اقامت دائم قبرس

-

اقامت دائم قبرس

روش های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت قبرس وجود دارد. 7 راه کلی مهاجرت را می‌توان برای کشور قبرس نیز مورد بررسی و مطالعه قرار داد. از میان روش های هفتگانه مهاجرت، برخی از روش ها با استقبال بیشتری از سوی افراد مواجه شده است؛ چرا که شرایط و مزایای اقدام از‌این طرق، بیشتر بوده است. از جمله‌این راه ها، تحصیل در قبرس و اخذ اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک می‌باشد. در صورت اقدام برای اخذ اقامت قبرس جنوبی می‌توان علاوه بر دستیابی به اقامت و سود بی شمار، پاسپورت‌این کشور را نیز دریافت کرده و از مزایای اعتبار گذرنامه قبرس بهره مند گردید. مهاجرت به قبرس از طریق شغل، مهاجرت از طریق تولد، ازدواج، پناهندگی و مهاجرت افراد موفق، از دیگر روش های ممکن برای اخذ اقامت قبرس می‌باشد که در صورت همراهی ما تا انتهای مقاله می‌توانید اطلاعات مفیدی در خصوص هر یک از‌این روش ها به دست آورید. همچنین در صورت ارتباط با آیلیسترز از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، می‌توانید شرایط خود را برای مهاجرت در طی یک مشاوره تلفنی رایگان ارزیابی نمایید و همینطور از شرایط و مزایای اقامت قبرس اروپایی اطلاع یابید. عناوینی که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت عبارتند از:

زندگی در قبرس و شرایط اخذ اقامت قبرس

مهاجرت به قبرس از روش کار

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

سایر روش های اخذ اقامت قبرس

مهاجرت به قبرس از راه ازدواج

مهاجرت به قبرس از طریق بدنیا آمدن فرزند

مهاجرت به قبرس از روش پناهندگی

مهاجرت به قبرس از روش برای هنرمندان و افراد موفق

هزینه های زندگی در قبرس

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت در قبرس

سوالات متداول راجع به اقامت قبرس

سخن پایانی در باب اقامت قبرسراهای مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا

 زندگی در قبرس و شرایط اخذ اقامت قبرس

شرایط اخذ اقامت قبرس، با توجه به نوع و راه انتخابی، متفاوت می‌باشد. اقدام از طرق هفتگانه مهاجرت، منجر به اخذ اقامت قبرس می‌شود؛‌اما شرایط، مدارک و مدت زمان ضروری جهت اخذ اقامت در هر یک از روش ها متفاوت است. به طور مثال، تحصیل در قبرس، به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت‌این کشور نمی شود و برای‌این منظور بایستی ویزای تحصیلی خود را به نوع دیگری مانند ویزای کاری تبدیل کرده و یا از راه هایی مانند ازدواج و سرمایه گذاری، پس از ورود به قبرس برای اخذ اقامت قبرس اقدام کرد.

کشور قبرس عضو اتحادیه اروپا بوده و همین‌امر بر اعتبار پاسپورت قبرس افزوده است. مهاجرت به قبرس از طریق کار، منوط به دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای قبرسی میباشند. ازدواج و تولد فرزند در‌این کشور و اخذ اقامت از‌این طریق هم دارای شرایط ویژه خویش می‌باشد. یکی از برترین روش های مهاجرت به قبرس، سرمایه گذاری در‌این کشور از طریق خرید ملک است. اخذ پاسپورت و اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک‌امکان پذیر است. توضیحات بیشتر در خصوص‌این روش و سایر راه های ممکن برای دریافت اقامت قبرس، در عناوین بعدی مقاله شرح داده شده است.

مهاجرت به قبرس از طریق شغل

شاید یکی از بهترین و مطلوب ترین روش هایی که برای مهاجرت و اخذ اقامت قبرس وجود دارد، مهاجرت به قبرس از طریق شغل باشد. اما باید دید که آیا‌امکان مهاجرت به قبرس از طریق کار و اخذ اقامت از‌این روش وجود دارد؟ اشخاصی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق کار را دارند، باید در ابتدا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در قبرس داشته باشند تا بتوانند روادید کار‌این کشور را درخواست دهند. در صورتی که موفق به یافتن کارفرما در کشور قبرس شوید، شخص کارفرما در ابتدا باید اثبات کند که نیروی کار مورد نظر وی در‌این کشور وجود ندارد؛ سپس می‌تواند برای شخص متقاضی در خارج از اتحادیه اروپا، دعوت نامه کاری ارسال کند. اما قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت به قبرس از طریق کار، بهتر است که به نرخ بیکاری در‌این کشور توجه نمایید؛ چرا که نرخ بیکاری در هر کشوری نشان دهنده میزان مشاغل موجود و کمبود نیروی کار در آن کشور است. متأسفانه کشور قبرس از نرخ بیکاری بالایی برخوردار است. به همین دلیل چنانچه قصد اخذ ویزای کار و مهاجرت از‌این طریق را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که کشورهای اروپایی مثل اتریش و آلمان را انتخاب نمایید؛ چرا که‌این کشورها با کمبود نیروی کار، گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق کار به شمار می‌روند. در نمودار زیر، نرخ بیکاری در کشور قبرس را مشاهده می‌نمایید. متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق شغل می‌توانند با مراجعه به لینک ذیل، اطلاعات کاملی در‌این زمینه به دست آورند.

مهاجرت به قبرس از روش تحصیل

یکی از روش های پرطرفدار جهت مهاجرت و اخذ اقامت قبرس، مهاجرت تحصیلی به‌این کشور است. دانشجویانی که نیت تحصیل در قبرس را دارند می‌توانند در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند. رشته های گوناگونی در مقاطع گوناگون جهت تحصیل در قبرس به دانشجویان ارائه می‌شود. جالب است بدانید که دانشگاه نیکوزیا، یکی از بهترین دانشگاه های کشور قبرس است که مورد تأیید کشور انگلستان و اروپا نیز قرار دارد. مدرک‌این دانشگاه در بسیاری از کشورها از جمله کانادا، آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی مورد تأیید می‌باشد. در صورتی که قصد اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل را دارید باید بدانید که صرف تحصیل در قبرس، منجر به اخذ اقامت نمی شود و با ورود به بازار کار قبرس در پایان دوره تحصیلی و پرداخت کردن بمیه و مالیات به مدت معلوم، می‌توان اقامت‌این کشور را به دست آورد.

