نهایت شرایط اخذ اقامت و تابعیت قبرس بپردازیم. شما عزیزان همواره می‌توانید با آیلیسترز تماس حاصل نموده و با کارشناسان و حقوقدانان‌این مجموعه به صورت تخصصی مشاوره رایگان داشته باشید.

مباحثی که در‌این مطلب بررسی می‌گردد:

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

مهاجرت به قبرس از روش کار

مهاجرت به قبرس از روش تحصیل

مهاجرت به قبرس از روش سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از راه ازدواج

مهاجرت به قبرس از روش تولد

مهاجرت به قبرس از روش پناهندگی

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و اشخاص فوق موفق

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

مهاجرت به قبرس و دریافت تابعیت

مهاجرت به قبرس و شرایط کلی آن

قبرس کشوری اروپایی است به پایتختی جمهوری قبرس است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی که بخش ترک نشین است و قبرس جنوبی که بخش یونانی نشین است تقسیم شده است. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و نیت  اصلی‌این نوشتار نیز تحلیل روش های مهاجرت به قبرس جنوبی می‌باشد. زبان رسمی‌این کشور یونانی و ترکی می‌باشد. یونانی تبارها از دین ارتودوکس و ترک تبارها از دین اسلام پیروی می‌کنند. یورو واحد پول رسمی کشور قبرس است. تمام جمعیت‌این کشور یک میلیون و صد هزار نفر است که از‌این تعداد جمعیت نزدیک 840 هزار نفر در قبرس جنوبی زندگی می‌کنند. در مجموع از‌این تعداد نزدیک 77% مردم‌این جزیره یونانی بوده و حدود 18% نیز از ترک های قبرس شمالی هستند.

کشور قبرس جنوبی چندین سال است که به عنوان یک مکان گردشگری و تفریحی برای اروپاییان در هنگام تعطیلات آن ها شناخته شده است و ساکنان کشورهای مختلف در حوزه اروپا هنگام تعطیلات خود به‌این کشور سفر می‌کنند. این کشور همچنین دارای سیستم های توسعه‌یافته مخابراتی مانند تلفن و‌اینترنت است. به علاوه از نظر ساختار هوا فضا و نیروی دریایی و همینطور در بخش بانکداری در حال پیشرفت می‌باشد. نرخ مالیات نیز در‌این کشور نسبتا پایین می‌باشد و در بعضی از موارد مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی به یک مقدار اخذ می‌گردد. آمار مالیات بر درآمد شرکت در قبرس 12.5 درصد است. اگرچه زیادی از افراد با مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در‌این کشور، شرکت خود را به قبرس انتقال می‌دهند تا از‌این آمار مالیات استفاده کنند.

در دنباله ی این نوشتار به بررسی همه ی روش های اخذ اقامت در قبرس اروپایی پرداخته‌ایم. شما بعد از آموزش قوانین مربوط به اخذ اقامت می‌توانید با توجه به شرایط خود بهترین روش مهاجرت به قبرس اروپایی را انتخاب نمایید.

مهاجرت به قبرس از راه کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار‌امکان پذیر می‌باشد. به‌این صورت که افرادی که از سوی یک کارفرما یک توصیه شغلی داشته باشند می‌توانند با اخذ ویزای کار‌این کشور شرایط مهاجرت به قبرس را برای خود مهیا سازند. جهت دریافت ویزای کاری و مهاجرت شغلی به کشور قبرس افراد باید توصیه کار مهر شده خود را که بوسیله وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی‌این کشور مورد تایید واقع و مهر شده است به همراه دیگر اسناد خود به سفارت کشور قبرس ارائه نمایند. از شرایط مهاجرت به قبرس از راه کار‌این است که‌این توصیه شغلی باید نخست زیر نظر وزارتخانه‌امور مهاجرین مورد بررسی و نظارت واقع شود، به دلیل‌اینکه می‌بایست ثابت شود که کار مورد نظر در کشور قبرس متقاضی ندارد و مشخص گردد که به خاطر‌این مسئله است که‌این پیشنهاد شغلی برای افراد خارجی صادر شده است. پس از بررسی های لازم است توسط سفارت و پس از احراز صحت دعوتنامه کاری و سایر مدارک، ویزای کار برای افراد صادر می‌شود. ساعت کار کارمندان بطور تمام وقت میان 38 تا 40 ساعت و دست کم دستمزد برای یک کارگر ساده در‌این کشور حدود 870 دلار ماهیانه و برای یک کارمند حدود 2000 یورو در ماه می‌باشد. همچنین آمار نرخ بیکاری در کشور قبرس 11.4 است.

مهاجرت به قبرس از راه تحصیل

مهاجرت به قبرس می‌تواند از طریق تحصیل و ویزای تحصیل صورت بپذیرد. متقاضیان مهاجرت آموزشی به قبرس که به عنوان دانشجوی خارجی شناخته می‌شوند و بیرون از اتحادیه اروپا هستند، جهت تحصیل در‌این کشور باید ویزای آموزشی درخواست نمایند. بر این اساس ویزای تحصیلی قبرس تنها مخصوص دانشجویان غیر اروپایی می‌باشد. در‌این کشور می‌توان در مقاطع مختلف تحصیلی از قبیل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل نمود. افراد در دانشگاه های مختلف در کشور قبرس می‌توانند قبولی آموزشی و ویزای تحصیلی دریافت کنند. یکی از دانشگاه های شناخته و کیفیت بالای کشور قبرس به اسم نیکوزیا که در قسمت اروپایی کشور قبرس استقرار دارد، به در نظر گرفتن از کیفیت علمی و رنکینگ بالایی برخوردار است مورد تایید اروپا و ایالات متحده و کانادا و کشورهای برتر دنیا می‌باشد. این دانشگاه شرایط مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است و اشخاص از کشورهای دیگر می‌توانند در‌این دانشگاه در رشته های گوناگون اعم از حسابداری، روانشانسی، مهندسی، پزشکی، مدیریتی، هنر و موسیقی و…تحصیل با شرایط خوب داشته باشند.

