اخذ اقامت قبرس

-

اخذ اقامت قبرس

آیلیسترز با داشتن بیش از صد ها پرونده موفق در دریافت و تمدید کارت اقامت قبرس، آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می‌باشد. اقامت قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می‌شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

اقامت قبرس از روش خرید ملک

در‌این روش متقاضی باید حداقل 300 هزار یورو در بخش‌املاک قبرس سرمایه گذاری کند که 200 هزار یورو آن باید به صورت نقد بوده و الباقی آن می‌تواند به صورت تسهیلات و وام بانکی باشد. آیلیسترز می‌تواند شما را در‌امر خرید ملک قبرس و مراحل حقوقی دریافت اقامت یاری نماید. کشورهای دیگری هستند که شما می‌توانید باخرید ملک به ارزش 250 هزار یورو از همان ابتدا برای خود و خانواده خود، اقامت دائم اروپا را دریافت نمایید: مانند یونانراهای مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا

اقامت قبرس از راه ازدواج

ازدواج در قبرس شاید یکی از راحت ترین راه ها برای دریافت اقامت و تابعیت قبرس باشد که پس اخذ اقامت و پاسپورت‌این کشور می‌توان بدون محدودیت به کشورهای دیگر از جمله کشورهای حوزه اروپا سفر و رفت و آمد داشته باشند. افراد متقاضی در‌این روش باید شرایط خاصی داشته باشند و مراحلی را طی نمایند. از جمله‌این شرایط‌این است که شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور قبرس دارای درآمد مناسب باشد و حداقل در ماه بالای 1000 یورو درآمد داشته باشد و ثابت نماید که همسر غیر قبرسی خود را می‌تواند از نظر مالی و هزینه های زندگی مورد حمایت قرار دهد.

زوجین پس از‌اینکه ازدواج خود را اعلام نمودند باید به مدت 15 روز الی 90 روز‌این ازدواج را به صورت قانونی در سازمان مربوطه در‌این کشور به ثبت برسانند. در هنگامی که زوجین و متقاضیان اخذ اقامت قبرس قصد داشته باشند زودتر از حالت عادی ازدواج آن ها انجام پذیرد می‌توانند به واسطه شهردار نامه تقاضا ازدواج اضطراری خود را به ریاست جمهوری‌این کشور تسلیم نمایند و در صورت مورد تایید قرار گرفتن‌این درخواست، سریعتر از زمان های عادی ازدواج آن ها به ثبت برسد. متقاضیان اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج هنگامی که با رعایت شرایط فوق و بطور قانونی ازدواج خود را در‌این کشور انجام دادند می‌توانند در ابتدا یک اقامت 2 ساله دریافت نمایند و پس از آن نیز در صورتی که کماکان شرایط اولیه را حفظ نمودند می‌توانند تا 3 سال سایر نیز‌این اقامت را تمدید نموده و پس از آن به اخذ اقامت دائم قبرس و بعد از آن تابعیت و پاسپورت قبرس دست پیدا نمایند.

اقامت قبرس از روش تحصیل

اقامت موقت قبرس به افرادی که در دانشگاه های قبرسی پذیرش بگیرند و تحصیل کنند داده می‌شود. این افراد تا هر زمانی که تحصیلشان ادامه یابد می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین‌این افراد پس از آخر دوره تحصیل می‌توانند از روشهای دیگری اقامت قبرس خود را تمدید کنند.

اقامت قبرس از راه تحصیل فرزندان

والدینی که فرزند خود را در یکی از مدارس قبرس ثبت نام کنند، می‌توانند برای خویش و فرزند خود اقامت موقت بگیرند. این افراد اجازه کار استخدامی نخواهند داشت گرچه در صورت کارآفرینی از طریق ثبت شرکت می‌توانند کار کنند.

اقامت قبرس برای افراد متخصص

افراد متخصصی که دارای پیشنهاد کار از شرکت های قبرسی باشند، واجد شرایط اخذ اقامت قبرس هستند. این افراد تا زمانی که قرارداد کاری دارند، می‌توانند اقامت قبرس خود را تمدید نمایند.

اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت

کسانی که در قبرس شرکت ثبت کنند و مقدار مشخصی سرمایه اولیه داشته باشند واجد شرایط اخذ اقامت قبرس هستند. این افراد تا زمانی که شرکت آنها دایر است، می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند و در قبرس شغل کنند.

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم در قبرس

طبق قانون افرادی که اقامت موقت قبرس را از طریق ثبت شرکت کسب کرده‌اند و شرکتشان سه سال در قبرس فعال باشد، قادرند برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام نمایند.

برای اخذ اقامت دائم، باید احراز شود که اشخاص از نظر مالی مستقل هستند و سربار دولت قبرس نخواهند شد و همینطور مهارت یا سرمایه آنان در طول مدتی که در قبرس بوده‌اند به پیشرفت‌این کشور کمک کرده است.آنها باید در یک مصاحبه نیز شرکت کنند و نشان دهند که به فرهنگ و جامعه قبرس علاقه مندند.

قبرس و پیمان شنگن

افرادی که اقامت دائم قبرس را دارند، می‌توانند بدون احتیاج به ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند.

به علت مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد، قبرس تاکنون به طور کامل وارد پیمان شنگن نشده است. بنابراین کسانی که اقامت موقت قبرس را می‌گیرند، برای سفر به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند.

درصورتیکه کسی ویزای شینگن داشته باشد می‌تواند پس از سفر به کشور مبدا (صادر کننده ویزا) وارد قبرس شود و در طول مدتی که ویزای شینگن او معتبر است در قبرس بماند.

اخذ پاسپورت اروپایی، پاسپورت قبرس

به افرادی که تابعیت قبرس را بگیرند، پاسپورت قبرسی داده خواهد شد. قبرس از جمله کشور هایی است که می‌توان با سرمایه گذاری تابعیت آن را دریافت و پاسپورت دوم دریافت کرد. طبق قانون اتحادیه اروپا، افرادی که به هر روش قانونی در هر یک از کشورهای اروپایی 7 سال زندگی کرده باشند قادرند برای گرفتن تابعیت (اخذ پاسپورت) درخواست بدهند.