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان برای تحصیل در‌این مقطع باید 4 سال تحصیلی را پشت سر بگذرانند تا بتوانند مدرک لیسانس خویش را دریافت نمایند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در‌این کشور، شخص دانشجو باید بتواند مدرک زبان آیلتس 5.5 یا 6 را ارائه کند تا بتواند پذیرش خود را در رشته و دانشگاه مورد نظر اخذ نماید. البته باید گفت در صورتی که موفق به اخذ مدرک زبان آیلتس نشوید، می‌توانید در ابتدا دوره های زبان را در‌این کشور طی کرده و سپس وارد دانشگاه مورد نظر خویش ثابت. چناچه بخواهیم در مورد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی صحبت کنیم باید بگوییم که هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی فرد متقاضی، متفاوت می‌باشد؛‌اما به طور میانگین هزینه تحصیل در‌این کشور، در حدود 9000 یورو در سال است که اگرچه ممکن است در برخی از رشته ها کمتر و در بعضی دیگر بیشتر باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قبرس، 2 ساله می‌باشد و دانشجویان با گذراندن 2 سال تحصیلی قادر هستند مدرک خود را اخذ نمایند. همچنین تحصیل در‌این مقطع در بسیاری از رشته ها مانند انواع رشته های مهندسی، مدیریت، علوم پایه و… امکان پذیر است. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های قبرس و اخذ پذیرش خود باید بتوانند آیلتس 6.5 را ارائه نمایند و در غیر‌این صورت،‌امکان گذراندن دوره های زبان در‌این کشور را خواهند داشت. همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل در‌این مقطع با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی، متفاوت خواهد بود؛‌اما به طور میانگین هزینه تحصیل در هر سال در حدود 13000 یورو می‌باشد که البته در برخی از رشته ها، هزینه بیشتری بابت تحصیل در قبرس باید پرداخت شود.

تحصیل در مقطع دکترا

دانشجویان برای تحصیل در‌این مقطع نیاز به تأیید استاد راهنما یا همان سوپروایزر خواهند داشت تا بتوانند پذیرش تحصیلی خود را در رشته و دانشگاه مورد نظر به دست آورند. به منظور دریافت پذیرش و تأیید استاد راهنما در مقطع دکترا، داشتن سابقه کاری قوی و حداقل آیلتس 7 بسیار حائز اهمیت است. تحصیل در‌این مقطع در حدود 3 تا 5 سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان با گذراندن‌این دوره می‌توانند مدرک خویش را بدست آورند. همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، هزینه تحصیل در‌این مقطع مانند مراحل دیگر، با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی شخص درخواست کننده، متفاوت می‌باشد. به صورت میانگین می‌توان هزینه تحصیل در مقطع دکترای کشور قبرس را نزدیک 14 هزار یورو برآورد کرد که در برخی از رشته ها،‌این هزینه بیشتر خواهد بود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در قبرس، رجوع به مقاله ذیل پیشنهاد می‌شود.

مهاجرت به قبرس از روش سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که برای مهاجرت و اخذ اقامت قبرس وجود دارد، سرمایه گذاری در‌این کشور است. قبل از پرداختن به انواع مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و بررسی شرایط آن، بهتر است که‌امنیت سرمایه گذاری در‌این کشور را بررسی نماییم. برای‌این منظور، شاخص هایی تعریف شده است که از برآورد آن ها می‌توان‌امنیت سرمایه گذاری در‌این کشور را ارزیابی کرد. یکی از مهم ترین‌این شاخص ها، نرخ ریسک مصادره‌اموال در قبرس می‌باشد.

ریسک مصادره‌اموال در کشور قبرس، برابر با 1 می‌باشد. با توجه به بازه تعریف شده برای شاخص ریسک مصادره‌اموال که از 1 تا 7 می‌باشد، در تحلیل نمودار فوق می‌توان گفت که‌این شاخص در کشور قبرس، کمترین مقدار را به خود اختصاص داده است و بر همین اساس، احتمال صلب و مصادره‌اموال توسط دولت و دستگاه قضایی‌این کشور در هنگام وقوع بحران در روابط دو کشور کم می‌باشد.

اکنون که از‌امنیت سرمایه گذاری در قبرس اطمینان یافتیم، به تحلیل راه های مختلف سرمایه گذاری در‌این کشور می‌پردازیم. روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری وجود دارد که از جمله آن ثبت شرکت و خرید ملک در قبرس می‌باشد.

ثبت شرکت در قبرس، ملزم به تحویل یک طرح اقتصادی قوی هستند. در صورتی که طرح اقتصادی یا همان بیزنس پلن شما مورد تأیید دولت قبرس قرار گرفت، بایستی سرمایه‌ای در حدود 600 هزار یورو را وارد شرکت های بزرگ مورد نظر خود کرده و مشغول به فعالیت شوید تا بتوانید از‌این طریق، درخواست اقامت قبرس را مطرح نمایید. نخست به شخص متقاضی یک اقامت 2 ساله اعطا می‌شود که‌این اقامت الی 5 سال قابلیت تمدید خواهد شد. بعد از آن می‌توان اقامت دائم قبرس را به دست آورد.

از دیگر روش هایی که برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت قبرس وجود داشته و بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک است. در صورتی که شما نیز نیت خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک را دارید، بایستی ملکی به ارزش 2 میلیون و 500 هزار یورو خریداری نمایید تا بتوانید پس از آن موفق به اخذ اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک گردید. همچنین با اقدام برای اخذ اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک، پاسپورت‌این کشور را نیز دریافت خواهید کرد. متقاضیان اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک می‌توانند ملک خود را اجاره داده و یا در آن سکونت داشته باشند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در قبرس قادر هستید مقاله پایین را مطالعه نمایید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

از دیگر راه هایی که مورد توجه افراد متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت قبرس قرار گرفته است، ازدواج در‌این کشور می‌باشد. در مورد اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج باید بدانید که برای‌این منظور لازم است با فردی از تبعه قبرس ازدواج کنید. همچنین شخص متقاضی که قصد ازدواج با فرد قبرسی را دارد، باید تائیدیه تجرد خود را ارائه کند. در صورتی که شخص متقاضی قبلاً ازدواج کرده باشد، باید گواهی طلاق و یا گواهی فوت همسر سابق خود را ارائه دهد تا‌امکان ازدواج وی با تبعه قبرسی مهیا باشد؛ چونکه چندهمسری در‌این کشور، جرم محسوب می‌شود. نکته حائز اهمیت در خصوص مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج‌این است که شخص تبعه قبرس که قصد ازدواج با یک فرد غیرتبعه را دارد، باید اثبات کند که‌امکان فراهم هزینه های زندگی خود و همسر خویش را دارد. بنابراین ارائه اسناد ملکی و همچنین داشتن درآمد ثابت بالای 1000 یورو در ماه بسیار حائز اهمیت است. این مقاله متعلق به آیلیسترز  می‌باشد؛ بنابراین هر گونه کپی برداری از‌این مقاله، حرام و غیرقانونیست. برای اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج، بایستی مراحل ازدواج بین 15 تا 90 روز به صورت قانونی در‌این کشور به ثبت برسد. پس از آن شخص متقاضی می‌تواند اقامت 2 ساله خود را دریافت می‌کند. با گذشت 2 سال و چنانچه که متقاضی اثبات نمایند که همچنان زندگی شراکتی خود را با همسر قبرسی حفظ کرده است، می‌تواند اقامت خود را تمدید کرده و اقامت 3 ساله را اخذ نماید. بنابراین با گذشت 5 سال از زندگی مشترک، فرد متقاضی می‌تواند اقامت دائم و پس از آن تابعیت قبرس را بدست آورد.