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس

اشخاص برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در‌این دوره قادر هستند مدرک زبان با نمره 5.5 یا 6 آیلتس ارائه نم نمایند‌امایند،‌اما اگر‌این مدرک زبان را نداشتند از طرف دانشگاه باید تعیین سطح شوند و با توجه به سطح زبانی که دارند قادرند وارد کورس زبان شوند. طول مقطع لیسانس 4 ساله است. مخارج آن نیز با توجه به رشته بصورت میانگین نزدیک 9 هزار یورو می‌باشد.

تحصیل در قبرس در مقطع فوق لیسانس

اشخاص برای مهاجرت به قبرس از روش تحصیل در‌این دوره می‌توانند گواهی زبان 6.5 آیلتس ارائه نمایند و در صورت عدم داشتن مدرک زبان با توجه به سطحی که دارند وارد کورس زبان می‌شوند و‌این نمره را در خود‌این کشور قادرند بدست آورند. طول دوره های فوق لیسانس 2 سال است که عموما نزدیک 13 هزار یورو مخارج تحصیل در رشته های گوناگون می‌باشد. هزینه رشته داروسازی نیز در 4 سال اول حدود 9500 یورو است و سال آخر هزینه‌ای پرداخت نمی کنند. هزینه های رشته های پزشکی نیز برای 3 سال نخست نزدیک 18 هزار یورو و 3 سال دوم نیز حدود 22 هزار یورو خواهد بود.

تحصیل در قبرس در دوره دکترا

وضعیت مهاجرت به قبرس از روش تحصیل در دوره دکترا نیز به‌این صورت است که‌این دوره حدود 3 الی 5 سال به طول می‌انجامد اما عموما دانشجویان می‌توانند 3 ساله‌این مقطع آموزشی را به پایان برسانند. هزینه‌این مقطع با توجه به رشته متغیر است‌اما بصورت متوسط نزدیک 13500 یورو می‌باشد. رشته های بسیاری در‌این مقطع ارائه می‌گردد، از جمله فیزیوتراپی، پرستاری، حقوق، کامپیوتر، مهندسی و نفت و گاز و پس از 3 سال هر سالی که به دوره دکترا اضافه می‌شود 1500 یورو نیز به مخارج های تحصیل اضافه می‌گردد.

مهاجرت به قبرس از راه سرمایه گذاری

در‌این بخش شرایط مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را بررسی خواهیم کرد. همانطور که می‌دانید کشور قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که قبرس شمالی دارای جمعیت بسیاری از میراث ترکیه است و دارای زیادی از مساجد زیبای کهن است، بنابراین قبرس شمالی جزء کشور ترکیه و ترک زبانان می‌باشد و سبب اختلافاتی با قبرس جنوبی شده است، قبرس جنوبی جزء اتحادیه اروپا ( نه شنگن) می‌باشد ولی به سبب اختلافات و مناقشاتی که با قبرس شمالی دارد همچنان عضو شنگن نشده است. بنابراین اشخاص در صورت داشتن اقامت‌این کشور نمی توانند بدون ویزا به کشورهای دیگر سفر داشته باشند،‌اما با داشتن پاسپورت‌این کشور قادرند آزادانه به اکثر کشورهای دنیا رفت و آمد داشته باشند و مثلا در کشورهای طراز اول جهان مانند سوئیس، اتریش، آلمان و… زندگی کنند.

مردم در هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی به راحتی به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند. سرمایه گذاری در بعضی از مناطق کشور قبرس سرمایه بالاتری را احتیاج دارد و متناسب به سایر مکان های قبرس یک سری محدودیت ها در‌این مناطق برای سرمایه گذاری وجود خواهد داشت.

مهاجرت به قبرس از راه خرید ملک

کسانی که می‌خواهند پاسپورت‌این کشور را بدست آورند با مبلغ 2 میلیون و پانصد هزار یورو قادرند در‌این کشور خرید ملک داشته باشند و از‌این طریق سرمایه گذاری داشته باشند و اجاره‌املاک خویش را ماهیانه بدست آورند. افراد طی 3 تا 6 ماه قادرند با‌این مبلغ یک ملک بخرند و‌این فرآیند را به پایان برسانند.

مهاجرت به قبرس از روش ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس می‌باشد. زیادی از افراد که می‌خواهند از راه ثبت شرکت در قبرس به‌این کشور مهاجرت نمایند باید مقدار مشخصی سرمایه ابتدایی را دارا باشند که نبایدکمتر از ۶۰،۰۰۰ یورو باشد که قادر هستند با ثبت شرکت یک اقامت موقت دو ساله بگیرند که تا زمانیکه شرکت فعال باشد و هزینه بیمه و مالیات پرداخت شود فرد می‌تواند اقامت خود را تمدید کند.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

از دیگر راه های مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت و تابعیت‌این کشور تولد فرزند در قبرس می‌باشد. همه افرادی که شامل تابعیت انگلستان و یا شامل ملیت سایر کشورهای مستعمره انگلستان هستند و سالیانه های 1914 تا 1960 در قبرس متولد شده‌اند و افرادی که تا سال 1960 در‌این کشور حدود 5 سال زندگی کرده باشند می‌توانند تابعیت کشور قبرس را اخذ کنند.

