اقامت قبرس

-

اقامت قبرس

اقامت قبرس و بررسی شرایط اخذ اقامت در‌این کشور

اقامت قبرس و مقدمه‌ای بر آن

اقامت قبرس و شرایط کلی آن

اقامت قبرس از طریق کار

اقامت قبرس از طریق تحصیل

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

اقامت قبرس از طریق ازدواج

اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت قبرس از طریق پناهندگی

اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس

اقامت قبرس و سخن پایانی

فرم ارزیابی

اقامت قبرس و مقدمه‌ای بر آن

اقامت قبرس ، اخذ تابعیت‌این کشور و شش روش مهاجرت برای کشور قبرس در‌این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. کشور قبرس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و ممکن است شما عزیزان سوالات مختلفی در مورد روشهای مختلف اقامتی داشته باشید. اقامت قبرس از چه روشهایی‌امکانپذیر است؟ هزینه های زندگی در‌این کشور چگونه است؟ آیا همه شش روش مهاجرتی منجر به اخذ پاسپورت می‌شوند؟ آیلیسترز برای افزایش معلومات شما و پاسخگویی به سوالات شما‌این مقاله را تهیه و تدوین کرده است. شما می‌توانید‌این مقاله را به طور دقیق مطالعه فرمایید تا شناخت کلی در مورد اقامت قبرس به دست آورید همچنین شما عزیزان می‌توانید با آیلیسترز، تماس پذیرفته تا معلومات مفید و رایگان در زمینه اقامت قبرس دریافت کنید. همچنین برای اخذ مشاوره رایگان در کوتاه ترین زمان فرم مربوطه در سایت را تکمیل کرده تا مشاورین موسسه در کوتاه ترین زمان با شما ارتباط بگیرند.راهای مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا

افرادی که علاقمند به اخذ اقامت قبرس و تابعیت‌این کشور می‌باشند باید ابتدا شناخت کلی در مورد شرایط عمومی‌این کشور بدست آورند. قبرس یکی از کشورهای جزیره‌ای در شرق مدیترانه بوده و با کشورهای یونان و ترکیه همسایه می‌باشد. زبان رسمی‌این کشور ترکی و یونانی بوده و واحد دارایی آنها یورو می‌باشد. اقامت از ۶ روش در‌این کشور‌امکانپذیر است و باید بررسی شود که کدامیک منجر به اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت می‌شود. شما در بخش های بعدی خواهید خواند که ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم نشده ولی ویزای کار با داشتن برخی شرایط منجر به اقامت دائم و گذرنامه می‌شود. در‌این مقاله به چند راه سرمایه گذاری اشاره شده که برخی منجر به اقامت دائم و برخی منجر به تابعیت می‌شود. توصیه ما به شما‌این است که مطالب‌این مقاله را با دقت مطالعه کرده و در صورت هر گونه سوال می‌توانید از مشاورین‌این موسسه راهنمایی بخواهید.

اقامت قبرس از طریق کار

یکی دیگر از روشهای کسب اقامت قبرس از طریق اخذ ویزای کاری می‌باشد. روش اخذ ویزای کاری به‌این روش می‌باشد که متقاضی باید از کارفرمای قبرسی توصیه شغلی دریافت کرده و از‌این طریق می‌تواند ویزای کاری دریافت کند. بصورت معمول حداکثر مدت زمانی که افراد می‌توانند در‌این کشور کار کنند ۴ سال بوده و بعد از ۴ سال‌امکان تمدید ویزا وجود نداشته و متقاضی باید  این کشور را ترک کند ولی تحت شرایط خاص از‌این قانون مستثنی هستند:

ورزشکاران و مربیان تیم های خاص

نقاشان تابلوهای مذهبی

پرستارانی که برای آموزش دوره های خاص به‌این کشور آمده‌اند.

متقاضیان در کمپانی های بزرگ به عنوان نیروی متخصص مشغول به کار باشند.

به طور کلی افراد به چند روش می‌توانند پیشنهاد شغلی دریافت کنند که در‌این قسمت به آنها اشاره کرده‌ایم:

روش جستجوی کار

متقاضی با ویزای جستجوی کار وارد کشور مقصد شده و در بازه زمانی خاص دنبال کار مورد نظر می‌گردد و بعد از اخذ پیشنهاد شغلی ویزا به کاری تبدیل می‌شود. کشور قبرس ویزای جستجوی کار نداشته و متقاضیان می‌توانند برای کشورهایی نظیر آلمان و اتریش اقدام کنند که نرخ بیکاری زیر ۴ درصد می‌باشد.

اخذ پیشنهاد شغلی و روادید کاری

روش اخذ پیشنهاد شغلی به‌این صورت می‌باشد که ۳ ماه مهلت شغلی مورد نظر در کشور قبرس آگهی شده و در صورت نبودن نیروی کاری مورد نظر سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی می‌شود و در صورتیکه نیروی واجد شرایط نباشد می‌توانند از کشورهای دیگر اروپایی نیروی کار قبول کنند. همانگونه که می‌دانیم پروسه اخذ ویزای کاری از روش دیگر حضوری پروسه‌ای زمانبر بوده و افراد می‌توانند روش های دیگر را اقدام کنند.

از طریق تحصیل

متقاضیانی که می‌خواهند شانس بیشتری برای کاریابی در‌این کشور داشته باشند می‌توانند از طریق تحصیل وارد‌این کشور شده و بعد از پایان تحصیل ۱ سال دیگر به عنوان زمان job seeking زمان اضافی دارند تا در رشته تحصیلی خود و براساس مهارتها به دانبال کار باشند. افراد از‌این طریق شانس زیادی برای کاریابی دارند.

یکی از موارد مهم در کاریابی بررسی آمار بیکاری در کشور مورد نظر می‌باشد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است نرخ بیکاری در کشور قبرس در جولای ۲۰۱۹، ۷ درصد می‌باشد که در اکتبر ۲۰۱۸ به ۸ درصد هم رسیده است. بنابراین با توجه به آمار بیکاری و قوانین تمدید ویزای کاری، متقاضیان می‌توانند کشورهای دیگری مانند آلمان و اتریش را برای کار انتخاب کنند که هم ویزای جستجوی شغل داشته و هم بعد از ۵ سال کار و پرداخت مالیات منجر به اقامت دائم می‌شود.

اقامت قبرس از طریق تحصیل

افراد علاقمند به موضوع اقامت قبرس و تحصیل دراین کشور می‌توانند  به قصد تحصیل وارد‌این کشور شده و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل  شوند. هر مقطع تحصیلی پیش نیازهای خاص خود را داشته که در ذیل به آنها اشاره کرده‌ایم. همانگونه که می‌دانیم اخذ داشتن روادید تحصیلی منجر به اقامت دائم نشده و افراد باید ویزای خود را به ویزاهای دیگر مانند کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

افرادی که علاقمند به تحصیل در کشور قبرس می‌باشند می‌توانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند که ۳-۴ سال به طول می‌انجامد. یکی از پیش نیازهای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدرک آیلتس ۵/۵ الی ۶ می‌باشد. شهریه مورد نیاز برای‌این مقطع  براساس رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر بوده ولی برای اکثر رشته ها بجز رشته داروسازی حدود ۳۵۰۰ یورو در سال است و شهریه رشته داروسازی سالیانه حدود ۷۰۰۰ یورو می‌باشد. دانشجویان می‌توانند به دو زبان انگلیسی و یونانی در دانشگاه های‌این کشور تحصیل کنند. دانشجویانی که برای‌این مقطع اپلای کرده و قصد پذیرش دارند باید در ارسال مدارک دقت مورد نیاز کرده تا پروسه پذیرش با موفقیت انجام شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کشور قبرس در مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی که به دنبال دانشگاه ارزان می‌باشند انتخاب خوبی بوده و یکی از پیش نیازهای اپلای و پذیرش گرفتن برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان با نمره 6/5 می‌باشد. یکی از مطالب مهم در مورد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مبحث شهریه می‌باشد. به بیان دیگر، شهریه براساس رشته تحصیلی و دانشگاه متغیراست ولی شما عزیزان باید حدود ۴۰۰۰ تا۹۰۰۰ یورو را در نظر داشته باشید. شاید برخی از شما عزیزان درباره ی بورسیه و اخذ پذیرش با فاند سوال داشته باشید. نکته مهم‌این است که دانشگاهها در مورد قبولی در مقطع ارشد با فاند سخت گیری زیادی داشته و باید شخص رزومه خیلی مختلف از سایر متقاضیان داشته باشد. گرچه به طور کلی پذیرش با فاند بیشتر مشمول دانشجویان دکتری می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری

یکی دیگر از مقاطع مهم تحصیلی که افراد بسیاری قصد اقدام و تحصیل دارند مقطع دکتری می‌باشد. یکی از پیش نیازهای ضروری برای سابمیت و اپلای در مقطع دکتری داشتن مقاله ISI بوده و متقاضی باید دارای مدرک آیلتس آکادمیک با نمره حداقل ۷ باشد. یکی دیگر از پیش نیازهای مهم داشتن سوپروایزر می‌باشد. با داشتن‌این مدارک شما قادر هستید برای‌این مقطع اقدام کرده و حتی اگر رزومه شما بهتر از رزومه سایر متقاضیان باشد می‌توانید پذیرش با فاند بگیرید. هزینه شهریه‌این مقطع ارزان بوده و میتوانند حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ در یکسال باشد.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

گلدن ویزای قبرس از طریق خرید ملک به میزان ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو: این روش یکی از سریعترین روشهای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت قبرس می‌باشد که با خرید ملک به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو و کمک بلاعوض به صندوق دولت به میزان ۷۵،۰۰۰ یورو منجر به اخذ پاسپورت‌این کشور می‌شود. به بیان ساده تر، خریداران ملک در‌این کشور در کمتر از ۶ ماه پاسپورت‌این کشور را اخذ می‌کنند. افراد با اخذ پاسپورت‌این کشور می‌توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار، تحصیل و یا زندگی کنند.