مهاجرت به قبرس از طریق بدنیا آمدن فرزند

یکی دیگر از روش های مهاجرت و اخذ اقامت قبرس، تولد فرزند در‌این کشور میباشند. به طور کلی 2 نوع سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند وجود دارد که یکی سیستم خون و دیگری سیستم خاک است. در مورد سیستم خاک باید گفت، کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و برزیل از‌این روش در اعطای تابعیت خود پیروی می‌کنند. با تولد فرزند در خاک چنین کشورهایی می‌شود اقامت و تابعیت آن کشور را اخذ کرد. با این حال در مورد سیستم خون باید گفت که اقامت و ملیت، از طریق والدین به کودکان و صرف نظر از محل تولد کودکان منتقل می‌شود؛ مانند بیشتر کشورهای اروپایی و آسیایی که از‌این سیستم پیروی می‌کنند.

کشور قبرس از سیستم خون تبعیت می‌کند و اقامت و تابعیت از راه والدین به فرزندان منتقل خواهد شد. درصورتیکه فرزندی از پدر قبرسی و مادر غیرتبعه در خارج از خاک قبرس متولد شود، فرزند می‌تواند اقامت و تابعیت قبرس را از راه پدر خود اخذ نماید؛ همچنین عکس‌این مسئله نیز صادق می‌باشد. دقت داشته باشید که چنانچه فرزندی در خاک قبرس متولد شود،‌اما والدین وی معلوم نباشند و یا والدین بدون تابعیت باشند؛ فرزند متولد شده می‌تواند اقامت و تابعیت قبرس را اخذ نماید؛ چرا که‌این کشور سیستم خاک را به صورت فرعی تأیید شده است.

مهاجرت به قبرس از روش پناهندگی

همانطور که می‌دانید پناهندگی یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت قبرس محسوب می‌شود. اما باید گفت که‌این روش برای مهاجرت و اخذ اقامت، روش قانونی و خوبی نمی باشد. لازم به ذکر است که آیلیسترز   به هیچ عنوان خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی نماید و‌این بخش از مقاله صرفاً به منظور افزایش اطلاعات شما خوانندگان گرامی تدوین شده است. اشخاصی که پناهندگی را راهی برای اخذ اقامت قبرس انتخاب می‌نمایند، باید نگاه کن که با انتخاب‌این روش،‌امکا روش‌امکان بهره مندی از شرایط قانونی در‌این کشور مانند کار و تحصیل را نخواهند داشت و تا زمانی که با درخواست پناهندگی اشخاص موافقت نشود، فرد درخواست کننده به مثابه یک شهروند در‌این کشور محسوب نمی شود. علاوه بر‌این موارد، اشخاصی که پناهندگی را روشی برای مهاجرت و اخذ اقامت انتخاب می‌نمایند ممکن است دچار خطرات و مشکلات جبران ناپذیری شوند؛ چرا که به طور معمول‌این اشخاص به صورت غیرقانونی وارد کشور مقصد می‌شوند، به همین دلیل ممکن است با پلیس مرزی آن کشور درگیر شده و مورد آسیب قرار گیرند.

در برخی از مواقع، اقدام با قاچاقچیان انسان میتوانند باعث‌ایجاد ضررهای مالی و جانی غیرقابل جبران شود. به همین دلیل در صورتی که تمایل به مهاجرت و اخذ اقامت قبرس دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از روش های قانونی مهاجرت استفاده نمایید تا بتوانید مهاجرتی کم ریسک را تجربه کنید.

مهاجرت هنرمندان و افراد فوق موفق

بسیاری از هنرمندان و افراد فوق موفق در‌اندیشه اخذ اقامت قبرس از‌این طریق هستند. این افراد می‌توانند از‌این روش برای مهاجرت و اقامت خود اقدام کنند. اشخاصی که در حوزه های هنری دارنده سبک و حرفه خاصی هست هستند‌این‌امکاند،‌این‌امکان را دارند الی در کشور قبرس از‌این طریق مشغول به فعالیت شوند. اما برای‌این‌امر لازمست که فرد متقاضی لطفا از یک کارفرمای قبرسی در حوزه فعالیت خویش دعوت نامه دریافت نماید. تنها در‌این صورت است که وی می‌تواند برای انجام فعالیت های هنری وارد کشور قبرس شده و اقامت موقت خود را از اداره مهاجرت قبرس دریافت نماید تا بتواند مشغول به فعالیت گردد. هنرمندانی که از‌این طریق اقدام می‌نمایند ممکن است در بخش های مختلفی مانند مکان های هنری و تفریحی مشغول به فعالیت هنری شده و بابت فعالیت خود حقوق دریافت کنند. چنانچه موفق به دریافت دعوت نامه از کارفرما شوید، می‌توانید اقامت موقت 6 ماهه‌این کشور را دریافت نمایید که البته‌این اقامت قابلیت تمدید الی 1 سال را خواهد داشت. نکته دارای اهمیت این است که اگر مورد موافقت شخص کارفرما قرار گیرد، می‌توانید دعوت نامه کاری از طرف کارفرما داشته باشید و اقامت بلند مدت‌این کشور را دریافت نمایید که با گذشت 5 سال از حضور و فعالیت هنری در‌این کشور اقامت دائم و سپس پاسپورت قبرس به شما تعلق می‌گیرد.

هزینه های زندگی در قبرس

یکی از مهمترین مواردی که هر شخص قبل از اقدام برای اقامت قبرس و مهاجرت به‌این کشور باید بدان توجه کند، هزینه های اقامت در قبرس می‌باشد. البته همانطور که می‌دانید هزینه های زندگی به صورت میانگین بوده و بستگی به شرایط زندگی هر فرد خواهد داشت. با توجه به شهر و محل زندگی، تعداد اعضای خانواده و سبک زندگی ممکن است هزینه های زندگی اشخاص نسبت به یکدیگر، کمتر یا بیشتر باشد. در جدول زیر، برخی از هزینه های زندگی در قبرس به صورت موردی ارائه شده است.