همینطور از سال 1960 به بعد هر زمان که کودکی از یک پدر قبرسی در هر کدام از کشورها متولد شده باشد به عنوان تبعه کشور قبرس قلمداد می‌شود. به کودکانی که در کشور قبرس از مادری که دارای تابعیت قبرس است متولد شده باشند‌اما پدر آن ها فاقد تابعیت قبرس و یا اصلا مجهول التابعیت باشد، جهت پیشگیری از بی ملیت شدن آن کودک، اقامت و ملیت کشور قبرس اعطا می‌شود. در چنین مواردی درصورتیکه آن کودک پدر و مادر داشته باشد در همان سال اول اجازه دارند که برای اخذ پاسپورت فرزند خود اقدام کنند،‌اما اگر فاقد یک پدر و مادر مشخص باشند دولت قبرس در خصوص اعطای پاسپورت و تابعیت به آن کودک هر زمانی که صلاح بداند اقدام می‌نماید. لازم به ذکر است که‌این مطلب توسط آیلیسترز نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد. در خصوص اخذ ملیت کشور قبرس لازم به ذکر است که والدین کودک متولد شده باید دارای سند ازدواج قانونی باشند تا قادر باشند برای فرزند خویش ملیت کشور قبرس را درخواست دهند.

بنابراین افراد بیگانه که هدف دارند با مهاجرت به قبرس فرزند خود را در‌این کشور به دنیا آورند که در نتیجه تولد در‌این کشور فرزند آن ها تابعیت و پاسپورت‌این کشور را بدست آورد،‌این‌امر برای‌این کودکان میسر نخواهد بود، چرا که باید حتما آن کودک دارای والدینی باشد که دارای تابعیت قبرسی باشند. بعد می‌توان نتیجه گرفت که‌این کشور تحت تابعیت نظام خون می‌باشد و از سیستم خاک تبعیت نمی کند. و افراد قادرند در کشورهایی که تحت تابعیت نظام خاک است از جمله کشور کانادا فرزند خود را بدنیا آورند.

مهاجرت به قبرس از روش ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس، ازدواج با شهروندان قبرسی می‌باشد. درباره ی اقامت قبرس از راه ازدواج، کشور قبرس تابع قوانین اتحادیه شنگن می‌باشد. اما ازدواج در مرحله اول منجر به اخذ اقامت همیشگی نمی شود و اخذ اقامت دائم مشروط به حفظ شرایط اولیه ازدواج و تاییده دولت می‌باشد. از شرایط ازدواج‌این است که زوج قبرسی باید از نظر مالی مورد تایید قرار بگیرند و نباید در شرایط سخت مالی قرار داشته باشد یعنی زوجین در زمانی که می‌خواهند ازدواج کنند نباید در آمدشان کمتر از 1000 یورو باشد. همینطور فراهم کردن خانه برای زندگی زوجین نیز یکی از ضروریات می‌باشد. به منظور انجام ازدواج رسمی، شهردار به عنوان مامور ثبت ازدواج معرفی خواهد شد. ازدواج می‌تواند طی ۱۵ روز یا تا 3 ماه بعد از تاریخ اعلام زوجین صورت بگیرد.

در هنگام مهاجرت به قبرس در صورت اضطرار، زوجین قادرند از طریق شهردار در خواست ازدواج سریع خود را به ریاست جمهوری ارسال کنند تا در صورت پذیرفته شدن، زودتر از موعد کارهای ازدواج آن ها صورت بگیرد. در کل می‌توان گفت یکی از ساده ترین روش های برای اقامت دائم قبرس ازدواج می‌باشد و در صورت انجام شدن‌این کار، فرد آزادانه می‌تواند به کشورهای اروپایی سفر و یا مهاجرت کند. در‌این روش سپیده دم ازدواج اقامت 2 ساله به شخص تعلق می‌گیرد و در صورتی که زندگی مشترک زوجین ادامه دار باشد و شرایط ابتدایی خویش را حفظ نمایند بعد از سپری کردن سال دوم، اقامت 3 ساله و بعد از آن تابعیت کشور قبرس را اخذ نمایند.

مهاجرت به قبرس از راه پناهندگی

مهاجرت به قبرس ممکن است از روش پناهندگی رخ دهد. در‌این بخش از مقاله به تحلیل اجمالی پناهندگی در قبرس خواهیم پرداخت. کشور قبرس با قبولی پناهجویان به شدت مخالف است و افراد پناهجو در‌این کشور اصلا شرایط مناسبی ندارند، تا جایی که همواره ترس از اخراج شدن آن ها از‌این کشور قابل لمس می‌باشد و پناهجویان دائم برای جلوگیری از اخراج شدن از‌این کشور تن به انجام کارهای بسیار سخت در‌این کشور می‌دهند و قاچاقچیان انسان همواره از اشتیاق افراد به مهاجرت سوء استفاده کرده و با دریافت هزینه های بالا از‌این افراد سوء استفاده مادی و معنوی می‌نمایند. پناهجویان باید درخواست خود را به اداره مهاجرت و دفاتر اداری پلیس کشور قبرس ارائه نمایند، پس از آن زمان بررسی درخواست پناهندگی حدود 6 ماه تا 12 ماه به طول می‌انجامد. پناهجویان نخست در کشور قبرس نزدیک 18 الی 22 ماه بازداشت و زندانی می‌شوند،یعنی تا زمانی که پرونده آن ها توسط دادگاه‌این کشور مورد بررسی قرار بگیرد.

پس از‌اینکه با درخواست پناهندگی افراد موافقت شد، به آن ها یک محل سکونت برای زندگی در‌این کشور اعطا می‌شود. کشور قبرس مبلغی را به عنوان کمک هر ماه باید به پناهجویان پرداخت نماید‌اما در اکثر موارد‌این مبلغ پرداخت نمی‌شود. بر این اساس پناهجویان قادرند در بنگاه های کاریابی‌این کشور ثبت اسم کرده و درخواست کار نمایند. حداکثر حقوقی که ماهیانه یک پناهجو در کشور قبرس می‌تواند دریافت کند حدود 500 یورو می‌باشد. پناهجویان در بخش های کشاورزی و بازیافت زباله و بخش نظافت در‌این کشور می‌توانند کار کنند. ساعات کار در‌این کشور برای پناهجویان بسیار زیاد و طاقت فرسا می‌باشد ضمن‌اینکه از نظر خدمات بهداشتی و نظافت اقامتگاه های‌این افراد اصلا وضعیت مناسبی نمیکند. در نتیجه مهاجرت به قبرس از روش پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و آیلیسترز اکیدا به اشخاص پیشنهاد می‌کند که قبل از عزم راسخ در‌این خصوص تحقیقات لازمه را به عمل آورند و نخست راه های رسمی مهاجرت را برای دریافت اقامت و تابعیت یک کشور انتخاب نمایند.

