اقامت قبرس 2021

-

اقامت قبرس 2021

درخواست‌کنندگانی که قصد مهاجرت و اقامت قبرس را دارند باید بدانند که روش های قانونی و مجاز بسیاری برای ورود به‌این کشور و دریافت اقامت وجود دارد. در مقاله قبل رو که توسط آیلیسترز به نگارش در آمده است تلاش بر آن شده که به بررسی مختصر روش های مهاجرت به‌این کشور در سال2021 پرداخته شود، بسیاری از افراد می‌توانند با توجه به شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت به قبرس انتخاب نمایند و پس از گذشت مدت معین و رعایت قوانین و مقررات اقامت قبرس و سپس پاسپورت ‌این کشور را دریافت نمایند.

اقامت در کشور قبرس

افرادی که قصد مهاجرت و اقامت قبرس را دارند باید اطلاعات عمومی در رابطه با‌این کشور داشته باشند. قبرس کشوری است جزیره‌ای که در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. مساحت قبرس 9251 کیلومتر مربع می‌باشد. کشور قبرس به دو بخش تقسیم شده است: بخش یونانی نشین و بخش ترک نشین. پایتخت‌این کشور شهر نیکوزیا بوده و جمعیت‌این کشور جزیره‌ای 1141166 نفر می‌باشد. مردم در هر دو بخش به زبان یونانی و زبان ترکی به مکالمه می‌پردازند. واحد پول رسمی در‌این کشور یورو هستند. قبرس با کشورهای ترکیه، مصر، سوریه و یونان هم مرز و همسایه می‌باشد. شهرهای مهم‌این کشور نیکوزیا، لارناکا، لیماسول و پافوس هستند.

روش های مهاجرت به قبرس

برای مهاجرت و اقامت قبرس راه های زیادی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مهاجرت به قبرس از راه تحصیل

مهاجرت و دریافت اقامت قبرس از طریق ازدواج

مهاجرت به قبرس از روش خرید ملک

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس از روش کار

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

افرادی که مهاجرت به قبرس را از راه پناهندگی انتخاب می‌کنند باید بدانند که‌این روش غیر قانونی و غیر مجاز می‌باشد و خطرهای جانی و مالی در‌این راه برای متقاضیان وجود دارد.

اخذ اقامت و پاسپورت کشور قبرس

کسب اقامت در کشور قبرس به دو صورت اقامت موقت و اقامت دائم‌امکان پذیر می‌باشد. برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم رعایت چه قوانینی الزامی می‌باشد؟ متقاضیانی که در کشور قبرس شرکت ثبت کرده‌اند، به شرط آن که شرکتشان در طول سه سال فعال باشد می‌توانند اقامت دائم‌این کشور را دریافت نمایند، برای اعطای اقامت دائم به‌این کشور متقاضیان باید گواهی تمکن مالی خود را ارائه نمایند. این اشخاص باید تائید کنند که تخصص و سرمایه گذاری آن ها در طول اقامتشان در‌این کشور توسعه و پیشرفت داشته است. همچنین فرد باید در مصاحبه‌ای شرکت نماید و اثبات نماید که به فرهنگ و جامعه‌این کشور علاقه مند است.

افرادی که تابعیت کشور قبرس را دریافت نمایند می‌توانند پاسپورت‌این کشور را نیز دریافت نمایند. کشور قبرس یکی از کشورهایی می‌باشد که با سرمایه گذاری و ثبت شرکت افراد می‌تواند ملیت و پاسپورت قبرس را دریافت نمایند. طبق مقررات وضع شده در اتحادیه اروپا افرادی که به مدت 7 سال در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی نمایند می‌توانند تابعیت و پاسپورت آن کشور را دریافت نمایند.

شرایط دریافت پاسپورت قبرس

متقاضیان بعد از اقامت قبرس و گذشت مدت معین می‌توانند پاسپورت‌این کشور را اخذ نمایند.برای دریافت پاسپورت‌این کشور افراد باید شرایطی را داشته باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. سیر بررسی شرایط فرد و اعطا تبعه ی و پاسپورت به متقاضی نود روز طی خواهد کشید، برای سرمایه گذاری در‌این کشور و اخذ پاسپورت قبرسی در سال 2021 دو راه زیر وجود دارد که متقاضیان بسته به شرایط خود می‌توانند یکی از‌اینها را انتخاب کنند:

روش های سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت قبرس

بعد از سپری کردن 3 سال فرد می‌تواند از سرمایه‌ای که در بانک سپرده گذاری کرده است برداشت نماید. تمامی متقاضیان با هر ملیتی می‌توانند در‌این کشور سرمایه گذاری نمایند، اساس قوانین‌این کشور داشتن تابعیت دوگانه در‌این کشور مجاز می‌باشد، افرادی که در‌این کشور سرمایه گذاری کرده‌اند می‌توانند برای همسر و فرزندان خود که سن شان کمتر از 21 سال می‌باشد پاسپورت اروپایی دریافت نمایند.

دریافت اقامت قبرس از طریق تحصیل

متقاضیانی که قصد اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل در دانشگاه های‌این کشور را دارند باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت نمایند. سپس باید اقدامات لازم را برای دریافت ویزا تحصیل انجام دهند. برای اخذ ویزا متقاضیان باید به سفارت خانه کشور قبرس مراجعه نمایند. جهت دریافت ویزای تحصیلی درخواست کننده باید مدارکی را ارائه نماید که لیست مدارک به توضیح زیر است:

ارائه پاسپورت با اعتبار با داشتن دست کم 12 ماه اعتبار

ارائه فتوکپی از گذرنامه

دریافت فرم مورد نظر و تکمیل آن

ارائه 4 قطعه عکس

ارائه تائیدیه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در طی اقامت

ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

نامه پذیرش دانشگاه یا دانشکده

معرفی دانشگاه های برتر قبرس

همان صورت که پیش تر ذکر شد یکی از با اهمیت ترین مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس به آن نیاز است نامه پذیرش قطعی دانشگاه یا کالجی در قبرس می‌باشد. باید توجه داشت که اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر قبرس علاوه بر‌این که شانس اخذ ویزا از‌این کشور را ارتقا می‌دهد، منجر می‌شود فرد بعد از فارغ التحصیلی نیز سریع تر بتواند شغل مناسبی پیدا کند. بعضی از بهترین دانشگاه های قبرس در سال 2021 عبارت هستند از:

شهری که دانشگاه در آن واقع شده برترین دانشگاه های کشور قبرس رنکینگ ملی
University of Cyprus Nicosia 1
Uluslararasi Kibris Üniversitesi Lefkosía 2
University of Nicosia Nicosia 3
Dogu Akdeniz Üniversitesi Famagusta 4
Yakin Dogu Üniversitesi Lefkosía 5
Girne Amerikan Üniversitesi Kyrenia 6
European University Cyprus Nicosia 7
Cyprus University of Technology Limassol 8
Lefke Avrupa Üniversitesi Lefke 9
Frederick University Nicosia 10

شرایط خرید ملک و کار در قبرس

از روش های مهاجرت قانونی به‌این کشور می‌توان به خرید ملک در‌این کشور اشاره کرد. متقاضیان باید ملکی را خریداری نمایند که ارزش آن 300000€ (یورو) باشد. یکی از شرایط خرید ملک در‌این کشور ارائه گواهی تمکن مالی می‌باشد. متقاضی باید اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی را در‌این کشور دارند.