هزینه ها به یورو موارد
12.00 € یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت
2.99 € کاپوچینو
1.48 € یک بطری کوکاکولا
0.62 € یک بطری آب معدنی
1.37 € یک لیتر شیر
1.53 € یک کیلو گرم برنج
2.62 € دوازده عدد تخم مرغ
8.08 € یک کیلو گرم پنیر
6.70 € یک کیلو گرم فیله مرغ
9.11 € یک کیلو گرم گوشت گاو
1.95 € یک کیلو گرم گوجه فرنگی
0.95 € یک کیلو گرم سیب زمینی
0.89 € یک کیلو گرم پیاز

علاوه بر هزینه های زندگی مانند خورد خوراک و…، بهتر است در مورد هزینه های مسکن مانند رهن و اجاره و همینطور خرید ملک در‌این کشور هم اطلاع داشته باشید. هزینه های مربوط به تأمین مسکن، بخش مهمی از هزینه های زندگی هر فرد را تشکیل می‌دهد.

هزینه ها به یورو موارد
581.18 € اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر
466.49 € اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر
1،007.79 € اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر
792.90 € اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر
2،034.95 € قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
1،561.32 € قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

شرایط اخذ اقامت همیشگی و تابعیت در قبرس

بسیاری از افراد با هدف اخذ اقامت و تابعیت کشوری دیگر اقدام به مهاجرت می‌نمایند. پاسپور می‌نمایند پاسپورت قبرس دارای اعتبار و مزایایی است که به هر حال همردیف آلمان، اتریش و دانمارک نمی باشد‌اما با استفاده از آن می‌توان برای مهاجرت به کشورهای معتبر و درجه یک اقدام کرد. از مزایای اخذ پاسپورت قبرس، سهولت سرمایه گذاری، کار و تحصیل در کشورهای دیگر می‌باشد. قوانین کشورهای مختلف در خصوص اخذ اقامت و ملیت و راه های اعطای آن متفاوت است. روش های دستیابی به اقامت قبرس در عناوین فوق مورد بررسی قرار گرفت. پس از دریافت اقامت می‌توان برای دریافت تابعیت و گذرنامه قبرس درخواست داد. رایج ترین روش های اخذ اقامت قبرس، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج می‌باشد. پیش از‌این، شرایط دریافت اقامت قبرس از طریق ازدواج بررسی شد؛ همان صورت که هشدار داد شد در صورت ازدواج با شهروند قبرسی، ابتدا اقامت 2 ساله به فرد اعطا می‌شود و پس از تمدید آن و گذشت 5 سال، اقامت دائم به وی اعطا می‌گردد. شرایط و مدت زمان لازم برای اعطای اقامت و تابعیت قبرس در روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، متفاوت است؛ بدین گونه که اقامت و تابعیت‌این کشور در همان ابتدا پس از خرید ملک در قبرس، به متقاضی اعطا می‌شود. با این حال در دیگر روش های سرمایه گذاری یعنی ثبت شرکت در قبرس، فرد می‌تواند ابتدا یک اقامت 2 ساله و سپس اقامت 3 ساله دریافت کند و پس از آن موفق به دریافت اقامت و پاسپورت قبرس شود.

سخن پایانی در باب اقامت قبرس

اقامت قبرس و شرایط و مزایای اقامت قبرس اروپایی در‌این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که می‌دانید برای مهاجرت و اخذ اقامت قبرس روش های متعددی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و اقامت هنرمندان وجود دارد. پرطرفدارترین روش های مهاجرت به قبرس، تحصیل و سرمایه گذاری در‌این کشور هستند. با توجه به‌امکان شرکت در دوره های زبان و تحصیل بدون ارائه مدرک زبان، دانشجویان بسیاری قصد مهاجرت و اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل را دارند. همچنین اخذ اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک در‌این کشور، بسیار مورد توجه سرمایه گذاران قرار پذیرفته است؛ زیرا از‌این طریق می‌توانند اقامت قبرس و پاسپورت آن را به دست آورده و از اعتبار گذرنامه قبرس برای سایر مقاصد خود استفاده نمایند. اعتبار پاسپورت قبرس نسبت به بسیاری از کشورها، در جایگاه و جایگاه قابل قبولی قرار دارد. به متقاضیان عزیز اخذ اقامت قبرس پیشنهاد می‌شود که با پر کردن فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با آیلیسترز از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کرده و نظرات برترین وکلای مهاجرتی را در خصوص شرایط و مزایای اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک جویا شوند. در ذیل‌این مقاله نیز در بخش “ثبت پرسش” امکان طرح پرسش های شما تعبیه فراهم شده است تا در کوتاه ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده شود.


مهاجرت به قبرس

کشور هار اروپایی- اقامت در اروپا

قبرس کشوری جزیره‌ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه به شمار می‌رود. کشور قبرس به دو بخش تقسیم میشود که‌این تقسیم بندی در سال ۱۹۷۴ پس از حمله ترکیه به قبرس‌ایجاد میشود. پس از حمله قبرس شمالی تحت تصرف ترکیه درآمد و جزیره قبرس به دو قسمت مجزا تقسیم شد؛ قبرس شمالی که ترک نشین است و زبان ساکنان آن ترکی میباشد و پیرو دین اسلام هستند و قبرس جنوبی که یونانی نشین است و ساکنینش به زبان یونانی صحبت می‌کنند و دین آنان ارتودوکس میباشد.

همچنین پایتخت آن شهر نیکوزیا می‌باشد. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا و در حوزه یورو است ( نکته قابل توجه‌این است که قبرس جنوبی چون عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، دریافت اقامت قبرس به معنای دریافت اقامت اروپا به شمار می‌رود و قبرس جنوبی به مراتب شرایط بهتری جهت مهاجرت نسبت به قبرس شمالی دارد) قبرس شمالی هم یک مرکز مهم در قلب دریای مدیترانه به شمار می‌رود که در تقاطع اروپا و آفریقا و آسیا قرار دارد. همچنین اقتصاد قبرس شمالی رشد بسیار عالی داشته است و‌این کشور در زمینه حمل و نقل و بخش های حقوقی و خدماتی نیز بهبود جدی به همراه داشته است.