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و افراد موفق

مهاجرت به قبرس برای دسته از هنرمندان و اشخاص هنرمند بیگانه ممکن می‌باشد. به‌این صورت که دفاتر اداری مهاجرت کشور قبرس اجازه اقامت موقت و کار را به هنرمندان بیگانه اعطا می‌کند. این اشخاص قادر هستند در محل های موسیقی و رقص و سرگرمی ها مدیریت کنند و فعالیت هنری داشته باشند.

درخواست مهاجرت به قبرس برای‌این افراد از راه عوامل و مسولین هنری مورد های موسیقی و رقص و سرگرمی، مطابق پروسه اعطا می‌گردد و‌این عوامل هنری در کشور قبرس هستند که مسئولیت پذیری و اقامت طبیعی هنرمندان بیگانه در قبرس را بر عهده دارند. علاوه بر‌این،‌این عوامل هستند که اجازه اقامت موقت و اجازه کار به هنرمندان و اشخاص موفق را که در واحدهای هتل، تئاتر، سیرک و دیگر رویدادهای فرهنگی کار می‌کنند، اعطا می‌کنند. ضمن‌اینکه‌این درخواست ها از طریق ادارات خارج از کشور و اداره پلیس به اداره مهاجرت کشور قبرس ارسال می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت افراد هنرمند به کشور قبرس به شرح زیر می‌باشد:

ارائه فرم درخواست M MA58A.

ارائه فتوکپی پاسپورت

ارائه یک ضمانت نامه بانکی از 200 تا 500 یورو بسته به کشور مبداء بیگانه برای پوشش هزینه های زندگی در کشور قبرس

ارائه یک بلیط رفت و بازگشت

ارائه گواهی نامه از سوی کمیسیون درآمد داخلی که مالیات بر درآمد هنرمند پرداخت شده است

ارائه مخارج برای ارسال درخواست

مهاجرت به قبرس و دریافت تابعیت

در‌این مقاله شرایط مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت‌این کشور را مورد تحلیل قرار خواهیم داد. برای کسانیکه که تمایل به اخذ ملیت و گذرنامه کشور قبرس را دارند ‌امکان خرید ملک در قبرس وجود دارد. بدنبال‌این خرید ملک اخذ اقامت قبرس و همچنین اخذ ملیت و پاسپورت قبرس برای افراد‌امکانپذیر می‌شود. اشخاص می‌توانند با هزینه‌ای میان 2 میلیون تا 3 میلیون یورو خرید ملک داشته باشند و از‌این روش نه فقط موفق به اخذ اقامت قبرس خواهند شد بلکه طی مدتی بسیار کوتاه و با طی فرآیند رسمی می‌توانند پاسپورت قبرس را دریافت نمایند.

راه دوم اخذ ملیت قبرس می‌تواند ازدواج باشد. همانگونه که در بالا ذکر شد افراد خارجی می‌توانند با اتباع کشور قبرس ازدواج نموده و در صورت رعایت شرایط لازمه در ابتدا یک اقامت 2 ساله پس از آن یک اقامت 3 ساله و بعد از آن اقامت دائم و سپس ملیت و پاسپورت‌این کشور را بدست آورند. اما پیشنهاد آیلیسترز‌این است که افراد هزینه بالایی را متقبل نشوند و با یک هزینه کمتر قادر هستند اقامت و تابعیت بهترین کشورهای جهان از جمله کشور اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و…. را از طریق ثبت شرکت با یک هزینه بسیار‌اندک بدست آورند.


خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس، استانداردهای سرمایه‌گذاری، مزایا و مخارج های خرید ملک که سبب اخذ اقامت‌این کشور می‌شود در‌این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک چگونه‌امکان پذیر است؟ چگونه می‌توان به اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک در قبرس دست یافت؟ چه مقدار سرمایه برای دریافت اقامت همیشگی قبرس از راه خرید ملک مورد نیاز است؟ جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌است و دارای مناظر بسیار زیبا و آب و هوای معتدلی است و به همین دلیل گردشگران زیادی را به خود جذب می‌نماید. ما دراین مقاله به بررسی شرایط و نحوه اخذ اقامت قبرس از راه خرید ملک می‌پردازیم. شما سروران می‌توانید جهت کامل کردن اطلاعات خویش و رفع هر گونه ابهام و دریافت پاسخ پرسش های خود با متخصصان مجرب ما درآیلیسترز ارتباط حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان آنان بهره ‌مند شوید.