در اتحادیه اروپا، قبرس تنها کشوری است که در حال حاضر ارائه دهنده تابعیت و پاسپورت در زمان کوتاه 3 تا 4 ماه بدون نیاز به داشتن اقامت قبرس و بدون آزمون زبان به درخواست کنندگان است. قبرس سریع ترین راه برای دریافت ملیت اتحادیه اروپا و پاسپورت اروپایی را دارد. سرمایه گذار، همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 28 سال طی گذراندن مراحل قانونی و در مدت 3 تا 4 ماه همزمان پاسپورت اروپایی دریافت خواهند نمود. این برنامه سرمایه گذاری در اوراق دولتی و یا در بانک و یا‌املاک در قبرس بین 2.5 تا 5 میلیون یورو می‌باشد که پس از مدت 3 سال‌این سرمایه را می‌توان برداشت کرد. طبق آخرین رنکینگ جهانی2021، اعتبار پاسپورت قبرس رتبه 8 است. آیلیسترز در طی‌این مراحل همراه شما خواهد بود.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای اخذ پاسپورت قبرس

  1. سپرده بانکی

سرمایه گذار بایستی مبلغ 5 میلیون یورو را به مدت 3 سال در بانک قبرس و یا اوراق دولتی سرمایه گذاری کند. این مبلغ پس از 3 سال قابل برداشت می‌باشد.

  1. سرمایه گذاری در‌املاک قبرس

متقاضی با سرمایه گذاری در‌املاک می‌تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس اقدام نماید. متقاضی بایستی حداقل مبلغ 2 میلیون یورو در‌املاک و خریدار خانه سرمایه گزاری نماید.

در هر دو روش، هزینه های دولتی و نمایندگان حقوقی به صورت مجزا پرداخت می‌شود.

شرایط اخذ پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس و شهروندی انجمن اروپا در طی زمان حدود 3 ماه می‌باشد.

این برنامه سرمایه گذاری در سپرده دولتی و یا در بانک و یا‌املاک در قبرس بین 2.5 تا 5 میلیون یورو می‌باشد که‌این سرمایه پس از زمان 3 سال قابل برداشت است. تابعیت دوگانه در قبرس مجاز است. در برخی از کشورها به محض دریافت پاسپورت آن کشور، پاسپورت قبلی فرد باید باطل شود.

برای اخذ پاسپورت و گذراندن مراحل اداری، نیازی به داشتن اقامت قبرس نمیباشد. سرمایه گذار، همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 28 سال همزمان پاسپورت اروپایی دریافت خواهند نمود. با دقت به قوانین قبرس، فرزندان بزرگسال (بین 18 تا 28 سال) در صورتی که دانشجو در دانشگاه و یا کالج باشند، وابسته به والدین شناخته شده و واجد شرایط برای اخذ پاسپورت خواهند بود.

ویزای توریستی قبرس

ویزای توریستی قبرس، به متقاضیانی داده خواهد شد که به قصد بازدید و تفریح، می‌خواهند به‌این کشور مسافرت کنند. ویزای توریستی، اجازه‌ کار یا اقامت طولانی‌‌ مدت را به فرد نمی‌دهد و تنها به صورت ویزای کوتاه زمان صادر خواهد شد. در صورت تقاضای ویزای توریستی قبرس ، مصاحبه انجام خواهد گردید و حضور متقاضی در سفارت قبرس الزامی است. برای دریافت وقت سفارت، شخص درخواست‌کننده‌ ویزا باید به ‌صورت حضوری به سفارت جمهوری قبرس مراجعه نماید.

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم رضایت ویزا است. جهت درخواست ویزای قبرس، فرم مربوطه را باید حضورا از ساختمان اداری سفارت جمهوری قبرس دریافت نمود.

حتما توجه فرمایید چنانچه قصد سفر خانوادگی دارید، برای هر یک از اعضا باید فرم جداگانه‌ پر کنید.

درباره قبرس

جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و قبرس جنوبی (قبرس اروپایی) یا قسمت یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هر دو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی ‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه ‌است و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگر پذیر مدیترانه ‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست . جمعیت کل جزیره قبرس یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم‌این جزیره یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترک های قبرس هستند. این جزیره به خاطر مکان راهبردی خود در طی تاریخ مورد حمله و اشغال‌امپراتوری‌های گوناگون از جمله هیتی‌ها، آشوری‌ها، مصری‌ها،‌ایرانیان، یونانی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، عثمانی‌ها و اعراب قرار پذیرفته‌ است. اسکندر مقدونی در ۳۳۳ قبل از میلاد قبرس را از‌ایران جدا کرد.

موقعیت جغرافیایی قبرس

کشور قبرس در دریای مدیترانه قرار دارد. موقعیت دقیق‌این کشور شرق دریای زیبای مدیترانه است. پایتخت قبرس نیکوزیا نام دارد.

شرایط آب و هوایی قبرس

قبرس دارای تابستان‌ های گرم و خشک و طولانی است که از اواسط ماه می‌تا اواسط اکتبر به طی می‌انجامد. زمستان‌ در قبرس کوتاه، ملایم و گاهی نیز با بارندگی همراه است و مدت آن نیز از دسامبر الی فوریه است.

اقتصاد قبرس

اقتصاد جزيره قبرس از آغاز استقلال مبتني بر سيستم بازار بدون محدودیت بوده است. صادرات عمده ي قبرس شامل: محصولات كشاورزي(گندم، جو، سيب زميني، ومركبات)، ميوه هاي مختلف، تنباكو، محصولات صنعتي، انواع البسه، كفش و صنايع دستي بوده است. واردات عمده نيز شامل: مواد خوراكي، دام زنده، نفت و محصولات شيميايي است.


مهاجرت به قبرس

مهاجرت از ایران- قبرس

مهاجرت به قبرس و راه های اخذ تابعیت در قبرس را در‌این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. آیا از روش های مهاجرت به قبرس اطلاع دارید؟ از میان روش های مهاجرت به قبرس، کدام روش مهاجرتی مناسب شما است؟ آیا قبرس کشوری مناسب برای اقامت است؟ درمقاله مهاجرت به قبرس به پاسخ در مورد سوالات بالا خواهیم پرداخت. مهاجرت به قبرس از 6 راه، که در بخش های بعدی به تشریح آن خواهیم پرداخت،‌امکان پذیر است. این که کدام یک از روش های مهاجرت به قبرس مناسب شما و خانواده شما است، به شرایط شما دوست عزیز بستگی خواهد داشت. در ادامه 6 روش مهاجرتی را توضیح خواهیم داد تا شما با روش های مهاجرت به هر کشور، بخصوص قبرس بیشتر آشنا شوید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کشور زیبای قبرس و ویزای تحصیلی قبرس و دریافت اقامت قبرس، می‌توانید با مشاورین آیلیسترزارتباط برقرار نمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید.