مساحت‌این کشور ۹۲۵۱ کیلومتر مربع است. واحد پول‌این کشور نیز یورو می‌باشد. همچنین کشور قبرس شامل فرهنگی بسیار غنی می‌باشد. به طور کلی‌این کشور هر ساله شش میلیون مسافر و توریست را به خود جذب می‌نماید و مکانی معقول برای افراد شاغل در مسائل توریستی میباشد، شغل هایی مثل تور لیدر، مترجم، رزرواسیون و سایر شغل های مرتبط با هتلداری همچون آشپزی از‌این دسته مشاغل به شمار میروند.

دسترسی سریع به عناوین:

روش های مهاجرت و اقامت در قبرس

۱- مهاجرت کاری به قبرس

۲- مهاجرت از طریق خرید ملک در قبرس

۳- مهاجرت از روش تحصیل در قبرس

۴- مهاجرت از طریق تائید تمکن مالی

۵- از طریق ازدواج

۶-مهاجرت از راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت

۷-مهاجرت از راه پناهندگی

۸-مهاجرت به قبرس از روش تولد

راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

در قبرس برخلاف بقیه کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، دانمارک، هلند و…. که درآمد اشخاص متخصص بالاتر است، میزان حقوق و دستمزد نسبتا پایین است و ارزش گذاری بالایی برای تخصص و مهارت افراد در نظر گرفته نمیشود.

مراقبت‌های پزشکی در کشور قبرس جنوبی کلاً رایگان می‌باشد. موضوع قابل توجه در مورد‌این کشور‌این است که جرم و جنایت در قبرس شمالی بسیار کم است و یکی از مهمترین دلایل رشد مهاجرت به قبرس شمالی کمبود جرم و جنایت در‌این کشور می‌باشد.

لازم به ذکر است که در سال۲۰۲۰ آمار مهاجران‌ایرانی به قبرس جنوبی حدود ۲۶ درصد بیشتر از سال گذشته پیش بینی شده است. روش های مختلفی جهت مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت در‌این کشور وجود دارد. در ادامه‌این مطلب به بررسی راه های مختلف مهاجرت و اقامت در قبرس و همچنین شرایط و مراحل آن می‌پردازیم.به طور کلی اقامت قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می‌گردد.

در صورتی که اقامت قبرس را داشته باشید، می‌توانید در‌این کشور زندگی کنید و هر چند بار که می‌خواهید به‌این کشور رفت و آمد داشته باشید. به طور کلی ۸ روش برای مهاجرت به قبرس وجود دارد که به طور کامل توضیح داده میشود.

راه های مهاجرت به قبرس

۱- مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق کار با مدرک تحصیلی و داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک‌امکان پذیر است. همچنین جهت پیدا کردن کارفرمای تبعه قبرس مناسب که پیشنهاد شغلی داشته باشد باید اشراف کاملی در زمینه شغلی خود داشته باشید.

کارفرمای قبرسی باید اثبات نماید که هیچ داوطلب واجد شرایطی جهت کار در شغل مورد نظر موجود نمی باشد.پیشنهاد شغلی در مرحله نخست باید توسط وزارتخانه و همچنین اداره شغل قبرس مورد بررسی قرار بگیرد و پس از اثبات‌اینکه نیروی لازم در ارتباط با آن کار در قبرس وجود ندارد و به نیروی خارجی نیاز است و در صورت تایید نهایی اداره کار، باید پیشنهاد کار مهر شده خود را که توسط وزارت شغل و سازمان تامین جامعه شناختی کشور مورد تایید قرار گرفته شده و مهر شده است به همراه سایر مدارک خود به سفارت کشور قبرس ارائه کنید.

در حال حاضر کشور قبرس در رشته های فنی مهندسی بیشتر به نیروی کار نیاز دارد. پس از دریافت اقامت قبرس از راه کار در ابتدا یک اقامت ۱ ساله دریافت می‌کنید و پس از آن در صورتی کار خود را حفظ کنید وبه مدت ۵ سال اقامت خود را تمدید کنید، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم قبرس اقدام نمایید.همچنین افرادی که در حوزه های هنری صاحب سبک و حرفه خاصی هستند، در صورت دریافت دعوت نامه از کارفرمای خود‌امکان فعالیت در‌این کشور را دارند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار قبرس:

مجوز اقامت یکساله

گواهی عدم سوء پیشینه

قرارداد شغلی حداقل به مدت یکسال

ویزای موقت قبرس اخذ شده از سفارت قبرس

بیمه نامه

پاسپورت (با اعتبار ۳ سال)

رسید پرداخت هزینه به اداره کار قبرس

نامه توانایی مالی

عکس قبرس

۲- مهاجرت از راه خرید ملک در قبرس

در واقع خرید ملک یکی از ساده ترین روش ها جهت اخذ اقامت قبرس میباشد و همچنین شما در زمان کوتاهی می‌توانید از طریق‌این روش اقامت دائم اروپا را دریافت نمایید. در‌این روش علاوه بر اخذ اقامت‌این کشور میتوانید پاسپورت‌این کشور را نیز دریافت کنید و از مزایای اعتبار پاسپورت قبرس استفاده نمایید.

با خرید خانه‌ای به ارزش ۲۰۰ هزار یورو واجد شرایط دریافت اقامت قبرس میشوید. نکته قابل توجه‌این است که در‌این روش اقامت همیشگی قبرس جنوبی و یا همان اقامت اروپا را دریافت میکنید. بعد از‌امضا قرارداد خرید ملک، وکیل فرد گام های ثبت خرید و ثبت مدارک مهاجرتی شخص و خانواده اش را آغاز میکند. این پروسه معمولا در کمتر از ۳ ماه به طول می‌انجامد. شما می‌توانید با حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو در قبرس برای خرید‌املاک اقدام کنید. اما باید‌این‌املاک را در‌این کشور اجاره دهید.

به دلیل‌اینکه‌این اقدام به عنوان سرمایه گذاری محسوب می‌شود و‌این سرمایه گذاری علاوه بر‌اینکه برای خود شما منفعت دارد برای دولت قبرس هم باید دارای منفعت باشد.

مراحل کلی خرید ملک در قبرس:

 اخذ مجوز ثبت دارایی از دولت قبرس

ارائه مدارکی حاکی بر توانایی مالی کافی جهت خرید ملک و پرداخت مالیات یکساله آن

تقاضا اجازه نامه برای‌اموال غیر منقول

پراخت هزینه خرید ملک

پرداخت هزینه‌اموال

پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

اسناد مورد نیاز جهت خرید ملک در قبرس:

پاسپورت

ارائه نامه تمکن مالی بانکی

پول نقد( ۴ عدد)

یک نسخه از قرارداد خرید‌اموال

ارائه بیمه نامه

اعتبار( ۲ الی ۳ میلیون یورو)

پرداخت ۵۵۰ یورو

عکس کشور قبرس

۳- مهاجرت از راه تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس، به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت‌این کشور نمی شود و برای اخذ اقامت فرد باید ویزای تحصیلی خود را به نوع دیگری تبدیل کند. مثل ویزای کاری و یا از روش هایی مثل ازدواج و سرمایه گذاری اقدام کند. در صورتی که ویزای تحصیلی کشور قبرس جنوبی را دریافت نمایید، می‌توانید برای همسر و فرزند تا سن ۲۸ سال و یکی از اعضای والدین خود ویزای همراه نیز اخذ کنید. اما در‌این روش همراه شما اجازه اشتغال در کشور قبرس جنوبی را نخواهد داشت.