افرادی که قصد دارند در کشور قبرس به عنوان فردی با تخصص و مهارت مشغول به کار شوند باید ویزای کار، مجوز اقامت قبرس

و اجازه کار در‌این کشور را دریافت نمایند. همچنین متقاضیان اجازه کار در شرکت های بین المللی و خارجی را نیز دارند. حداقل حقوق در نظر گرفته شده برای مدیران اجرایی مبلغ 3830€ (یورو) می‌باشد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با کار در‌این کشور مقاله مهاجرت شغلی به قبرس را مطالعه نمایید.

متوسط درآمد ماهانه در قبرس

نرخ بیکاری در قبرس سالیانه 2021 حدود 6.8% است منتهی اخذ ویزای کاری مستقیم از‌این کشور دشوار است چرا که احتیاج به داشتن پیشنهاد شغلی دارد. اما کسانی که ابتدائا از راه تحصیل یا خرید ملک اقامت قبرس را اخذ کنند به راحتی می‌توانند شغل مناسبی در قبرس پیدا کنند. سطح درآمد برخی از محبوب ترین مشاغل در قبرس در سال جاری به شرح ذیل است:

متوسط درآمد ماهانه در قبرس به یورو محبوب ترین مشاغل در قبرس ردیف
€1530 حسابدار 1
€3220 مدیر حسابداری 2
€1310 طراح گرافیک 3
€1170 عکاس 4
€2780 مهندس هوافضا 5
€2280 مسئول کنترل ترافیک هوایی 6
€3790 خلبان 7
€1400 کمک خلبان 8
€2470 معمار 9
€760 مکانیک 10
€1690 معلم 11
€1980 مهندس برق و الکترونیک 12
€2030 مهندس مکانیک 13
€5040 دندانپزشک 14
€1650 پرستار 15

اخذ اقامت قبرس از روش ازدواج

طبق قوانین متقاضیان می‌توانند طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور قبرس اقامت‌این کشور را به دست آورند. متقاضیان برای دریافت اقامت باید مدارکی را ارائه نمایند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

ارائه فتوکپی از سند ازدواج

متقاضیان باید گواهی بدنیا آمدن خود را ارائه نمایند.

دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

اگر از مدت اقامت فرد در‌این کشور 2 سال اخیر باشد فرد می‌تواند اقدامات لازم را جهت پیوستن خانواده اش به‌این کشور انجام دهد.

اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت مطمئن به کشور قبرس سرمایه گذاری در قبرس می‌باشد. درخواست کنندگان برای سرمایه گذاری می‌توانند از طریق ثبت شرکت و خرید ملک اقدامات لازم را انجام دهند. با سرمایه گذاری در‌این کشور افراد از مزایایی بهره مند می‌شوند:

ب رای دریافت اقامت قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

متقاضیان مجوز کار، تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی را دارند.

مجوز خرید زمین در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا

بدون نیاز به حضور فرد در‌این کشور متقاضی می‌تواند ملکی را خریداری نماید.

آمار مالیات در‌این کشور بسیار کم می‌باشد.

متقاضیان با‌این روش می‌توانند به سرعت اقامت‌این کشور را اخذ نمایند.


مهاجرت به قبرس

مهاجرت از ایران- قبرس

مهاجرت به قبرس ، راه های مهاجرت به قبرس و شرایط اخذ اقامت کشور قبرس  در‌این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. شرایط مهاجرت به کشور قبرس چیست؟ از چه راههایی می‌شود به قبرس مهاجرت کرد؟ در صورت کسب تابعیت قبرس ، چه‌امکانات و حقوقی در انتظار ماست؟ در سالهای اخیر تبلیغات  گسترده‌ای جهت مهاجرت به کشور قبرس از طریق خرید ملک شده  اما آیا در مقابل صرف‌این سطح از هزینه به سود قابل توجهی می‌توان رسید؟ ما در‌این مقاله به‌این سوالات و سوالات دیگر در زمینه راههای مهاجرت به قبرس پاسخ داده و مهم ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن را ارائه می‌نماییم. به دلیل حضور قبرس در اتجادیه اروپا بسیاری از عزیزان به مهاجرت به کشور قبرس علاقمند شده‌اند. در‌این پست سعی نمودیم به تمامی پرسش های شما سروران پاسخی شفاف و واضح دهیم تا با اطلاعات کافی و مناسب مسیر مهاجرتی خود را انتخاب نمایید. در صورت هر گونه سوال و یا ابهام می‌توانید با طرح آنها در قسمت دیدگاهها در ذیل همین مقاله در اسرع وقت به پاسخهای خود دست یابید .همچنین در صورت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود در رابطه با انتخاب راهی مناسب به جهت مهاجرتی با آینده روشن همراه با پیشرفت و کامیابی با آیلیسترز تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید. همچنین می‌توانید با جستجو در گوگل با استفاده از کلیدواژه آیلیسترز مقالاتی با اطلاعات بروز و با منابع موثق را مطالعه نمایید.

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

مهاجرت به قبرس از طریق شغل

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

مهاجرت به قبرس و اخذ ملیت قبرس

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

کشور قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس، کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه می‌باشد که بعد از سیسیل و ساردنی، سومین جزیره بزرگ آن است که از شمال شرقی به کشور ترکیه و از شمال غربی به کشور یونان راه دارد . کشور قبرس به دو قسمت قبرس شمالی  که ترک نشین است  و ساکنینش به زبان ترکی صحبت می‌کنند و بخش قبرس جنوبی که یونانی نشین بوده و ساکنینش به زبان یونانی صحبت می‌کنند، تقسیم می‌شود. بخش یونانی جزء اتحادیه اروپا و حوزه یورو می‌باشد،‌اما عضو پیمان شنگن نیست چرا که مناقشات بسیاری در‌این زمینه میان قبرس شمالی و قبرس جنوبی وجود دارد.  قبرس دارای طبیعتی دلپذیر شامل کوه و دریا و دشت های زیبا می‌باشد و تابستانی گرم و زمستانی معتدل دارد و گردشگر های بسیاری به دلیل طبیعت زیبای آن از‌این کشور دیدن می‌فرمایند.