سرمایه گذاری در قبرس

گلدن ویزای قبرس از طریق خرید ملک به میزان ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو

این روش یکی از سریعترین روشهای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت قبرس می‌باشد که با خرید ملک به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو و کمک بلاعوض به صندوق دولت به مقدار ۷۵،۰۰۰ یورو منجر به اخذ پاسپورت‌این کشور می‌شود. به عبارت ساده تر، خریداران ملک در‌این کشور در کمتر از ۶ ماه پاسپورت‌این کشور را دریافت می‌کنند. افراد با اخذ پاسپورت‌این کشور می‌توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار، تحصیل و یا زندگی کنند.

گلدن روادید قبرس از طریق خرید ملک به ارزش ۳۰۰،۰۰۰ یورو

این روش هم یکی از آسانترین روشها برای اخذ اقامت یکی از کشورهای اروپایی بوده و از همان نخست منجر به اقامت دائم می‌شود. متقاضیان با خرید ملکی به ارزش ۳۰۰،۰۰۰ یورو در مدت دو ماه اقامت کشور قبرس را کسب کرده و‌این اقامت شامل پدر و مادر درخواست کننده اصلی ، پدر و مادرهمسر، همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال می‌شود. یکی از مزیت های‌این روش خرید ملک‌این است که شرط حضور نداشته و حضور یکبار در هر دو سال کافی می‌باشد.

یکی از موضوعات مهم در سرمایه گذاری و خرید ملک توجه به شاخص های اقتصادی سرمایه گذاری در کشور مقصد می‌باشد. یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی نرخ مصادره‌اموال(Expripriation Risk) می‌باشد. یکی از نگرانی های مهم افراد در سرمایه گذاری ترس از دست دادن سرمایه می‌باشد. افراد قبل از اقدام باید با یک وکیل مجرب مشورت کرده تا تمامی‌این شاخص ها توضیح داده شود و براساس آنها تصمیم گیری شود. شاخص مصادره‌اموال ریسک سرمایه گذاری در کشور مقصد را نشان داده و اگر رقم نشان داده شده به یک نزدیکتر باشد نشاندهنده‌این است که کشور مورد نظر هدف مناسبی برای سرمایه گذاری بوده و ریسک سرمایه گذاری بسیار پایین خواهد بود. ولی اگر نمودار عدد ۷ را نشان دهد به معنی‌این است که سرمایه گذاری در کشور مورد نظر ریسک بالایی داشته و احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد. همانطور که در نمودار پایین نشان داده شده نرخ مصادره‌اموال در کشور قبرس معادل ۱ بوده و‌این رقم نشاندهنده‌این است که کشور قبرس مقصد خوبی برای سرمایه گذاری بوده و برای سرمایه گذاری دارای‌امنیت می‌باشد. به عبارت دیگر‌این کشور سرمایه پذیر بوده و سرمایه گذاری می‌تواند دارای سوددهی بالایی باشد.

اقامت قبرس از طریق ازدواج

افرادی که قصد اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج را دارند، می‌توانند از طریق ازدواج با تبعه قبرسی و با رعایت شرایط خاص مانند صوری نبودن ازدواج، عدم سوء پیشینه کیفری و زندگی کردن در کنار هم به مدت ۳-۵ سال اقامت و تابعیت‌این کشور را کسب کنند. تبعه قبرسی باید بتواند تمکن کافی برای مدیریت زندگی خود و همسرش را ارائه دهد و شخص غیر تبعه قبرسی بالای ۱۸ سال باشد. همانگونه که ذکر گردید متقاضیان باید ثابت کنند که ازدواج آنها صوری نبوده و بعد از ازدواج باید چند سال با هم زندگی کنند. یکی از مدارک مهمی که می‌توانند برای اثبات ازدواج خود ارائه دهند‌این است که مستنداتی ارائه دهند که نشان دهد‌این دو شخص با هم ارتباطی داشته‌اند.

مدارکی که برای اخذ تابعیت مورد نیاز هستند:

ارائه پاسپورت معتبر

عدم سوء پیشینه کیفری

۲ قطعه عکس پاسپورتی

ارائه مدارک شناسایی

ارائه سند ازدواج که از طرف سفارت قبرس تایید شده باشد.

اقامت قبرس از طریق بدنیا آمدن

یکی دیگر از روشهای  موجود برای کسب اقامت قبرس روش تولد می‌باشد. همانطور که در مقاله های دیگر ذکر شده است کشورها دارای دو سیستم خون و خاک بوده و اقامت از طریق تولد براساس‌این دو قانون اجرا می‌شود. به عبارت ساده تر،‌امروزه بیشتر کشورها اقامت از طریق دستگاه خاک را منع کرده و الزامی می‌باشد که پدر و یا مادر اهل کشور مورد نظر باشد. کشور قبرس یکی از کشورهایی است که دارای سیستم خون بوده و پدر و یا مادر باید از تبعه قبرس باشد. اگر یکی از والدین از تبعه‌این کشور جفتک انداختن کشور برای نوزاد تعلق گرفته و از تبعه کشور قبرس محسوب می‌شود.  اگر تبعه قبرس  فرزند خود را در یک کشور دیگر به دنیا آورد، به فرزند پاسپورت کشور قبرس تعلق می‌گیرد. بنابراین در‌این کشور اقامت از طریق تولد با رعایت شرایط خاص‌امکانپذیر می‌باشد.

اقامت قبرس از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های کسب اقامت قبرس پناهندگی بوده که به هیچ عنوان از طرف آیلیسترز توصیه نشده و‌این مجموعه در زمینه پناهندگی فعالیتی ندارد. افراد باید‌این نکته را در نظر داشته باشند که پناهندگی یکی از راههای مهاجرت هستند که بسیار پرخطر بوده و افراد در کشور مورد نظر وارد کمپ  شده و مدتی را در آنجا سپری می‌کنند. افراد متاهل باید از‌این مسئله اطلاع داشته باشند که امکان دارد خود و همسرش در کمپی جدا سپری کرده و اگر دارای فرزند می‌باشند ممکن است فرزندشان در کنار خودشان نباشد. قبل از اقدام برای‌این روش اقامتی پرخطر مقاله ذیل را به طور کامل مطالعه کنید تا از تمام خطرات جانی و مالی‌این روش اطلاع کامل پیدا کنید. این مقاله توسط آیلیسترز تهیه و تدوین شده و هر گونه کپی برداری بدون مطرح منبع غیرقانونی می‌باشد.

اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از روشهای موجود برای اقامت قبرس از طریق روادید هنرمندان بوده که‌این ویزا برای کشور قبرس وجود ندارد. از این رو هنرمندان به بهانه های مختلف مانند تحصیل، شغل و سرمایه گذاری می‌توانند وارد‌این کشور شده  برای مهارت های دیگر اقدام به فعالیت کنند. همانگونه که در قسمت ویزای کار ذکر شد افراد با ویزای کاری نمی توانند بیش از ۴ سال در‌این کشور اقامت داشته باشند مگر‌اینکه دارای شرایط خاص باشند. یکی از‌این شرایط خاص برای هنرمندان بود. این جمله به‌این معنی می‌باشد که افراد هنرمند و یا ورزشکار می‌توانند اقدام به کار کرده و بعد از ۵ سال اقامت دائم بگیرند. روش دیگر برای افرادی که پیشنهاد شغلی ندارند روش تحصیل بوده و افراد می‌توانند به بهانه تحصیل وارد‌این کشور شده و ویزای خویش را به کاری تبدیل کنند.