عناوینی که در‌این مقاله مورد تحلیل قرار می‌گیرد:

خرید ملک در قبرس و شرایط عمومی آن

خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس

خرید ملک در قبرس و استانداردهای سرمایه‌گذاری در قبرس

خرید ملک در قبرس و شاخص های سرمایه‌گذاری در قبرس

خرید ملک در قبرس و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در قبرس و مخارج خرید و اجاره ملک در قبرسن

خرید ملک در قبرس و وکیل‌امور ملک

خرید ملک در قبرس و خدمات آیلیسترز

جواب به پرسش های رایج در زمینه خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و شرایط کلی آن

قبرس با اسم قانونی جمهوری قبرس و پایتخت نیکوزیا، کشوری جزیره ‌ این می‌باشد. این کشور به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم شده است. زبان رسمی‌این کشور یونانی و ترکی می‌باشد. از لحاظ مذهب رایج در کشور باید اشاره کرد که یونانی ها در قبرس اردوتوکسی و ترک های قبرس مسلمان هستند. قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد و واحد پول‌این کشور نیز یورو است، جمعیت‌این کشور بیش از یک میلیون نفر و مساحت آن نیز ۹۲۵۱ کیلومترمربع است و از مناطق توریسم مدیترانه می‌باشد. در واقع منبع در آمد‌این کشور از راه گردشگری است. قبرس شامل تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل است. صنایع کشور قبرس بسیار پیشرفته نیست و شامل صنایع دستی و بومی می‌باشد. اقتصاد کشور قبرس بر نظام بازار بدون محدودیت بوده صادرات‌این کشور شامل محصولات کشاورزی، میوه های گوناگون، تنباکو، اشکال مختلف پوشاک، کفش و صنایع دستی است و واردات‌این کشور نیز شامل مواد خوراکی، دام زنده، نفت و فرآورده‌های شیمیایی است. در تصویر زیر اطلاعات مفیدی درباره کشور قبرس ارائه شده است:

پیش تر با خرید ملک در قبرس می‌توانستید تابعیت‌این کشور را دریافت کنید. اما تغییرات رسمی تازه ای در برنامه خرید ملک قبرس روی داده است که در ادامه شرح خواهیم داد.

خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس

یکی از ساده ترین و سریعترین روش های دریافت اقامت همیشگی قبرس، خرید ملک و سرمایه‌گذاری در قبرس می‌باشد. در‌این روش درخواست کننده اصلی به همراه همسر، فرزندان تا سن 25 سال و پدر و مادر متقاضی و همسر، اقامت دائم قبرس را کسب می‌کنند. با‌این نوع اقامت اجازه کار در قبرس ندارید و تنها مجوزی برای زندگی در‌این کشور است. یکی از مزایای اصلی‌این اقامت نداشتن شرط حضور است؛ برای نگهداری اقامت هر دو سال فقط باید 1 روز در قبرس حضور داشته باشید. البته در صورتی که قصد گرفتن پاسپورت قبرس را دارید، باید در‌این کشور زندگی کنید. در‌این صورت بعد از 7 سال می‌توان ملیت قبرس را کسب کرد. با توجه به‌اینکه قبرس عضوی از اتحادیه اروپاست، با داشتن تابعیت‌این کشور می‌توانید در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کنید.

برای اخذ اقامت همیشگی قبرس باید شرایط زیر را فراهم آورید:

حداقل 300 هزار یورو در قبرس ملک خریداری کنید. با‌این مبلغ اجازه دارید یک یا دو ملک خریداری کنید. زمان درخواست اقامت باید 200 هزار یورو از ارزش ملک پرداخت شده باشد.

سپرده بانکی در قبرس

باید در یکی از بانک های قبرس مبلغ 30 هزار یورو سپرده قرار دهید؛‌این مبلغ طی 3 سال در بانک بلوکه می‌شود.

تائید در آمد سالیانه

باید اثبات کنید که درآمد کافی برای زندگی در قبرس را دارید. این درآمد باید از بیرون از کشور قبرس تامین شود. مجموع درآمد متقاضی و همسر در نظر گرفته می‌شود. باید اثبات کنید که از درآمد سالیانه زیر برخوردارید:

برای متقاضی اصلی 30 هزار یورو در سال

به ازای همسر و فرزندان هر کدام 5 هزار یورو سالیانه

به ازای پدر و مادر هر کدام 8 هزار یورو در سال

خرید ملک در قبرس و استانداردهای سرمایه‌گذاری در قبرس

فردی که نیت خرید ملک در قبرس و به طور کلی هرگونه سرمایه گذاری در‌این کشور را دارد باید نخست از شرایط سیاسی و اقتصادی‌این کشور آگاه شود. از مهمترین استاندارد های سرمایه گذاری در قبرس می‌توان به نرخ مصادره‌اموال اشاره کرد. این شاخص به‌این معنا است که کشور میزبان می‌تواند در شرایط تحریم های بین المللی یا تغییر در رژیم کشور مقصد،‌اموال اشخاص سرمایه‌گذار را مصادره کند. این شاخص در میان عدد یک تا هفت متغیر است ، یک نشان دهنده خطر مصادره‌اموال کم و عدد ۷ نشان دهنده خطر مصادره‌اموال بالاست. در نمودار زیر آمار مصادره‌اموال قبرس را مشاهده می‌کنید که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ بر روی عدد یک است.

ریسک مصادره‌اموال قبرس خرید ملک در قبرس

از دیگر استانداردهای سرمایه‌گذاری توجه به نرخ نظارت فساد است که به معنی نظارت و نظارت‌این کشور بر نهادهای مرتبط و سایر موارد است. این میزان شاخص بین عدد 2.5- و 2.5 متفاوت می‌باشد. 2.5- نشان دهنده کنترل فساد ضعیف و 2.5 نشان دهنده کنترل فساد قوی است.

خرید ملک در قبرس و شاخص های سرمایه‌گذاری در قبرس

برای خرید ملک در قبرس، باید شاخص های مرتبط با ملک در قیمت های آن ها را در نظر بگیریم. از جمله‌این شاخص‌ها رشد قیمت ملک در قبرس است. این شاخص یکی از مهمترین شاخص‌هایی که باید برای خرید ملک در نظر بگیریم. رشد مالی در قبرس در نمودار زیر نمایش داده شده است.

رشد مالی قبرس خرید ملک در قبرس

مورد بعد آمار تورم در کشور قبرس است. قیمت ملک در قبرس برای مصرف کننده در بازه زمانی گوناگون، متفاوت است که در نمودار پایین نشان داده شده است. این مقاله بوسیله کارشناسان آیلیسترز نگاشته شده و نسخه برداری از آن بدون نام بردن از منبع، نادرست و غیر قانونی است.