طبیعت قبرس

برای مهاجرت به قبرس‌این نکته را در نظر داشته باشید که بخش جنوبی آن شرایط به مراتب بهتری نسبت به قسمت شمالی دارد. کشور قبرس طبق آخرین آمار حدود 80 % یونانی تبار و 18 درصد از اتباع کشور ترکیه و حدود 2% از اتباع سایر کشور ها را در خود جای داده است. نرخ بیکاری در‌این کشور در سال  2017 نزدیک به  11.4 %  که نسبت به جمعیت کم‌این کشور آمار بالایی محسوب می‌گردد. در ادامه نمودارنرخ بیکاری در کشور قبرس در 7 سال گذشته را خواهید دید که می‌توان گفت نگران کننده می‌باشد. این مقاله توسط آیلیسترز تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می‌باشد.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

کشور قبرس با دارا بودن سالیانه شش ملیون مسافر و توریست می‌تواند مکانی مناسب برای افراد شاغل در مسائل توریستی باشد، شغل هایی نظیر تور لیدر، مترجم، رزرواسیون و سایر شغل های مرتبط با هتل داری مانند آشپزی از‌این دسته مشاغل هستند. همچنین کشور قبرس ممکن است یکی از مقاصد مهاجرینی که علاقه مند به جست و جوی کار در کشور دیگری هستند، باشد. به‌این شکل که افراد با پیدا کردن شخصی به عنوان کارفرما می‌توانند در همان شرکت و در نزد همان کارفرما بمانند و کار کنند و از‌این طریق به اقامت برسند. همانطور که ذکر گردید کار در قبرس نیاز به یک کارفرمای تبعه قبرس دارد که قصد استخدام تبعه غیر قبرسی را داشته باشد و با ارائه پیشنهاد شغلی، زمینه ساز اخذ ویزای کار‌این کشور گردد. راه کار در قبرس به‌این صورت می‌باشد که کارفرمای قبرسی باید اثبات نماید که هیچ داوطلب واجد شرایطی جهت کار در شغل مورد نظر موجود نمی باشد. در ادامه به طی مراحل بعدی اشاره خواهیم نمود.

ارائه درخواست ابتدایی به اداره کار کشور قبرس

ارائه درخواست اجازه کار

ارائه درخواست دریافت اقامت کاری

اشتغال در خارج از کشور و مهاجرت کاری به خارج از کشور

شایان ذکر است اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید اجازه کار را قبل از سفر به خاک کشور قبرس اخذ نمایند. برخی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس عبارتند از :

اجازه اقامت یکساله

گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه قرارداد کاری حداقل به مدت یکسال

ویزای موقت قبرس دریافت شده از سفارت قبرس

بیمه نامه

پاسپورت به مدت اعتبار 3 سال

رسید پرداخت هزینه به اداره شغل قبرس

نامه توانایی مالی

اخذ ویزای تابعیت از راه کار در قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

کشور قبرس یکی از کشورهای پیشرفته است که مدارک تحصیلی آن در سطح بین الملل معتبر می‌باشد و سالیانه افراد زیادی را برای ادامه ی تحصیل به سمت خویش جذب می‌کند. مکانیزم آموزشی در کشور قبرس  بر دو اساس دولتی و خصوصی برقرار است که در رشته ها ی مهندسی ، پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی مطرح می‌باشد. تحصیل در قبرس با توجه به حضور در اتحادیه اروپا می‌تواند نکات مثبت فراوانی را به دنبال داشته باشد چرا که می‌تواند مراحل اولیه‌ایجاد رزومه‌ای قوی را با انتخاب کشور قبرس طی نمود و آن را برای یک سکوی پرتاب برای شغل و تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور های پیشرفته غربی قلمداد کرد. از دیگر نکات مثبت می‌توان به مجوز کار ضمن تحصیل نیز اشاره نمود که متقاضی مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، مضاف بر کمک هزینه‌ای جهت زندگی در‌این کشور از نظر کاری و ارتقاء سطح زبان ، می‌تواند رزومه کاری نیز برای خود فراهم نماید. برای ورود به دانشگاه های قبرس، داشتن مدرک زبان برای شخص متقاضی الزامی است که در هر مقطع تحصیلی نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک و یا تافل است. از دیگر نکات مثبت مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل می‌توان به  هزینه پایین تحصیل در‌این کشور اشاره نمود که با توجه به عضویت در انجمن اروپا نسبت به سایر کشورهای انجمن اروپا بسیار پایین تر می‌باشد. از نکات منفی در رابطه با تحصیل در قبرس می‌توان به بورس تحصیلی‌اندک به دانشجویان بین المللی می‌باشد که کمک چندانی به جهت راحت نمودن شرایط تحصیل و زندگی در قبرس را برای دانشجویان بین المللی فراهم نمی کند.

تحصیل در قبرس ـ اخذ ویزای تحصیلی قبرس

درخواست کنندگان تحصیل در قبرس از طریق تحصیل قادر هستند ضمن تحصیل مشاغلی مانند پیشخدمتی ،ترجمه و … بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. چندین دانشگاه دولتی و خصوصی در کشور قبرس موجود است که به متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل،‌امکان تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی، علوم کامپیوتر، کسب و کار و مدیریت گردشگری را می‌دهد.

در ادامه برخی از محبوب ترین دانشگاه ها  بین دانشجویان بین المللی شناخته می‌گردد:

دانشگاه نیکوزیا

دانشکده پزشکی مولکولی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس

CTL EUROCOLLEGE

موسسه مدیترانه‌ای برای تحقیقات علمی

موسسه بین المللی مدیریت قبرس

تحصیل در قبرس در تمامی مقاطع و بسیاری از رشته ها و دانشگاهها‌امکان پذیر می‌باشد. هزینه تحصیل در قبرس از 400 یورو تا 11 هزار یورو است. به منظور تحصیل در قبرس باید ویزای تحصیلی کشور قبرس را اخذ نمود.لازم به ذک نمودلازم به ذکر است برای ویزای تحصیلی قبرس باید از سه ماه قبل از شروع هر نیم سال اقدام نمود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی قبرس

ارائه کپی معتبر تمامی مدارک تحصیلی ( برای هر دوره‌ای که اقدام می‌شود باید مدارک تحصیلی برای ما قبل به انضمام ریز نمرات در دسترس باشند.)

کپی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۲ سال

عدم سوء پیشینه

گواهی سلامت

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

از جمله طرق مهاجرت به قبرس می‌توان به سرمایه گذاری در‌این کشور اشاره کرد. از پرطرفدارترین راههای سرمایه گذاری در کشور قبرس خرید ملک در‌این کشور است که با رعایت شرایط خاص می‌توان از‌این طریق  اقامت دائم قبرس و در نهایت اتحادیه اروپا رسید.