مقطع کارشناسی در کشور قبرس جنوبی ۴ سال زمان میبرد و در‌این دوره باید به طور دقیق واحدهای درسی را پاس کنید.

برای ورود به مقطع ارشد باید مدرک کارشناسی داشته باشید و باید ریزنمرات خود را ارائه کنید و همچنین باید پروپوزال مناسبی ارائه دهید.

دوره دکترا در کشور قبرس جنوبی ۴ سال هستند و همینطور رزومه تحصیلی شما در پذیرش برای‌این مقطع بسیار مهم است. شما باید از نظر پژوهشی در وضعیت خوبی باشید و بتوانید از فضای تحصیلی خود به طور دقیق دفاع نمایید. همچنین باید استاد راهنما داشته باشید و شرایطتان برای دفاع از رساله مهیا باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه های قبرس

زبان تحصیل در قبرس جنوبی انگلیسی می‌باشد.شما باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۵/۵ داشته باشید. موضوع قابل توجه‌این است که قبرس جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته به رتبه خوبی در زمینه دکترا دست پیدا کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس:

کپی معتبر تمامی مدارک تحصیلی

کپی پاسپورت معتبر (اعتبار حداقل ۲ سال)

گواهی عدم سوء پیشینه

تائیدیه سلامت

تائیدیه تمکن مالی

عکس پاسپورتی (۴ قطعه)

۴- مهاجرت از طریق اثبات تمکن مالی

در‌این روش نیازی به خرید ملک نیست و شما میتوانید فقط با ارائه اسناد مالی در‌ایران مثل حساب بانکی و یا سند مالکیت می‌توانید اقامت قبرس را دریافت نمایید.

۵- از طریق ازدواج

در‌این روش فرد با ازدواج با فردی که اتباع کشور قبرس شمالی است می‌تواند بعد از گذشت سه سال اقامت دائم بگیرد.

۶-مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از بهترین و سریعترین راه های مهاجرت به قبرس، سرمایه گذاری در‌این کشور به خصوص از طریق خرید ملک می‌باشد. همچنین مزایای سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی بسیار زیاد میباشد. در‌این روش با بودجه مناسب افراد در عرض ۳ ماه قادرند اقامت دائم در‌این کشور را اخذ کنند.

۷-مهاجرت از طریق پناهندگی

سپس راه غیر رسمی و غیر مجاز است و خطر های جانی و مالی بسیاری در‌این راه برای متقاضیان وجود دارد و دردسرهای زیادی را در پی دارد. به همین دلیل در لیست آخرین روش های موجود قرار می‌گیرد.

کشور قبرس اگر چه کنوانسیون ژنو را‌امضا کرده‌اما اصلا موافق پذیرش پناهجویان نیست و برای قبول‌این افراد سختگیری های بالایی دارد و احتمال اخراج افراد و بازگشت به کشور خودشان وجود دارد. پناهجویان باید درخواست خود را به اداره مهاجرت و اداره پلیس کشور قبرس ارائه کنند و بعد از آن زمان بررسی درخواست پناهندگی حدود ۶ ماه الی ۱۲ ماه طول میکشد.

پناهجویان ابتدا در کشور قبرس تا زمانی که پرونده آن ها توسط دادگاه‌این کشور مورد بررسی قرار بگیرد حدود ۱۸ الی ۲۲ ماه بازداشت و زندانی می‌شوند. بعد از موافقت با تقاضا پناهندگی فرد، به او یک محل سکونت برای زندگی در‌این کشور اعطا می‌گردد. همچنین مبلغی را به عنوان کمک هر ماه باید به پناهجویان پرداخت کند.

۸-مهاجرت به قبرس از طریق تولد

تابعیت از راه تولد در کشور قبرس جنوبی، سیستم خون می‌باشد. در‌این روش فرزند متولد شده در صورتی که پدر و مادر او تابعیت کشور قبرس جنوبی را داشته باشند می‌تواند در لیست تبعه قبرس جنوبی قرار گیرد. اگر فرزندی از پدر قبرسی و مادر غیرتبعه در خارج از خاک قبرس متولد شود، می‌تواند اقامت و ملیت قبرس را از طریق پدر خود اخذ کند. عکس‌این مسئله نیز وجود دارد.

همچنین اگر فرزندی در خاک قبرس تولد یابد،‌اما والدین او مشخص نباشند یا والدین بدون ملیت باشند؛ فرزند متولد شده می‌تواند اقامت و تابعیت قبرس را اخذ کند.


پاسپورت قبرس اروپایی

پاسپورت اروپا - پاسپورت قبرس

در اتحادیه اروپا، قبرس تنها کشوری است که در حال حاضر ارائه دهنده تابعیت و پاسپورت در زمان 6 ماه بدون نیاز به داشتن اقامت در قبرس و بدون آزمون زبان به متقاضیان داده و سریع ترین راه برای به دست آوردن ملیت اتحادیه اروپا را دارد. سرمایه گذار، همسر و فرزندان تحت تکفل پایین 28 سال طی گذراندن مراحل طی  6 ماه همزمان پاسپورت اروپایی دریافت خواهند نمود. پس از اخذ پاسپورت میتوانند در قبرس و یا کشورهای دیگر اروپایی زندگی کنند.

مزایای سرمایه گزاری جهت اخذ پاسپورت:

اخذ پاسپورت و شهروندی اتحادیه اروپا در مدت زمان 6 ماه

سرمایه گذاری در سپرده دولتی و یا در بانک و یا‌ املاک در قبرس بین 2 تا 2.5 میلیون یورو .

پس از مدت 5 سال‌این سرمایه را میتوان بدون محدودیت کرد .

این قوانین برای تمامی ملیت ها قابل اجرا است.

تابعیت دوگانه در قبرس مجاز است.

در بعضی از کشورها به محض دریافت پاسپورت آن کشور٬ پاسپورت قبلی شخص میبایستی باطل شود.

برای اخذ پاسپورت و گذراندن مراحل طی 6 ماه٬ نیازی به داشتن اقامت در قبرس نیست.