خرید ملک در قبرس و واجدین شرایط خرید ملک

برای دریافت اقامت و تابعیت کشور قبرس به غیر از خرید ملک، فرد احتیاج به مدرک زبان و انجام تست پزشکی ندارد. فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد و همینطور شامل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری باشد. همسر و کودکان تا 25 سال، شامل پرونده شخص می‌شوند. پدر و مادر متقاضی و همسرش نیز می‌توانند در پرونده متقاضی قرار بگیرند.

خرید ملک در قبرس و هزینه خرید و اجاره ملک در قبرس

در بحث سرمایه گذاری در ملک در قبرس مانند بیشتر نقاط جهان، دو عامل وجود دارد که بر قیمت ملک بسیار تاثیرگذار است، عامل اول محل قرارگیری و دوم، کاربری ملک است. خاطر نشان می‌کنیم که مالیات برای‌املاک تجاری بیشتر از‌املاک مسکونی است. از این رو قیمت خرید ملک در قبرس از یک شهر به شهر دیگر مختلف است. همینطور قیمت منازل آپارتمانی و ویلایی نیز مختلف است. پروژه های ساختمانی با طراحی‌های لوکس نیز وجود دارد که غالباً مورد توجه سرمایه گذاران قرار می‌گیرد. بصورت متوسط مخارج زندگی در کشور قبرس 43.13% و قیمت اجاره در‌این کشور 44.16% از‌ایران بیشتر است .

خرید ملک در قبرس و وکیل‌امور ملک

خرید ملک و سرمایه‌گذاری در قبرس و یا هرکشور دیگری احتیاج به تسلط بر مقررات آن کشور دارد. برای‌این‌امر همراهی یک وکیل معتبر، وکیلی با دانش و کاردان در حیطه‌امور ملکی می‌تواند شما را در تمامی مراحل از اخذ اقامت و تابعیت گرفته تا دیگر‌امور یاری دهد. همینطور داشتن نمایندگان حقوقی آگاه ضررهای احتمالی‌این راه را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. در همین راستا آیلیسترز با برخورداری از مشاورین و کارشناسان مجرب می‌تواند راهنمای شما عزیزان باشد.


پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس، مهاجرت به قبرس و روش های اخذ اقامت و تابعیت قبرس در‌این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد. شرایط دریافت پاسپورت قبرس به چه صورتی است؟ راه های دریافت پاسپورت قبرس کدام‌اند؟ در‌این مقاله به صورت ساده و خلاصه، موضوعات اصلی و با اهمیت در‌این خصوص برای شما عزیزان به نگارش در آمده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر قادر هستید با کارشناسان و وکلای معتبر ما در‌این زمینه مشورت نمایید. شما می‌توانید با آیلیسترز ارتباط حاصل نموده و از سرویس‌ های مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

مباحثی که در‌این نوشتار بررسی می‌گردد:

پاسپورت قبرس و شرایط کلی

پاسپورت قبرس و اعتبار آن

پاسپورت قبرس و روش های اخذ پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس از روش کار

پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

پاسپورت قبرس از روش سرمایه گذاری

پاسپورت قبرس از روش تولد

پاسپورت قبرس از راه ازدواج

پاسپورت قبرس از راه پناهندگی

پاسپورت قبرس و موضوعات با اهمیت در باب پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس و وکیل معتبر برای‌امور مهم

پاسپورت قبرس و شرایط کلی

اخذ پاسپورت قبرس، به علت آب و هوای شگفت انگیز و محیط سالم، زندگی‌امن و راحت، کیفیت بالای کیفیت زندگی، کیفیت آموزش، فرصت های سرمایه گذاری و سادگی مهاجرت مورد توجه زیادی از مردم قرار گرفته است. این کشور جزیره‌ای که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. بخش شمالی آن بخش ترک نشین و قسمت جنوبی آن یونانی نشین می‌باشد. در‌این کشور هیچ شرکت صنعتی بزرگ وجود ندارد تا بتواند محیط اطراف را آلوده کند. در تصویر زیر، به صورت اجمالی شرایط عمومی کشور قبرس آورده شد.

پاسپورت قبرس و ارزش آن

اعتبار پاسپورت قبرس نسبتاً مناسب می‌باشد و رنک پاسپورت‌این کشور در رتبه بندی بین المللی 8 می‌باشد. به وسیله پاسپورت قبرس می‌توان به ۱۲۲ کشور جهان، بدون نیاز به ویزا سفر کرد. برای سفر به 37 کشور جهان، به محض ورود نیاز به اخذ پاسپورت می‌باشد و همینطور با داشتن پاسپورت قبرس، برای ورود به ۳۹ کشور جهان، نیاز به اخذ ویزا می‌باشد.

تردد آزاد

بدون نیاز به ویزا

ویزا در زمان ورود

ویزای الکترونیکی

ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی

دریافت ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت قبرس و روش های اخذ پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس، از روش های مختلفی از قبیل کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می‌باشد که ذیلاً به توضیح هر یک از آن ها می‌پردازیم.

پاسپورت قبرس از طریق کار

برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق کار، اولین فاکتوری که باید به آن توجه شود نرخ بیکاری‌این کشور است. در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور قبرس 7.5 درصد اعلام شده است. این رقم نشان دهنده آن است که از هر ۱۰۰ نفر، حدودا ۷ الی ۸ نفر در‌این کشور بیکار می‌باشند. همچنین مطابق با جدول پایین نرخ بیکاری در کشور قبرس، از سال گذشته تابحال سیر نزولی داشته و کاهش یافته است و از 9.4 درصد به 7.5 درصد رسیده است.