سرمایه گذاری در قبرس

تا پیش از سال 2021 شما می‌توانستید با خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو در ناچیزی از 6 ماه به پاسپورت قبرس و شهروندی اتحادیه اروپا برسید. اما در ابتدای سال 2021 این برنامه آپدیت شد. در برنامه جدید اخذ اقامت از روش سرمایه گذاری در‌املاک قبرس شما قادر هستید با خریداری یک یا حداکثر دو ملک به ارزش 300 هزار یورو به‌این مهم دست یابید. شرایط اضافه تری در‌این برنامه وجود دارد از جمله‌اینکه باید مبلغ 30 هزار یورو را در سپرده‌ای در یکی از بانکهای قبرس به مدت سه سال حبس کنید. در نتیجه می‌بایست نشان دهید که درآمد سالیانه و تمکن مالی خوبی برای زندگی خانوادگی در قبرس دارید. جهت کسب معلومات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم به مقاله « سرمایه گذاری در قبرس » رجوع بفرمایید.

از جمله شروطی که دولت قبرس برای سرمایه گذاری در قبرس لحاظ نموده عبارتند از :

سن متقاضی اصلی سرمایه گذاری در‌املاک قبرس می‌بایست بالا 18 سال باشد

ارائه تائیدیه تایید مبنی بر تمول بالای شخص سرمایه گذار

عدم سوء سابقه کیفری

لازم به ذکر است تا زمانی که فرد سرمایه گذار در قبرس شرایط و الزامات جهت اخذ تابعیت و اقامت دائم در کشور قبرس را رعایت نماید‌امکان اقامت در قبرس را دارد و در غیر‌اینصورت باید جزیره را ترک کند. از جمله مکان های مورد توجه جهت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس می‌توان به نیکوزیا ، لیماسول ، استروولوس ، لارناکا و فاماگوستا اشاره نمود. به صورت تقریبی اغلب مناطق ساحلی کشور قبرس پتانسیل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را دارا می‌باشد.

از گام های خرید ملک در قبرس عبارتند از :

اخذ مجوز ثبت دارایی از دولت قبرس

ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی کافی جهت خرید ملک و پرداخت مالیات یکساله آن

درخواست اجازه نامه جهت‌اموال غیر منقول

پراخت هزینه خرید ملک

پرداخت هزینه‌اموال

پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

مدارک مورد نیاز جهت کسب اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس:

پاسپورت

نامه تمکن مالی بانکی

عکس پاسپورت 4 عدد

یک نسخه از قرارداد خرید‌اموال

بیمه نامه

سپرده ۲ تا ۳ میلیون یورو

پرداخت ۵۵۰ یورو

اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک در کشور قبرس

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت از طریق بدنیا آمدن

بصورت معمول سیستم اعطای تابعیت در کشورها بر اساس خاک و خون می‌باشد. سیستم خاک به‌این معنا است که چناچه شخصی در خاک کشوری مثل کانادا یا‌امریکا به دنیا بیاید، بر اساس قاعده خاک به آن ها اعطای تابعیت می‌گردد. فارغ از‌اینکه پدر و مادر شخص متولد شده دارای تابعیت آن کشور باشند یا خیر. اما سیستم اعطای تابعیت بر طبق خون به این صورت است که شخصی که متولد می‌شود بر اساس تابعیت پدر والدینش تابعیت را اخذ می‌کند. در‌این میان کشور قبرس سیستم تابعیت بر اساس خون را انتخاب کرده است. به‌این معنا که فردی که تازه در قبرس متولد می‌شود، بر اساس‌این‌امر که پدرش تابعیت چه کشوری را داشته باشد ،تابعیت را کسب می‌کند.در صورت تولد کودکی بعد از سال 1960 از پدری با تابعیت قبرس، آن کودک می‌تواند تبعه قبرس گردد‌اما در صورتی که از مادری تبعه قبرس متولد گردد، نمی تواند از اتباع قبرس محسوب شود. کودک در صورت تولد از مادری قبرسی و پدری با تابعیت نامعلوم و یا غیر قبرسی باید بعد از 21 سالگی برای اخذ تابعیت قبرسی اقدام نماید.

مهاجرت به قبرس از روش ازدواج

در اکثریت کشورها ازدواج با تبعه کشور مورد نظر یکی از راههای مهاجرت و دریافت اقامت دائم آن کشور می‌باشد که‌این قانون در کشور قبرس نیز وجود دارد؛ یعنی مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج نیز میسر می‌گردد. ازدواج یکی از طرق قانونی مهاجرت است که شخص متقاضی  را می‌تواند به اقامت کشور قبرس برساند. به‌این صورت که شخص متقاضی با کسی که تابعیت قبرس را داشته باشد هنگامی که ازدواج کند، از زمانی که ازدواج به ثبت می‌رسد، فرد متقاضی می‌تواند تابعیت کشور قبرس را اخذ کند. موضوع حائز اهمیت‌این است که ازدواج باید به صورت رسمی صورت گیرد و به هیچ عنوان صوری نباشد و زوج و زوجه در کنار هم زندگی کنند. ازدواج صوری نمی تواند راهی معقول به جهت مهاجرت به قبرس و یا هر کشور دیگری باشد، چرا که در اکثر کشورها زوجه باید مدت طولانی مدت را به جهت واقعی بودن ازدواج با هم زندگی کنند. تا زمانی که راههای معقول مانند مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری وجود دارد که با دقت به تحصیلات و تجربه شخص راه پیشرفت هموار می‌گردد. پس بهترین و هوشمندانه ترین راههای مهاجرت از راهی است که‌امکان پیشرفت و کسب اقامت دائم بدون بهره برداری از گزینه هایی با آینده نامعلوم می‌باشد.

جهت ازدواج با تبعه قبرس باید شرایط ذیل بصورت کامل رعایت گردد:

ارائه کلیه مدارک هویتی

ارائه مدارکی مبنی بر تجرد و در صورت ازدواج قبلی، حکم طلاق یا فوت از همسر قبلی

گواهی دال بر عدم منع ازدواج مجدد

شخص در مدتی که در قبرس زندگی می‌کند باید فرد مفیدی بوده باشد با انطباق پذیری بالا با محیط و جامعه قبرس

واجد شرایط ازدواج بودن

اخذ تابعیت در کشور قبرس از روش ازدواج

مهاجرت به قبرس از راه پناهندگی

بر اساس کنوانسیون ژنو پناهنده به فردی اطلاق می‌گردد که شرایط ادامه زندگی در کشور خود و یا کشور مبدا را نداشته باشد که از دلایل عدم‌امکان زندگی در کشور خود می‌توان به عدم وجود‌امنیت برای شخص و  توانایی آزار و شکنجه و همچنین مرگ فرد متقاضی مهاجرت به قبرس و سایر کشور ها از راه پناهندگی به دلایل بسیاری اعم از داشتن نژاد خاص ، بودن در اقلیت مذهبی ، حضور در گروه هایی با فعالیتها و اعتقادات سیاسی و اجتماعی خاص و …. می‌باشد. پناهنده فردی است که تمایلی به بازگشت به کشور خود را ندارد چونکه ترس از شکنجه و آسیب های جدی و اعمال رفتارهای ضد حقوق بشر بر علیه اش  را دارد.