آنچه در‌این مقاله می‌خوانیم

شرایط کلی مهاجرت قبرس

مهاجرت به قبرس از روش کار

مهاجرت به قبرس از راه تحصیل

سرمایه گذاری در قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

اخذ تابعیت از طریق تولد در قبرس

پناهندگی در قبرس

مهاجرت هنرمندان و افراد موفق به قبرس

هزینه های اقامت در قبرس

اخذ ملیت کشور قبرس

سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت قبرس

قبل از هر چیز لازم است از مزایای اقامت در قبرس اطلاعاتی داشته باشیم. یکی از جزایر دریای مدیترانه، کشور قبرس است. جمعیت‌این کشور بیش از 1میلیون نفر و مساحت آن حدود 9.5 هزار کیلومتر مربع است. پایتخت آن نیکوزیا و از سال 2008 به عضویت در اتحادیه اروپا در آمده است و از مزایای اقامت و تابعیت قبرس‌این است که در محدوده شنگن قرار دارد. قبرس دارای دو بخش شمالی و جنوبی می‌باشد؛ بخش شمالی در تصرف ترک ها و تحت نفوذ کشور ترکیه است و بخش جنوبی در تصرف یونانی ها است. در پی اختلافات گذشته بین ترکیه و یونان‌این کشور به دو بخش تقسیم شده است‌اما شهر نیکوزیا پایتخت هر دو قسمت شمالی و جنوبی است. اقتصاد‌این کشور بیشتر بر پایه کشاورزی و محصولاتی مانند تنباکو، سیب زمینی، زیتون، مرکبات، گندم و … می‌باشد. اخیرا در قسمت جنوبی قبرس میادین گاز طبیعی کشف شده است که می‌تواند خبر خوبی برای مهاجرت از طریق نیروی کار حرفه ای در قبرس باشد. برای مهاجرت به قبرس از 6 راه ویزای تحصیلی قبرس، ویزای کار قبرس، سرمایه گذاری در قبرس، ازدواج، بدنیا آمدن و پناهندگی می‌توان استفاده کرد که در مشاوره با وکیل مهاجرت به قبرس در مورد‌این روش ها صحبت خواهد شد.

مهاجرت به قبرس از طریق شغل

یکی از روش های مهاجرت به قبرس، روش کار است. ویزاهای کاری در کشورهای گوناگون، متفاوت می‌باشند. مثلا در کشورهای نظیر آلمان و اتریش ویزای 6 ماهه‌ای به نام ویزای جستجوی کار وجود دارد که‌این‌امکان را به شخص درخواست کننده کار می‌دهد که 6 ماه در خاک‌این کشورها حضور داشته باشد و به جستجوی شغل مشغول شود. در برخی از کشورها نظیر کانادا و استرالیا ویزای کار براساس شایستگی اعطا می‌شود و از طریق سیستم‌امتیاز بندی تحت عنوان اسکیلد ورکر انجام خواهد شد. در اکثر کشورها مثل قبرس، اشخاص متقاضی کار، باید یک پیشنهاد شغلی مناسب از سوی یک کارفرمای قبرسی داشته باشند . این پیشنهاد شغلی ( جاب آفر )، باید قبلا به تایید اداره کار رسیده باشد و اگر شخص مشابهی در قبرس وجود نداشته باشد،  آن پیشنهاد شغلی برای افراد خارجی صادر خواهد شد. اگرچه منظور از افراد خارجی، اشخاص خارج از اتحادیه اروپا می‌باشد. قبل از اقدام، توصیه می‌شود حتما از وکیل مهاجرت کمک بگیرید. آمار بیکاری قبرس را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به قبرس، روش تحصیلی است. هر ساله افراد زیادی از راه های تحصیلی اقدام به مهاجرت می‌نمایند. همانطور که مستحضرید، صرفا تحصیل در یک کشور سبب اعطای اقامت دائم در آن کشور نمی شود و شخص رفاقت باید پس از اتمام تحصیل، ویزای تحصیلی را به ویزای کار و یا سرمایه گذاری تبدیل نماید و به‌این شکل به اقامت دائم دست یابد. تحصیل در قبرس در مقاطع مختلف، شامل هزینه های متفاوتی است‌اما به طور میانگین هزینه تحصیل به صورت سالیانه در مقطع کارشناسی 10 هزار یورو، دوره کارشناسی ارشد11 هزار یورو و در مقطع دکتری 13 هزار یورو خواهد بود. در قبرس بعضی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند که در زیر به بررسی چند مورد می‌پردازیم. از امتیازات اقامت در قبرس از طریق تحصیل،‌امکا تحصیل‌امکان استفاده از بورسیه های متعدد و هزینه تحصیل مناسب نسبت به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا خواهد بود.

توضیحات دانشگاه
در مقطع کارشناسی برای 10 دانشجو در رشته مهندسی عمران از 25 – 50 درصد تخفیف شهریه ناپولیس
شعبه‌ای از دانشگاه اسکاتلندی است که در دوره کارشناسی ارشد، برای دانشجویان بین المللی 25 – 75 درصد تخفیف شهریه اعطا خواهد گردید. UWS
در رشته ریاضیات برای 10 نفر از دانشجویان، تخفیف شهریه 50 درصد UCLAN

سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری هم به عنوان یکی از روش های مهاجرت به قبرس، در‌این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در خصوص سرمایه گذاری لازم به ذکر است که به چندین و چند روش‌امکان پذیر است. روش های همچون ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی و … روش های سرمایه گذاری مستقیم هستند. در مقابل روش هایی در بعضی از کشورها وجود دارند که نیاز به سرمایه گذاری مستقیم نمی باشد و صرفا شخص متقاضی باید نشان دهد که از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار است و توانایی تامین هزینه های خود و اعضای خانواده را دارد. این راه به اسم تمکن مالی یا خودحمایتی شناخته شده است که در حال حاضر در کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه، سوئیس، اسپانیا، یونان و … امکان پذیر است. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در قبرس، خرید ملک می‌باشد. اشخاص خارجی در ازای خرید ملک به ارزش حداقل 2 میلیون یورو، می‌توانند ظرف مدت 4 ماه اقامت و تابعیت قبرس را دریافت نمایند. از مزایای خرید ملک در قبرس می‌توان به اجاره‌املاک در طی مدت 3 سال، سرمایه گذاری خوب در اروپا ( به جهت رشد سالانه ملک در اروپا)، دریافت پاسپورت اتحادیه اروپا، زندگی و رفت و آمد آسان به تمام نقاط دنیا و … اشاره کرد. شخص درخواست کننده بعد از 3 سال، مجاز به فروش 1.5 میلیون یورو از‌املاک خود را می‌باشد و پس از 5 سال می‌تواند تمام دارایی خود را به نقدینگی تبدیل کند. اکیدا توصیه می‌شود قبل از اقدام، از وکیل مهاجرت به قبرس استفاده نمایید. مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری، یکی از بهترین روش های اقامت می‌باشد که آیلیسترزبا بیش از 15 سال تجربه مشاوره مهاجرت، در‌این مسیر در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