سرمایه گذار صرفا جهت‌امضای برگه های اداری برای چندین روز کوتاه در قبرس حضور خواهد داشت.

سرمایه گذار، همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 28 سال همزمان پاسپورت اروپایی دریافت خواهند نمود.

با توجه به قوانین قبرس، فرزندان بزرگسال ( میان 18 تا 28 سال) در صورتی که دانشجو در دانشگاه و یا کالج هستند وابسته به والدین شناخته شده و واجد شرایط برای اخذ پاسپورت در نظر گرفته میشوند.

همچنین والدین سرمایه گزار و پدر و مادر همسر‌ایشان از اقامت دائم قبرس بهره مند خواهند شد.

مزایای پاسپورت قبرس

شهروندان صلاحیت به زندگی و کار کردن در تمام کشورهای اروپایی هستند.

می توانند به بیش از 153 کشور دنیا بدون ویزا تردد کنند.

دارندگان گذرنامه قبرس میتوانند از امتیازات استفاده از دانشگاه ها و مدارس رایگان یا با هزینه های ویژه که منحصرا برای شهروندان اروپایی است٬ بهره مند شوند.

دسترسی به تمام سازمانها، مراکز بهداشت و درمان و بهره گیری از تمام مزایای اتحادیه اروپا را دارند.

بهره مندی از سیستم مالیاتی سودمند برای شهروندان قبرس مانند معافیت از مالیات بر درآمد خارجی، معافیت از مالیات بر ارث و معافیت از

مالیات تکلیفی بر سود بدست آمده و زندگی در یکی از پایین ترین نرخ مالیات در کل اروپا

سرمایه گذاری مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت قبرس:

1) سپرده بانک

سرمایه گذار میبایستی سپرده به مقدار 2 میلیون یورو و طی 5 سال در بانک قبرس و یا اوراق دولتی داشته باشد و سود بانکی دریافت نماید. متقاضی می‌تواند کل مقدار را پس از 5 سال برداشت نماید.

2) املاک مسکونی در قبرس

متقاضی با سرمایه گذاری در‌املاک نوساز  جمهوری قبرس میتواند برای اخذ پاسپورت اقدام نماید.این سرمایه گذاری میتواند در یک ملک و یا چندین ملک باشد. ارزش هر یک از‌اموال میبایستی حداقل 500،000 یورو به علاوه 5٪ مالیات بر ارزش افزوده باشد. متقاضی باید مبلغ 2 میلیون یورو در‌املاک و مستغلات سرمایه گزاری نماید. سرمایه گزار پس از 5  سال میتواند‌املاک را بفروشد.


خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس اروپایی

خرید ملک در قبرس ترکیه‌امروزه در میان‌ایرانی هایی که به فکر مهاجرت و زندگی در بهترین مناطق ترکیه هستند به شدت مشاهده می‌شود.توجه داشته باشید در صورتی که شما هم برخی از‌این دسته از‌ایرانی ها می‌باشید می‌بایست برای خرید آپارتمان در قبرس ترکیه به نکاتی که در ادامه ی همین متن برای تان بیان خواهیم کرد توجه نمایید.

گام های خرید ملک در قبرس

قبرس جزیره‌ای در دریای مدیترانه می‌باشد،‌این جزیره در واقع سومین جزیره بزرگ‌این دریا بعد از جزایر ساردنی و سیسیل می‌باشد. قبرس دارای سواحل بسیار زیبا و مناظر دیدنی، روستاهای جذاب و کیلومترها ساحل بی نظیر میباشند. این فاکتور ها دست به دست هم داده‌اند تا بسیاری از افراد برای خرید ملک در قبرس و سرمایه گذاری در قبرس اقدام کنند.

در برهه‌ای از زمان تقلب و کلاه برداری به هنگام خرید ملک در‌این کشور زیاد شده بود و توسط وام های غیر واقعی، سازندگان متقلب و سندهای تقلبی از افراد سو استفاده می‌شد. اما تمام‌این مشکلات از سوی دولت قبرس رفع شده و حالا می‌توانید با خیال ساده در‌این کشور اقدام به خرید کنید.

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس

قبرس از قبیل کشورهای موردتوجه سرمایه گذاران جهت خرید ملک است. این کشور جهت انتقال مالکیت، از سیستم قبول توسط دفاتر اسناد رسمی استفاده نمی کند. به همین دلیل هزینه های مرتبط با دفتر رسمی در قبرس وجود دارد. دریافت مالیات برای ملک دست دوم نیز در‌این کشور ممنوع است.

به علاوه، مالیات‌املاکی با نرخ بیش از 170000 یورو حداکثر برابر با 8درصد خواهد بود. در کشور قبرس نرخ مالیات انتقال مالکیت، توسط اداره ثبت زمین تایید می‌شود. سایر هزینه های خرید نیز هزینه های حقوقی مجزا را در بر می‌گیرد.

1درصد ازقیمت خرید همراه با مالیات برارزش‌افزوده، مالیات تمبر و ثبت‌زمین ازجمله هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس است. هزینه کل خرید ملک در کشور قبرس با ارزش 350 هزار یورو، حدود 365.505 یورو خواهد شد. به علاوه، هیچ مالیاتی بر ارث یا هدیه در کشور قبرس وجود ندارد.

وضعیت انتخاب ملک در قبرس

هنگام خرید ملک در قبرس باید عوامل متعددی را به خاطر داشته باشید. هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شامل موارد مختلفی می‌شود. از همین جهت باید به جزئیات دقت کرده تا انتخاب درستی داشته باشید.

نیت از خرید ملک در قبرس

افراد به دلایل متنوعی اقدام به خرید ملک در قبرس می‌کنند. به طور معمول خریداران ملک در قبرس به دو دسته تقسیم می‌شوند. افرادی که به قصد زندگی ملک خریداری کرده و افرادی که به قصد سرمایه گذاری ملک خریداری می‌کنند. هنگام خرید ملک در قبرس باید دسته بندی یا هدف خود را تعیین کنید.

انتخاب منطقه مناسب در قبرس

انتخاب بهترین منطقه در قبرس شمالی از دیگر شرایط انتخاب ملک در‌این کشور است. هریک از مناطق قبرس شمالی مزایای خاص خویش را دارند. برخی از‌این مناطق برای سرمایه گذاری و بعضی دیگر برای زندگی معقول هستند.