پناهندگی به خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق پناهندگی

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد، چرا که متقاضیان پناهندگی در قبرس در شرایط بسیار نامطلوبی در زندانهای قبرس نگهداری می‌گردند و در بسیاری از مسائل گزارشاتی مبنی بر عدم رعایت حقوق پناهندگی در کمپ های نگهداری پناهندگان در قبرس ارائه شده است. اساس قانون پناهندگی در قبرس افراد با کیس های متفاوت پناهندگی باید حداکثر 18 ماه در زندان نگهداری شده و در نهایت به پرونده آنها رسیدگی گردد؛‌اما در بسیاری از موارد اشخاص بیش از 24 ماه در زندان آروم باش می‌مانند و به پرونده های آنان هیچ گونه رسیدگی نمی شود. به دلیل شرایط خیلی نامطلوب و آینده‌ای نامشخص در مسیر پناهندگی آیلیسترز توصیه اکید می‌نماید که از راههای قانونی که کرامت انسانی در آن رعایت می‌گردد و افراد با احترام و به صورت قانونی به کشورها ورود می‌نمایند، را انتخاب نمایید.آیلیسترز با به کارگیری کارشناسان مجرب در‌امر مهاجرت و وکلای آگاه به‌امور بین الملل آماده است تا شما سروران را در انتخاب مسیری معقول به جهت مهاجرتی‌ایمن با آینده‌ای مملو از آرامش و موفقیت یاری رساند و با ارزیابی شرایط شما عزیزان و ارائه اطلاعات مناسب جهت بالا بردن میزان آگاهیتان ، شما سروران را یاری نماید.


پاسپورت قبرس جنوبی

پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس جنوبی

قبرس جنوبی هم‌اکنون تنها کشور اروپایی می‌باشد که از طریق برنامه قانونی مهاجرتی خود و از طریق سرمایه‌گذاری، پاسپورت قبرس جنوبی و اروپایی را طی فقط ۶ ماه و بدون حضور متقاضی در‌این کشور به وی اعطا می‌کند. قبرس، جزیره‌ای است واقع در شرق مدیترانه که از سمت شمال با کشورهای ترکیه و یونان هم‌مرز می‌باشد. این کشور در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا بازپس گرفت و از سال ۱۹۷۴ در پی اختلاف یونان و ترکیه به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد. قبرس شمالی در اختیار ترکیه قرار گرفت که آن را فقط ترکیه به رسمیت می‌شناسد. قسمت جنوبی قبرس که یونانی‌نشین است را سازمان ملل با نام جمهوری قبرس جنوبی به رسمیت می‌شناسد.

اخذ پاسپورت قبرس اروپایی

پاسپورت کشورهای اروپایی محبوب مانند اخذ پاسپورت قبرس اروپایی ، مورد استقبال متقاضیان مهاجرت و سرمایه‌گذاران سرتاسر دنیا قرار دارد. دلیل آن قوانین مشخص و سودمند انجمن اروپا و همچنین سطح بالای زندگی در‌این قاره می‌باشد. از سوی دیگر،‌اما، اخذ پاسپورت اروپایی بسیار مشکل و زمان‌بر است و برای رسیدن به آن شرایط و چارچوب بسیاری را می‌بایست دارا بود. بیشتر کشورهای اروپایی برای اعطای پاسپورت خود به متقاضیان، برنامه‌های سرمایه‌گذاری معینی ارائه کرده‌اند که سریع‌ترین و سودمندترین روش برای اخذ پاسپورت اروپایی به حساب می‌آیند.

در بین‌این کشورها، اخذ پاسپورت قبرس جنوبی را می‌توان فقط پس از ۶ ماه به دست آورد. سایر کشورها به سرمایه‌گذاران ابتدا اقامت داده و پس از گذراندن چند سال متقاضیان می‌توانند شهروندی پاسپورت اروپایی خود را اخذ نمایند. روش‌های دیگر اخذ پاسپورت اروپایی نیز در دسترس متقاضیان است که نیاز به سرمایه‌گذاری ندارند. برای‌این برنامه‌ها ابتدا باید اقامت کشور مورد نظر را کسب نموده و سپس پس از مدت زمان مشخصی و با رعایت شرایطی شهروندی آن کشور را کسب نمود.

ارزش پاسپورت قبرس جنوبی

از زمان تقسیم جزیره قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی، ارزش پاسپورت هرکدام از آنها متفاوت بوده اس است پاسپورت. پاسپورت قبرس اروپایی که همان قبرس جنوبی است، به طور قابل ملاحظه‌ای ارزش بیشتری متناسب به گذرنامه قبرس شمالی که فقط توسط ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود دارد. در رتبه‌بندی باارزش‌ترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۰، ارزش پاسپورت قبرس جنوبی در کنار پاسپورت بلغارستان و رومانی در رتبه نهم قرار کرد. این رتبه‌بندی که بر اساس سطح زندگی در یک کشور و نیز تعداد مقصدهای بدون ویزا برای هر کشوری معین می‌شود، هر ساله معیار با اعتبار ارزش پاسپورت کشورها به شمار می‌آید. در حال حاضر با پاسپورت قبرس اروپایی می‌توان به ۱۷۵ کشور دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد.

مزایای اخذ پاسپورت قبرس جنوبی

با دقت به قرار داشتن کشور قبرس جنوبی در قاره اروپا و پیوستن آن به اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۴، مزایای شهروندی‌این جزیره کوچک مدیترانه‌ای به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت. برخی از‌این مزایا برای متقاضیان خارجی که خواستار اخذ پاسپورت قبرس جنوبی هستند، به شرح زیر است:

عدم ترک تابعیت مهم متقاضی

اجازه کار در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا

استفاده از خدمات مدنی و سلامت در قبرس جنوبی

نرخ پایین مالیات پس از اخذ پاسپورت

شمول همسر و فرزندان زیر ۲۸ سال مجرد در پرونده متقاضی اصلی

شمول پدر و مادر متقاضی اصلی (در صورتی که بالای ۶۵ سال داشته باشند)

امنیت اجتماعی و مالی یک کشور اروپایی

سفر به ۱۷۵ کشور بدون احتیاج به ویزا یا با ویزای فرودگاهی

نکته مهم: لازم به ذکر است که هر برنامه مهاجرتی که منتهی به پاسپورت قبرس جنوبی می‌شود، امتیازات خود را نیز خواهد داشت. در ادامه و با تشریح‌این برنامه‌ها به مزایای خاص آنها اشاره می‌کنیم.