یکی از مسئله های کسانی که برای اشتغال در قبرس اقدام می‌نمایند، میانگین مقدار حقوق در‌این کشوراست. این مبلغ حدود ۸۷۰ یورو برای هر ماه اعلام شده است که پس از شش ماه سابقه کار به ۹۲۴ یورو افزایش پیدا می‌نماید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کار در قبرس را داشته باشند، باید قبل از ورود به‌این کشور اجازه کار و همچنین ویزای کار دریافت نمایند. به منظور صدور مجوز کار توسط وزارت کار باید فرد تبعه قبرس و یا یک شهروند اتحادیه اروپا برای انجام آن کار در دسترس نباشد. توضیح‌اینکه برای شغل مورد نظر سه ماه در کشور قبرس و سه ماه هم در همه اتحادیه اروپا آگهی شده و شخص واجد شرایطی پیدا نشود. اجازه کار اغلبً برای سه ماه یا یک سال معتبر است و فقط تا ۴ سال قابل تمدید می‌باشد و بعد از آن تمدید آن میسر نخواهد بود، مگر زمانی که فرد استخدام یک شرکت بزرگ با گردش مالی بسیار بالا شده باشد.

این در شرایطی است که شهروندان اتحادیه اروپا به آسانی می‌توانند با گذرنامه یا کارت شناسایی خویش وارد قبرس شده و به مدت ۹۰ روز کار کنند و تنها باید طی هشت روز پس از ورود به دفاتر اداری مهاجرت قبرس‌این موضوع را اعلام کنند و اگر بخواهند بیش از‌این مدت در کشور باقی بمانند، باید در کمترین زمان برای اجازه اقامت موقت خود درخواست نمایند.

پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت قبرس از راه تحصیل به تنهایی میسر نمی باشد و تحصیل در‌این کشور می‌تواند پل ورود افراد به‌این کشور قلمداد شود تا با کار کردن پس از تحصیل بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و با پرداخت مالیات و ادغام شدن در جامعه، اقامت دایم و گذرنامه قبرس را اخد نمایند. دانشگاه های قبرس شامل مخارج های بسیار کم و مقرون به صرفه هستند که از امتیازات تحصیل در‌این کشور‌امکان تحصیل در کشورهای اروپایی با صرف هزینه های بسیار‌اندک است. مخارج تحصیل در‌این کشور حدود 3 تا 15 هزار یورو و بسته به دانشگاه و رشته دانشجو متغیر است. بیش از 63،000 دانشجوی بین المللی از 131 کشور مختلف در حال حاضر در دوازده دانشگاه بزرگ قبرس ثبت اسم کرده‌اند، بنابراین در دانشگاه های‌این کشور افراد مختلفی با فرهنگ های مختلف مشاهده می‌شوند. تنوع رشته ها در رشته هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی و مهندسی و علوم کامپیوتر فراهم است.

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیلات در‌این دوره معمولا 4 سال به طول می‌انجامد و دانشجویان باید حدود 240 واحد درسی را پشت سر بگذارند. امکان کار علاوه بر تحصیل نیز برای دانشجویان در‌این دوره میسر می‌باشد. آن ها می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کرده و قسمتی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را متقبل شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی آیلتس 6 احتیاج است و چنانچه سطح زبان دانشجو نیز پایین باشد، دوره های زبان نیز در‌این کشور برگزار می‌گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیلات در‌این مقطع اغلب 2 سال به طول می‌انجامد. تحصیل در‌این مقطع علاوه بر زبان ترکی و یونانی، به زبان انگلیسی نیز میسر می‌باشد و آیلتس 6 احتیاج دارد. امکان کار 30 ساعت در هفته نیز برای دانشجویان فراهم است تا بتوانند با اشتغال در مشاغل پاره وقت قسمت قابل توجه از مخارج های تحصیل و زندگی خود را فراهم نمایند.

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیلات در‌این مقطع معمولا 3 الی 5 سال به طول می‌انجامد. توانایی تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. برای پذیرش در‌این دوره، پذیرش دانشجو بوسیله یک استاد راهنما یا سوپروایزر نیاز می‌باشد. برای تماس با‌این اساتید می‌توان از راه وب سایت دانشگاه ها‌ایمیل آن ها را یافته و از‌این طریق با آن ها مکاتبه نمود. امکان کار حین تحصیل نیز برای دانشجویان میسر بوده و اجازه کار 40 ساعت در هفته دا دارا می‌باشند و از‌این راه قادر هستند قسمت زیادی از هزینه های خویش را تامین نمایند.

دریافت پاسپورت قبرس از راه سرمایه گذاری به چند روش زیر صورت می‌پذیرد:

سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون یورو در‌املاک مسکونی که باید دست کم برای زمان 3 سال باقی بماند و پس از آن می‌تواند تا مبلغ 500 هزار یورو کاهش یابد.

سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 2 میلیون یورو بطور ترکیبی در‌املاک و مستغلات.

سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری جایگزین ( AIF) شامل اجازه توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس (CySec) با فعالیت در قبرس.

همکاری یا‌ایجاد یک شرکت در قبرس که سرمایه گذار آن 2 میلیون یورو را سرمایه گذاری کرده و حداقل 5 فرد تبعه قبرس اروپایی را برای حداقل 5 سال به کار می‌گیرد.

متقاضیان دریافت پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری همینطور قادرند ترکیبی از موضوعات فوق را به کار گیرند. متقاضیان می‌توانند‌املاک مسکونی را به ارزش 500 هزار یورو خریداری نموده بعلاوه‌اینکه 2 میلیون یورو در‌این کشور سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران قادر هستند مبلغ 500 هزار یورو را در اوراق قرضه دولتی قبرس سرمایه گذاری نمایند.

برای دریافت پاسپورت قبرس از روش سرمایه گذاری ضروری است تا درخواست کننده اصلی دست کم 18 سال سن داشته باشد و سابقه کیفری نداشته باشد و یک اقامت خصوصی در کشور قبرس را داشته باشد.