اقامت قبرس و هزینه های زندگی

یکی از مسائل مهم برای بررسی در اقامت قبرس موضوع هزینه های زندگی می‌باشد که در‌این قسمت به توضیح دقیق آن می‌پردازیم. هزینه های زندگی در‌این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی بوده و نیکوزیا گرانترین سرزمین‌این کشور جزیره‌ای می‌باشد. بحران های بانکی تاثیر چشمگیری در افزایش هزینه های زندگی در‌این کشور داشت و ضرر زیادی برای افرادی که درآمد خود را پس‌انداز کرده بودند  وارد گردید. بنابراین اگرچه قیمت ها در مقایسه با سایر کشورها کم است ولی در مقایسه با درآمد‌این کشور هزینه های زندگی برای مردم گران می‌باشد.

قیمت مواد غذایی مانند میوه و گوشت ارزان بوده ولی در قبرس قیمت بعضی مواد غذایی ضروری  مانند نان و شیر گران بوده و برای خرید آنها باید پول زیادی خرج کنید. به طور مثال، قیمت یک لیتر شیر در قبرس ۲۵ ٪ گرانتر از کشور انگلیس میباشند.  در‌این کشور هزینه وسایل نقلیه کلی مانند اتوبوس ارزان بوده ولی یکی از مشکلات رایج مردم محدود بودن مسیرهای اتوبوس بوده و مردم مجبور می‌شوند از تاکسی استفاده کنند. رستوران یکی دیگر از هزینه های مهم برای افرادی که علاقمند به صرف غذا در بیرون می‌باشند است. مطلب جالب‌این است که افراد می‌توانند با هزینه کم در رستوران خوب غذا صرف کنند. یکی دیگرازهزینه های مهم، هزینه اجاره منزل می‌باشد که در‌این کشور به نسبت برخی هزینه ها بسیار ارزان است.  در جدول پایین می‌توانید  هزینه زندگی و اجاره و رفت و آمد در قبرس را مشاهده فرمایید.

اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس

به چند روش مختلف می‌توان اقامت قبرس و تابعیت ‌این کشور را بدست آورد. همانگونه که در بخشهای قبلی ذکر شد ویزای تحصیلی و کاری منجر به اقامت کوتاه مدت شده ولی منجر به اقامت دائم و تابعیت‌این کشور نمی شوند. ولی همانگونه که ذکر شد روش هایی مانند ازدواج، تولد و سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم و تابعیت می‌شود. سرمایه گذاری ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورویی و ۳۰۰،۰۰۰ یورویی به ترتیب منجر به تابعیت و اقامت دائم می‌شود. دو روش دیگر که منجر به تابعیت در قبرس می‌شود روش تولد و ازدواج است. همانطور که در قسمت قبل ذکر شد برای تابعیت از روش تولد باید پدر یا مادر از تبعه‌این کشور باشد و اگر شخصی بخواهد از روش ازدواج اقامت و پاسپورت ‌این کشور را اخذ کند باید بالای ۱۸ سال بوده و ثابت کنند که ازدواجشان صوری نیست. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با آیلیسترز تماس گرفته و در‌این زمینه مشاوره رایگان اخذ نمایید.


مهاجرت به قبرس

کشور هار اروپایی- اقامت در اروپا

مهاجرت به کشور قبرس، شامل مزایا و معایبی خواهد بود که در‌این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی و کامل مورد بررسی قرار دهیم. شاید شما نیز مانند بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور قبرس را دارند‌اما نمی دانند که آیا‌این کشور برای مهاجرت مناسب است یا نه، بر سر دوراهی مانده باشید و نتوانید تصمیم بگیرید، با ما همراه باشید تا شما را از شرایط مهاجرت به قبرس، شرایط زندگی در قبرس، هزینه های زندگی در قبرس و مزایا و معایب مهاجرت به‌این کشور آگاه کنیم، شما نیز قادر هستید در صورت نیاز به مشاوره در مورد مهاجرت به قبرس با مشاوران مجرب ما در آیلیسترز تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید.

مهاجرت به قبرس از راه های مختلف‌امکان پذیر است، شما می‌توانید با استفاده از روش های سرمایه گذاری در قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج، مهاجرت به قبرس از طریق تولد، تحصیل در قبرس، روادید کار در قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی به‌این کشور مهاجرت کنید، با استفاده از‌این شرایط شما می‌توانید در ابتدا اقامت موقت‌این کشور و سپس با توجه به قوانین آن روش مهاجرتی، بعد از گذشت مدت تعیین شده، برای اقامت دائم ‌این کشور اقدام کنید و ازمزایای شهروندی کشور قبرس استفاده کنید.

مزایای زندگی در قبرس

کشور قبرس که نام رسمی آن جمهوری قبرس می‌باشد، در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره پرجمعیت در‌این منطقه محسوب می‌شود. قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می ‌شود که قسمت شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه و قسمت جنوبی تحت حاکمیت یونان است. قبرس شمالی بسیار شبیه به ترکیه می‌باشد و حتی واحد پول آن نیز لیر هستند، همان گونه که می‌دانید لیر به پول کشور ما بسیار نزدیک است، پس می‌توان برآورد کرد که هزینه های زندگی در‌این کشور بسیار شبیه به‌ایران می‌باشد و زندگی در‌این کشور بسیار مقرون به صرفه است،‌این کشور همانند ترکیه ازلحاظ فرهنگی بسیار به کشور ما نزدیک می‌باشد و‌این یک حسن قلمداد می‌شود، قبرس از لحاظ آب و هوا و چشم انداز طبیعی کشوری بی نظیر است، اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشید، کشور قبرس یکی از مناسب ترین مقاصد تحصیلی می‌باشد، چرا که از لحاظ سیستم آموزشی‌این کشور بسیار ممتاز می‌باشد و از سیستم آموزشی کشورهای اروپایی تبعیت می‌کند و رنکینگ دانشگاه های آن در سطح جهانی از رتبه بسیار خوبی برخوردار می‌باشد و همچنین دانشگاه های‌این کشور برای‌ایرانیان بورسیه های خوبی ارائه می‌دهد، حق انحصاری را می‌توان همچون پلی برای رسیدن به مقاصد سایر کشورهای اروپایی  در نظر گرفت. یکی دیگر از مزایای بسیار قابل توجه این است که دانشجویان و توریست های‌ایرانی برای ورود به‌این کشور نیاز به ویزا ندارند.

معایب زندگی در قبرس

در‌این کشور آمار بیکاری تقریبا بالاست و شاید افرادی که در شغل خود متخصص نباشند به سادگی نتوانند شغلی به دست آورند.

مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟

مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی  هریک مزایا و معایب خاص خود را دارند که هر فرد بر اساس قصد خود از مهاجرت تعیین می‌کند که کدام کشور را انتخاب کند. مسلما مهاجرت به قبرس جنوبی از مزاییای بیشتری برخوردار است چرا که‌این کشور جزئی از اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، در حالیکه قبرس شمالی تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود و همچنین با توجه به‌اینکه واحد پول قبرس جنوبی یورو و واحد پول قبرس شمالی لیر می‌باشد، درآمد در قبرس جنوبی بر اساس  یورو و در قبرس شمالی بر اساس لیر ترکیه محاسبه می‌شود. البته لازم به ذکر است همانگونه که درآمد در قبرس شمالی کمتر است، هزینه های زندگی نیز به مراتب پایین‌تر از قبرس جنوبی می‌باشد. قبرس جنوبی به دلیل‌اینکه عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، نسبت به قبرس شمالی، کشوری پیشرفته‌تر و اقتصادی قدرتمندتر دارد. اگر به دنبال مهاجرتی ارزان می‌گردید کشور قبرس شمالی را انتخاب کنید ولی اگر به دنبال زندگی مدرن در یک کشور توسعه‌یافته می‌گردید، کشور قبرس جنوبی را برای مهاجرت انتخاب کنید.