روش‌های اخذ پاسپورت قبرس جنوبی

برای دریافت پاسپورت قبرس اروپایی شش گزینه در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. اولین و محبوب‌ترین آنها که به سریع‌ترین روش برای اخذ یک پاسپورت اروپایی (فقط طی ۶ ماه) مشهور شده است، اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد. برای‌این گزینه ۴ انتخاب در دسترس سرمایه‌گذار قرار داده شده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. گزینه‌های دیگر که می‌توان با دارا بودن شرایط آنان، به پاسپورت رسید احتیاجی به سرمایه‌گذاری نداشته ولی ضوابط سخت و پیچیده‌ای را شامل خواهند شد. این ۵ برنامه به شرح ذیل می‌باشند:

اخذ پاسپورت از طریق شغل

دریافت پاسپورت قبرس جنوبی از طریق ازدواج

دریافت پاسپورت قبرس اروپایی از طریق تحصیل

کسب پاسپورت از طریق تولد

اخذ پاسپورت از روش پناهندگی

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که در زیاد ذکر شد، متقاضی و خانواده وی قادرند با سرمایه‌گذاری در کشور قبرس جنوبی پس از ۶ ماه پاسپورت قبرس اروپایی را اخذ نمایند. برای رسیدن به‌این هدف ۴ گزینه در اختیار سرمایه‌گذار می‌باشد که با انتخاب یکی از آنها می‌تواند پاسپورت قبرس جنوبی را دریافت کند. در ادامه به روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت قبرس اروپایی اشاره خواهیم کرد.

سرمایه‌گذاری در‌املاک و خریدار خانه

در‌این گزینه سرمایه‌گذار باید ملکی را به ارزش حداقل ۲ میلیون یورو خریده، یا‌این مبلغ را در ساخت یک ملک شریک شده و یا در توسعه پروژه‌های مسکونی و تجاری درارتباط با توریسم و سایر زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری کند. این مبلغ غیر از هزینه‌های حقوقی و دولتی می‌باشد. مدت زمان بررسی پرونده و اخذ پاسپورت قبرس جنوبی به سرمایه‌گذار حدود ۶ ماه خواهد بود. خریدار ملک می‌تواند پس از ۳ سال وجه سرمایه‌گذاری خویش را ۵۰۰ هزار یورو کاهش دهد. پس از ۵ سال نیز می‌توان ملک را فروخت و سرمایه بازپس می‌گردد. طی مدت تصاحب ملک، سرمایه‌گذار می‌تواند آن را اجاره بدهد.

خرید، بهره ‌برداری و مشارکت در کسب‌وکار

متقاضی می‌تواند سرمایه‌ای به میزان دست کم ۲ میلیون یورو را برای خرید یک کسب‌وکار موجود در کشور قبرس جنوبی بپردازد و یا در آن شریک شود. همچنین، با تأسیس یک شرکت در قبرس اروپایی با ارزش حداقل ۲ میلیون یورو نیز می‌توان به پاسپورت‌این کشور دست یافت. در صورت انتخاب‌این گزینه، متقاضی باید حضور فیزیکی در‌این کشور داشته باشد و نیز ۵ نفر تبعه کشور قبرس جنوبی یا عضو هر کدام از کشورهای سایر اتحادیه اروپا را به استخدام درآورد. این مقدار غیر از هزینه‌های وکیل و دولتی می‌باشد. مدت زمان تحلیل پرونده و اخذ پاسپورت قبرس جنوبی به سرمایه‌گذار حدود ۶ ماه خواهد بود.

برنامه سرمایه گذاری جایگزین

با انتخاب‌این گزینه که از سال ۲۰۱۹ به گزینه‌های سرمایه‌گذاری قبرس جنوبی اضافه شده است، با هزینه حداقل ۸۲۵ هزار یورو (با احتساب تمامی هزینه‌های جانبی) می‌توان پاسپورت قبرس جنوبی را به دست آورد. متقاضی باید ملکی را در پروژه مشخص‌شده‌ای از سوی دولت قبرس جنوبی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری نماید. برای سایر هزینه‌های حقوقی و دولتی نیز ۳۲۵ هزار یورو از سوی سرمایه‌گذار پرداخت می‌گردد.

در‌این گزینه احتیاج به یک شرکت سرمایه‌گذار می‌باشد تا باقی مبلغ تا ۲ میلیون یورو را روی ملک به صورت وام پرداخت نماید. مجموعه «EndVisa» آمادگی‌این سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان محترم خواهد داشت. پس از خرید ملک، سند آن به نام متقاضی بوده گرچه طی ۱۰ سال در اختیار شرکت سرمایه‌گذار قرار خواهد داشت. بازپرداخت وام اولیه از اجاره ملک کسر شده و درخواست کننده هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت وام برعهده نخواهد داشت. با انتخاب‌این گزینه، پرونده سرمایه‌گذار پس از خرید ملک به جریان افتاده و حدود ۶ ماه طول خواهد کشید تا وی و خانواده‌اش بتوانند پاسپورت قبرس اروپایی را کسب نمایند.

پاسپورت قبرس جنوبی با سرمایه‌گذاری ترکیبی

متقاضی پاسپورت قبرس اروپایی همچنین میتوانند با ترکیبی از موارد فوق و سرمایه‌گذاری حداقل ۲ میلیون یورو تابعیت قبرس جنوبی را به دست آورد. شرایط عمومی اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری شامل؛ دارا بودن پاسپورت معتبر، حداقل سن ۱۸ سال و عدم سوءپیشینه در کشور زادگاه برای متقاضی میباشند. با اضافه‌شدن والدین متقاضی به پرونده، سرمایه‌گذار می‌بایست ۵۰۰ هزار یورو بسیاری از در کشور قبرس جنوبی سرمایه‌گذاری کند. در صورت انتخاب گزینه اخذ پاسپورت قبرس اروپایی از راه سرمایه‌گذاری، مزایای ویژه‌ای به متقاضی تعلق خواهد گرفت که موارد ذیل را شامل خواهد شد:

امکان زندگی، کار و تحصیل برای متقاضی و خانواده‌اش در کشور قبرس جنوبی و کشورهای سایر عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن

امنیت اجتماعی کشور قبرس جنوبی با فقط ۵ میلیون جمعیت

شمول همسر و فرزندان زیر ۲۸ سال در پرونده (در صورتی که به متقاضی اصلی نیازمند باشند)

شمول والدین متقاضی اصلی در پرونده، در صورت دارا بودن شرایط سنی

عدم پرداخت مالیات بر درآمد

حفظ تابعیت اصلی سرمایه‌گذار

اخذ پاسپورت قبرس اروپایی تنها پس از ۶ ماه

عدم احتیاج به حضور فیزیکی متقاضی در کشور قبرس جنوبی (به غیر از گزینه تأسیس شرکت)

برخورداری از حقوق یک شهروند انجمن اروپا

عدم احتیاج به گواهی زبان و مدرک تحصیلی

سفر به ۱۷۵ کشور جهان بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای فرودگاهی

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق کار

افراد خارجی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی‌باشند، برای اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق کار باید ابتدا مجوز کار از‌این کشور را داشته باشند و سپس برای ویزای کار اقدام نمایند. کار مورد نظر در صورتی به هر شخص خارجی خواهد رسید که پس از ۳ ماه آگهی استخدام آن شغل در قبرس جنوبی و ۳ ماه در کشورهای عضو انجمن اروپا خواستاری برای آن پیدا نشود.