بعضی از ملک های موجود در‌این کشور به زمین گلف، برخی دیگر به دانشگاه و غیره نزدیک هستند. برخی از آن ها ساحلی بوده و برخی دیگر نزدیک به جنگل است. به همین دلیل انتخاب ملک و محل زندگی با توجه به نیاز افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه خرید ملک در قبرس

برخلاف برخی از کشورها، هزینه خرید با توجه به نوع ملک متفاوت است. “5 تا 16درصد” مبلغ کل ملک به مراحل اداری اختصاص می‌یابد. درواقع 5درصد‌این مبلغ برای ملک سابق مالک و 16 درصد آن برای مالک جدید ملک موردنظر است. انواع ملک در قبرس به سه دسته کلی تقسیم می‌شود.

1: ملکی که از شخصی خریداری کرده و وی کل هزینه های مالیات آن را پرداخت کرده باشد.

2: ملکی که از شخصی خریداری کرده و وی هزینه‌ای برای انتقال سند پرداخت نکرده است.

3: ملکی دسته اول که شما اولین صاحب آن بوده و اغلب از شرکت های معتبر عمرانی خریداری می‌شود.

انتقال سند، کنتور برق‌وآب، اسپیلترگازی، لوازم آشپزخانه و مبلمان از دیگر هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس است. این هزینه‌ها در ملک نوع یک 5هزاریورو، در ملک نوع دو 10هزاریورو و در ملک نوع سه برابر با 15هزاریورو خواهدبود.

شرایط زندگی در قبرس

قبرس در جزیره‌ای در دریای مدیترانه و در جنوب ترکیه قرار گرفته است. پایتخت قبرس شهر نیکوزیا بوده و سومین جزیره بزرگ مدیترانه هستند. زبان رسمی‌این کشور ترکی و یونانی است ولی زبان انگلیسی نیز در‌این کشور رواج بسیاری دارد. وجود ساحل آرام و طبیعت بکر، قبرس را به یکی از کشورها برای خرید ملک و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

میزان بودجه و شرایط اقتصای شما برای زندگی در‌این کشور یکی از اصلی ترین مسائلی که در بحث چگونگی شرایط زندگی در قبرس بیان می‌شود. باید بدانید که قبرس کشور چندان بزرگی نبوده و هزینه اقتصاد آن بر روی واردات و صادرات می‌چرخد و اقامت در‌این کشور نسبت به سایر کشورها کم هزینه تر می‌باشد.

اقامت قبرس با خرید ملک

یکی از راه های آسان و سریع برای گرفتن اقامت در قبرس از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. یکی از مطلوب ترین راه های سرمایه گذاری در‌این کشور خرید ملک تجاری و یا مسکونی بوده و افزاد می‌توانند با خرید ملک در‌این کشور، به راحتی مجوز اقامت در قبرس را اخذ کنند.

امتیاز های خرید ملک در قبرس

با خرید ملک در قبرس شما به عنوان شهروند اروپایی به شمار می‌روید و اجازه کار و تحصیل و سرمایه گذاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را پیدا می‌کنید.

با خرید خانه در قبرس میتوانید بدون ویزا به 160 کشور اروپا سفر کنید و در آنجا اقامت بگیرید.

با گرفتن پاسپورت‌این کشور اجازه سفر به 165 کشور دنیا را پیدا می‌کنید.

همچنین با پرداخت هزینه ( 500000 ) یورو می‌توانید برای پدر و مادر خود نیز درخواست پاسپورت بدهید.

قبرس دارای آب و هوایی عالی بوده و به دلیل نزدیکی آن با دریا، تمام خانه ها مناظر دلبازی را دارند.

قیمت آپارتمان و ویلا در قبرس در رنج های مختلفی به مشتریان ارائه می‌شود تا هر فرد با هر بودجه بتواند در‌این کشور سرمایه گذاری کرده و ملکی را خریداری کند.

قبرس کم ترین نرخ جلد را در اروپا داشته و شما بعد از خرید ملک در قبرس از‌امنیت خوبی برخودار هستید.

شما می‌توانید بعد از دریافت اقامت در قبرس برای خود، با افزایش کمی سرمایه برای پدر و مادر خود نیز اقامت اخذ کنید.

خرید آپارتمان در قبرس جنوبی

قبرس جنوبی در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته و دارای جاذبه های توریسم بسیاری است. وضعیت اقتصادی در‌این کشور روزانه در حال پیشرفت بوده و بهترین مکان برای دو برابر کردن سرمایه می‌باشد.

خرید آپارتمان در قبرس جنوبی یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت اروپایی می‌باشد. آپارتمان های‌این کشور بسیار لوکس و مجهز بوده و منظره‌ای رو به دریا و طبیعتی سرسبز دارد.

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از کشورهای‌ایده آل برای زندگی می‌باشد. اطراف‌این کشور را آب های مدیترانه در برگرفته و کشوری کوهستانی به شمار می‌رود. کشور قبرس تحت تسلط ترک ها بوده و از دور نقشه‌ای شبیه به گیتار دارد.

شما با خرید آپارتمان در قبرس شمالی می‌توانید اقامت در‌این کشور را اخذ نموده و از حقوق شهروندی‌این کشور برخوردار شوید. شما می‌توانید در قبرس شمالی مشغول به کار شده، تحصیل کنید، گواهی نامه رانندگی دریافت کرده و بصورت کلی از تمامی حقوق و مزایای یک شهروند اروپایی بهره مند شوید.

چه شهر هایی برای خرید ملک در قبرس مناسب است؟

خرید ملک در نیکوزیا قبرس

سپس شهر پایتخت قبرس می‌باشد و جمعیت آن 208 هزار نفر است. نیکوزیا بزرگترین شهر قبرس و تنها شهر آن است که ساحل ندارد. مطلوب است بدانید که‌این شهر دارای دو بخش یونانی و ترکی است.

خرید ملک در پافوس قبرس

پافوس به نام جواهر قبرس هم معروف است و دارای آب و هوایی مدیترانه‌ای و ساحل و کوهستان های بی نظیری می‌باشد. این شهر دو روستای معروف دارد که برای اقامت خیلی مناسب هستند نام‌این دو روستا سوئد و آناوارگوس می‌باشد.

خرید خانه در لارانکا قبرس

لارانکا در جنوب قبرس واقع شده است. شهر لارانکا سومین شهر بزرگ قبرس و دومین بندر تجاری قبرس می‌باشد. در‌این شهر بناهای تاریخی بسیار زیادی وجود دارد و شهر با خانه های سفید رنگ خود نمایی می‌کند. این نکته هم باید بدانید که فرودگاه اصلی قبرس در‌این شهر واقع شده است.

خرید ملک در لیماسول قبرس

لیماسول در ساحل جنوبی قبرس واقع شده و دارای یک تفریگاه بزرگ ساحلی می‌باشد. جشن های زیادی در‌این شهر برگزار می‌شوند. این شهر دومین شهر بزرگ قبرس می‌باشد.