وضعیت مهاجرت به قبرس جنوبی

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق ویزای کاری، ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت، تولد فرزند و ازدواج‌امکان پذیر است که هریک را شرح خواهیم داد:

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق کار

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق کار به‌این صورت است  که شخص متقاضی کار باید از طرف یک کارفرما یک پیشنهاد شغلی داشته باشد که بتواند از‌این طریق برای دریافت ویزا اقدام کند. فرد متقاضی برای اقدام جهت دریافت ویزا باید پیشنهاد کار مهر شده خویش را که توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی‌این کشور مورد تایید قرار گرفته را به همراه سایر مدارک خود به سفارت کشور قبرس ارائه نماید. در‌این کشور هم مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی به‌این صورت است که تا زمانی که اطمینان پایان پیدا نکنند که نیروی کار مورد نظر در کشور خودشان نیست، ویزا برای فردی از کشوری دیگر صادر نخواهند کرد  بنابراین‌این پیشنهاد شغلی ابتدا زیر نظر وزارتخانه‌امور مهاجرین مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از آن ویزای فرد متقاضی صادر خواهد شد. شواهد و مدارک نرخ بیکاری در‌این کشور حدود 11% می‌باشد و حداقل دستمزد برای یک کارگر ساده نزدیک 870 دلار ماهیانه هستند.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق تحصیل

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق تحصیل‌امکان پذیر است، فرد متقاضی می‌تواند از طریق دریافت ویزای تحصیلی اقامت موقت‌این کشور را اخذ نماید. افراد درخواست کننده می‌توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل نمایند. از دانشگاه های برتر‌این کشور می‌توان به دانشکده های نیکوزیا اشاره کرد که در سطح بین المللی از رنکینگ خوبی هم برخوردار می‌باشد. مقطع لیسانس در‌این کشور 4 ساله می‌باشد و هزینه تقریبی آن در حدود 9000 یورو می‌باشد، دوره فوق لیسانس 2 ساله  هزینه آن در حدود 13000 یورو می‌باشد و مقطع دکترا 5-3 سال به طول می‌انجامد و هزینه آن نزدیک 13500 یورو می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی :

ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار

ارائه فتوکپی از پاسپورت

دریافت فرم مورد نظر و تکمیل آن

ارائه 4 قطعه عکس

ارائه گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در طول اقامت

ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

نامه پذیرش دانشگاه یا دانشکده

بعضی از بهترین دانشگاه های قبرس در سال 2020 عبارت هستند از:

رنکینگ ملی

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری به دلیل‌اینکه‌این کشور عضو انجمن اروپا می‌باشد و همچنین واحد پول‌این کشور یورو میباشند، نیاز به سرمایه زیادی دارد و همچنین دولت قبرس جنوبی برای قسمت سرمایه گذاری محدودیت های خاصی را تدوین کرده ست.

در صورتی که موفق به سرمایه گذاری در کشور قبرس شوید از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

اجازه کار، تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی را خواهید داشت چون کشور قبرس عضو اتحادیه اروپا می‌باشد..

اجازه خرید زمین در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهید داشت.

می توانید فورا اقامت‌این کشور را اخذ نمایید.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق خرید ملک به‌این صورت‌امکان پذیر است که قرد باید 2500000 دو میلیون و پانصد هزار یورو سرمایه گذاری کند و ملک بخرد.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق ثبت شرکت

حق انحصاری جنوبی از طریق ثبت شرکت راهی برای اخذ اقامت است که برای افرادی مناسب می‌باشد که مقداری سرمایه اولیه دارند ( بیشتر از شصت هزار یورو ) و می‌خواهند از طریق ثبت شرکت در قبرس جنوبی به‌این کشور مهاجرت نمایند. به‌این گونه افراد اقامت دو ساله اعطا می‌گردد و تا زمانی که فعال باشد و هزینه و مالیات آن کشور را بپردازد می‌تواند اقامت موقت خود را تمدید نماید.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق تولد

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق تولد به‌این صورت‌امکان پذیر است که اگر یکی از والدین تبعه کشور قبرس جنوبی باشند می‌توانند در صورت داشتن سند ازدواج قانونی برای فرزند خود تابعیت کشور قبرس را بگیرند،‌اما اگر نوزادی در خاک قبرس متولد شود تابعیت کشور قبرس شامل حال او نخواهد شد، در واقع به‌این صورت است که دریافت تابعیت فرزند حتما نیازمند تبعه بودن یکی از والدین او می‌باشد. پس‌این کشور فقط از سیستم خون تبعیت می‌کند.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت به‌این کشور می‌باشد. در کشور قبرس هم مثل بسیاری دیگر از کشورها در صورتی که ازدواج صورت بگیرد، سریعا به فرد اقامت دائم اعطا نمی گردد و در مراحل اول، باید راستی آزمایی های لازم صورت گیرد و سپس پس از گذشت مدت مقرر شده توسط دولت فرد میتوانند اقامت دائم‌این کشور را اخذ نماید. ازدواج در کشور قبرس جنوبی دارای شرایطی می‌باشد که زوجین باید از آن برخوردار باشند، مانند‌اینکه درآمد زوج در هنگام ازدواج نباید کمتر از 1000 یورو باشد. در صورت ازدواج، فرد ابتدا اقامت دو ساله دریافت می‌کند و در صورت ادامه دار شدن زندگی اقامت سه ساله و در نهایت اقامت دائم‌این کشور را دریافت خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق ازدواج :

ارائه فتوکپی از سند ازدواج

ارائه گواهی تولد شخص متقاضی

دریافت فرم مرتبط و تکمیل آن

ارائه گواهی عدم سوء سابقه

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

مهاجرت به کشور قبرس از طریق پناهندگی‌امکان پذیر است‌اما روشی بسیار پرخطر می‌باشد، به دلیل‌اینکه دولت قبرس با قبولی پناهندگان به شدت مخالف است و افرادی که به عنوان پناهجو وارد‌این کشور می‌شوند بسیار شرایط بدی را تجربه می‌کنند مانند‌اینکه در همان ابتدا آنها را به مدت 22-18 ماه زندانی می‌کنند تا پرونده آنها مورد بررسی قرار گیرد، در صورتی که پناهجو حقوق بدهند حداکثر حقوق دریافتی آنها 500 یورو می‌باشد. برای مهاجرت به قبرس از راههای قانونی با مشاورین ما در لیگال اپلای 021-88288200 تماس بگیرید تا بتوانید با توجه به شرایط موجود بهترین راه را انتخاب کنید.

مهاجرت به قبرس شمالی

وضعیت مهاجرت به کشور قبرس شمالی نیز مثل قبرس جنوبی می‌باشد و با استفاده از روشهایی که اقامت قبرس جنوبی را می‌توان اخذ نمود، اقامت قبرس شمالی را نیز می‌توان دریافت کرد، روشهایی چون خرید ملک، سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل و کار شرایط مهاجرت به قبرس هستند که می‌توان از آن طریق برای دریافت اقامت اقدام کرد.

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی دارای طرفداران زیادی هستند به دلیل مزایای خاصی که‌این کشور دارد، مزایایی چون هزینه‌‌های پایین زندگی و تحصیلی، بورسیه های بسیار مناسبی که دانشگاه های‌این کشور به‌ایرانیان ارئه می‌دهد، تحصیل در بعضی از رشته ها در دانشگاه های قبرس شمالی می‌تواند آینده شخص متقاضی را از لحاظ کاری تضمین کند چرا که از همان ابتدا وارد بازار کار می‌شود، دانشگاه های قبرس شمالی در سیستم آموزش جهانی از رنکینگ بالایی برخوردار می‌باشند.

دو دانشگاه قبرس شمالی که اعضای انجمن دانشگاه‌های اروپایی محسوب می‌شوند دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک می‌باشند.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت کاری به قبرس شمالی یکی از راههای دریافت اقامت‌این کشور می‌باشد، ویزای کاری قبرس شمالی مناسب افرادی است که می‌خواهند یک کسب و شغل نوپا را راه‌اندازی کنند، ویزای کاری‌این کشور تنها یک ماه اعتبار داردو در صورتی فرد موفق به دریافت آن می‌شود که مجوز کاری را کسب کرده باشد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری یکی دیگر از روشهای مهاجرتی به‌این کشور می‌باشد، مهاجرت به قبرس از طریق ملک  بهترین راه سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌باشد، چون بازار‌املاک در قبرس شمالی هزینه های پایینی دارد و فرد با خرید ملک می‌تواند از مزایای‌این کشور استفاده کند.