بدیهی است که در صورت حضور فرد مورد نظر برای شغل درخواستی، کارفرما موظف به استخدام وی خواهد بود و متقاضی ویزای کار قبرس جنوبی اجازه ورود به خاک‌این کشور را نخواهد داشت. ویزای شغل برای ۴ سال قابل تمدید بوده و پس از آن بسته به شرایط خاصی تمدید آن ادامه پیدا خواهد کرد. هم‌اکنون نرخ بیکاری در قبرس جنوبی حدود ۸ درصد می‌باشد که نشان می‌دهد یافتن شغل مناسب برای یک فرد خارجی‌امر راحتی نخواهد بود.

پاسپورت قبرس اروپایی از طریق تحصیل

مراکز آموزشی قبرس جنوبی با تنوع در رشته‌های مختلف مهندسی، پزشکی و علوم انسانی مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی شده است. باید توجه داشت که اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از روش تحصیل دارای چندین مرحله می‌باشد. متقاضی دریافت پاسپورت، پس از پایان تحصیل در یکی از دانشگاه‌های‌این کشور می‌بایست مدتی در قبرس جنوبی کار کرده و سپس برای اقامت اقدام نماید. پس از چندین سال‌این اقامت می‌تواند به تابعیت قبرس اروپایی بی‌انجامد.

مقطع لیسانس در‌این کشور ۴ سال طول کشیده و دانشجو طی‌این مدت اجازه دارد هفته‌ای ۲۰ ساعت کار کند. مقطع فوق‌لیسانس ۲ سال زمان برده و متقاضی می‌تواند حین تحصیل هفته‌ای ۳۰ ساعت کار پاره‌وقت داشته باشد. مدت زمان مقطع دکترا ۳ تا ۵ سال بوده و به صورت پژوهش و تحقیق می‌باشد. دانشجو طی‌این مدت اجازه دارد هر هفته ۴۰ ساعت کار کند.

متقاضیان تحصیل در قبرس جنوبی قادرند در دانشگاه‌های‌این کشور به زبان انگلیسی آموزش ببینند. بنابراین، برای ورود به دانشگاه دریافت مدرک آیلتس اجباری می‌باشد. تحصیل در مراکز آموزشی قبرس جنوبی مخارج زیادی نداشته و بسته به مقطع تحصیلی‌ انتخاب شده توسط متقاضی از ۳۰۰۰ یورو تا ۱۵۰۰۰ یورو سالیانه هزینه خواهد داشت.

پاسپورت قبرس اروپایی از روش ازدواج

جهت اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق ازدواج، شخص متقاضی باید پیش از درخواست خود ۲ سال را در کشور قبرس اقامت داشته باشد و ۱ سال نیز از زمان ازدواج او با یک تبعه قبرس جنوبی گذشته باشد. برای اخذ پاسپورت قبرس اروپایی از‌این روش مدارکی لازم است که اثبات نماید متقاضی به سن رسمی رسیده، هیچ‌گونه سوئپیشینه‌ای در کشور قبرس جنوبی نداشته و همسرش نیز تابعیت‌این کشور را داراست.

پاسپورت قبرس جنوبی از راه تولد

دریافت پاسپورت قبرس جنوبی از راه تولد بر پایه قانون خون می‌باشد. به‌این معنا که در صورت تولد فرزند یک زوج تبعه قبرس جنوبی چه در داخل‌این کشور و چه در بیرون از خاک آن، به فرزندشان نیز تابعیت و پاسپورت قبرس جنوبی تعلق می‌گیرد. در نتیجه، در صورتی که زوجی که داخل خاک قبرس جنوبی صاحب فرزند می‌شوند تنها اقامت‌این کشور را داشته باشند نمی‌توانند برای فرزند خود پاسپورت قبرس اروپایی را اخذ نمایند.

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق پناهندگی

ابتدا باید متذکر شویم که‌این راه اخذ اقامت قبرس از طرف مجموعه ما به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. از آنجا که ورود به قبرس جنوبی ورود به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد، و همچنین دریافت ویزای آن از ویزای کشورهای منطقه شینگن ساده‌تر در دسترس متقاضیان است، بسیاری از کسانی که قصد پناهندگی دارند‌این کشور را هدف خود قرار می‌دهند.

افرادی که موفق می‌شوند به خاک قبرس جنوبی پا گذاشته و نام برده پناهندگی کنند، به کمپ‌های بدون‌امکانات پناهندگی فرستاده شده و رفتارهای غیرانسانی بسیاری با آنان خواهد شد. در ضمن، به‌هیچ‌وجه مشخص نیست پرونده متقاضی پاسپورت از طریق پناهندگی چه مدت زمانی طول خواهد کشید و آیا او اصلاً می‌تواند دولت قبرس را راضی به صدور پاسپورت نماید یا خیر. توضیح مجموعه ما برای روش اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق پناهندگی تنها وجه سلبی داشته و هیچ‌گونه خدمات یا مشاوره‌ای در قبال آن صورت نمی‌پذیرد.


خرید ملک در قبرس

خرید خانه در قبرس

این مقاله درباره شرایط و اصول خرید ملک در قبرس است. همچنین اطلاعاتی در مورد مزایایی که‌این سرمایه گذاری به همراه دارد، ارائه می‌دهد.

راهنمای کامل خرید ملک در قبرس

جزیره قبرس بعد از جزایره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است . جمعیت کل جزیره ۱,۰۰۰,۰۰۰ نفر است . ۷۷ درصد مردم جزیره یونانی و ۱۸ درصد ترک هستند . قبرس شگفت انگیزترین سواحل مدیترانه‌ای را دارد و قیمت‌املاک در‌این کشور بسیار منطقی است.

این جزیره برای خریداران ملک بسیار محبوب است و قطعا به عنوان مقصدی در تقاطع شرق و غرب برای گذارندن تعطیلات مردم سراسر دنیا آینده‌ای روشن خواهد داشت.

قبرس پس از بحران مالی مشکلاتی از جمله تبلیغات منفی در مورد وام های غیر واقعی، سازندگان متقلب و مشکلات مربوط به اسناد و مدارک ملک را برطرف کرده و اکنون نسل جدید می‌توانند با‌امنیت خاطر از قیمت های پائین‌املاک بهره مند شوند.

طول جغرافیایی قبرس ۲۴۰ کیلومتر و عرض آن ۱۰۰ کیلومتر است. پس از تفکیک خشونت آمیز جزیره سالیانه ۱۹۷۴، ۲۰۰,۰۰۰ یونانی خانه های خود را در قبرس شمالی ترک کردند و تقریبا چندین سال است که قبرس از نظر سیاسی به ۲ بخش تفکیک شده است. به همین دلیل، تعداد کمی از مردم از ترس چالش ها مربوط به صدور سند، مایل به خرید ملک در قبرس شمالی هستند.