به علاوه متقاضی اصلی می‌تواند اشخاص زیر را بعنوان همراه با خود داشته باشد:

همسر فرد اصلی.

کودکان تا سن 18 سالگی.

کودکان تا سن 28 سالگی که ازدواج نکرده باشند و از لحاظ اقتصادی وابسته به فرد اصلی باشند.

والدین متقاضی در صورتی که 500 هزار یورو به سرمایه گذاری اضافه شود.

جهت بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در قبرس و‌امنیت سرمایه گذاری در‌این کشور، نمودار های رشد مالی در قبرس و نرخ مصادره‌اموال بررسی شده است. رشد اقتصادی درصد رشد متناسب به سال اخیر را بیان می‌کند و خطر مصادره‌اموال در بازه 1 تا 7 تقسیم بندی می‌شود که عدد 1 بیان گر کمترین احتمال مصادره‌اموال می‌باشد.

دریافت پاسپورت قبرس از روش تولد، تابع اصل خون می‌باشد. توضیح‌اینکه مطابق با‌این اصل، فرزندی که از پدر یا مادر تبعه قبرس متولد شده باشد، پاسپورت قبرس را اخذ می‌نماید، فارغ از آنکه در کجا متولد شده باشد. امروزه اکثر غریب به اتفاق کشور ها تابع اصل خون می‌باشند. در مقابل اصل خون، اصل خاک قرار می‌گیرد که کشور های مشخصی از قبیل آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین تابع آن می‌باشند و مطابق‌این اصل، فرزندی که در خاک کشوری متولد شود، تبعه آن کشور قلمداد می‌گردد، فارغ از آنکه پدر و مادر وی تبعه کدام کشور باشند.

کشور قبرس ملیت دوگانه را پذیرفته و به شهروندان خویش اجازه می‌دهد تا علاوه بر تابعیت خویش، تابعیت بیگانه را نیز بپذیرند.

پاسپورت قبرس از روش ازدواج

اخذ پاسپورت قبرس از راه ازدواج نیز میسر می‌باشد. درصورتی که شخصی با یک تبعه قبرس ازدواج نموده باشد، برای دریافت پاسپورت قبرس، باید حتما یک سال از ازدواج او گذشته باشد. همینطور دو سال قبل از تاریخ درخواست خود، باید در قبرس اقامت داشته باشد. در مواردی که شخص تبعه قبرس در خارج از کشور باشد، فرد متقاضی اخذ پاسپورت قبرس از طریق ازدواج باید 3 سال از تاریخ ازدواجش با وی گذشته باشد و یک نامه برای توضیح‌اینکه چرا تابعیت و گذرنامه قبرس را درخواست می‌نماید. اما اگر 5 سال از تاریخ ازدواج وی گذشته باشد و حداقل یک فرزند داشته باشد، نیازی به ارایه‌این نامه نمی باشد. مدارک مورد نیاز در‌این زمینه عبارتند از:

گواهی تولد درخواست کننده

گواهی عدم سوء سابقه درخواست کننده

گواهی ازدواج

گواهی تولد کودکان زن و شوهر

گواهی تبعه ی قبرس همسر

پرداخت مخارج به مبلغ 300 یورو

درخواست باید در دو نسخه تکرار شود و یکی از دو فرم درخواست باید دو تمبر به ارزش 8.54 یورو داشته باشد.

پاسپورت قبرس از طریق پناهندگی

لازم به توضیح است که آیلیسترز به هیچ عنوان سرویس‌ های و مشاوره‌ای رابطه پناهندگی قبرس ارایه نمی دهد و‌این بخش از مقاله صرفا جهت اطلاعات بیشتر شما گرامیان به نگارش در آمده است.

برخی از افراد برای دریافت پاسپورت قبرس، از روش پناهندگی استفاده می‌نمایند، بی آنکه معلومات صریح و درستی در مورد سایر روش های قانونی مهاجرت داشته باشند. این روش پر ریسک و پر خطر، در بیشتر موضوعات منجر به ناکامی و شکست، دچار شدن به بیماری های روحی و روانی بسیار و حتی خودکشی می‌گردد. سر و کار افتادن با قاچاقچیان و اشخاص خطرناک، اجبار به دروغ به کشور مبدا و مقصد، دوری از خانه و خانواده و دلتنگی برای آن ها، عدم اجازه بازگشت به کشور و وضعیت نامناسب کمپ های نگهداری پناهجویان از نظر بهداشت و‌امنیت از جمله مسایل و مشکلاتی است که گریبانگیر پناهجویان می‌شود.

درصورتی که شخص وارد قبرس شده و با درخواست پناهندگی وی موافقت گردد، بعد از تایید مدارک و آزمایشات پزشکی، بعد از 5 سال برای اقامت دایم و بعد از 7 سال برای دریافت پاسپورت قبرس می‌تواند اقدام نماید.

پاسپورت قبرس و نکات با اهمیت در باب پاسپورت قبرس

دریافت پاسپورت قبرس و اخذ اقامت و تابعیت‌این کشور، همانگونه که گفته شد به 6 روش کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می‌باشد که در بند های بالا به آن ها پرداختیم به طور کلی افراد متقاضی بعد از 5 سال اقامت در کشور قبرس قادر هستند برای اقامت دایم‌این کشور درخواست نمایند. همچنین‌این افراد پس از 7 سال اقامت در کشور قبرس، می‌توانند برای دریافت پاسپورت قبرس و تابعیت آن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که کسانی که در‌این کشور فرزندی را به دنیا بیاورند، زمان ذکر شده برای دریافت پاسپورت قبرس در مورد آن ها 5 سال محاسبه می‌شود. همچنین افرادی که در‌این کشور به مبلغ 2 میلیون یورو سرمایه گذاری کنند، نیز پاسپورت قبرس را به دست می‌آورند.