پاسپورت قبرس

پاسپورت اروپا - پاسپورت قبرس

بررسی روش ها و اعتبار پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس ، مراحل و روش های اخذ‌این پاسپورت و ارزش پاسپورت قبرس شمالی در بین سایر کشورها، در‌این مقاله بطور علمی، مورد بررسی قرار می‌گیرد. آیا قبرس، مکان مناسبی جهت اخذ پاسپورت است؟ خرید پاسپور خرید پاسپورت قبرس، چگونه است؟ شرایط دریافت پاسپورت قبرس اروپایی چیست؟ ممکن است سوالاتی از‌این قبیل برایتان پیش بیاید. کشور قبرس یکی از جزایر بین آب های مدیترانه می‌باشد که نسبتا کوچک است و مردم آن معمولا به زبان ترکی و یونانی سخن می‌گویند. روش های مختلفی برای اخذ پاسپورت قبرس وجود دارد که می‌توان به مهاجرت از طریق کار و تحصیل و سرمایه گذاری و … اشاره نمود که در طی‌این مقاله به شرح هر یک از‌این روش ها خواهیم پرداخت و مزیت ها و نقطه ضعف هرکدام از‌این روش ها را خدمتتان عرض می‌کنیم تا بتوانید انتخاب درستی جهت مهاجرت به قبرس داشته باشید. در صورت هرگونه سوال و ابهام در زمینه دریافت پاسپورت قبرس و اشتغال در قبرس، می‌توانید با آیلیسترز، ( Mie اتریش)، تماس بگیرید و به صورت رایگان، مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

شرایط عمومی پاسپورت قبرس

مزایای اخذ پاسپورت قبرس

اعتبار گذرنامه قبرس

روش های اخذ پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس از طریق شغل

پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت قبرس از طریق تولد

پاسپورت قبرس از طرق ازدواج

پاسپورت قبرس و پناهندگی

پاسپورت قبرس و تغییرات رسمی

نکات مهم در باب پاسپورت قبرس

وکیل معتبر برای‌امور مهم در اخذ پاسپورت قبرس

شرایط عمومی پاسپورت قبرس

قبرس از جزایر شرقی مدیترانه است که در قاره ی سبز واقع شده است. قبرس به دلیل همجواری با مدیترانه، آب و هوایی معتدل و مدیترانه‌ای دارد. کشور قبرس از اعضای اتحادیه ی اروپا است. افراد میتوانند از راههای متفاوتی اقامت و پاسپورت قبرس را بدست بیاورند. در حالت کلی بین اقامت و پاسپورت تفاوت هایی وجود دارد. افرادی که اقامت قبرس را دارند میتوانند به راحتی در‌این کشور زندگی کنند و از تمام حقوق شهروندی بهره ببرند، منتها نمیتوانند در مسائل سیاسی‌این کشور کوچکترین دخالتی داشته باشند. کسانی که پاسپورت قبرس را دارند، تحت تابعیت کشور قبرس قرار میگیرند و شهروند قبرس شناخته میشوند و‌این یعنی  علاوه بر‌اینکه میتوانند از همه ی حقوق شهروندی و زندگی استفاده کنند، میتوانند در تصمیم گیری های سیاسی نیز دخیل باشند. ملیت به طور کلی بر دو اصل خاک و خون میباشد که در کشور قبرس از اصل خون پیروی میشود. در جدول زیر میتوانید اطلاعات تکمیلی درباره ی قبرس را ملاحظه نمایید

امتیازات اخذ پاسپورت قبرس

برخی از کشورها به‌ایرانیان پاسپورت نمی دهد و برخی از کشورها به‌ایرانیان پاسپورت می‌دهند. به عنوان مثال کشور کوچک مالتا از ترس آمریکا اعلام کرد که به‌ایرانیان پاسپورت و اقامت نمی دهند. بعضی از کشورها به‌ایرانیان پاسپورت می‌دهند . در قبرس شما پاسپورت اروپایی می‌گیرید. دو نکته مهم در‌این باره وجود دارد : اول‌اینکه با پاسپورت قبرس اروپایی شما می‌توانید در هر کشور اروپایی که می‌خواهید زندگی کنید. آیا برای ورود به آمریکا ویزا نیاز است؟ اروپایی ها برای سفر به آمریکا عمدتا ویزا نمی خواهند. یک فرم الکترونیکی پر می‌کنید و اطلاع می‌دهید که به آمریکا می‌خواهید بروید و سپس به آمریکا می‌روید. نکته دوم‌این است که امتیازات اقامت قبرس شمالی‌این است که ظرف سه سال سرمایه گذاری، عمده اش را می‌توانید پس بگیرید و در‌این سه سال هم سودش را به یورو و دلار دریافت می‌کنید. مهمترین نکته پاسپورت قبرس‌این است که شما به یورو پول می‌گذارید به یورو سود می‌کنید و به یورو نیز پولتان را پس می‌گیرید. یورو شش ماه پیش 12000 هزار تومان بود و الان 20000 هزار تومان است .اگر کسی شش ماهه پیش سرمایه گذاری می‌کرد نه تنها ارزش پولش کم نمی شد ، بلکه سود پول را به یورو می‌گرفت. به طور مثال‌ایرلند هم شرایط خوب و فوق العاده‌ای دارد. جزو اروپا و شینگن است ولی نکته مهم‌این است که مثل پاسپورت قبرس ، مستقیم پاسپورت نیس نیست پاسپورت. پاسپورت قبرس ، مستقیم پاسپورت است به این معنی که تابعیت می‌گیرید. شرایط پاسپورت قبرس شرایط خاص و ویژه‌ای است. همچنین سالیانه گذشته یکی از بهترین مناطق و مقاصد سرمایه گذاری در جهان انتخاب شد. ضمن‌اینکه به خرید ملک در ترکیه یا‌ امارات فکر می‌کنید در صورتی که با پاسپورت ترکیه به هیچ کجا نمی توانید بروید. بدین معنی که با پاسپورت ترکیه باید حتما ویزا در خواست کنید ولی با پاسپورت قبرس قادر هستید بدون اخذ ویزا، به کشور های اتریش ، هلند ، فنلاند و هر جایی که دوست دارید کار و زندگی کنید. در برنامه اجتماعی یوتیوب آیلیسترز می‌توانید ویدوئو های مربوطه را ببینید و اطلاعات کاملتری دریافت نمایید.

اعتبارپاسپورت قبرس

قدرت پاسپورت قبرس و اعتبار پاسپورت قبرس به تعداد کشورهایی است که میتوانید با داشتن پاسپورت قبرس، بدون دریافت ویزا به آن کشورها بروید. ارزش پاسپورت قبرس نسبتا بالا و معتبر میباشد به طوری که در جدول رتبه بندی اعتبار و ارزش پاسپورت های کشورهای مختلف در سطح جهان، در رتبه ی 15 از بین 104 رتبه ی موجود قرار دارد. با داشتن پاسپورت قبرس میتوانید به 173 کشور (از نوع بدون روادید، روادید فرودگاهی و روادید الکترونیکی) دسترسی داشته باشید و برای سفر به 27 کشور نیاز خواهید داشت تا قبل از مسافرت به آن کشورها ویزا تقاضا نمایید. از مهمترین پاسپورت دنیا میتوان به ژاپن اشاره نمود که شهروندان ژاپنی میتوانند به 190 کشور دسترسی داشته باشند. با پاسپورت کشورمان‌ایران، میتوانیم به 42 کشور دسترسی داشته باشیم که‌این تعداد، کشورمان را در رتبه ی 96 قرار داده است. در جدول زیر میتوانید لیستی از پر قدرتمندترین و کم قدرتمندترین، پاسپورت ها را مشاهده نمایید.

روش های اخذ پاسپورت قبرس

برای اخذ پاسپورت قبرس همانند بسیاری دیگر از کشورها، میتوان از راههای گوناگونی اقدام نمود. که در زیر به توضیح مختصری درباره ی هر کدام از‌این راهها، میپردازیم.

پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

همانطور که میدانید تحصیل در هیج کشوری نمیتواند پاسپورت و ملیت آن کشور را برای شما به ارمغان بیاورد. پس به طبع، تحصیل در کشور قبرس نیز، نمیتواند به شما در دریافت پاسپورت قبرس کمک کند. ولی شما میتوانید پس از آنکه مدت تحصیلی شما به اتمام رسید یک درخواست کاری از کارفرمای قبرسی، بدست بیاوردید بعد از آن میتوانید اقامت خودتان را از ویزای تحصیلی به روادید کاری تغییر دهید و اجازه اقامت دریافت نمایید. باید شما حداقل 7 سال در کشور قبرس اقامت داشته باشید تا بتوانید اقامت‌این کشور را بدست آورید، توجه داشته باشید که‌این 7 سال، شامل سالهایی که شما دانشجو بوده‌اید نمیشود. در زیر میتوانید لیستی از دانشگاههای کشور قبرس را مشاهده نمایید.