مهاجرت به قبرس از روش ازدواج

در دسته بندی های مهاجرت به قبرس، روش ازدواج با اتباع‌این کشور هم به عنوان یکی از روش های مهاجرتی قابل بحث می‌باشد. همانگونه که مستحضرید، ازدواج باید بر اساس روابط احساسی و واقعی انجام پذیرد. در برخورد اول با‌این موضوع، شاید بهترین گزینه برای اخذ اقامت قبرس، روش ازدواج به نظر برسد‌اما واقعیت‌این ماجرا به‌این شکل است که ابتدا باید به شهرداری محل اقامت مراجعه کنند. در طور موافقت و اثبات شرایط اولیه زندگی می‌توانند ازدواج رسمی را انجام بدهند. از ملزومات اولیه شرایط ازدواج، درآمد کافی یکی از زوجین است که‌این مقدار نباید از هزار یورو در ماه کمتر باشد و ضمنا محل سکونت برای 2 نفر در دسترس داشته باشند به طوری که فضای کافی وجود داشته باشد. پس از انجام ازدواج در صورتی که 3 سال از ازدواج و 2 سال از اقامت در قبرس گذشته باشد، می‌تواند در خواست تابعیت بدهد.

اسناد مورد نیاز اخذ تابعیت قبرس از طریق ازدواج:

شناسنامه متقاضی

گواهی عدم سوء پیشینه

سند ازدواج

شناسنامه فرزندان ( در طور نیاز)

کپی پاسپورت متقاضی و همسر تبعه قبرس

بیانیه زندگی مشترک و تایید توسط دفتر‌امور منطقه

آیا مایلید که همانند یک وکیل به قوانین مهاجرت اشراف کامل داشته باشید؟

آیا نگران‌این هستید که در‌امر مهاجرت، با اطلاعات اشتباه، مسیر اشتباهی را انتخاب نمایید؟

در انتخاب مسیر مهاجرت خود سردرگم و دچار تردید شده‌اید؟

پیشنهاد می‌کنیم محصول بی نظیر ویدیوی گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید و با کلیه مقررات مهاجرت آشنا شده و با بررسی انواع روشهای مهاجرت به کشورهای مختلف، مطلوب ترین مسیر را برای مهاجرت خویش انتخاب کنید.

اخذ تابعیت از طریق تولد در قبرس

تولد یکی از راه های مهاجرت به قبرس می‌باشد. برای بررسی‌این موضوع نیاز است قبل از هر چیز اطلاعاتی کلی در خصوص اعطای تابعیت در کشورهای مختلف از راه تولد داشته باشیم.  شایان ذکر است که مقاله پیش روی شما، توسط کارشناسان آیلیسترز نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن بی ذکر آیلیسترز ، جایز نیست و حرام است. همه کشورها از دو قاعده خاک و خون پیروی خواهند کرد که به تشریح آن می‌پردازیم.

اعطای تابعیت بر اساس خاک

در بعضی از کشورها، صرفا به دلیل تولد فرزند در خاک آن کشور، تابعیت به شخص متولد شده اعطا می‌شود.

اعطای تابعیت بر مبنای خون

اکثر کشورها از‌این قاعده پیروی می‌کنند. در‌این قاعده شخص متولد شده باید از پدر و یا مادری که تبعه کشور مورد نظر است، متولد شده باشد.

کشور قبرس از قاعده خون پیروی می‌کند و به اشخاصی تابعیت را اعطا می‌کند که از پدر یا مادر قبرسی متولد شده باشند

پناهندگی در قبرس

پناهندگی یکی از راه های پر خطر برای مهاجرت به قبرس و دیگر کشورها است. معمولا افرادی که در‌این مسیر قدم بر می‌دارند هیچ اطلاعی از خطرات‌این روش مهاجرتی ندارند. علت اقدام اکثر‌این افراد، عدم استفاده از وکیل مهاجرت و یا مشاوره مهاجرتی است. پناهندگی هیچگاه از سوی آیلیسترزتوصیه نشده است و هیچگونه خدماتی در‌این خصوص نخواهد داشت. معلومات مندرج در‌این مقاله در خصوص پناهندگی، صرفا جهت اطلاع شما عزیزان از خطرات پناهندگی است. اگر از روش های قانونی و صحیح مهاجرتی اطلاع داشته باشیم، هیچگاه حاضر به انجام پناهندگی نخواهید بود زیرا افرادی که در‌این مسیر قرار می‌گیرند، جان و مال خود و اعضای خانواده را در دستان سوداگران‌این عرصه می‌سپارند، بدون‌این که اطلاعی از سرانجام کار داشته باشند. مهاجرت از هر روشی که اقدام شود، زمان بر و هزینه بر خواهد بود و باید ترجیح داد آن هزینه در زمینه های قانونی خرج شود. لازم به ذکر است که آیلیسترزدر خصوص پناهندگی، به هیچ عنوان خدماتی نخواهد داشت و اطلاعات‌این مقاله فقط جهت اطلاع شما عزیزان می‌باشد.

مهاجرت هنرمندان و اشخاص موفق به قبرس

در بعضی از کشورها نظیر آمریکا، اتریش، کانادا و … برای هنرمندان نوع خاصی از ویزا در نظر گرفته شده است. شخص هنرمند با اثبات‌این موضوع که در سال های اخیر درآمد زندگی اش را از طریق هنر به دست آورده است، می‌تواند اقامت هنرمندان در کشوری مانند اتریش را به دست آورد. در‌این صورت کشور مورد نظر به شخص هنرمند اجازه فعالیت های هنری را خواهد داد و انتظار آن می‌رود در قبال فعالیت های هنری و ضمن کسب درآمد، بتواند مالیات مناسبی را به دولت پرداخت نماید. در کشور قبرس ویزای هنرمندان وجود دارد‌اما قابلیت دریافت اقامت بلند مدت را نخواهد داشت. در کشور قبرس برای هنرمندان از کشورهای دیگر در عرصه های سیرک، تئاتر، رقص و سرگرمی و… ویزای هنرمندان اعطا خواهد شد. این دسته ویزا کوتاه مدت خواهد بود و سبب اعطای اقامت نخواهد بود. یکی از شرایط اعطای‌این نوع ویزا داشتن بلیط برگشت و ضمانت نامه بانکی جهت برگشت شخص هنرمند می‌باشد. جهت مهاجرت به قبرس و دریافت اقامت آن می‌توانید با مشاورین آیلیسترز تماس حاصل فرمایید.