قبرس از مناظر دیدنی، روستاهای جذاب و کیلومترها خط ساحلی بی نظیر تشکیل شده و  تقریبا در کل بخش های قبرس می‌توان ملک خریداری کرد.

شهرهای مناسب برای خرید ملک در قبرس:

نیکوزیا:

نیکوزیا پایتخت قبرس است. جمعیت نیکوزیا حدود ۲۰۸,۰۰۰ نفر است. این شهر بزرگترین شهر بزرگ جزیره است. نیکوزیا در قلب جزیره جای گرفته و تنها شهر اصلی غیر ساحلی قبرس است.

در خلال جنگ بین ترک‌ ها و یونانی‌ های قبرس‌این شهر به ۲ نیمه تفکیک شده‌ است. بخش جنوبی نیکوزیا در اختیار یونانی‌ ها و بخش شمالی آن در اختیار ترک‌ ها است.

نیکوزیای‌امروزی شهری مدرن و تمیز است و ادارات دولتی، سفارتخانه‌ها، زیادی از شرکت‌ های خارجی، کالج‌های آمریکایی، دانشگاه قبرس و کانون های اقتصادی و تجاری کشور در‌این شهر هستند.

پافوس:

شهر پافوس از دیرباز به جواهر قبرس شهرت داشته است. آب و هوای مدیترانه‌ای، مناظر زیبا، کوهستان های منتهی به چشم‌انداز کریستالی دریای مدیترانه،‌این شهر را به هدف محبوبی برای سرمایه گذاری هم برای اشخاص مسن و هم برای خانواده های جوان  تبدیل کرده است. این شهر در حال رشد، در جنوب غربی قبرس واقع شده است. پافوس با تاریخ و فرهنگ غنی، سواحل طلایی، اقامتگاه ها، رستوران ها و‌امکانات تفریحی، منحصر به فرد است. این منطقه فرودگاه خاص خود را دارد.

در شرق شهر پافوس 2 روستا به نام های کنیا و آناوارگوس وجود دارد که از‌امکانات خوبی برای زندگی برخوردارند و می‌توانند مقصد آرامی برای استراحت باشند.

لارناکا:

لارناکا در سواحل جنوبی قبرس قرار دارد و سومین شهر بزرگ و دومین بندر تجاری قبرس است. لارناکا شهری با تاریخی شگفت انگیز است؛ در شهر لارناکا خانه‌هایی با نمای سفید، خیابان های سنتی و مغازه های بومی که هنر های دستی را در معرض فروش قرار می‌دهند، دیدنی است. سواحل مدیترانه‌ای لارناکا بسیار جذاب با طبیعت دست نخورده و بکر هستند. در‌این سواحل تفریحات آبی متفاوتی از قبیل موج سواری، جت اسکی، غواصی و شنا رونق بسیار دارد. بناهای تاریخی و باستانی از جمله لنگرگاه سلطنتی لارناکا، کلیسا و مساجد‌این شهر نیز مورد توجه است. همچنین فرودگاه بین المللی اصلی قبرس در‌این شهر قرار دارد.

لیماسول:

لیماسول با فاصله یکسان بین لارناکا و پافوس در ساحل جنوبی قبرس قرار دارد که از لحاظ تاریخی بندر اصلی‌این جزیره بوده است. این منطقه در حال حاضر به خاطر کارناوال ها و جشنواره های متعدد بسیار مشهور است و به یک تفریحگاه ساحلی بزرگ متشکل از رستوران ها، کافه ها و مغازه ها با بسیاری از سازه های پیشرفته لوکس تبدیل شده است.

لیماسول دومین شهر بزرگ (پس از پایتخت، نیکوزیا) است و خریداران بین المللی را به واسطه تفرجگاه ساحلی فوق العاده زیبا به خود جذب کرده است.

قبرس برای انتقال مالکیت از سیستم تائید توسط دفتر اسناد رسمی استفاده نمی کند، بنابراین هزینه های دفتر اسناد رسمی وجود ندارد. مالیات انتقال برای ملک دست دوم ممنوع است و برای هر مبلغ بیش از ۱۷۰,۰۰۰ یورو، حداکثر نرخ ۸ درصد است.

خریداران باید توجه داشته باشند که در قبرس نرخ مالیات انتقال، فقط در روز انتقال مالکیت، براساس ارزیابی ملک توسط اداره ثبت زمین و نه قیمت واقعی خرید ( هر چند معمولاً ۲ نرخ با هم تطابق دارند) تأیید می‌شود.

سایر مخارج های خرید شامل هزینه های حقوقی مجزا ۴,۱۶۵ یورو (۱ درصد از قیمت خرید همراه با مالیات بر ارزش افزوده)، مالیات تمبر ۶۲۰ یورو و ثبت زمین و سایر هزینه ها ۱۲۰ یورو است. هزینه کل خرید ملک دست دوم به ارزش ۳۵۰,۰۰۰ یورو در قبرس در حدود ۳۶۵,۵۰۵ یورو خواهد بود.

* هیچ گونه مالیاتی بر ارث و یا هدیه در قبرس وجود ندارد.

به چه خاطر خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس یکی از معدود گزینه های موجود خرید ملک در اروپا برای‌ایرانی ها به منظور کسب سریع پاسپورت اتحادیه اروپا است. به‌این ترتیب که با خرید ملک در‌این کشور به ارزش حداقل ۲,۱۵۰,۰۰۰ یورو می‌توان تابعیت و پاسپورت قبرس را کسب نمود.

در میان کشورهای انجمن اروپا هیچ گزینه مشابه دیگری وجود ندارد که بتوان از آن کشور به سرعت پاسپورت دریافت کرد. با خرید ملک در قبرس می‌توانید ملک خویش را اجاره داده و درآمد داشته باشید.

قبرس یک مرکز تجاری در منطقه محسوب می‌شود و بسیاری از شرکت ها با کارمندان خود به قبرس نقل مکان می‌کنند. در نتیجه اجاره ملک متقاضی زیادی دارد و به سادگی می‌توان ملک خریداری شده در قبرس را اجاره داد.

خرید ملک در قبرس با شرکت آیلیسترز

خرید ملک در قبرس با هدف اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا بسیار محبوب است،‌اما پیچیدگی هایی دارد. انتخاب یک شرکت معتبر که با شناخت عمیق از بازار ملک در قبرس بتواند در‌این‌امر شما را یاری کند و همچنین به کارگیری بهترین وکلای آشنا به پرونده های متقاضیان‌ایرانی بسیار اهمیت دارد. شرکت آیلیسترز در اختیار داشتن یک تیم حرفه‌ای از متخصصین و وکلای قبرس می‌تواند در‌این‌امر خطیر به بهترین نحو همراه شما باشد.