پاسپورت قبرس از طریق شغل

برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق کار ابتدا میبایست، یک درخواست کاری از یک کارفرمای قبرسی داشته باشید. یعنی در قبرس فقط میتوانید از طریق  ویزای job offer برای یافتن کار در قبرس اقدام نمایید. کارفرمای قبرسی نیز نمیتواند به آسانی یک کارگر خارجی استخدام نماید. وی باید پس از منعقد کردن قرار داد از وزارت کار قبرس، اجازه استخدام کارگر خارجی نماید. پس از بررسی های لازم توسط‌این وزارت خانه در باب‌اینکه‌این شغل از شغل های مورد نیاز کشور قبرس هست و یا‌اینکه شهروند قبرسی برای‌این کار متقاضی نیست، به کارفرما اجازه استخدام کارگر خارجی میدهند. مجوز کار و روادید کار یرای افراد خارج از اتحادیه ی اروپا لازم است و  مجوز کاری ابتدایی که صادر میگردد از 3 ماه تا یک سال اعتبار دارد و تا 4 سال نیز میتواند تمدید گردد. ولی بیشتر از 4 سال تمدید نمیگردد. مگر‌اینکه شغل شما تخصصی باشد و در یک شرکت معتبر با گردش مالی زیاد، استخدام شده باشید. پس از 2 سال وارد قبرس شدید میتوانید خانواده خودتان را همراه خود ببرید. اگر شما به میزان 7 سال در‌این کشور اقامت داشته باشید میتوانید درخواست پاسپورت قبرس را بدهید. از مهمترین مسائلی که ذهن همه ی افراد مشتاق به اشتغال در قبرس را به خود مشغول نموده است، میزان حقوق و نرخ بیکاری می‌باشد. به طور کلی میزان حقوق 870 یورو در ماه است که با افزایش سابقه ی کاری به 924 یورو نیز میرسد. در زیر نیز میتوانید نمودار نرخ بیکاری در قبرس را مشاهده نمایید که طی سالهای اخیر روندی نزولی را طی کرده است.

پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

به دلیل سیستم مالیاتی که در کشور قبرس موجود هست، همواره میتوان سرمایه گذاری در قبرس را بسیار مطلوب دانست. قبرس از معدود کشورهایی است که پاسپورتش را از طریق سرمایه گذاری در اختیار افراد قرار میدهد. میتوان از طریق های مختلف در‌این کشور سرمایه گذاری نمود و به طبع اسپورت‌این کشور را بدست آورد. از مزایای سرمایه گذاری در قبرس نیاز نبودن حضور فرد در‌این کشور میباشد. سرمایه گذاری میتواند از طریق خریدن ملک یا اوراق قرضه دولتی و یا سپرده گذاری در بانک، یا ترکیبی از‌این راهها باشد. فرد سرمایه گذار ابتدا میبایست یک ملک به میزان 500هزار یورو به علاوه مالیات بخرد. سپس از طریق های مختلف سرمایه گذاری یکی را انتخاب نماید و به مدت 3 سال ادامه دهد. فرد میتواند سهام یا اوراق قرضه دولتی را به میزان 500 هزار یورو، به مدت سه سال و یا 5 میلیون یورو در خرید ملک یا دارایی مالی و تجاری به مدت سه سال و یا حداقل 5 میلیون یورو در یک بانک قبرسی به همین مدت و یا با ترکیبی از‌این سه روش به میزان 5 میلیون یورو، سرمایه گذاری نماید.

پاسپورت قبرس با تولد نوزاد

اخذ تابعیت با تولد  به دو قانون خاک و خون تقسیم میشود. در اصل خاک به‌این صورت اقدام میشود که، هر نوزادی که در خاک کشوری که از‌این اصل پیروی میکند به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور را دریافت خواهد کرد و در اصل خون به نوزادانی که از والدینی که تابعیت آن کشور را دارند، متولد بشوند، تابعیت همان کشور داده خواهد شد یعنی والدین تابعیت خودشان را به فرزندانشان انتقال میدهند. در کشور قبرس، اصل خون استوار است و کودکانی که از والدین مهاجری که ملیت قبرس را ندارند، به دنیا بیایند، پاسپورت قبرس را دریافت نخواهند کرد. همچنین اگر فرزندان، پاسپورت قبرس داشته باشند، هیچ سودی برای والدین آنها در دریافت پاسپورت قبرس ندارد.

پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه و شهروندان قبرسی، از دیگر روش های دریافت پاسپورت قبرس میباشد. برای ازدواج ابتدا میبایست سن شما بیشتر از 18 سال باشد و شما اثبات نمایید که هدفتان واقعا ازدواج میباشد و طی 2 تا 3 سال با یکدیگر به طور مشترک زندگی نمایید سپس درخواست تابعیت و پاسپورت قبرس را نمایید. درضمن تا شما درخواست ندهید و پرونده را ارائه ندهید به شما تابعیت داده نخواهد شد.

پاسپورت قبرس و پناهندگی

پناهندگی از خطرناک ترین روش های دریافت پاسپورت قبرس میباشد. شما در‌این‌امر باید اثبات نمایید که جانتان در کشور خود در خطر میباشد. حال‌این خطرات میتواند به دلیل گرایش ها و اقدامات سیاسی، مذهبی و یا جنسی، باشد. به دلیل‌اینکه کشور قبرس عضوی از کنوانسیون ژنو یا همان پناهندگی است، پناهندگان زیادی به‌این کشور رجوع میکنند. پس از پناهنده شدن باید دلایلتان را ارائه نمایید، اگر درخواستتان را قبول نمودند، میتوانید پاسپورت خاکستری و پس از مدتی پاسپورت قبرس را دریافت کنید.

پاسپورت قبرس و تغییرات رسمی

از مهمترین تغییراتی که در پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری رخ داده است، مدت زمان سرمایه گذاری میباشد و‌این مدت از 3 سال به 5 سال رسیده است و اوراق قرضه دولتی دیگر ارائه نمیگردد.

نکات مهم در باب پاسپورت قبرس

یکی از مهمترین نکات، دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری میباشد که نیاز نیست، فرد سرمایه گذار حتما در قبرس ساکن باشد. در دریافت تابعیت و پاسپورت قبرس نیز نیازی نیست که به زبان خاصی تسلط داشته باشید. همچنین برخلاف برخی کشورها، نیاز نیست که برای دریافت پاسپورت قبرس، ملیت کنونی خودتان را نادیده بگیرید. مراکز بهداشتی و مراقبت های پزشکی در‌این کشور در سطح مطلوب و خوبی قرار دارد. و شما با داشتن پاسپورت قبرس میتوانید مالکیت زمینی را در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا داشته باشید. از دیگر مزایای قبرس میتوان به میزان کم جرم و جنایات و همچنین کم بودن نرخ مالیات اشاره نمود.

وکیل معتبر برای‌امور مهم در اخذ پاسپورت قبرس

دریافت پاسپورت قبرس و اقامت در‌این کشور‌امری بسیار پیچیده میباشد که نیازمند‌این هست تا فردی که به همه‌امور قانونی تسلط کافی داشته باشد در کنار شما باشد و شما را برای‌این‌امر و تهیه مدارک مورد نیاز یاری رساند و  اگر به مشکلی برخوردید کمک دهنده شما باشد تا بتوانید‌این مسیر را به راحتی طی نمایید و موفق به دریافت اقامت و تابعیت قبرس بشوید. آیلیسترز با سابقه‌ای درخشان در زمینه مهاجرت میتوانند با بررسی شرایط شما بطور دقیق، شما را در‌امر مهاجرت که یک‌امر سرنوشت ساز است، راهنمایی و مشاوره تخصصی دهد.


خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس اروپایی

به چند دلیل در قبرس شمالی ملک بخرید

قبرس شمالی یک کشور در حوزه مدیترانه است که مقرون به صرفه‌ترین‌املاک را دارد. در قبرس شمالی، بسیاری از‌املاک و خانه‌ها سرمایه گذاران فراوانی را به خود جلب کرده‌اند. خرید ملک در قبرس شمالی ‌این ‌روزها سرمایه‌گذاری پرسودی است که تقریباً ناشناخته باقی مانده است. در‌این مقاله ضمن معرفی شهر های قبرس شمالی و شرایط کار در قبرس شمالی توضیح خواهیم داد که چرا هزینه‌املاک و مستغلات در قبرس شمالی هر ساله در حال رشد هستند و با خرید خانه در قبرس شمالی چه مزایایی در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

پانزده دلیل خرید ملک در قبرس شمالی :

طی دهه گذشته، مقامات قبرس شمالی موفق به‌ایجاد پیشرفت واقعی در‌این ناحیه شده‌اند و هر چه می‌گذرد میزان امتیازات سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی در حال بالا رفتن است. به علاوه بهبود شرایط کار در قبرس شمالی در میزان محبوبیت‌این کشور تأثیرگذار بوده است.

تا به‌امروز، ما می‌توانیم مزایای غیرقابل انکار زیر را برای مهاجرت به قبرس شمالی در نظر بگیریم:

رونق ساخت و ساز

قبرس شمالی بیش از 30 سال بود که انزوا داشت و‌این انزوای طولانی با تصمیم دادگاه حقوق بشر اروپا پایان یافت. از سال 2010، مشکلات زمین به طور قطعی برطرف شده و رونق ساخت و ساز و خرید خانه در قبرس شمالی آغاز شده است.

چندین سرمایه‌گذار بزرگ “به یک‌باره” به قسمت شمالی جزیره آمدند و‌این هم در ساخت و ساز فردی و هم در ساخت مجتمع‌های هتلی تأثیر فراوان داشت.