هزینه های اقامت در قبرس

زمانی که صحبت از هزینه های زندگی می‌شود، باید بدانیم که هزینه های زندگی برای هر شخص به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت. دسته زندگی و نحوه اقامت هر شخص می‌تواند با شخص دیگری متفاوت باشد. هزینه های زندگی در کشور قبرس در مقایسه با‌ایران 47.15 درصد بیشتر خواهد بود. همچنین هزینه های مربوط به اجاره بها منازل مسکونی در کشور قبرس در مقایسه با‌ایران 15.68 درصد بیشتر میباشند. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در قبرس را مشاهده خواهید کرد. شایان ذکر است که آیلیسترز در خصوص هزینه های اقامت در قبرس مسولیتی نخواهد داشت و هزینه های زندگی برای هر فرد میتوانند به نوع و شرایط زندگی، متفاوت باشد.

قیمت/ یورو اقلام
12 یک وعده غذایی در رستوران  ارزان
6 مک دونالد
1.48 نوشابه پپسی 0.33 لیتری
0.62 آب بطری 0.33 لیتری
1.37 شیر 1 لیتری
1.53 برنج سفید 1 کیلوگرم
2.62 تخم مرغ 12 عددی
8.08 پنیر محلی 1 کیلو گرم
1.87 سیب 1 کیلو گرم
1.41 موز 1 کیلوگرم
1 تاکسی 1 کیلومتر
1.22 بنزین
126.16 هزینه های  برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله و… برای یک واحد 85 متر مربع
51.76 باشگاه بدنسازی 1 ماه
75.7 یک جفت کفش نایک
581.18 اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر
466.49 اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز
1.143 متوسط حقوق ماهیانه در قبرس بعد از کسر مالیات

دریافت تابعیت کشور قبرس

در بخش های قبلی اشکال مختلف روش های مهاجرت به قبرس را مورد تحلیل قراردادیم. برای اخذ تابعیت در کشور قبرس، ابتدا نیاز است که با استفاده از راه های موجود مهاجرتی، اقدام به اخذ اقامت موقت بعد از آن اقامت دائم کنید. بعد اخذ اقامت دائم در صورت داشتن برخی شروط نظیر تسلط به زبان کشور و ادغام شدن در جامعه، می‌توان درخواست تابعیت داشت. در روش سرمایه گذاری در قبرس که در ازای سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در بخش‌املاک و مستغلات می‌باشد، فرد متقاضی می‌تواند در فاصله زمانی 4 ماه افزون بر یرمایه گذاری و خرید ملک، تابعیت و پاسپورت دوگانه خود را در طی‌این مدت 4 ماهه ذریافت نماید که اتفاقا مزایای بسیار خوبی را برای شخص سرمایه گذار و خانواده‌ایشان به ارمغان خواهد آورد. در‌این روش نیاز به طی شدن مراحل اقامت موقت، اقامت دائم و سپس تابعیت نمی باشد و فرد متقاضی مستقیما جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام می‌کند. شایان ذکر است که در‌این روش نیاز به تسلط بر زبان محلی و ادغام شدن در جامعه آن نمی باشد. شما عزیزان می‌توانید برای مشاوره مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس از وکلای آیلیسترز استفاده نمایید.


پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش دو میلیون یورو یک روش سریع و مناسب به منظور اخذ اقامت دائم همه اتحادیه اروپا است. قبرس صدور پاسپورت و شهروندی کامل را ظرف مدت 6 ماه تضمین کرده است.

مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس

کشور قبرس جزیره‌ای تقریبا بزرگ در آب های مدیترانه است. مساحت بزرگ‌این جزیره، قبرس را به سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه تبدیل کرده است.

کشور قبرس کشوری بسیار مهم در منطقه خاورمیانه است. پایتخت‌این کشور نیکوزیا است. بسیاری از بازدیدکنندگان و گردشگران به لارناکا، بندر مهم واقع در ساحل جنوب شرقی قبرس، سفر می‌کنند و در نتیجه لارناکا یکی از شهرهای توریست پذیر قبرس است.

قبرس به ۲ قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش شمالی تحت اشغال ترکیه است و عضو اتحادیه اروپا نیست. در سرانجام اقامت یا تابعیت‌این بخش مزایای خاصی ندارد و شرکت کنکاش برای آن قسمت از قبرس اقدام نمی کند. لازم به ذکر است که تمام مطالب‌این مطلب مربوط به قبرس جنوبی است.

قسمت جنوبی قبرس عضو اتحادیه اروپا است و قبرس یونانی نامیده می‌شود. قبرس یونانی ارتباطات فرهنگی گسترده‌ای با یونان دارد،‌اما تحت کنترل یونان نیست و کشور مستقلی است.

مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس

مزایای ملیت و پاسپورت قبرس مشمول موارد زیر است:

پاسپورت قبرس دارای دسترسی بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۷۴ کشور از جمله کشورهای عضو انجمن اروپا، کانادا و استرالیا است.

شهروندان قبرس به سیستم آموزشی قبرس و اتحادیه اروپا دسترسی دارند. دروس در بسیاری از مدارس و دانشگاه های خصوصی قبرس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. شهروندان قبرس می‌توانند به دانشگاه های اروپا دسترسی داشته باشند و به عنوان شهروند اتحادیه اروپا برای دریافت کمک هزینه تحصیلی به اتحادیه اروپا درخواست دهند.

طبق قانون شهروندی قبرس، تابعیت مضاعف در قبرس مجاز است.

قبرس یک کشور به سرعت در حال پیشرفت و یک مقصد توریستی پر رونق است.

قبرس یک مرکز بیزینسی در بین چند قاره است و اکثر کمپانی ها شعبه‌ای از شرکت خود را به قبرس می‌آورند.

وادار کردن برای خرید و اجاره ملک در قبرس همیشه زیاد است. پس با انجام یک سرمایه گذاری دقیق نه تنها پاسپورت‌این کشور را بدست می‌آورید، بلکه می‌توانید سود کنید.

با دریافت تابعیت و پاسپورت قبرس تعبه یک کشور اتحادیه اروپا می‌شوید. طبق قانون اتحادیه اروپا، شهروند هر کشور اتحادیه اروپا در واقع شهروند کل اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و می‌تواند آزادانه در هر کشور اتحادیه اروپا زندگی، کار و تحصیل کند.