با‌این کار میزان تقاضا برای‌املاک و مستغلات بیشتر از عرضه شد، زیرا هزینه ساخت و خرید ملک در قبرس شمالی بسیار کمتر از هزینه ساختمان‌های مشابه در جمهوری قبرس و یونان است.

افزایش رونق ساخت وساز در قبرس شمالی

امکان پرداخت اقساط با توجه به شرایط شما

پرداخت همه هزینه خرید ملک در قبرس شمالی به صورت یک جا لازم نیست. همیشه‌امکان پرداخت اقساطی بدون بهره برای چندین سال و یا صدور وام رهنی طولانی مدت وجود دارد. در عین حال، نیازی به تهیه و ارائه اسناد و مدارک غیرمنطقی یا ضمانت نیست. داشتن گذرنامه خارجی و تمایل به خرید خانه در قبرس شمالی کافی است. اگرچه شرایط کار در قبرس شمالی بسیار آسان بوده‌اما با توجه به مسائلی که افراد هنگام ورود به کشور جدبد دارند دولت همیشه توجه ضروری را به‌این افراد داشته است.

پرداخت اقساط خرید ملک در قبرس شمالی

محدودیتی در مورد مبلغ اجاره وجود ندارد

دولت قبرس شمالی تمام تلاش خود را برای جذب کردن گردشگر و سرمایه گذار انجام می‌دهد. بنابراین، کلیه قوانین در زمینه سرمایه گذاری تا حد‌امکان ساده هستند. کافی است که خانه بخرید و آن را کاملاً آزادانه و قانونی اجاره بدهید! هیچ محدودیتی در مورد اجاره مسکن توسط افراد خارجی در شهر های قبرس شمالی وجود ندارد.

حمایت از سرمایه گذاران بیگانه

تقاضای زیاد برای‌املاک و مستغلات

از نظر سرمایه گذاری، قبرس شمالی مقصدی فوق‌العاده جذاب است. تقاضا برای خرید خانه در قبرس شمالی هنوز هم از عرضه بیشتر است. هم گردشگران و هم تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی اخذ اجاره اثبات برای‌املاک و مستغلات هستند.

همانطور که سال‌ها تجربه نشان می‌دهد، اجاره آپارتمان شما می‌تواند سالیانه میان 8 تا 10 درصد از ارزش کل ملک را در برگیرد. بنابراین، حتی گران‌ترین مسکن در 10 سال دیگر سودآوری خالص را آغاز می‌کند.

سرمایه گذاری با سود فوق العاده

راه آسان اخذ ویزا

برای ورود و نه مهاجرت به قبرس شمالی، هیچ مدارک خاصی لازم نیست. داشتن گذرنامه معمولی خارجی کافی است. هنگام عبور از کنترل گمرک، پلیس فرودگاه بسته به تشخیص خود بین ۳۰ تا ۹۰روز ویزا صادر می‌نماید،‌اما تقریبا از ۲ سال پیش شرایط یک مقدار سخت گیرانه تر شده است و در فرودگاه باید مدارکی نظیر : دعوتنامه ( مجموعه اورنست توانایی صادر دعوتنامه برای مشتریان خود را دارد )، بلیط برگشت و نامه رزرو اسکان ( توسط شرکت اورنست صادر می‌گردد ) را به پلیس فرودگاه ارایه داد. همچنین بهتر هست مبلغی حدودا ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند همراه خود داشته باشید.

اخذ آسان ویزا برای قبرس شمالی

اخذ مجوز اقامت آسان است

اگر شما نسبت به خرید خانه در قبرس شمالی اقدام کنید و بعد از خرید ملک در قبرس شمالی به عنوان صاحب آن شناختته شوید، می‌توانید با کم‌ترین تلاش اجازه اقامت را دریافت کنید.  این مزیت نه تنها برای شما به عنوان صاحب ملک بلکه برای بستگان نزدیکتان (همسر و فرزندان) وجود دارد. اگر حق اقامت برای پنج سال تمدید شود، در آینده می‌توانید برای تابعیت کامل قبرس شمالی درخواست دهید.

اخذ آسان اقامت برای قبرس شمالی

300 روز آفتابی در سال

قبرس شمالی یک کشور توریستی‌ایده آل است که در آن روزهای ابری بسیار نادر هستند. فصل گشت و گذار در کنار ساحل در شهر های قبرس شمالی از پایان آوریل تا پایان اکتبر ادامه دارد. در گرم‌ترین فصل، دریای مدیترانه تا +32 درجه گرم می‌شود.

این بدان معنی است که می‌توانید تقریباً در تمام طول سال خانه اجاره کنید، و اگر واقعاً عاشق کشورهای گرم هستید، مطمئناً قبرس شمالی را دوست خواهید داشت.

آب و هوا در قبرس شمالی

امنیت کامل

شایعاتی وجود دارد مبنی بر‌اینکه در قبرس شمالی جرم و بی‌قانونی غالب است،‌اما آمار برعکس است. برای کل سال 2018 در قسمت شمالی جزیره، فقط 8 سرقت اتفاق افتاده و جنایات جدی‌تری به ثبت نرسیده است. این نرخ چندین برابر کمتر از جمهوری همسایه قبرس یا یونان است.

کافی است بگوییم که دارندگان اتومبیل سیستم‌های‌امنیتی ضد سرقت نصب نمی‌کنند و بیشتر مجتمع‌های مسکونی هم محافظت نمی‌شوند زیرا اصلاً نیازی به آن نیست. با زندگی در قبرس شمالی می‌توانید در‌امنیت کامل به سر ببرید.

امنیت فوق العاده قبرس شمالی

تعداد زیادی کازینو

مشخص است که عملاً در کل قلمرو اروپا، کازینوها و خانه‌های بازی شرط می کند است. از‌این نظر، قبرس شمالی یک استثنا در ارتباط با‌این قانون است. تقریباً هر هتل بزرگ (4 یا 5 ستاره) دارای کازینو با بالاترین سطح مخصوص به خود است.

به هر حال، از بسیاری جهات،‌این‌امر هجوم مداوم گردشگران از کشورهای همسایه را که می‌خواهند کازینو بازی کنند‌اما قادر به سفر به مونت کارلو یا ماکائو نیستند، توجیه می‌کند.

مجوز بازی در قبرس شمالی

آموزش عالی فوق‌العاده

مقامات ترکیه هر کاری انجام دادند که قبرس شمالی را نه تنها با هزینه گردشگران و سرمایه گذاران در‌املاک و مستغلات بلکه با تبدیل کردن آن به یک مرکز واقعی برای دانشجویان توسعه دهند.

در سال 2018 بیش از ده‌ها موسسه آموزش عالی در کشور وجود داشت که از آن جمله می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشکده های مدیترانه‌ای کارپازیا، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه آمریکایی جیرن اشاره کرد.

سطح تحصیلات در‌این دانشگاه ها بسیار بالا است،‌اما هزینه تحصیل چندین برابر پایین‌تر از انگلیس، اسپانیا یا‌ایتالیا است. طبیعتاً‌این‌امر به‌این حقیقت منجر شده است که هجوم گردشگرانی از اروپا که مایل به دریافت آموزش باکیفیت هستند هر ساله افزایش یابد.

علاوه بر‌این، دانشجویان تقاضای اجاره مسکن برای کل سال و خرید ملک در قبرس شمالی را بالا می‌برند که در نتیجه جذابیت سرمایه گذاری و مهاجرت به قبرس شمالی را افزایش می‌دهد.

کیفیت تحصیل در قبرس شمالی

سیستم بهداشتی عالی

برنامه‌ای به نام “+ 10 سال زندگی” در قبرس شمالی وجود دارد. با توجه به سطح بالای کیفیت دارو، اکولوژی عالی و محصولات محلی عالی، افراد مسن ده سال بیشتر عمر می‌کنند. بنابراین، تعجب نکنید که در کشور قبرس شمالی، زیادی از افراد خارجی سالخورده وجود دارند که انگیزه بالایی برای ادامه زندگی دارند.

در‌این کشور، در سن 60 سالگی، مردم برای پایان دادن به زندگی خود عجله ندارند زیرا میانگین سن زندگی در قبرس شمالی 82 سال برای مردان و 87 سال برای زنان است. با مهاجرت به قبرس شمالی سالم و سرزنده باقی بمانید.

عمرطولانی در قبرس شمالی

محصولات زیست محیطی پاکیزه

قسمت شمالی‌این جزیره به دلیل فراوانی باغ‌های مرکبات مشهور است. در هر زمان از سال، بازارها پر از لیمو و پرتقال تازه هستند. علاوه بر‌این، قبرس شمالی تولید پنیر و پرورش گوسفند را توسعه داده است.

تمام محصولات غذایی مطابق با بالاترین استانداردهای اروپایی و بخشی جدایی ناپذیر از برنامه “+ 10 سال زندگی” هستند.