به منظور اخذ شهروندی‌این کشور متقاضیان ملزم نیستند که در طول پروسه و یا بعد از دریافت شهروندی حتی یک روز از عمر خود را در قبرس زندگی کنند و می‌توانند آزادانه هر جای جهان که بخواهند زندگی کنند.

این برنامه نیازی به شرکت در‌امتحان زبان و یا داشتن پیشینه مدیریتی ندارد.

تنها کشور اتحادیه اروپا که می‌توان فقط در حدود چندین ماه از آن شهروندی و ملیت گرفت، کشور قبرس است. دیگر کشورها متقاضی را ملزم به زندگی در آن کشور یا فراگیری زبان می‌کنند و تنها بعد از ۵ تا ۱۰ سال می‌توان برای شهروندی دیگر کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کرد.

قبرس به دلیل سیستم مالی بسیار مطلوب و موقعیت استراتژیک آن در تقاطع ۳ قاره اروپا، آفریقا و آسیا یک مرکز مالی جذاب محسوب می‌شود. سیستم مالیاتی قبرس دائما توسط متخصصان مالیاتی اتحادیه اروپا به عنوان جذاب ترین مرکز مالی در اروپا رای آورده است. شهروندان قبرس مالیات بر درآمد خارج از قبرس پرداخت نمی کنند.

برنامه اخذ تابعیت و گذرنامه قبرس از طریق سرمایه گذاری

دولت قبرس محرک های زیادی را به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی در قبرس‌ایجاد کرده است. یکی از‌این موارد، برنامه سرمایه گذاری قبرس است که در عوض سرمایه گذاری در قبرس، تابعیت و پاسپورت قبرس را اعطا می‌کند. در سپتامبر سال ۲۰۱۶، دولت قبرس مبلغ سرمایه گذاری را کاهش داد. همچنین بر اساس قوانین جدید، پدر و مادر درخواست کننده اصلی نیز می‌توانند در پرونده گنجانده شوند.

در حال حاضر دریافت شهروندی و پاسپورت‌این کشور از طریق سرمایه گذاری به مبلغ ۲,۱۵۰,۰۰۰ یورو در قبرس‌امکان پذیر است. قبرس یک کشور اتحادیه اروپا است که برنامه اعطای شهروندی و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری دارد و بدون نیاز به حضور فیزیکی و یا دانش زبان تنها طی چند ماه می‌توان پاسپورت آن را کسب کرد.

پاسپورت قبرس یک گواهی مهم از نظر قدرت سفر بدون ویزا است و شهروندان قبرس مانند سایر شهروندان اتحادیه اروپا حقوق اقامت، تحصیل و کار در کل اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

بعد از ۵ سال متقاضی می‌تواند‌املاک خود را در قبرس بفروشد و یا سرمایه گذاری خود را از قبرس خارج کند،‌اما برای همیشه باید یک ملک مسکونی به مبلغ نیم میلیون یورو در قبرس داشته باشد.

شرایط و گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و گذرنامه قبرس

متقاضیان می‌توانند با سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۲,۲۰۰,۰۰۰ یورو در قبرس تابعیت و پاسپورت قبرس را بدست آورند. از‌این مبلغ باید ۵۰۰,۰۰۰ یورو در خرید ملک در قبرس سرمایه گذاری شود، ۱۰۰,۰۰۰ یورو بطور کمک بلاعوض به بنیاد بررسی های و کارآفرینی اهدا شود و ۱۰۰,۰۰۰ یورو به صورت کمک بلاعوض به شرکت توسعه‌املاک قبرس اهدا شود. مابقی مبلغ به انتخاب سرمایه گذار در گزینه های سایر مانند بخش حمل و نقل یا بازار بورس ثانویه قبرس (تا ۲۰۰,۰۰۰ یورو) سرمایه گذاری می‌شود. سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی از گزینه ها حذف شده است.

متقاضی باید ویزای شنگن داشته باشد و اقامت کشور قبرس را قبل از اقدام برای‌این برنامه به مدت ۶ ماه داشته باشد.

این سرمایه گذاری باید به مدت ۵ سال حفظ شود.

اگر شخصی قبلا در یکی از برنامه های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا شرکت کرده و رد شده باشد، حق شرکت در برنامه دریافت شهروندی قبرس را ندارد.

مراحل اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از راه سرمایه گذاری

1- اخذ قرارداد با یک شرکت حقوقی مانند شرکت کنکاش

2- سرمایه گذاری و تهیه مدارک

خرید ملک مسکونی به میزان حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو

خرید ملک مسکونی به ارزش ۱.۵ میلیون یورو یا ملک تجاری به ارزش ۲ میلیون یورو

کمک بلاعوض به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰ یورو

3- ارسال درخواست

4- مسافرت به قبرس برای انجام انگشت نگاری برای اقامت دائم

5- صدور کارت اقامت

6- بررسی درخواست شهروندی

7- صدور گواهی شهروندی

8- سفر به قبرس برای انجام انگشت نگاری جهت صدور پاسپورت و کارت شناسائی

الزامات اخذ ملیت و پاسپورت قبرس

تمامی اعضای خانواده، از جمله همسر متقاضی، کودکان زیر ۱۸ سال و کودکان بالغ با وابستگی مالی (دانشجویان تا سن ۲۸ سال) واجد شرایط درخواست شهروندی هستند.

والدین سرمایه گذار و والدین همسر سرمایه گذار مشروط بر‌این که در قبرس یک ملک مسکونی به حداقل مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ یورو خریداری کرده باشند (به علاوه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده)، مجاز به درخواست شهروندی هستند.

شهروندی قبرس برای تمام عمر معتبر است و به نسل های جدید نیز منتقل می‌شود.

متقاضی در قبرس مقیم مالیاتی نمی شود، مگر‌اینکه بیش از ۱۸۳ روز در یک سال در قبرس زندگی کند.

مقاله مرتبط: طبق اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری قبرس، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم واجد شرایط دریافت شهروندی هستند

شرایط و ضوابط اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس

اگر محل اقامت و محل زندگی متقاضی متفاوت باشد، باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد.

نام متقاضی نباید در لیست افرادی باشد که‌اموال آن ها به دلیل داشتن بدهی در اتحادیه اروپا ضبط شده است.

فردی که قبلا در هر یک از کشورهای جزء اتحادیه اروپا درخواست شهروندی داده و رد شده است، واجد شرایط درخواست برنامه شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری نیست.