با توجه به بهبود بالای محصولات ، آن‌ها با وجود وضعیت نامعلوم دولت با موفقیت به یونان و ترکیه صادر می‌شوند.

محصولات زیست محیطی در قبرس شمالی

عدم عقد قرارداد با سایر کشورها

عدم وجود روابط دیپلماتیک با سایر کشورها همیشه ضرر ندارد. در مورد قبرس شمالی، عدم عقد قرارداد با سایر کشورها روند خرید ملک در قبرس شمالی را به شدت تسهیل می‌کند. به عنوان مثال، در‌این کشور، رابطه با منابع مالی و سرمایه‌گذار بسیار دوستانه است.

علاوه بر‌این، معاهدات استرداد نیز لازم الاجرا نیست و قبرس شمالی را می‌توان یکی از کشورهای بی حاشیه اروپا دانست.

روابط دیپلماتیک قبرس شمالی

مساعدت دیپلماتیک

وضعیت قبرس شمالی به معنای‌این نمیباشد که شما از دریافت کمک‌های دیپلماتیک محروم خواهید شد. در قلمرو TRNC در یکی از شهر ‌های قبرس شمالی (نیکوزیا) سفارت‌ایالات متحده مستقر است که در صورت نیاز به کمک دیپلماتیک می‌توانید درخواست بدهید.

این کشور دارای سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌های کشور فرانسه، انگلیس، آلمان و استرالیا است. همه ساله صدها و هزاران نفر از شهروندان‌این کشورها در قبرس شمالی گردش می‌کنند و بنابراین، انزوای بین‌المللی شایعه‌ای بیش نیست.

روابط دیپلماتیک در قبرس شمالی

کالاها و خدمات ارزان قیمت

با وجود‌این واقعیت که قبرس شمالی دارای فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای در اروپا نیست، اکثریت قریب به اتفاق کالاها در آنجا ارزان‌تر از اروپا است. گاهی اختلاف قیمت می‌تواند به 50٪ برسد!

این در شرایطی است که کشور دارای یک سیستم مالیاتی بسیار زبردستی پذیر است که کالاهایی را که هزینه‌های اضافی بالایی دارند دریافت نمی‌کند. این همچنین بیانگر‌این است که در طول تعطیلات آخر هر هفته، مراکز خرید قبرس شمالی توسط قبرس یونان از بخش جنوبی‌این جزیره و ترک‌ها که از سرزمین اصلی وارد می‌شوند، پر شده است.

چگونه در قبرس شمالی کار پیدا کنم؟

برای دست یابی به شرایط کار در قبرس شمالی شما باید اجازه کار داشته باشید. اجازه کار، موقت است. در حال حاضر فقط از طریق کارفرمایانی که یک پست خاص داشته باشند، اعطا می‌شود. که بوسیله یک شهروند عادی قبرس شمالی قابل ارائه به شما نیست. علاوه بر‌این، در حالی که واقعاً در قبرس شمالی حضور دارید، نمی‌توانید به طور رسمی درخواست مجوز کار کنید، اگرچه به نظر می‌رسد‌این قانون در شهر های قبرس شمالی قابل انعطاف باشد. همیشه قبل از اشتغال برای اولین بار با دولت مشورت کنید.

نحوه اخذ مجوز شغل برای قبرس شمالی

شما باید یک کارفرمای قبرس شمالی پیدا کنید که مایل است از طرف شما به وزیر مهاجرت در وزارت کشور درخواست بفرستد. وزارت کار و بیمه‌های اجتماعی به مامور مهاجرت در مورد موقعیت اشتغال شما نامه می‌فرستد، مشورت می‌کند و با حمایت قوانین کار وزیر را راهنمایی می‌کند. کارفرمای آینده شما باید ثابت کند که او به مهارت‌های شما و فقط مهارت‌های شما احتیاج دارد که از مهم‌ترین شرایط کار در قبرس شمالی است.

مهارت های فعلی مورد نیاز در قبرس شمالی

تجار متخصص

متخصصان ساخت و ساز

مهندسین عمران

نماینده‌املاک و مستغلات برای راهنمایی خرید ملک در قبرس شمالی

معلمان بین‌المللی

مشاغل مربوط به هتل‌داری و گردشگری

اشتغال در قبرس شمالی

پیدا کردن شغل در قبرس شمالی

مشاغل در مقالاتی مانند “قبرس‌امروز” و “هفته نامه قبرس” تبلیغ می‌شوند. قبرس شمالی جامعه‌ای محکم است و هنگامی که شغل خود را پیدا کردید، پیدا کردن مورد بعدی اغلب شبیه شبکه سازی است. با دارا بودن شرایط اشتغال در قبرس شمالی، درخواست کنید و مهارت‌های خود را بفروشید و ببینید که آیا تقاضا یا نیاز وجود دارد یا خیر. ارتباط مستقیم با شرکت‌ها و سؤال برای جایگاه‌های خالی کلاًً مرسوم است. با زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی تجارت، یک مزیت دارید‌اما چند کلمه به زبان ترکی همیشه کمک‌کننده خواهد بود!

شهرهای قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای 5 شهر بزرگ: لفکوشا (نیکوزیا)، ژیرن (کرنیا)، گزیماگوسا ( فاماگوستا)، گوزلیورت (مورفو) و لفکه است.

لفکوشا (نیکوزیا):در لفکوشا، بناهای تاریخی بسیاری وجود دارد که از قرون وسطی و بعد از آن قدمت دارند. از میان‌این‌ها نمونه‌های مختلفی از بناهای گوتیک و عثمانی وجود دارد. از آنجا که قبرس بیش از سه قرن تحت حاکمیت ترکیه باقی ماند، کل شهر های قبرس شمالی تأثیر ترکیه را در معماری و سبک زندگی مردم بازتاب می‌دهند.

گیرنه (کرنیا):کرنیایک شهر جذاب است که در سواحل شمالی قبرس شمالی در محیطی از زیبایی طبیعی بسیار زیبا قرار دارد. مهاجرت به قبرس شمالی در‌این شهر یک تجربه‌ایده آل برای کسانی است که می‌خواهند در مکانی آرام و به دور از زندگی شلوغ شهر، استراحت کنند. علاوه بر‌امکان خرید خانه در قبرس شمالی، هتل‌های مجلل، آپارتمان‌های مهمان‌پذیر، مکان‌های پیک نیک و سواحل شنی در دو طرف شهر وجود دارد. یکی از جاذبه‌های جذاب آن، گرین یک قلعه تاریخی است. بارها و کافه های روباز در‌امتداد بندر تاریخی شهر از جاذبه‌های کرنیا هستند.

جاذبه های دیدنی در قبرس شمالی

گازیماگوسا ( فاماگوستا):این منطقه با نزدیک به 365 عبادتگاه و کاخ های بیشمار متعلق به نجیب زادگان، یکی از مرفه‌ترین شهرهای مدیترانه بود. در میان کلیساهای گزیماگوسا، کلیسای جامع نیکلاس،‌امروزه به عنوان نمونه‌ای عالی از معماری گوتیک باقی مانده است. به زودی پس از فتح عثمانی‌ها سالیانه 1571، مناره‌ای ظریف به‌این کلیسای جامع اضافه شد و به مسجد تبدیل شد و به نام للا مصطفی پاشا (فرمانده نیروهای عثمانی که جزیره را فتح کرد) نامگذاری شد.

دیوارهای ونیزی اطراف شهر تاریخی یکی از بهترین نمونه‌های معماری قرون وسطایی است که‌امروزه هنوز وجود دارد.    سواحل ماسه‌ای طلایی گزیماگوسا در سرتاسر جهان به خوبی شناخته شده است و مهم‌ترین مرکز توریسم است. گذراندن تعطیلات در‌این سواحل، مهاجرت به قبرس شمالی را جذاب کرده است.

گوزلورت ( مورفو):مورفو در شمال غربی قبرس واقع شده و اطراف آن با باغ‌های مرکبات زیبا احاطه شده است. شهر گوزلورت که به زبان ترکی به معنی “کشور زیبا” است چشمه‌های زیرزمینی زیادی دارد. بخش عمده‌ای از مرکبات صادر می‌شود، و بقیه آن‌ها به آب میوه تبدیل می‌شوند و برای مصرف محلی و صادرات کنسرو می‌شوند.

در بهار، می‌توانید با نسیم‌های سبک، از شکوفه‌های نارنجی و سفید؛ بوی عطر و بوی در میان شهر را استشمام کنید. در حالی که در فصول دیگر پرتقال‌ها و لیموهای طلایی بر روی درختان می‌درخشد. این مکان پیک نیک‌ایده‌ آل برای کسانی است که می‌خواهند از سر و صدای و هجوم زندگی شهر فرار کنند. با خرید ملک در قبرس شمالی روزهای باغ مورفو را در آرامش سپری کنید.