متقاضی باید ویزای معتبر شنگن داشته باشد. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین اتباع کشورهای ثالث که برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به ویزای ورود ندارند، از‌این تعهد خارج هستند.

متقاضیان بزرگسال باید حداقل ۶ ماه قبل از دریافت شهروندی قبرس، مجوز اقامت قبرس را اخذ کرده باشند.

از تاریخ دریافت شهروندی، سرمایه گذاری باید به مدت حداقل ۵ سال حفظ شود.

ملک مسکونی فردی خریداری شده به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ یورو ( خانه / آپارتمان) باید حفظ شود.

اجاره همه‌املاک مجاز است.

سرمایه متقاضی باید از خارج به قبرس منتقل شده باشد.

خرید ملک در قبرس و بررسی اخذ اقامت و ملیت قبرس از طریق خرید ملک

خرید ملک در قبرس ، سرمایه گذاری در قبرس ، شرایط و روش های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک ، در‌این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می‌گیرد. کدام یک از روش های سرمایه گذاری در قبرس باعث اخذ اقامت و تابعیت قبرس خواهد شد؟ آیا اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس‌امکان پذیر است؟ قیمت‌املاک در کشور قبرس به چه مقدار است؟ آیا‌امکان خرید پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس وجود دارد؟ با داشتن پاسپورت قبرس به چه میزان آزادی سفر به کشور های مختلف می‌توان دست یافت؟ ما در‌این مقاله تلاش نموده‌ایم که به‌این پرسش های و سایر سوالات در باب اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک و دستیابی به پاسپورت قبرس به وسیله سرمایه گذاری در قبرس پاسخ دهیم. در‌این مقاله بیشتر به موضوع خرید ملک در قبرس و شرایطی که دارد، می‌پردازیم. خوب است که بدانیم یکی از روش های سرمایه گذاری در یک کشور، خرید ملک در آن کشور می‌باشد. در برخی از کشورها از‌این طریق،‌امکان دسترسی به اقامت و تابعیت آن کشور فراهم می‌شود و در برخی دیگر از کشور ها خیر. درصورتیکه احتیاج به راهنمایی و مشاوره بیشتر در‌این زمینه دارید با آیلیسترز  تماس بگیرید، تا از مشاوره مجانی تلفنی‌این موسسه بهره مند گردید. در ادامه‌این مقاله به ارائه مباحث ذیل خواهیم پرداخت :

خرید ملک در قبرس و شرایط عمومی اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک

خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس

خرید ملک در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس

خرید ملک در قبرس و شاخص های سرمایه گذاری در قبرس

خرید ملک در قبرس و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در قبرس و مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و مخارج های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و وکیل‌امور‌املاک

خرید ملک در قبرس و سرویس‌ های آیلیسترز

خرید ملک در قبرس و توصیه های حقوقی

خرید ملک در قبرس و کلام پایانی

خرید ملک در قبرس

خرید خانه در قبرس

شما می‌توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

خرید ملک در قبرس و شرایط کلی اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک

نام رسمی قبرس، جمهوری قبرس است و به دو بخش قبرس شمالی که محل سکونت نژاد ترک بوده و قبرس جنوبی بخش یونانی نشین تفکیک می‌شود. از همین رو دو زبان ترکی استانبولی و یونانی، زبان های رسمی‌این کشور به شمار می‌روند. قبرس به صورت جزیره‌ای در دریای مدیترانه قرار داشته و سومین جزیره بزرگ و پر جمعیت‌این دریا به حساب می‌آید. آب و هوای‌این کشور در فصل تابستان به صورت گرم و خشک و در زمستان ملایم است. کشور قبرس به شش استان، به نام های فاماگوستا، گیرنه، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا و پافوس تقسیم می‌شود. این کشور جمعیتی در حدود یک میلیون و 200 هزار نفر دارد و مساحت 9.251 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. قبرس جزء انجمن اروپا بوده ( اما جزء شینگن نیست ) و مقصد بسیاری از گردشگران جهان است. نکته آخری که در رابطه با شرایط عمومی‌این کشور قابل ذکر می‌باشد،‌این است که واحد پول رسمی‌این کشور یورو بوده و خرید ملک در قبرس و فروش و اجاره آن یا سایر طرق سرمایه گذاری در قبرس ، با‌این ارز صورت می‌پذیرد.

اطلاعات عمومی کشور قبرس

تا پیش از سال 2021 پلن سرمایه گذاری در زمینه‌املاک کشور قبرس یکی از خاص ترین پلن های اقامتی برای سرمایه گذاران بین المللی بود؛ تا پیش از‌این شما میتوانستید با خرید ملکی به ارزش 2 میلیون یورو در کمتر از 6 ماه اقامت و حتی تابعیت و گذرنامه قبرس و به طبع آن اروپا را بدست می‌آوردید،‌اما‌ اینک ‌این پلن سرمایه گذاری برداشته شده و برنامه مربوطه آپدیت شده است که در ادامه به آن می‌پرداختیم.

خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس

برنامه های سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس ، یکی از ساده ترینروش های اخذ اقامت اروپا برای سرمایه داران و سرمایه گذاران است. شاید بتوان گفت با اهمیت ترین برنامه‌ای که منجر به دریافت اقامت و ملیت قبرس از طریق سرمایه گذاری در قبرس می‌شود، همین برنامه خرید ملک است.

در‌این پلن جدید اقامتی شما اجازه دارید اقامت قبرس را نه تنها برای خودتان بلکه برای همسر ، فرزندان زیر 25 سال و حتی والدین خویش و والدین همسرتان بگیرید. البته‌این نکته را در نظر داشته باشید که نه شما و نه همراهان تان اجازه کار در قبرس نخواهید داشت.

برای اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک یک سری پیش شرط ها وجود دارد که شامل :

خرید یک یا حداکثر دو ملک در به ارزش 300 هزار یورو

نکته مهم در‌این خصوص‌این است که حین ارسال درخواست به منظور اخذ کارت اقامت یا PR می‌بایست حداقل 200 هزار یورو از ارزش ملک یا‌املاک را پرداخته باشید

داشتن یک سپرده بانکی در قبرس

شما باید علاوه بر خرید ملک یا‌املاکی به ارزش 300 هزار یورو یک سپرده حساب بانکی در قبرس افتتاح کنید و در آن مبلغ 30 هزار یورو را واریز کنید. شایان ذکر است که‌این مبلغ طی سه سال در حساب شما بلوکه می‌شود.

اثبات توانایی مالی با نشان دادن درآمد سالیانه

از آنجایی که با اخذ‌این نوع اقامت مجوز کار در قبرس و‌امرار معاش از‌این راه را نخواهید داشت لذا یکی از پیش شرط ها‌این است که یک درآمد سالیانه که از خارج از کشور قبرس فراهم و تأمین می‌شود را به دولت‌این کشور نشان دهید. موضوع مثبت‌این قضیه‌این است که مجموع درآمد متقاضی و همسرش بعنوان اثبات تمکن مالی پذیرفته می‌شود.

برای تمکن مالی نیز درآمد سالیانه به ازای متقاضی اصلی و هر همراه به شرح ذیل است :

میزان تائید درآمد سالیانه به ازای متقاضی اصلی                 30 هزار یورو در سال

مقدار اثبات درآمد هر ساله به ازای همسر و فرزندان               هر یک 5 هزار یورو

میزان اثبات درآمد سالیانه به ازای والدین                         هر یک 8 هزار یورو

از جمله مزیت های اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک عدم الزام به شرط حضور است. یعنی کافی است که در هر 2 سال تنها و فقط 1 روز در قبرس باشید تا اقامت شما تمدید شود. البته‌این نکته را نیز می‌بایست مد نظر قرار دهید که اگر به دنبال اخذ پاسپورت و تابعیت قبرس می‌باشید باید در قبرس زندگی کنید. نتیجتا در صورت زندگی کردن در‌این کشور قادر خواهید بود تا پس از گذشت 7 سال پاسپورت یا تابعیت قبرس را بگیرید و از آنجایی که کشور قبرس عضوی از اتحادیه اروپاست؛ به راحتی می‌توانید با داشتن پاس قبرس در هر کجا و هر کشوری که عضو‌این اتحادیه است؛ زندگی کنید.

پاسپورت قبرس بر اساس رتبه بندی جهانی در جایگاه هفتم قرار دارد و‌امکان سفر بدون نیز به اخذ ویزا به 165 کشور را برای دارندگان‌این پاسپورت فراهم می‌کند.

اعتبار و قدرت پاسپورت قبرس

دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

خرید ملک در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس

به منظور هر گونه سرمایه گذاری در یک کشور، چه از طریق خرید ملک و یا سایر روش های سرمایه گذای مانند کارآفرینی، و پیش از هر اقدامی لازم است است که از شرایط کلی اقتصادی آن کشور اطلاع کاملی داشته باشیم و استانداردهای سرمایه گذاری در آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم؛ به‌این طریق می‌توانیم دید کلی از‌امنیت سرمایه گذاری هم به دست آوریم. برای سرمایه گذاری در قبرس و خرید ملک در قبرس اولین چیزی که باید بدانیم،‌این است که نرخ مصادره‌اموال در‌این کشور، از سال 2014 الی 2019 کمترین میزان ( یعنی یک ) را داشته است که در نمودار اول نیز نشان داده می‌شود. ( در‌این شاخص کمترین میزان ریسک 1 و بیشترین آن 7 می‌باشد )

شاخص کیفیت نظارت نیز بازه‌ای بین 2.5- و 2.5+ دارد و در نموار دوم می‌بینیم که‌این شاخص، در سال 1996 بیشترین میزان خود یعنی 1.42 را داشته و در سال 2017 به تقریبا 0.7 رسیده است :

خرید ملک در قبرس و شاخص های سرمایه گذاری در قبرس

دومین موضوع مورد بررسی به هنگام سرمایه گذاری در یک کشور، به جهت کسب اطمینان خاطر در‌این زمینه، تحلیل و ارزیابی شاخص های سرمایه گذاری آن کشور است. که در‌اینجا برای متقاضیان سرمایه گذاری در قبرس و خرید ملک در قبرس ، به ترتیب سه شاخص رشد تولید ناخالص درون کشور، نرخ تورم و مالیات بر درآمد را بررسی می‌کنیم. با توجه به نمودار رشد تولید ناخالص داخلی در می‌یابیم که بین سال های 2004 الی 2019 کشور قبرس نواسانات بسیاری را  تجربه کرده است. این شاخص در اوایل سال 2013 کمترین میزان خویش یعنی 96/6- را داشته و در اوایل‌امسال به 2/3 رسیده است.

خرید ملک در قبرس و واجدین شرایط خرید ملک

وضعیت سرمایه گذاری در قبرس و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس خیلی مناسب است و شخص نیازی به مدرک زبان و انجام تست کامپیوتر ندارد. تنها مدرکی که می‌بایست ارائه دهد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری است. متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد. همچنین احتیاجی به مصاحبه نیز نمی باشد و الزام حضور نیز ندارد.

خرید ملک در قبرس و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس

در مبحث سرمایه گذاری در قبرس همانند سرمایه گذاری در بیشتر نقاط جهان، دو عامل وجود دارد که بر قیمت ملک بسیار تأثیرگذار است، عامل اول محل قرار گیری آن و دوم، کاربری ملک است. مجددا خاطر نشان می‌کنیم که مالیات بر‌املاک تجاری بیشتر از‌املاک مسکونی است. بنابراین قیمت خرید ملک در قبرس از یک شهر به شهر دیگر مختلف خواهد بود. همچنین قیمت منازل آپارتمانی و ویلایی نیز فرق دارد. پروژه های ساختمانی با طراحی های لوکس نیز وجود دارد که غالباً مورد توجه سرمایه گذاران قرار می‌گیرد. به طور متوسط هزینه اقامت در کشور قبرس 43.13 درصد و قیمت اجاره در‌این کشور به میزان 44.16 درصد  از‌ایران بیشتر است.

خرید ملک در قبرس و وکیل‌امور‌املاک

به طور کلی به هنگام خرید ملک در قبرس و یا انجام سرمایه گذاری در قبرس ، به هر شکل و در هر کشوری نیاز است که شما بر قوانین آن کشور مسلط باشید و‌این‌امر از طریق همراهی یک وکیل معتبر در زمینه‌امور ملکی‌امکان پذیر خواهد بود. وکیل با دانشی که در‌این حیطه دارد می‌تواند شما را در تمامی مراحل اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک یاری داده و مسیر شما را هموار کند. همچنین از ریسک ضررهای احتمالی‌این مسیر تا حد زیادی بکاهد. خواننده محترم، کارشناسان متخصص آیلیسترز، در راستای جمع آوری اطلاعات و تدوین مقالات‌این سایت تلاش بسیار می‌کنند تا اطلاعات جامعی در زمینه روش های مختلف مهاجرت در اختیار متقاضیان‌این‌امر قرار دهند، به همین صورت کپی برداری از‌این مطالب شرعاً حرام و از لحاظ حقوقی، غیر قانونی است.